Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dla poszukujących towarzysza podróży, wspólnego przejazdu taxi itp. jest temat: pekin-przesiadka-wspolne-zwiedzanie,249,138293&p=1181824#p1181824


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Wrz 2015 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 47
Cześć.
6.01 mamy międzylądowanie w Pekinie (10,5 godz.) i kolejnym razem pod koniec marca na 15,5 godz.

Czytałem że wizy 72h są za darmo, więc byłoby fajnie zobaczyć coś przez ten czas.
Orientuje się ktoś z Was, czy przejechanie się na Mur z wizą tylko na Pekin jest dużym ryzykiem?
I co warto zwiedzić podczas tej drugiej 15-godzinnej przesiadki? (pierwszą 10,5h chyba lepiej przeznaczyć na Mur)


Ostatnio edytowany przez marcino123 03 Lut 2019 13:22, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2015 23:50 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
mamy dokladnie takie same przesiadki, pierwsza krotsza na 10,5h przeznaczamy na miasto i kaczke po pekinsku,
druga na mur i troche miasta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Wrz 2015 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 47
Właśnie gdzieś tutaj na f4f ktoś pisał, że wyprawa na mur to "8 godzin", że kolejki, tłum itd. Czy ktoś może to potwierdzić? Bo wg. googlemaps to 50-parę kilometrów, więc trochę dziwne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Wrz 2015 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Na mur przeznaczcie tą drugą, dłuższą przesiadkę. To, że macie 10,5 godziny nie oznacza, że możecie je w całości wykorzystać. Na lotnisku trzeba być przynajmniej 2 godziny przed lotem. Poza tym zanim wyjdziecie z lotniska i dojedziecie do Pekinu też minie sporo czasu. Lotnisko jest ogromne, ja pamiętam, że od dotknięcia kołami ziemi do momentu wyjścia z samolotu minęła około godzina. Do tego wszystkie procedury na lotnisku i dojazd do miasta. Z 10 godzin równie dobrze może zrobić się 5 do wykorzystania na zwiedzanie.
Co do samego muru - zależy dokąd chcecie jechać i jak. Ja jechałam do Mutianyu, najpierw autobusem z Pekinu do Huariou, potem wynajętym na miejscu samochodem. Do Huariou to jakies 60 km, pamiętam jednak, że był korek na autostradzie i jazda się trochę wydłużyła. Potem już w miarę blisko, chyba kilkanaście km. Żeby dojść do muru trzeba wchodzić dość sporo pod górę, albo wjechać kolejką linową. Na samym murze też warto spędzić trochę czasu, ja byłam kilka godzin, żeby dojść do miejsca, gdzie kończy się odrestaurowana część.
Reasumując, w 10 h pewnie się da ale będziecie biegać, spieszyć się i jest też ryzyko, że coś pójdzie nie tak i się spóźnicie na samolot. Można też korzystać z jakiejś zorganizowanej wycieczki albo wziąć taksówkę na cały dzień, ale mimo to będziecie mieć mało czasu.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Wrz 2015 04:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
10h to faktycznie tylko pozornie sporo czasu.
Wystarczy jedna stłuczka, korek, i będziecie mieć stresy...
Ja osobiście bym się poza Pekin nie ruszał, od metra nie oddalał.
Sugeruje Pekin, Zakazane, Świątynia Nieba, Pałac Letni też sa ładne i eliminujecie(mocno redukujecie) ryzyko jakiejś obsuwy...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Krystian Ogo uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Wrz 2015 14:44 

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2
Mnie i córkę też czekają dwie dłuższe przesiadki w Pekinie w marcu 2016. Prosze o podpowiedź - gdzie i jak załatwia się wizę tranzytową w takiej sytuacji? Na lotnisku po wylądowaniu, czy trzeba wczesniej, przed wylotem? Dziękuje z góry za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Wrz 2015 14:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Wszystko zostało opisane: bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72h-bez-wizy,1135,32620
Góra
 Profil Relacje PM off
Duval uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 29 Wrz 2015 16:06 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 43
Ja również mam takie stopy jak wyżej koledzy,pierwszy 10h i mysle o przeznaczeniu go na zakazane miasto,świątynie nieba i plac letni(jak tu kolega doradzil) natomiast drugi stop mam prawie 15h czasu tym ze ladujemy o 11.20 i moje pytanie jest takie ,czy zdazymy zwiedzic mur chinski bo widze ze ost powroty sa o 18.30 busem?

pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Wrz 2015 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Tak jak napisano powyżej wszystko tam zajmuje sporo czasu. Z reguły więcej niż się zakłada.
Więc jak lądujecie o 11.20 to wygrzebiecie się z lotniska pewnie po godzinie no i będzie ciężko.
Ale lotnisko jest praktycznie w połowie drogie z Pekinu do Huairou, więc taksówką na pewno dacie radę. Ale może też są jakieś połączenia autobusowe z lotniska - warto to sprawdzić.
Na pewno nie warto jechać najpierw do Pekinu by potem stamtąd jechać na mur, zwłaszcza przy tak późnym lądowaniu.

Nawet jeśli połączenia, metro itp są szybkie to transfery pomiędzy stacjami, dworcami, przesiadki zajmują masę czasu.
Nam zajęło dotarcie na mur (Jiankou) co najmniej 3-4 godziny. Busy są nieskomunikowane, ciężko się dogadać jak jechać, bo akurat tam gdzie jechaliśmy było kilka wersji dojazdu i nie było wiadomo, jaka jest aktualnie najlepsza.
W Huairou masę naganiaczy, którzy chcą Cię wyciągnąć wcześniej z autobusu lub na stacji końcowej i żebyś z nimi jechał.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Wrz 2015 14:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Nie wiem czemu tak się pchacie na Mur, w takim krótkim czasie. Ja miałem 20 godzin, i ledwo najważniejsze atrakcje Pekinu widziałem. Polecam zostać na spokojnie przy Zakazanym Mieście, pospacerować w parkach, spróbować lokalną kuchnię, i Mur, następnym razem na spokojnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Wrz 2015 23:23 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 43
Zeus napisał(a):
Nie wiem czemu tak się pchacie na Mur, w takim krótkim czasie. Ja miałem 20 godzin, i ledwo najważniejsze atrakcje Pekinu widziałem. Polecam zostać na spokojnie przy Zakazanym Mieście, pospacerować w parkach, spróbować lokalną kuchnię, i Mur, następnym razem na spokojnie :)


mam takie przeczucie , ze predko nie pojawie sie w Chinach;) wiec mam zamiar w pelni na tyle ile jest to mozliwe zobaczyc ;) nawet jesli ma być to bieganina na maksa;)

Czy ktos potrafiłby mi pomoc w sprawie dostania się na mur z lotniska transportem publicznym omijając centrum Pekinu? czy tylko taxi wchodza w grę ? jezeli tak ,to ile sobie mniej wiecej życzą panowie za taki transport?


