Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lip 2018 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Cześć,

czy ktoś używał drona, oczywiście w celach rekreacyjnych, w podróży do USA? Przyznaję, że jestem kompletnie zielony w temacie a z tego co czytałem kary za latanie w niedozwolonych miejscach (np. parki narodowe) sięgają $7000. Chodzi mi o latanie małym, lekkim dronem typu DJI Spark. Wiem też, że wszystko co lata i waży powyżej 250g (więc Spark chyba niestety też?) trzeba zarejestrować i wpłacić $5 za pozwolenie (podobno można to zrobić na stronie tylko będąc w USA ale z tego co widzę nawet na polskim IP można wejść na stronę odpowiedniego urzędu).

Gdzie znaleźć wiarygodne źródła jeśli chodzi o strefy w których nie można używać drona w USA? Mam apkę AirMaps ale może jest jeszcze coś lepszego?

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 28 Lip 2018 03:26 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Cześć @monroe, dobrze znów Cię widzieć na forum,

Powiem z doświadczenia własnego - zarejestrowałem swoje "fruwadło" - polegniesz na konieczności wprowadzenia kodu pocztowego weryfikowanego przez geolokalizację - TOR nie przechodzi, VPN blokuje transmisję (jeśli chcesz mogę pomóc, cały czas żyję w PA:)), ale restrykcje terenowe są masakryczne - np. w Pittsburghu jest główne lotnisko w okolicy Księzyca (Moon) i regionalne - AGC plus tereny operacji karetek powietrznych dla UPMC - w odległości 5 mil od Pitta polatać de facto można tylko w parku - Frick Park, ale i tak nie jest łatwo.

Reasumując, kupiłem i nie używam - jestem na wizie H1B więc nie mogę podpadać - jeżeli chcesz to powiem Tobie, że "lajt" jest w: Californi, Washington (Seatle etc.), Texas i Montana - więcej nie wiem, ale chętnie się dowiem jak zadasz pytanie ;-)

Stay Strong!
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Lip 2018 02:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@LLAP
Dzięki za odpowiedź ;)
Hawaje - stan w którym zamierzam używać drona oczywiście poza skupiskami ludzkimi, parkami narodowymi i obszarami lotnisk/heliportów (ale to jeszcze się okaże, najpierw muszę być pewny przynajmniej w 99%, że nie zrobię tą zabawką krzywdy innym osobom i nie wyrządzę szkód materialnych, kwestia intensywnej nauki latania).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Lip 2018 13:20 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Polecam ubezpieczenie drona w Finansowa Chata

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Wrz 2018 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Wróciłem :)
Dla tych, którzy chcą polatać na Hawajach - da się ale nie można tego robić oczywiście ani w okolicach lotnisk i baz wojskowych ani w parkach narodowych (jak w całych stanach) ani również w parkach stanowych (tu Hawaje są ponoć wyjątkiem). Akurat na O'ahu nie próbowałem, za to znalazłem takie miejsca zarówno na Maui jak i Kaua'i (np. Poipu Beach, gdzie nie byłem jedynym, który używał swojego Sparka ;) ).

Oczywiście najpierw należy zarejestrować drona na stronie: https://faadronezone.faa.gov/#/ (trwa to ok. 10 min), zapłacić $5 (np. Revolutem bez problemu), wypisać na urządzeniu (lub przykleić kartkę) nr certyfikatu i można legalnie w dozwolonych miejscach przez 3 lata używać drona w USA zgodnie z: "Fly under the FAA's Small UAS Rule (Part 107)". Takie małe "zabawki" jak DJI Spark czy DJI Mavic Air nie robią na innych wrażenia i nie spotkałem się z żadnymi negatywnymi reakcjami innych ludzi (wręcz przeciwnie, wielu zainteresowanych np. pytało ile to coś kosztuje) chociaż oczywiście starałem się nie latać np. nad głowami osób, które wypoczywały na plaży ;)

Przewożenie drona na lotach wewnątrz USA w bagażu podręcznym - bez jakiegokolwiek problemu, nie trzeba go nawet wyciągać z plecaka podczas kontroli bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Wrz 2018 10:58 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Jak Spark spisywał się na wietrze? Uciekł Ci gdzieś? Wrzuć gdzieś materiał z niego. Może być prywatny link na YouTube. Ciekawi mnie jakość i odwzorowanie kolorow w dobrych warunkach oświetleniowych nad wodą.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie uciekł 8-) :lol:
Chociaż przyznaję, że jako całkowicie początkujący-amator-nie znający się trochę się tego bałem 8-)
Mam wykupione DJI Care ale gdyby się utopił to oczywiście bez urządzenia nie dostałbym nowego. Maksymalnie wyleciałem 80 metrów w ocean :)

