Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Goa
#1 PostWysłany: 03 Paź 2014 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Czy wie ktoś ile może kosztować taxi z Portu lotniczego Goa do np. Margao albo do jakiejś innej pobliskiej miejscowości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Goa
#2 PostWysłany: 03 Paź 2014 23:03 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 135
Loty: 135
Kilometry: 254 214
w tamtym roku za autobus z Margao na lotnisko GOI placilem cos kolo 30 INR czyli okolo 1,5 pln :) autobus jechal kolo 40 minut...za tuk tuka to mysle ze okolo 100 INR mysle max mozna dać a za zykle taxi to zalezy ile utagujesz u taksiarza :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#3 PostWysłany: 03 Paź 2014 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Czy jeśli byłeś w tamtych okolicach to możesz podać w jakim kierunku jechać z Goa Airport żeby znaleźć w miarę porządną plaże? Oczywiście im mniej byłoby tam turystów tym lepiej ale wiadomo ciężko będzie być tam samemu :)
Myślałem o Agonda Beach. Możesz coś polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#4 PostWysłany: 09 Paź 2014 22:17 

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 15
Podlacze swoje pytanie do watku, moze mi pomozecie:)
gdzies czytalam ze podroz autobusem z Palolem do Margao bedzie trwac 2-3h. Czy to prawda?
Tak wolno jedzie?
a riksza w jakim czasie dojade? I ile to moze kosztować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#5 PostWysłany: 09 Paź 2014 22:25 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 135
Loty: 135
Kilometry: 254 214
prawda, minimum 1,5-2 h trzeba liczyc : korki w Margao, serpentyny i Indyjskie drogi robia swoje

riksza tez nie pojedzie szybciej na gorkach bedzie zdychać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#6 PostWysłany: 29 Paź 2014 22:58 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
niobe7 napisał(a):
Podlacze swoje pytanie do watku, moze mi pomozecie:)
gdzies czytalam ze podroz autobusem z Palolem do Margao bedzie trwac 2-3h. Czy to prawda?
Tak wolno jedzie?
a riksza w jakim czasie dojade? I ile to moze kosztować?


2-3h taksówką to przesada, realnie ok. półtorej (tyle jechaliśmy z Agonda do Old Goa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#7 PostWysłany: 30 Paź 2014 03:10 

Rejestracja: 12 Sty 2011
Posty: 23
jocenty napisał(a):
Czy jeśli byłeś w tamtych okolicach to możesz podać w jakim kierunku jechać z Goa Airport żeby znaleźć w miarę porządną plaże? Oczywiście im mniej byłoby tam turystów tym lepiej ale wiadomo ciężko będzie być tam samemu :)
Myślałem o Agonda Beach. Możesz coś polecić?



Blisko lotniska Dabolim jest Majorda, mozna tam znaleźć tani nocleg przez hostelworld, ceny taksowek sa pokazane przy wyjsciu z lotniska, po lewej stronie zaraz obok kantoru jest tablica z przykładowymi odległościami i cenami jakie powinno się zapłacić. Pracownicy napisza na kartce gdzie chcesz jechac, wpisza cene i mozesz spokojnie dac ją taksówkarzowi. Płacisz oczywiście dopiero po dotarciu na miejsce, u nas wyszło to jakies E4.
Majorda sama w sobie jest bardzo spokojna, turystów (głównie Rosjan) można policzyć na palcach jednej ręki. Co nas bardzo zdziwiło to ilosc lokali skierowanych do naszych sąsiadów, muzyka również pod nich grała a Kingfisher lał się litrami. A skoro o alko mowa, polecam rum Old Monk, lepszego w zyciu nie piłam a kosztuje jakies E2 za butelke;) ichniejsza whiskey radzę odpuścić, nadaje się tylko do dezynfekcji rąk;)

Osobiście polecam plażę Cola ( ok 20 km od Palolem) ciężko do niej dojechać przez wertepy ale dzieki temu masz gwarantowany spokój i piękną, niezastawioną straganami plażę, wolną od naganiaczy.