z góry dziekuje za info
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Paź 2015 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Taxi to 2,30 juana za km. Potem o ile pamiętam rośnie po 15km do 3,45 juana. Jest stawka za klasniecie drzwiami ale potem jest wliczana w trasę. Sa jeszcze jakieś dopłaty korkowe za jazdę poniżej danej prędkości i ew. dopłacasz za płatne drogi.
Do Huairou czyli ok. 35km zapłacisz pewnie tyle co ja do centrum, czyli ok. 70 zł.
Z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Paź 2015 00:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
jesli 70 zlotych i moga pojechac 4 osoby to stawka spoko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Paź 2015 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Start/minimalny kurs: 13rmb (w tej cenie 1sze 3km),
kazdy nastepny km: 2.3rmb (dzien) 2.76rmb (23:00-5:00),
korek(predkosc ponizej 12km/h: liczone 2km/5min(godziny szczytu), 1km/5min (poza godzinami szczytu),
rezerwacja taksowki: na 4godz wczesniej 6rmb, 4godz i mniej – 5rmb, Telefon na rezerwacje: 96103
oplata paliwowa 1rmb/kurs,
Licznik ‚punktuje’ co 500m, koncowka do 0.4rmb zaokragla sie w dol, 0.6rmb w gore do pelnego yuana.
Przy dluzszycg kursach doliczaja sovbie za 'pusty' powrot, cyba ze dogadacie sie ze poczeka pod murem...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Paź 2015 10:26 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Cześć,
Jestem w tej samej sytuacji tzn. będę miała kilkunastogodzinny stop w Pekinie w grudniu. Poza miasto się nie wybieram ale może ktoś z Forumowiczów mógłby polecić sprawdzoną restaurację w Pekinie z kaczką - czy na taką wizytę w restauracji należy przeznaczyć dłuższą chwilę - chciałabym to jakoś zgrać z planem zwiedzania ?
Dziękuję za pomoc, K
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 11 Sty 2016 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
My mamy z 7-letnią córką 8 godzin postoju w Pekinie w dzień (Air China) - ktoś wie, czy można jakoś zabić ten czas? Do centrum miasta raczej nie ma sensu na 2h (licząc czas dojazdu itd.), ale tak siedzieć na lotnisku też nie bardzo.
Dziękuję za wszelką pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Sty 2016 00:36 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Ja bym jednak się skusiła na wyjazd do centrum miasta :) Nie jest źle z dojazdem, można wsiąść w pociąg i w mniej niż godzinę jest się w centrum miasta, stąd np. metrem na plac tiananmen. A jeżeli nie, to na pewno lepiej spędzić 8 h na terminalu 3 niż na jakimkolwiek innym lotniska, jest ogromny i samo obejście go trochę Wam zajmie.
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
jobi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Sty 2016 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
@jobi Dojazd z T3 do Dongzhimen to teoretycznie ok. 35 minut + czas oczekiwania na pociąg (maks 10 minut) + dojście i dojazd z bramek international do stacji kolejki czyli tak z 15 minut (trochę chodzenia, kolejka wewnątrz lotniska, kupno biletów). Także realny czas dotarcia spod gate na dongzhimen to 60 minut + 10 minut na przyjazd metrem do Tiananmen. Powrót jest o jakieś 10-15 minut szybszy (Airport Express jedzie z T3 na T2 jeszcze jak jedzie w kierunku centrum, na kierunku do lotniska najpierw mamy T3). Także z bezpiecznymi marginesami liczyłbym 2,5h na podróż w tą i z powrotem z bramek International z powrotem pod bramki international. Bagażu pewnie nie nadajesz, ale licząc ze podróż przez lotnisko zajmie 10-15 minut + do bramek na international też można iść 15minut + pół godziny na kontrolę paszportów i security (tyle staliśmy ostatnio) to lepiej te 90 minut przed wylotem być.

Także z 8 godzin które masz tak na oko 4 godziny pójdą na sprawy techniczne, a to Ci daje 4h czasu w centrum, czyli spokojnie żeby się pokręcić i przyjemnie zabić czas. Jeżeli chodzi o koszty to airport expres 25 juanów, metro 4 juany, czyli 29juanów w jedną stronę, 58juanów w dwie strony za osobę.

Co może się rypnąć? Właściwie tylko jedno. Masz wizę czy celujesz w 72h darmową? Jeśli to drugie to tu się może rypnąć, kolejka bywa spora szczególnie po porannych lotach i to jak się sprawy potoczą zależy głównie od kierownika zmiany. My ostatnio w jedną stronę staliśmy prawie 4h bo całą kolejkę obsługiwała jedna Pani, która dodatkowo była chyba pierwszy dzień w pracy. Wracając też wychodziliśmy i taka samo długa kolejka zajęła nam... 30 minut. Bo jak się rozładowały kolejki dla rodowitych chińczyków i ludzi z wizą to kierownik kazał się rozejść do wszystkich wolnych okienek (a było ich z 10) i szybko poszło.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 15 Sty 2016 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Dziękuję @Kiew, bardzo mi pomogłeś.
Nie mamy wiz (stopover w drodze do Manili), więc wszystko będzie zależało od długości tej kolejki po stempelek.

A jak to wygląda z napisami w metro? Rozumiem, że oprócz ślicznych krzaczków są jakieś informacje po angielsku?
Bo pewnie z rok zajęłoby mi zapamiętanie, jakie krzaki oznaczają np. Tiananmen a jakie Dongzimen ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Sty 2016 12:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Napisy są ;)
Znajomość języka u pracownikach to: 不 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group