Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do Uzbekistanu
#1 PostWysłany: 27 Mar 2012 22:36 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 350
niebieski
Po promocji UTair pewnie wielu z nas będzie próbowało dobrze rozegrac tą kwestię.
Jak bardzo realne jest uzyskanie wizy dzięki zaproszeniu osoby fizycznej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 28 Mar 2012 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
Ciekawe pytanie... Nie spotkałem się z tym jeszcze, nie wiem czy w ogóle jest to możliwe.

Na pewno w przypadku Uzbekistanu załatwianie zaproszenia wygląda nieco inaczej niż np. Rosja czy Białoruś, ponieważ tutaj nie dostajesz zaproszenia "do ręki". Strona zapraszająca składa je na miejscu do ichniego MSW i oni dopiero przesyłają to bezpośrednio do konsulatu i na tej podstawie konsul wydaje wizę.

Obecnie w konsulacie w Warszawie jest nowy konsul, bardzo miły i pomocny, więc śmiało możesz do niego dzwonić i pytać.
Konsulat działa w poniedziałki, środy i piątki od 10 do 12. W praktyce nie jest bardzo przywiązany do tych godzin :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Mar 2012 15:24 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
MeHow napisał(a):
Jak bardzo realne jest uzyskanie wizy dzięki zaproszeniu osoby fizycznej?

Jest to teoretycznie możliwe. Kolega, z którym lecę do UZ sprawdzał taką możliwość.
Wystawca zaproszenia (osoba fizyczna lub biuro podróży) m.in. potwierdza, że będzie za turystów odpowiedzialna. Inaczej, jeśli przyjezdni dokonają czynów niedozwolonych (a tych raczej jest w UZ dużo więcej niż u nas), to będą ścigać również tą osobę zapraszającą. Z tego powodu miejscowi wolą się nie bawić w takie zaproszenia lub chcą z góry kasę. W efekcie nie wychodzi to taniej niż przez zwykłą firmę pośredniczącą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Kwi 2012 12:43 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 350
niebieski
I jak tam Wam idzie? najtańsze co znalazłem to
http://www.stantours.com/uz_mn_vis.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Kwi 2012 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Orientuje się ktoś czy wiza jest do załatwienia w jeden dzień? Nie jestem z Warszawy, biura podróży za wizę do Uzbekistanu kasują takie pieniądze, że dużo bardziej opłaca mi się polecieć do stolicy.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Kwi 2012 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
Jest to realne. Zaproszenie przychodzi bezpośrednio do konsulatu z ministerstwa w Uzbekistanie. Tzn. strona zapraszająca nie wysyła tego do Ciebie, a składa w Ministerstwie a oni to wysyłają do konsulatu. Skontaktuj się wcześniej z konsulatem i tak właśnie opisz konsulowi, na pewno Ci pomoże i załatwi to w 1 dzień. Obecnie zmienił się konsul, jest nim teraz bardzo miły pan około 50-tki i bardzo pomocny. Oficjalnie konsulat działa w poniedziałki, środy i piątki od 10-12 ale jeśli wcześniej zadzwonisz do konsula i z nim to domówisz to na 100% będziesz mógł to załatwić właściwie w każdym dniu tygodnia.
Tylko planuj cokolwiek po telefonicznym upewnieniu się, że Twoje zaproszenie jest już w konsulacie, bez tego nie załatwisz nic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lip 2012 11:18 

Pytanie: ktoś będzie w Uzbekistanie 6.08-26.08? Lub w tym samym czasie w Tadżykistanie?
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Mar 2015 19:23 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 4
Nie wiem czy temat aktualny ale wychodzi, że często lepie wizę załatwić przez pośrednika.

O procedurze uzyskania wizy do Uzbekistanu można poczytać na tym blogu: http://czajkapodroze.pl/blog/kraje/uzbe ... zbekistanu

