Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Lis 2022 19:42 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 14
Cześć,
Mam nadzieję, że znajdę tu pomoc w kwestii przesiadki na lotnisku w Mumbaju.
Planuję lot Waw-Mumbaj i później Mumbaj-Bangkok (na oddzielnych biletach).
Dowiadywałem się w ambasadzie, że jeżeli stopover trwa poniżej 24h to wiza nie jest wymagana. Zastanawia mnie jednak kwestia odebrania bagażu i nadania go na kolejny lot (przypomnę oddzielne bilety i różne linie).
Czy na lotnisku w Mumbaju możliwy jest odbiór bagażu i ponowne jego nadanie bez weryfikacji wizowej, bo nie chcę brać za pewniak informacji uzyskanej w ambasadzie? (nie wiem czy brać rejesterowany czy tylko podręczny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 31 Sie 2023 17:54 

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 60
grzyyybek napisał(a):
Czy na lotnisku w Mumbaju możliwy jest odbiór bagażu i ponowne jego nadanie bez weryfikacji wizowej, bo nie chcę brać za pewniak informacji uzyskanej w ambasadzie? (nie wiem czy brać rejesterowany czy tylko podręczny)


I jak wyszło, bo ja mam lot przez Bombaj do Dżakarty (niby ta sama linia), ale rozbieżne są informację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Wrz 2023 00:39 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Odbiór bagażu i nadanie go w innej linii = wyjście z air side na land side, a to już wymaga wizy. Przy braku zmiany terminala, nie opuszczasz air side, czyli nie musisz ubiegać się o wizę.

Leć z podręcznym albo aplikuj o wizę i wtedy nadaj rejestrowany w BOM.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Sty 2024 14:43 

Rejestracja: 25 Gru 2023
Posty: 3
grzyyybek napisał(a):
Cześć,
Mam nadzieję, że znajdę tu pomoc w kwestii przesiadki na lotnisku w Mumbaju.
Planuję lot Waw-Mumbaj i później Mumbaj-Bangkok (na oddzielnych biletach).
Dowiadywałem się w ambasadzie, że jeżeli stopover trwa poniżej 24h to wiza nie jest wymagana. Zastanawia mnie jednak kwestia odebrania bagażu i nadania go na kolejny lot (przypomnę oddzielne bilety i różne linie).
Czy na lotnisku w Mumbaju możliwy jest odbiór bagażu i ponowne jego nadanie bez weryfikacji wizowej, bo nie chcę brać za pewniak informacji uzyskanej w ambasadzie? (nie wiem czy brać rejesterowany czy tylko podręczny)


Cześć. Lecę 16.01 z Warszawy na Mumbaju Lotem i tam czeka mnie przesiadka do Bangkoku liniami IndiGo plus nadanie bagażu rejestrowanego(2 osobne bilety). Wszystko ma się odbyć w obrębie terminala T2. Teraz nie wiem czy mam aplikować o wizę bo zewsząd są różne informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Sty 2024 14:49 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Masz to na osobnych biletach i musisz odebrać bagaż żeby nadać go ponownie. Więc wiza potrzebna.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sybi89 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 10 Sty 2024 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
Wolałbym polecieć z podręcznym, nie wychodzić z airside, niż męczyć się ze zrobieniem wizy, to jest katastrofa ile to czasu wymaga
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 10 Sty 2024 16:12 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 371
srebrny
Nie ten temat, ale do wizy potrzebne jest zdjęcie, skan paszportu i 20 minut wypełniania wniosku. Gdzie tam są takie problemy? Mając gotowe zdjęcie, przedwczoraj pierwsza wiza dla mnie zajęła powiedzmy 45 minut. Jak dzień później wyrabiałem drugą dla żony i nie musiałem już sprawdzać co gdzie wpisać, to wyszło max. 20 minut. Serio nie wiem co tam jest takiego problematycznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Sty 2024 16:19 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Zobaczysz na lotnisku :lol: Przy 4 osobach na terminalu przede mną czekałem ponad 40 minut. Ja sobie nie wyobrażam co się dzieje jak przylatują 3-4 samoloty na raz, a nie jeden jak w moim przypadku i to w większości wypachany Hindusami. I jeszcze jedno, miejcie ze sobą długopis bo trzeba wypełnić tez wersje papierową mniej więcej tego samego co macie już we wniosku online. Myślę, że o to chodziło @kostek966.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 10 Sty 2024 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2022
Posty: 198
Loty: 93
Kilometry: 221 183
złoty
@gruby_inversia Co prawda było to w Delhi, ale przy 4 innych samolotach wyjście zajęło mi ponad 3 godziny. W Mumbaju pewnie mogłoby być podobnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 10 Sty 2024 16:53 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 371
srebrny
Myślę, że nie o to jednak chodziło, bo @kostek966 przedwczoraj pisał w temacie o wizach, że właśnie składał wniosek i miał problemy ;) To co na lotnisku to jeszcze przede mną, choć mam 5h przesiadki przed krajówką, więc spieszyło mi się nie będzie, natomiast sam proces składania wniosku nie jest moim zdaniem jakiś problematyczny, ale może występują problemy, które mnie akurat ominęły. Stąd właśnie moje pytanje.

