Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sie 2015 14:32 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Zapewne każdy wybierający się do HK o tym wzgórzu słyszał bądź usłyszy...przede wszystkim jest to cel wieczornych podróży, aby zobaczyć słynną panoramę HK.
Można się tam dostać komunikacją miejską (nie pamiętam nr autobusu, długi dojazd chyba ok godziny), albo turystycznym tramwajem, który nie dość, że kosztuje ok 80-90$HK (z wejściem na taras) to przynajmniej w sierpniu były do niego mega kolejki...w pobliżu stacji tramwaju kręcą się "nieuczciwi" taksówkarze, którzy oferują wjazd na górę - o zgrozo jak się ktoś nabierze- za ok 100$HK od osoby :lol:
ALE wystarczy odejść z tego miejsca(przystanek tramwaju) na jakieś skrzyżowanie i złapać taksówkę i za wjazd na górę zapłacicie ok 50$HK (ważne- z włączonym taksomierzem!)
Przy kilku osobach robi się śmieszna kwota! tak samo powrót. Taksówki na górze zatrzymują się na parkingu podziemnym centrum handlowego, tam też łapiemy taxi powrotną.

Na górze mamy dwie opcje: skorzystać z bezpłatnego tarasu centrum handlowego (oblegany), albo wykupić za 48$HK wejście na jeszcze wyższy taras (też oblegany)
Poniżej dwie fotki z dwóch rożnych tarasów (nocna z płatnego, jaśniejsza z bezpłatnego-tu panorama jest zaburzona budykiem po lewej) :) Na pewno ten płatny ma lepszy widok, ale czy warty tylu dolarów? sam nie wiem...

PS
Post nie pokazuje jak się tam taniej dostać, bo w zależności od ilości osób nie musi być taniej, ale przede wszystkim jak tam dojechać SZYBCIEJ i WYGODNIEJ.

Załączniki:
DSC02596.JPG
DSC02596.JPG [ 101.18 KiB | Obejrzany 5047 razy ]
DSC02627.JPG
DSC02627.JPG [ 149.84 KiB | Obejrzany 5047 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 10 Sie 2017 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Całkowita racja, nawet w dni robocze popołudniami kolejki do tramwaju bywają długie na kilkaset osób. :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Sie 2017 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Z kolei opcja wolniejsza, dla samotnych podróżników, co mają czas i co chcą oszczędzić. Autobus 15 (przewoźnik NWFB) rusza spod pirsu 5 przy Central Ferry Piers, następnie zatrzymuje się m.in. pod Ratuszem (Connaught Rd) i przy metrze Admirality (wyjście C1). Odjazdy co 10-20 minut, koszt 9.8 HKD, najłatwiej płacić Octopusem. Jedzie trochę okrężną trasą, ale z każdą serpentyną otwierają się coraz ładniejsze widoki na miasto.
https://mobile.nwstbus.com.hk/nwp3/index.php?golang=EN
Alternatywnie można próbować łapać zielonego minibusa nr 1, który rusza z podziemi Hong Kong Station / IFC, i następnie zatrzymuje się również pod Ratuszem i przy dolnej stacji tramwaju na Peak. Koszt to 10.2 HKD.
http://hketransport.td.gov.hk/ris_page/ ... 02&lang=EN
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Sie 2017 22:12 

Jest jeszcze tańsza opcja z wykorzystaniem własnych nóg ;-)
Góra
 PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Sie 2017 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Potwierdzam! To była jedna z moich najprzyjemniejszych wycieczek pieszych. Startowałem od strony zbiornika Pak Fu Lam.
Dodam od razu, że widoki z obleganego centrum turystycznego są niczym (moim skromnym zdaniem) w porównaniu z tymi z Lugard Road. Polecam, tym bardziej, że są całkowicie za darmo.
@kloose84 - orientujesz się, skąd wystartować na piechotę od strony północnej, czyli od miasta? W tym roku chcę to powtórzyć, ale chcialbym pójść inną trasą.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
nenyan uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Sie 2017 23:10 

Ja startowałem z okolic ogrodu botanicznego, kawałek od stacji Central. Old Peak Road się to nazywa.
Góra
 PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Sie 2017 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja szedłem od strony Aberdeen, łatwa trasa maps.me, wejście zajęło nam niecałe 2h z przerwą na lody.