Mała uwaga, na lotnisku po drodze do wyjścia, będziecie proszeni o pokazanie karteczki (dostaniecie ją po odprawie wizowej) przez wielu umondorowanych , nie zgubcie jej;):)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#8 PostWysłany: 30 Paź 2014 03:17 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
niobe7 napisał(a):
Podlacze swoje pytanie do watku, moze mi pomozecie:)
gdzies czytalam ze podroz autobusem z Palolem do Margao bedzie trwac 2-3h. Czy to prawda?
Tak wolno jedzie?
a riksza w jakim czasie dojade? I ile to moze kosztować?


Aż tyle to nie.
Rok temu trochę jeździłem tam autobusem. Colva - Margao - Palolem wyszło ok. 2,5h z hakiem. I to jeszcze z przystankiem przed Palolem ... miejscowości nie pamiętam.
Ogólnie dużo zależy od dnia. Bo jak jest mało pasażerów to autobus nieraz później odjeżdża. No i zbierają wszystkich z drogi, tak samo wysiadki ... czasami co 100m bo każdy wysiada gdzie poprosi.

Co do taxi to na pewno lotnisko - Colva to było 500 INR. A to jakieś minimum 25km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#9 PostWysłany: 30 Paź 2014 08:45 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 17
W Lutym taxi Pre payd z lewej strony od wyjścia z lotniska z Dabolim do Benaulim blisko Margao a 5 km dalej niż Colwa kosztowalo 564 inr.Autobus do Margao 35 inr.Autobus z Margao do Benaulim 10 inr.A do Palolem trzeba zarezerwować 2 g.Większość turystów w Palolem to Rosjanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#10 PostWysłany: 30 Paź 2014 09:12 

Rejestracja: 05 Gru 2011
Posty: 34
Loty: 318
Kilometry: 737 209
Może to pomoże:
http://feni-and-amok.blogspot.in/2011/1 ... -2011.html
Ceny z lipca 2014 - nie zmieniły się od 2012
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jocenty lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Goa
#11 PostWysłany: 30 Paź 2014 21:02 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Mam takie pytanie czy w tych taksówkach zmieszczą się cztery osoby i cztery normalne walizki (takie na dwadzieścia parę kg.)wejdą do bagażnika? Pytam, bo jak byłem w Tajlandii to pół bagażnika taksówki zajmowała butla z gazem i z lotniska zabierali tylko 3 pasażerów i to pod warunkiem, że jeden trzymał swoją walizkę na kolanach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#12 PostWysłany: 01 Lis 2014 11:49 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 72
abc1562 napisał(a):
W Lutym taxi Pre payd z lewej strony od wyjścia z lotniska z Dabolim do Benaulim blisko Margao a 5 km dalej niż Colwa kosztowalo 564 inr.Autobus do Margao 35 inr.Autobus z Margao do Benaulim 10 inr.A do Palolem trzeba zarezerwować 2 g.Większość turystów w Palolem to Rosjanie.


Kurcze na polnocy podobno sami rosjanie, ja planuje uciec na poludnie... tam tez rosjanie ?! :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#13 PostWysłany: 02 Lis 2014 14:39 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
froggy89 napisał(a):
abc1562 napisał(a):
W Lutym taxi Pre payd z lewej strony od wyjścia z lotniska z Dabolim do Benaulim blisko Margao a 5 km dalej niż Colwa kosztowalo 564 inr.Autobus do Margao 35 inr.Autobus z Margao do Benaulim 10 inr.A do Palolem trzeba zarezerwować 2 g.Większość turystów w Palolem to Rosjanie.


Kurcze na polnocy podobno sami rosjanie, ja planuje uciec na poludnie... tam tez rosjanie ?! :?


W Agondzie ich nie było. W Palolem owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#14 PostWysłany: 02 Lis 2014 15:56 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Maxon napisał(a):
Może to pomoże:
http://feni-and-amok.blogspot.in/2011/1 ... -2011.html
Ceny z lipca 2014 - nie zmieniły się od 2012


taksówka z lotniska Vasco da Gama, która wg tej tabeli kosztowała ok. 1000 INR, z powrotem na lotnisko było tylko 700 INR z napiwkiem i przywołaniem przez hotel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#15 PostWysłany: 02 Lis 2014 19:47 

