Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 18 Gru 2016 00:31 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
Dziękujemy za cenną relację :-0 Jestem pod ogromnym wrażeniem ;-0 Boję się trochę tego powrotu w sobotę, a czy przystanki są dobrze oznaczone? Czy na waszym przystanku Dereh Ha-Arava/Durban St. był numer 282 i jakiś rozkład? A jeszcze przy okazji jak z pogodą? Dało się wejść do wody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#282 PostWysłany: 18 Gru 2016 15:36 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 9
Loty: 2
Kilometry: 2 689
Nie ma sie czego obawiac, po prostu cierpliwie odpowiadac na pytania i przygotowac sie na skontrolowanie bagazu. Nie jest to nic strasznego, tyle ze zajmuje sporo czasu. No ale co poradzic, takie maja procedury. Przystanek na ktorym wsiadalismy znajduje sie przy drodze wzdluz wybrzeza, zaraz za galeria handlowa. Na wszystkich przystankach, na ktorych zatrzymuje sie bus na lotnisko, sa tabliczki z napisem 282 oraz kierunkiem (Ovda Airport lub Taba jesli to przystanek w druga strone, tj.kurs z lotniska do granicyvz Egiptem). Niestety rozkladow zadnych nie ma. Trzeba po prostu odliczyc sobie okolo 3,5 godz.od godziny odlotu i odpowiednio wczesiej oczekiwac na przystanku.

-- 18 Gru 2016 14:46 --

Co do pogody to juz niekoniecznie ten watek ;-) Ale pokrotce powiem ze w samyn Ejlacie nie bylo zle. W godzinach poludniowych przyjemne slonce, woda calkiem ciepla. Kapac sie mozna. Srednio przyjemne jest potem wyjscie z wody, bo sama kapiel ok tylko temperatura powietrza po wyjsciu z wody plus wiatr nie do konca przyjemne. Popoludniu i wieczorem jednak sie mocno ochladza i wtedy juz bez bluzy czy kurtki ciezko. Ale w dzien spokojnie mozna jeszcze sie powylegiwac na plazy
Góra
 Profil Relacje PM off
Lilianna lubi ten post.
Lilianna uważa post za pomocny.
 
      
#283 PostWysłany: 19 Gru 2016 00:01 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
Dziękuję bardzo, każda informacja jest ważna. A czy wiecie może jak jest z tymi biletami na autobus 282 - round trip ticket for *NIS 60 (around €14), including weekly bus pass to go around Eilat? Czy w ramach tygodnia można jeździć wszystkimi autobusami i czy faktycznie jest tam gdzie jeździc (Dolphin Reef Eilat,inne plaże itd)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 19 Gru 2016 12:53 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
Nie widziałem żeby ktoś o tym pisał: w 2017 roku (podobno w kwietniu) mają otworzyć lotnisko Ramon, które ma przejąć cały ruch z Ejlatu (ETH) i cały ruch cywilny z Ovdy. Wychodziłoby, że w sezonie zimowym '17 Ryanair i Wizzair będą latać na nowe lotnisko.

http://www.iaa.gov.il/en-US/airports/Ramon/Pages/default.aspx
http://www.ramon-airport.com
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#285 PostWysłany: 19 Gru 2016 15:54 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Dziękuję za świeżą relację z pierwszej ręki !

Ja wybieram się na taką wycieczkę 7 stycznia z Warszawy. Ląduję w sobotę 12:20, wylot mam we wtorek 12:55.
Spanie zaklepałem sobie w Corinne Hostel w miarę w centrum.

Teraz parę pytań:
Autobus 282 - rozumiem że bilety do kupienia tylko u kierowcy lub w stanowisku w terminalu ?
Co robić na miejscu zakładając że wszystkie trzy noclegi w Ejlacie ?
Czy na miejscu widziałeś może oferty wycieczek lokalnych ( Red Canyon, inne miejsca w okolicy ) ?
Jak z ofertą i cenami żywności na miejscu ? ( czy street food nie zabije ceną czy nastawić się na żywienie kabanosami z plecaka :-) ) ?
Ok 5km na południe od centrum jest Coral Beach - czy w styczniu jest szansa na snoorkowanie tam ( maskę, rurkę i buty bym zabrał ) ?

Wszelkie inne porady ( co zabrać, gdzie jechać, co zobaczyć itp ) - mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 19 Gru 2016 16:00 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
@‌Marko33‌

A dlaczego Eljat? Jedź do Aqaby. 3x taniej. I rafa ładniejsza ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 19 Gru 2016 16:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
BTW, proszę pozostać w temacie czyli: Lotniska i dojazd do nich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 19 Gru 2016 16:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ok, temat chwilowo zamykam, bo trzeba posprzątać trochę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 26 Gru 2016 19:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Temat ponownie otwieram (najmocniej przepraszam nie miałem czasu posprzątać na 100%)

Proszę tylko pozostać w temaciu dojazdu do/z lotniska Ovda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 27 Gru 2016 14:47 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Wróciłem z szóstej wizyty i odpowiem na wszelkie dręczące pytania odnośnie kraju.

Pozdro i nara, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
elekrzysio lubi ten post.
 
      
#291 PostWysłany: 27 Gru 2016 20:23 

Rejestracja: 28 Lut 2016
Posty: 26
Witam
zamierzam lecieć do Izraela na wiosne i chciałem zapytać jak to jest z tym lotniskiem bo loty do Ejlatu są tylko do marca, wiadomo co z nowym lotniskiem i czy ceny lotów tam będą równie przyzwoite
??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 27 Gru 2016 21:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
A ktoś już widział rozpiske lotów z nowego lotniska z cenami?
Chyba jeszcze nie było żadnego konkretnego info.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 27 Gru 2016 21:50 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Nowe lotnisko wciąż w budowie, gmach prawie wykończony z zewnątrz, ale w środku pustka, nie liczcie więc na to, że przed kwietniem coś będzie stamtąd latać. Gdzieś czytałem, że do marca minimum budowa, dopiero potem uroczyste otwarcie i start na sezon wiosenno-letni najwcześniej.