Na wietrze spisywał się zaskakująco dobrze - dwuosiowy gimbal jak najbardziej dał radę. Gdy był większy wiatr to nie zakładałem osłon na śmigła. Momentami trochę nim rzucało i pojawiało się ostrzeżenie o wietrze i raz zdecydowałem się, że jednak wyląduję ale poza tym było naprawdę nieźle. Jakość do celów prywatnych moim zdaniem bardzo dobra jak na FHD.

W prywatnej wiadomości przesłałem Ci linka do jednego filmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:44 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
To gratuluję udanych lotów. Na lotniskach nie było problemów?

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2018 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie, zero zainteresowania. Gdy mówiłem, że mam drona w podręcznym to w USA zawsze kazali go zostawiać w plecaku.
Tylko w Europie na CDG musiałem wyciągać.

Osłony na baterie Li-po nie są wymagane (miałem na wszelki wypadek ale nie korzystałem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Sty 2019 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@monroe - a masz może jakiś zmontowany (lub nie :P) filmik z drona z usa? - też jestem ciekawa jak z jakością obrazu itd., gdyż chętnie bym się na takie coś skusiła, teraz czeka mnie m.in. Floryda i może coś by się ponagrywało :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Sty 2019 03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Bubu69

do dzisiaj niestety niczego nie montowałem ;) Nie mam czasu/nie chce mi się. Muszę się wreszcie za to zabrać.
W wiadomości prywatnej wysyłam Ci link do filmiku, który na szybko wysłałem kilka miesięcy temu @brzemia - możesz ocenić jakość, moim zdaniem jest bardzo ok ale profesjonalne zastosowanie to raczej od Mavica Pro w górę (ewentualnie Mavic Ar).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Sty 2019 22:59 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
-- 12 Sty 2019 22:57 --

Drona do usa zapakować w podręczny czy nadawany?? Lecę WAW-MUC-LAX Lufthansą

-- 12 Sty 2019 22:59 --

Drona do usa zapakować w podręczny czy nadawany?? Lecę WAW-MUC-LAX Lufthansą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Sty 2019 02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@deha
Podręczny.
Przy kontroli mówisz, że masz drona, nie każą go nawet wyciągać z samego etui/torby. W USA mógł nawet leżeć w walizce bez wykładania na taśmę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Wrz 2019 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@monroe
A czy w USA jest jakaś mapka/aplikacja wskazująca gdzie można latać na legalu? Coś podobnego do naszego Drone Radar?
W październiku wybieram się na wschodnie wybrzeże (NYC-Filadelfia-DC a potem Floryda) i podejrzewam, że w tych miastach - z wiadomych względów - jest praktycznie całkowity zakaz latania. Zastanawiam się więc czy jest sens brać drona (Mavic Pro więc lekki, mały dron) żeby zrobić tylko kilka ujęć w drodze na Key West...
Natomiast na Sylwestra wybieram się Kalifornii więc może tam chociaż byłoby więcej możliwości do polatania...
Byłbym wdzięczny też za jakiekolwiek wskazówki dotyczące latania dronem w USA :) Wiem, że wszystko można wygooglać ale też w necie często są informacje totalnie z d... :? Jak leciałem do Gwatemali czy Tanzanii to w necie - co do zasady - były informacje, że można latać bez problemu o ile się przestrzega tych standardowych zasad. Jednakże po bardziej wnikliwej analizie okazywało się, że trzeba mieć specjalne pozwolenia (które koniec końców udało się zdobyć).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Wrz 2019 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Wyprzedzę monroe z odpowiedzią, zapewne uzupełni to co napisałem.

Tak jak wcześniej było wspomniane, zacznij od rejestracji drona w Federal Aviation Administarion. Weź ze sobą naklejkę + mazak, tak by opisać drona numerem który uzyskasz po rejestracji (5$ USD).

Jeśli chodzi o alikacje, to latałem na AirMapie plus appka z DJI ostrzegała o lataniu w zakazanej zonie. Jeśli o mnie chodzi, to latanie na Hawajach na tyle mnie zniechęciło, że ostatecznie po przyjeździe...sprzedałem Sparka.