Rejestracja: 05 Gru 2011
Posty: 34
Loty: 318
Kilometry: 737 209
to się zgadza - przejazd taxi z powrotem na lotnisko w moim przypadku też było taniej - jednak decydując się na transport taxi z lotniska lepiej bazować na cenach z tablicy niż na "szczęśliwych trafach"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#16 PostWysłany: 04 Kwi 2015 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Witam,

dla wszystkich podróżujących z lotniska Dabolim uwaga: jeżeli nie chcecie korzystać z taksówki i nie śpieszy się Wam bardzo, proponuję przejazd autobusami komunikacji publicznej. Wystarczy wyjść przed terminal i udać się w prawo do jego końca, gdzie na ulicy można zatrzymać potrzebny Wam autobus (oznaczone są tabliczkami dokąd jadą).
Jeżeli ktoś chce się udać na południe w okolice Palolem (Agonda) lub na Colvę to na skrzyżowaniu powinien przejść na drugą stronę ulicy i czekać na bus do Margao (cena 30 rupii; czas przejazdu ok. 30 minut). Jego końcowym przystankiem jest dworzec autobusowy skąd możecie ruszyć na wybraną przez Was plażę. Autobusy do Palolem i Agondy (z tabliczkami z nazwami tych miejscowości; koszt 30 rupii) kursują często (co ok. 30 minut). Przejazd trwa ok. godziny.
Pamiętajcie, aby duży bagaż zostawić na początku autobusu (miejsce koło kierowcy lub tuż za nim).

Pozdrawiam.

T.

Edit: taki sposób transportu możliwy jest jedynie do godz. 20. Po tej godzinie autobusy do Margao nie kursują. Łatwo zaś złapać stopa z którym można wynegocjować cenę (ok. 100 rupii) za ten odcinek.
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Goa
#17 PostWysłany: 31 Sty 2017 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Pozwolę sobie dodać do powyższego.

Z lotniska GOI Vasco da Gama do Palolem czy Agondy nie dojedziemy komunikacją autobusową bezpośrednio tylko trzeba pojechać do Margao i tam przesiąść się do odpowiedniego autobusu.

Musimy zatem po wyjściu z lotniska udac się w prawo i jakieś 200 metrów dalej (tam, którędy wjeżdżają samochody na lotnisko) przejść na drugą stronę 2-pasmowej drogi.

Autobus staje w tym miejscu: https://goo.gl/maps/7zJjCHRLrnF2

Załącznik:
goa.jpg
goa.jpg [ 275.03 KiB | Obejrzany 3018 razy ]


Do Margao autobus jedzie ok. 30-40 minut (miejscowi płaca 10 INR, turyśli 25 INR) i dojeżdża na plac, który jest dużym dworcem autobusowym. Potem wystarczy popytać o autobus w interesujące nas miejsce, pomocnicy kierowcy zresztą chodzą i wykrzykują gdzie jedzie ich autobusik. Ja jechałem do Palolem - może być bezpośrdenio do Palolem wtedy dowozi nas do samego miasteczka, albo do Canacony - stamtąd trzeba będzie dojść ok. 2 km. Ja do Canacony jechałem ok. godziny (miejscowi 20 INR, turyści 30 INR) ze względu na duże korki w samym Margao (z 15 minut straciłem na pierwsze 1-2 km), potem zaś jest odcinek dość krętej drogi przez wziesienia.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Goa
#18 PostWysłany: 03 Lut 2020 19:19 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 15
Loty: 167
Kilometry: 311 115
Właśnie wróciłem z Goa - polecam aplikację Goa Miles do pobrania w sklepie play - duża sieć taksówek i przystępne ceny. Biuro korporacji mieści się w pierwszym boksie po lewo od wyjścia z lotniska - pomagają w skonfigurowaniu aplikacji. Przykładowy koszt z lotniska do Candolim - 1040 INR. Z Candolim do Old Goa około 600 INR. Płatność wyłącznie kartą kredytową. Nie jest wymagany indyjski SIM, działa także z polskim numerem telefonu. Uber na Goa nie działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Goa
#19 PostWysłany: 23 Sie 2022 15:33 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 35
Czy ktoś wie, jak obecnie najlepiej dostać się z lotniska w okolice Palolem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Goa
#20 PostWysłany: 19 Paź 2022 12:09 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Właśnie wróciłem z Goa. Za prepaid taxi z lotniska do Calangute płaciliśmy 1300 rupii. Powrót z Colvy na lotnisko to koszt 800 rupii. Na lotnisko wstęp tylko w maseczce, kontrola przebiegła sprawnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group