Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sie 2019 14:35 

Rejestracja: 18 Sie 2019
Posty: 2
Witajcie
Mam 32lata i od 8lat pracuje w korporacji. Moja narzeczona ma 26lat i nie pracuje, zajmuje się naszą 3 letnia córeczką Jak widać tworzymy nieformalna rodzinę gdyż nie mamy ślubu kościelnego czy cywilnego.
W naszych planach pojawiła się chęć odwiedzenia USA lecz nie wiemy czy jest sens by składać wnioski o wizę. Ze mną raczej nie powinno być problemu gdyż mam dobra pracę i jak na polskie warunki to niczego sobie zarobki. Obawiamy się czy moja narzeczona w ogóle ma szansę na dostanie wizy gdyz jak widac jest osoba nie ,,pracujacą" i nie jest moja żoną.Był/jest ktoś w podobnej sytuacji? Będziemy wdzięczni za każdą podpowiedź, radę, opinie. Pozdrawiamy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 18 Sie 2019 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ożeń się.
lub/i
Sprawdź w DS-160 czy jest miejsce na związki nieformalne.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Sie 2019 23:09, edytowano w sumie 1 raz
Dodane 'lub'
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Sie 2019 18:23 

Rejestracja: 18 Sie 2019
Posty: 2
Co za człowiek.... Czy ja Ciebie prosiłem o radę odnośnie mojego związku czy mam się zenic czy nie ??? Jakoś sobie tego nie przypominam. Za podpowiedź ze sprawdzeniem w ds-160 dziekuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
nrm lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Sie 2019 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Standard tutaj niestety


Ostatnio edytowany przez marcino123, 19 Sie 2019 22:40, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Sie 2019 18:50 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Poczekaj do wrzesnia. Trump oglosi zniesienie wiz i problem sie skoncy.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Sie 2019 23:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Sie 2019 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Czego się mnie czepiacie?
Człowiek zgłosił problem i podałem rozwiązania, ożenek lub sprawdzenie dokumentów DS-160.
Ożenek jest rozwiązaniem, więc w czym problem???
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Sie 2019 19:23 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Albo po prostu wystąpić o wizę dla siebie i konkubiny. Wtedy się przekona na 100 %,
Bo uważa że pracuje w korporacji i wizę otrzyma, a konkubina nie.
A jak będzie odwrotnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Sie 2019 19:33 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@eskie W tym,że w planach póki co jest USA a nie ożenek.Jeśli we wrześniu nie sprawdzą się przewidywania o zniesieniu wiz to i tak muszą ,chcąc jechać, złożyć wnioski w stanie obecnym i całkiem prawdopodobne,że nie będzie to przeszkodą w uzyskaniu wizy.Związki nieformalne nikogo już nie dziwią.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Sie 2019 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
miriam napisał(a):
Związki nieformalne nikogo już nie dziwią.

Jak najbardziej, dlatego niech sprawdzi w DS-160 czy może dodać osobę wspólnie ubiegająca się o wizę, a pozostającą w związku nieformalnym. Jeśli jest taka możliwość to OK.
Jeśli jednak nie... to muszą starać się oddzielnie, a wtedy loteria 3%.
Jeśli jednak nie, opcja 2, to niech się żenią. Związki nieformalne nikogo nie dziwią ale biurokracja swoje wie.
Więc nie mają letko :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Sie 2019 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Gdy istniała 'Rodzina na Swoim' czy 'Mieszkanie dla Młodych', szybkie śluby cywilne były normalką, więc ożenek dla wizy wcale by mnie nie zdziwił ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Sie 2019 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Cytuj:
Czy moja narzeczona w ogóle ma szansę na dostanie wizy gdyz jak widac jest osoba nie ,,pracujacą" i nie jest moja żoną
Większym problemem jest to, że nie pracuje niż to, że nie jest Twoją żoną.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sie 2019 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jest na Twoim utrzymaniu?

Zajrzałem do DS-160
Martial Status
Stan cywilny. I na liście są:
- MARRIED - żonaty/zamężna
- COMMON LAW MARRIAGE - małżeństwo według prawa zwyczajowego (w Polsce nie ma takiej opcji)
- CIVIL UNION/DOMESTIC PARTNERSHIP - rejestrowany związek partnerski (w Polsce nie ma takiej opcji)
- SINGLE - wolny
- WIDOWED - wdowiec/wdowa
- DIVORCED - rozwiedzony/a
- LEGALLY SEPARATED - w separacji
- OTHER - inne (pojawi się pole, w którym należy wytłumaczyć swój status - 'Explain')

@adrex7 daj mi maila, to Ci wyślę przewodnik wypełnienia DS 160 i tam jest wszystko wyjaśnione.
Twoja konkubina może się starać o wizę osobno, bo z Tobą raczej nie, chyba, że jako "friend"
Tak więc, mój pomysł na ożenek nie jest tak kontrowersyjny jakby mogło się to wydawać.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Sie 2019 13:08 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 76
Loty: 53
Kilometry: 229 526
Konkubinat jak macie dziecko to też w sumie rodzina ;), ale tak na logikę to jednak w świetle prawa wciąż jesteś kawalerem. Moim zdaniem złóżcie oddzielne dwa wnioski i na spotkaniu możecie doprecyzować jak wygląda wasz status rodzinno - finansowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Sie 2019 13:10 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
konkubina pierwsza sklada- jak dostanie to Ty z corka. proste
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Sie 2019 13:14 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
A przypadkiem, we wniosku, nie ma miejsca do wpisania osoby pokrywającej koszty wyjazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Sie 2019 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Jest.
Co według mnie rozwiązuje sprawę.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez marcino123, 19 Sie 2019 22:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sie 2019 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Zawsze można spróbować dodzwonić się do ambasady i podpytać się jak postąpić w danym przypadku.

Cytuj:
+48 22 625 1042 – informacja telefoniczna – tylko na temat wiz imigracyjnych – Warszawa. Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 16.00.

W amerykańskie i polskie święta operatorzy nie udzielają informacji pod powyższym numerem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Sie 2019 23:04 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
tylko, ze to jest wiza nie-imigracyjna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Sie 2019 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
No to będzie inny nr telefonu

Cytuj:
Aby uzyskać informacje na temat wiz nieimigracyjnych, należy zadzwonić pod jeden z poniższych numerów

+48 22 307 1361 (z Polski)
+1 (703) 988 7101 (z USA)

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 (dla osób dzwoniących z Polski). Z USA będzie można dzwonić w godzinach 7:00-15:00 czasu wschodnioamerykańskiego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sie 2019 19:48 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@adrex7, przerabialem to (tylko bez dziecka) wiec moze cos podpowiem. Po pierwsze formalnie wpisuj ze jestes singlem, kobieta tez niech tak wpisze. Jest jedno pytanie o to z kim chcesz leciec i tam zaznacz ze z konkubina ktora jest dla Ciebie "other" jako stopien relacji (ona oczywiscie wpisuje Ciebie). Potem umawiacie sie na rozmowe z konsulem razem (wybieracie rozmowe rodzinna czy jakos tak to bylo) i jestescie traktowani w ambasadzie jako para, podchodzicie wszedzie razem i odpowiadacie na pytania razem.
A o dostanie wizy sie raczej nie martw. Amerykanie sa chyba fanami trafycyjnego modelu rodziny gdzie kobieta siedzi w domu i zajmuje sie dzieckiem wiec mysle ze spojrza na to przychylnie.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group