Mimo, iż drona kupiłem dopiero na Hawaje, to z tych wszystkich podróży do USA, wyobrażam sobie, że sprawdziłby się głównie w rejonach Kalifornii, Utah i Nevady. Do latania jednak potrzebna jest przestrzeń, której w tych stanach na brakuje.

Na Key West nie zabierałbym drona ze względu na ograniczenia w lataniu. Przejrzyj airmap, to da Ci wiele odpowiedzi :

https://app.airmap.com/geo?25.279262,-8 ... 11.028366z

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... orida.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Wrz 2019 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Zbierając dotychczasowe informacje które znalazłem w internecie (może komuś się przydadzą w przyszłości) to na dzień dzisiejszy sprawa wygląda następująco. Jeżeli się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu i proszę o wskazówki :) Czyli w wielkim skrócie:

1. Najpierw rejestrujemy drona na stronie https://faadronezone.faa.gov/#/, płacimy 5 USD, naklejamy/piszemy numer na dronie i nosimy przy sobie ten kwitek (ważny 3 lata).
2. Przestrzegamy standardowych zasad typu nie wyżej niż 400 stóp AGL, loty VLOS, nie nad ludźmi, stadionami, blisko lotnisk, etc. czy też całkowity zakaz lotów w DC. Ogólne zasady są opisane tutaj: https://www.faa.gov/uas/recreational_fliers/
3. FAA (czyli amerykański ULC) na swojej stronie (https://www.faa.gov/uas/recreational_fl ... ly/b4ufly/) poleca aplikację: B4UFLY Mobile App. Jest to niby odpowiednik naszego Drone Radar. I teraz zasadnicza kwestia czy ta aplikacja jest faktycznie wiarygodna? Zdziwiłem się bowiem strasznie, ponieważ pokazuje ona, że na całym dolnym Manhattanie można latać (jest zielona światło i informacja "Good to go!").
O AirMap słyszałem ale samo FAA na swojej stronie poleca tą aplikację B4UFLY. Co ciekawe - w obu aplikacjach strefy gdzie można latać dość znacząco się różnią...
Odnośnie Key West to wiem, że na samym końcu jest pełno stref i tam na pewno nie zamierzam latać - natomiast w drodze na Key West (na tych mostach) jest sporo miejsc bez jakichkolwiek stref więc tam chciałbym polatać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Wrz 2019 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
W wątku dot. Florida Keys również polecają aplikację o której wspominasz :

https://phantompilots.com/threads/florida-keys.105900/

Niestety nigdy jej nie używałem, więc nie wiem jak sprawdza się w praktyce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Wrz 2019 15:55 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Warto brac drona na trip po zachodzie usa? W parkach chyba nie wolno latac?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Wrz 2019 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
W Parkach Narodowych na całym świecie - co do zasady - masz zakaz latania dronem. W Polsce również.
W USA jest podobnie - jak odpalisz sobie tą aplikację co podawałem powyżej to zobaczysz, że te wszystkie parki w USA są pokryte jakimiś strefami. Więc co do zasady nie można latać. Nie zgłębiałem się mocniej w temat ale pewnie jest jak w większości cywilizowanych krajów, w tym w Polsce czyli możesz latać w parku tylko jak dostaniesz zgodę odpowiedniego organu (np. władz w parku). W Polsce jest tak, że np. w Tatrzańskim Parku Narodowym żaden śmiertelnik chyba nigdy zgody nie uzyskał :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 02 Wrz 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie mam za wiele do dodania oprócz tego co napisał @mikuś ;)

Od siebie dodam tylko, że ja akurat na Hawajach troszkę polatałem. Nie dużo ale jednak... Również w strefie teoretycznie zabronionej, nad kanionem Waimea na Kauai (spokojnie, tam gdzie nie latają helikoptery i było to tylko kawałek nad granią :) ).

W Kaliforni można latać w parkach stanowych z tego co wiem natomiast na Hawajach nie można (a w parkach narodowych nigdzie).

PS. Wchodzi nowy dron - DJI Mavic Mini. Podobno ma ważyć poniżej 250g więc zarówno w UE jak i w USA nie będzie konieczności rejestracji etc. Ja pewnie kupię bo w UE też trzeba będzie od przyszłego roku takiego Sparka rejestrować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group