Zjazd autobusem to jest dopiero frajda!
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Sie 2017 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Tym razem musi być z okolic Central. Do Aberdeen będę miał za daleko. W ub. roku spałem m. in. w Cyberport, więc od Pak Fu Lam miałem najbliżej.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Sie 2017 23:22 

joael napisał(a):
Zjazd autobusem to jest dopiero frajda!

Wjazd kolejką, to jest dopiero frajda :-P zwłaszcza na początkowym odcinku trasy :-)
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Sie 2017 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Na piechotę to chyba opcja dla ambitnych, ten upał i wilgoć wysysają życie z człowieka.
Przynajmniej w ogrodzie botanicznym można się schronić i odpocząć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Sie 2017 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Zdecydowanie polecam opcję by @krasnal - wielokrotnie korzystałem. Zielony bus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Sie 2017 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Sz@lony napisał(a):
Na piechotę to chyba opcja dla ambitnych, ten upał i wilgoć wysysają życie z człowieka.
Przynajmniej w ogrodzie botanicznym można się schronić i odpocząć ;)
Dzięki za komplement :D
Sporo zależy od okresu. Wchodziłem tam pod koniec października i było znośnie, tym bardziej, że trasa od Pak Fu Lam prowadzi w większości w cieniu lasu.


Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Sie 2017 12:43 

Ja właziłem we wrześniu i było masakrycznie duszno, nawet mimo cienia zapewnianego przez drzewa.
Przy kolejnej wizycie, raczej schowam ambicje do kieszeni i znowu skorzystam z kolejki na górę :)
Chociaż ta opcja autobusu też brzmi ciekawie, skoro widoki są ciekawe.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Sie 2017 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
tropikey napisał(a):
@kloose84 - orientujesz się, skąd wystartować na piechotę od strony północnej, czyli od miasta? W tym roku chcę to powtórzyć, ale chcialbym pójść inną trasą.



A może gdybyś miał ochotę i chęci to włącz w komórce jakąś app jak np. nike run , endomondo - one używają gps i na koniec trasy była by fajna mapka dla potomnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Sie 2017 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Dobry pomysł. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, postaram się to jakoś zarejestrować, np. na Runtastic.
Przypomniałem sobie jeszcze, że są dostępne mapki, np. taka (choć akurat ta nie pokazuje interesującej mnie trasy od zasadniczej części miasta):

http://www.discoverhongkong.com/common/ ... 6-peak.pdf

A tu jest ciekawe podsumowanie (również na dalszych stronach) różnych opcji dotarcia na szczyt:

http://www.hk-victoria-peak.com/Getting-there.html

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Sie 2017 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Zrobiłem tę trasę - pętelkę na szczycie: Lugard Rd/Harlech Rd - bardzo przyjemny spacer.
Jeśli chodzi o mapy papierowe (a jestem mapofilem), polecam zdecydowanie tę: https://www.bookdepository.com/Hong-Kon ... 824&sr=1-4
Super dokładna, oprócz zawiera HK zawiera również plany Makau i Shenzen oraz kilka innych mapek w większej i mniejszej skali.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 17 Sty 2018 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Hej, będę w HK w lutym. Nie wiem jak będzie z pogodą, ale ląduję o 23:45 i mam 14h do odlotu. Tak czy siak jadę do miasta. Pytanie czy jest szansa wejść/wjechać na Victoria Peak w nocy? Realnie pewnie ok. 1-2 w nocy? Ktoś próbował? Czy lepiej uderzać rano ok 9-10? Czy może w ogóle na wschód słońca na 6:52? :)
Proszę o rady i opinie

[edit]
z tego co widzę, na stronie średnio coś tam oficjalnego po północy jeździ. czyli tylko piechotą albo taxą? można/warto w nocy?
https://www.thepeak.com.hk/en/2_2.asp
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Sty 2018 12:12 

Warto o każdej porze dnia i nocy :)
Bus kursuje do 00.00, więc nie zdążysz.
Pozostaje skorzystanie z taxi, albo wyprawa na piechotę.
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Sty 2018 12:35 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@smarzyk dojedź do Central, pokręć się nocą po mieście, a potem Old Peak Road i Lugard Road na wschód słońca :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 17 Sty 2018 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
W kimę pójdę i pojadę pierwszym tramwajem o 7:00. I potem pójdę na darmowa panoramę (bo taras i tak będzie zamknięty):
http://blog.bigfoottour.com/victoria-peak-hong-kong/
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off
sliwa122 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group