Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 16 Wrz 2020 15:57 

platynowy
Na stronach przewoźników najtańsza taryfa bezbagażowa wchodzi tylko wtedy gdy wszystkie wybrane loty są na "swoich" numerach.
W tym konkretnym przypadku w rezerwacji na stronie LH środkowy odcinek YVR-YYZ jest sprzedawany na numerze AC (bo i lot ten nie ma codeshare LH więc nie może być sprzedawany na innym numerze niż oryginalny AC) i ten szczegół "psuje" cenę w economy light gdy chcemy kupić taki bilet na stronie LH. Gdy wybierzemy dokładnie tą samą kombinację rejsów ale na stronie AC to wszystkie 5 rejsów sprzedawanych jest na numerach AC (mimo że fizycznie 4 odcinki robi LH) i stąd za dokładnie te same rejsy dostajemy cenę ~1300 PLN.
Podkreślam że problem ten dotyczy wyłącznie economy light, w przypadku wyższych klas problem ten nie występuje i zawsze wypluwana jest najniższa cena, dlatego też na wrzuconym screenie ze strony LH wyższa taryfa (z bagażem rejestrowanym i możliwością zwrotu pod pewnymi warunkami) kalkulowana jest taniej niż light.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.

#102 PostWysłany: 16 Wrz 2020 22:10 
Awatar użytkownika

Loty: 124
Kilometry: 269 476
niebieski
Jakie jest realne ryzyko wtopienia pieniędzy? (Nie pytam czy COVID będzie czy nie ;))
Kupując bezpośrednio w AC lub LH odpada mi użeranie się z OTA, ale nadal kupuję kota w worku razy 5.
Co jeśli w maju 2021 będzie piąta fala pandemii i albo uziemią loty z EU/PL albo Kanada się zamknie - 6k pln wtopione czy *aktualne* warunki tych najtańszych taryf dają jakieś pole manewru? Jeden bilet może bym ryzykował, ale 5...

R.
 Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 16 Wrz 2020 22:33 

platynowy
Generalnie mam te same obawy, choć o 1 bilet mniej do kupienia :) Polityka LH/AC jest słaba bo daje możliwość zmiany za dopłatą w taryfie do 31.01.2021 dla kupionych teraz biletów i tylko raz. Lepiej już jest w KL/AF bo nie ma tych ograniczeń, ale do taryfy i tak trzeba oczywiście dopłacić. Ja ostatecznie odpuściłem na razie, bo nie jest to aż taki deal(*) by ryzykować.

(*) Ale wziąłem Brazylię na wakacje ,a LATAM ma bardzo podobne warunki zmian do KLM, więc jestem hazardzistą tylko wolę grać mniejszym betem o wyższą stawkę :lol:
 Relacje PM off  

#104 PostWysłany: 16 Wrz 2020 23:43 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
Ostrzeżenia: 1
złoty
@jasiub
Warunki zmian i anulacji są poniżej, wyglądają o wiele lepiej niż to o czym piszesz:
https://www.aircanada.com/ca/en/aco/hom ... id-19.html

- możesz anulować lot do 2h przed wylotem - otrzymasz wtedy voucher, który - z tego co wiem - nie ma daty przydatności do spożycia ;) (ale to do potwierdzenia)
- możesz zmienić lot bez opłaty (ale z dopłatą oczywiście) jednorazowo na podróż, która musi się zakończyć najpóźniej 30 września 2021 r. (na stronie mają do 2022 r. ale to najpewniej błąd, który zawsze można wykorzystać...).
- nigdzie nie widziałem informacji, że w AC loty możesz zmieniać tylko do 31 stycznia 2021.
- swoją politykę zmian w związku z Covid-19 przedłużają co miesiąc więc pewnie w październiku będzie możliwość zmiany zakupionego biletu z perspektywą całego roku etc.

W związku z powyższym nie wiem czym niby różni się ich polityka zmian od tej z KLM/AF ;)

@zawiert
Moim zdaniem ryzyko jest takie - kasy nie stracisz ale w najgorszym wypadku będziesz miał voucher na kilka ładnych tysięcy ;) Generalnie dylemat każdego, kto kupuje bilety na podróże w I połowie 2021. Osobiście uważam, że druga połowa będzie już całkiem normalna pod tym względem wbrew wielu forumowym marudom ;)
 Relacje PM off
zawiert lubi ten post.
jasiub uważa post za pomocny.

#105 PostWysłany: 17 Wrz 2020 00:30 

złoty
Przypominam, że w czeluściach strony Aircanada jest ukryta informacja, że dla pasażerów skasowanych lotów z Europy robią full refund zgodnie z prawem EU. Link do pdf-a jest wątku o lotach do Bostonu.
 Relacje PM off  

#106 PostWysłany: 17 Wrz 2020 00:32 
Awatar użytkownika

niebieski
Czyli deal jest git ale lepiej brać na stocku AC niż LH. Choć normalnie brałbym niemieckie bilety bo zawsze to mateczka Unia obroni...
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 17 Wrz 2020 00:52 

platynowy
@monre, mój błąd i rozpędziłem się z AC. Tylko Lufa ma w takim razie kiepskie warunki zmiany:

Cytuj:
Dotyczy to wszystkich nowo zakupionych biletów lotniczych na całym świecie. Z tej opcji można skorzystać jednorazowo - niezależnie od warunków taryfy pierwotnie zakupionego biletu. Pasażerowie będą mogli zmienić rezerwację na inną datę podróży do 31 grudnia 2021 r bez oplat za mozliwosc dokonania zmiany rezerwacji. Zmiana rezerwacji musi nastąpić najpóźniej 31 stycznia 2021 r. Jeżeli pierwotna taryfa nie jest już dostępna, należy dopłacić różnicę.
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#108 PostWysłany: 17 Wrz 2020 08:11 
Awatar użytkownika

złoty
Jak będzie druga fala, zaczną się przekładania lotów i odwołania to bez problemu odzyskasz pieniądze od linii. Mi Lufa oddała w 2.5 tygodnia.

Image
 Relacje PM off  

#109 PostWysłany: 17 Wrz 2020 08:36 

srebrny
Poza tym jeśli będzie ta druga fala, to automatycznie ruch pasażerski nie wzrośnie, a co za tym idzie linie będą potrzebować kasy. W takiej sytuacji będą robić wszystko żeby tych pieniędzy nie oddawać obiecując podróż kiedyś tam, a to można zrobić tylko i wyłącznie obiecując darmową zmianę. W innym przypadku pasażer poprosi o refund i kasy nie będzie.
Jak było napisane wyżej wylot z UE, więc 261/2004 obliguje również AC do ewentualnego zwrotu.
Zeus lubi ten post.

#110 PostWysłany: 17 Wrz 2020 08:48 
Awatar użytkownika

niebieski
Jeśli chodzi o zwroty to tak. Jeśli chodzi o rebooking, to LH daje dużo więcej możliwości, jakby na przykład Europę zamknęli, to zawsze coś w trefie Schengen się znajdzie. No chyba, że da się kupić loty tylko europejskie na stoku AC, wtedy to inna bajka :)
 Relacje PM off  

[ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 14 gości