Pozdro i nara, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 28 Gru 2016 19:52 

Rejestracja: 28 Lut 2016
Posty: 26
Trochę lipa z tym nowym lotniskiem bo w tym momencie żadna tania linia nie ma rozkładu lotów na kwiecień...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 29 Gru 2016 12:51 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Pewnie od otwarcia przejmą od razu te loty cywilne z Eilat i Ovda Airports i wszystko pojawi się w rozkładzie, na razie wolą milczeć, bo a nuż jakieś opóźnienie, na lotnisku dzielnie walczą, aby od kwietnia już tak było i wtedy Ryan i Wizz już tam będzie siadał. Będą od razu na miejscu pewnie jakieś wypożyczalnie autek;)

Pozdro, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 29 Gru 2016 14:23 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
Czy ktoś korzystał z tej oferty czy też wie coś bliżej na ten temat , jaką strefe around Eilat obejmuje? dotyczy autobusu 282 z lotniska , takie info przy biletach

We offer two types of ticket that can be purchased on board:

Ovda -> Eilat -> Ovda: round trip ticket for *NIS 60 (around €14), including weekly bus pass to go around Eilat
Ovda -> Eilat: one way ticket for NIS 21.5 (around €5)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 29 Gru 2016 15:29 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Informacja na stacji po angielsku sugeruje, iż w ramach karnetu można się przemieszczać w obrębie całego miasta plus włączając w to underwater observatory (jedna z atrakcji już kawałek poza miastem). Pewnie więcej info da się wycisnać w information desk.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 01 Sty 2017 19:54 

Rejestracja: 01 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 153
Kilometry: 353 633
Marko33 napisał(a):
Dziękuję za świeżą relację z pierwszej ręki !

Ja wybieram się na taką wycieczkę 7 stycznia z Warszawy. Ląduję w sobotę 12:20, wylot mam we wtorek 12:55.
Spanie zaklepałem sobie w Corinne Hostel w miarę w centrum.

Teraz parę pytań:
Autobus 282 - rozumiem że bilety do kupienia tylko u kierowcy lub w stanowisku w terminalu ?
Co robić na miejscu zakładając że wszystkie trzy noclegi w Ejlacie ?
Czy na miejscu widziałeś może oferty wycieczek lokalnych ( Red Canyon, inne miejsca w okolicy ) ?
Jak z ofertą i cenami żywności na miejscu ? ( czy street food nie zabije ceną czy nastawić się na żywienie kabanosami z plecaka :-) ) ?
Ok 5km na południe od centrum jest Coral Beach - czy w styczniu jest szansa na snoorkowanie tam ( maskę, rurkę i buty bym zabrał ) ?

Wszelkie inne porady ( co zabrać, gdzie jechać, co zobaczyć itp ) - mile widziane.


-- 01 Sty 2017 19:57 --

annasbt napisał(a):
Marko33 napisał(a):
Dziękuję za świeżą relację z pierwszej ręki !

Ja wybieram się na taką wycieczkę 7 stycznia z Warszawy. Ląduję w sobotę 12:20, wylot mam we wtorek 12:55.
Spanie zaklepałem sobie w Corinne Hostel w miarę w centrum.

Teraz parę pytań:
Autobus 282 - rozumiem że bilety do kupienia tylko u kierowcy lub w stanowisku w terminalu ?
Co robić na miejscu zakładając że wszystkie trzy noclegi w Ejlacie ?
Czy na miejscu widziałeś może oferty wycieczek lokalnych ( Red Canyon, inne miejsca w okolicy ) ?
Jak z ofertą i cenami żywności na miejscu ? ( czy street food nie zabije ceną czy nastawić się na żywienie kabanosami z plecaka :-) ) ?
Ok 5km na południe od centrum jest Coral Beach - czy w styczniu jest szansa na snoorkowanie tam ( maskę, rurkę i buty bym zabrał ) ?

Wszelkie inne porady ( co zabrać, gdzie jechać, co zobaczyć itp ) - mile widziane.


-- 01 Sty 2017 20:17 --

tez lece 7.01 i wracam 10.01
spanie w Motel Aviv - 200 m od Corinne Hostel
moze jakas integracja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 02 Sty 2017 12:46 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
-- 01 Sty 2017 20:17 --

tez lece 7.01 i wracam 10.01
spanie w Motel Aviv - 200 m od Corinne Hostel
moze jakas integracja?[/quote]

Będziemy lecieć i wracać w tym samym czasie :-)
Zawsze raźniej :-)

Na poniedziałek (9.01) zarezerwowałem sobie jednodniową wycieczkę z Eilat Shuttle na trasie Morze Martwe, Jerozolima, Betlejem.
Odbierają spod wskazanego hotelu w Eilacie i odwożą na mijesce
Start 5:45, powrót 21:30
Koszt 89 dolarów plus 15 za Betlejem ( można na ten czas zostać w Jerozolimie )

W niedzielę za to planuję dostać się do Coral Beach i jeżeli pogoda pozwoli trochę posnoorkować.
Fajnie byłoby też dostać się do red canyon ( może stopem ? )
Rezerwowałem samochód ale robili straszne komplikacje i odpuściłem.

Daj jakiś kontakt do Siebie na priv - ja wyślę Ci mój numer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 02 Sty 2017 16:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
A ja bym prosił pozostać w temacie w którym jest transport z/do lotniska Ovda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group