Inna sprawa, że też bym wolał wziąć podręczny, niż kombinować z tą wizą, ale to bardziej ze względu na koszt i wygodę, niż na to, że sam proces wizowy jest jakiś skomplikowany. Biorąc pod uwagę to, co piszesz o tym jak to wygląda na lotnisku, to tym bardziej bym leciał z podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Sty 2024 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
-- 10 Sty 2024 16:55 --

45 minut na jedną wizę to nic takiego, chyba za dużo czasu wolnego masz, 2x wiza do Sri Lanki zajęła mi 5 minut, to jeszcze da się przeżyć, a jak się męczą ci którzy tu pisali, że nie mogą znaleźć wniosku wizowego Indii ?, jestem pewien że ponad połowa nie przejdzie przez wniosek i zwraca się do pośrednika, wtedy 5 minut roboty i tylko 99$ :lol:
Problem był jeden, mój zmarnowany czas na 2 wnioski

-- 10 Sty 2024 16:57 --

A i jeszcze jedno, wszystkie kraje w których byłem w ostatnich 10 latach, 80 krajów miałem wpisać i jeszcze poszukać stary paszport, bo trzeba poprzednią wizę wpisać, dziękuję bardzo, ale więcej tego nie zrobię w tej formie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 10 Sty 2024 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2022
Posty: 198
Loty: 93
Kilometry: 221 183
złoty
@kostek966 80? przecież nie wchodzi więcej niż 20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Sty 2024 18:10 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 371
srebrny
Przygotowanie do podróży zajmuje łącznie tyle czasu, że godzina na złożenie dwóch wniosków to jak dla mnie nic strasznego. Ja przecież wiem, że fajnie po prostu polecieć bez wizy lub dostać voa, ale jak już ta wiza jest, to sam proces nie jest szczególnie wymagający. Jak porównam z jazdą do Warszawy i stratą całego dnia, a potem jeszcze stratą drugiego dnia na odbiór, to doceniam, że chodzi o 45 minut na wypełnienie wniosku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Sty 2024 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
Ale nie jest napisane, że tylko 20, straszą że jak się poda nieprawdziwe informacje to wizy nie będzie i dopiero przy potwierdzeniu strony wyskakuje, że max 20 krajów, ale stronę trzeba wypełniać od nowa, chyba że ktoś się zapoznał w szczegółach z instrukcją wypełniania wniosku, ja to wziąłem z marszu i było to wkurzające, fakt że drugi wniosek żony poszedł o wiele sprawniej, ale i tak uważam za jak to ktoś napisał najbardziej upierdliwy wniosek jaki pisałem w ostatnich latach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Sty 2024 22:21 

Rejestracja: 27 Sty 2024
Posty: 6
Hej,

Mam pytanie bo juz naprawde glupiej od tych wszystkich sprzecznych informacji. Mam przesiadke w Mumbaju do Wietnamu czas oczekiwania 6h ale lot nie jest łączony = dwa osobne bilety. Sprawdzilam ze oba loty beda do i z Terminala 2 International. Lece tylko z podrecznym wiec nie bede odbierac zadnego bagazu rejestrowanego i nie chce wychodzic z lotniska. Czy w takim przypadku po przylocie na tym lotnisku jest mozliwosc przejscia odrazu na international transit ? I nie musze miec wizy tranzytowej nawet jesli loty sa osobne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Sty 2024 22:40 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 167
kostek966 napisał(a):
najbardziej upierdliwy wniosek jaki pisałem w ostatnich latach


Najbardziej niesamowitym pytaniem we wniosku było to o pakistańskość dziadków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Sty 2024 22:46 

Rejestracja: 27 Sty 2024
Posty: 6
babilas napisał(a):
kostek966 napisał(a):
najbardziej upierdliwy wniosek jaki pisałem w ostatnich latach


Najbardziej niesamowitym pytaniem we wniosku było to o pakistańskość dziadków.


Tak ale i pyt. na koncu o reference name in India, adres i nr tel 😐 a co jesli to jest tylko przesiadka i tego nie potrzeba 🙄
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Sty 2024 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4097
HON fly4free
Ale co to ma wspólnego z BOM przesiadka.... ?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 28 Sty 2024 08:08 

Rejestracja: 27 Sty 2024
Posty: 6
No wlasnie to jest najsmieszniejsze, ze logicznie muslac to nie ma nic wspolnego z prziesiadka ale przeciez to Indie. Wyslalam mejla na str skladania wniosku o wize no to dostalam odpowiedz i dalej jestem w miejscu w ktorym bylam 😅

Załączniki:
Komentarz do pliku: To ich odpowiedz
Screenshot_20240128_060528_Gmail.jpg
Screenshot_20240128_060528_Gmail.jpg [ 151.49 KiB | Obejrzany 99 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Sty 2024 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
Ale czego nie rozumiesz, wszystko jasno napisali, dowiedz się w swojej linii czy będziesz mieć karty pokładowe na następny lot i czy nie trzeba opuszczać airside to wtedy nie będzie potrzebna, inna sprawa czy Cię wpuszczą na pierwszy lot bez wizy, tutaj moim zdaniem nawet linia nie pomoże, bo pracownik na gate i tak zrobi co chce,
Dam taki przykład, we fra na terminalu 1, pracownik wziął paszport i maila z wizą i przykleił aprobatę, na terminalu 2 tego samego lotniska to było za mało i musiałem wejść na stronę i pobrać oficjalną wizę ze zdjęciem i kodem qr w pdfie,
Ja bym nie ryzykował i zrobił wizę, bo na gate nie wiedzą czy ktoś zostanie na lotnisku czy nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group