Mam nadzieję, że będzie pomocne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Cze 2015 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Nie, wychodzi że lepiej wszystko załatwić samemu. Przykładowo w jednym z polskich biur wiza na 15 dni kosztuje 830zł, a sam voucher 349zł.
W moim przypadku zaproszenie wyszło 292zł (70€), a wiza na 15 dni 263zł (70$). Plus parę złotych za prowizje w bankach.
Więcej o uzyskaniu wizy napisałem tutaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Cze 2015 18:35 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 9
Może będziecie wiedzieć, jak to jest z propiskami tzn rejestracją w Uzbekistanie. Czy codziennie muszę z hotelu pobierać taki kwit? Co jeżeli chciałbym 2-3dni spędzić u znajomych w Taszkencie? Czy taka osoba fizyczna może mi wystawić takie potwierdzenie, czy jest jakaś inna opcja, czy tylko pozostaje hotel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Cze 2015 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Z tego co wyczytałem to jeśli chciałbyś zostać u znajomych to osoba, która Cię przyjmuje musi Cię zarejestrować. Kosztuje to ok 20$ na miesiąc, parę papierów i oddanie paszportu do OVIR na 3 dni. Innych opcji nie znam, a to i tak wszystko co wyczytałem w necie.
Poza tym musisz mieć kwity z każdej nocy w hotelu/hostelu. Z relacji innych wychodzi na to, że sprawdzają to naprawdę rzadko, tzn. jeśli chcą się do czegoś przyczepić/szukają łapówki.
Wiem też, że ludzie przemieszczający się na rowerach starają się co 2-3 noc mieć w hotelu, a reszta pod chmurką.
Będę testował w sierpniu jak to wygląda w rzeczywistości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Cze 2015 16:52 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 9
To mniej więcej i ja wiedziałem. Z najnowszych informacji, może się przyda. Kurs som - dolar -2500 do jednego, nieoficjalnie kurs czarnorynkowy jak się dobrze utarguje podobno nawet do 5tys somów za dolara. Jeszcze się zastanawiam jak to jest z połączeniami pociągiem pomiędzy największymi miastami, tzn: Tashkent-Samarkanda, Samarkanda-Bukhara, Bukhara-Urgench i Urgench-Tashkent?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Cze 2015 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
http://usduzs.tk
Tutaj jest podany mniej więcej kurs czarnorynkowy.
Tzn. nad czym się zastanawiasz w związku z tymi pociągami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Cze 2015 11:30 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 9
swoją drogą widziałem też, że udzielasz się na lonelyplanet w sprawie altyn emel. Powiedz mi mniej więcej na kiedy planujesz pobyt w Kazachstanie, Uzbekistanie? Jest fajna opcja 4-5lipiec z okazji 170lecia urodzin Abaja Kunanbajewa związek alpinistyczny Kazachstanu organizuje wejście na Pik Abaya. Mój towarzysz podróży raczej skupiony jest na jak najszybszym dojściu do Uzbekistanu i siedzeniu w miastach. Szczyt nie jest trudny technicznie, wystarczą buty trekkingowe, namiot i coś ciepłego :) A wejście na 4tysięcznik to już fajny temat do opowiadania znajomym po podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lut 2016 12:32 

Rejestracja: 27 Lut 2016
Posty: 3
Wiza do Uzbekistanu wyrabiana w Teheranie http://slomianykapelusz.pl/jak-aplikowa ... luty-2016/
Góra
 Profil Relacje PM off
Arnoldx19 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Cze 2016 21:36 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 85
Loty: 94
Kilometry: 182 398
Może komu się przyda na przyszłość:

Voucher można za 180zł kupić na
http://www.wizy.pl/azja/uzbekistan/

W sumie to jest najtańsza opcja jaka znalazłem.

180+280($70, wiza 15 dniowa) = 460zł

Oczywiście jeżeli załatwiasz osobiście w ambasadzie w Wawie
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 08 Lip 2016 15:40 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Czy w Tadżykistanie, np. w Duszanbe, można wyrobić wizę jednokrotną do Uzbekistanu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Lip 2016 16:52 

Wychodzi, że można:

http://caravanistan.com/visa/uzbekistan/

Tydzień czekania, trzeba mieć LOI.
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Lip 2016 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Gdy ja wyrabiałem wizę słyszałem, że trochę nieprzychylnie patrzą, gdy wyrabia się ją poza krajem zamieszkania ale szczerze mówiąc nie sugerowałbym się tym i próbował w dowolnej ambasadzie na świecie.
LOI też łatwo dostać, kwestia odpowiedniej opłaty i wymiany kilku maili. Z tym, że o ile mnie pamięć nie myli w LOI podaje się od razu miasto, w którym będzie się aplikowało o wizę. Także potem nie ma już możliwości zmiany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Gru 2016 18:57 

Uzbekistan luzuje przepisy wizowe i znosi wizy dla obywateli 15 państw od 1.04.2017 r. Polacy, powyżej 55 roku życia, w grupach zorganizowanych będą mogli wjechać bezwizowo, płacąc 50 dolarów. Od 2018 roku z kolei zamierzają wprowadzić aplikowanie o e-visę, a wcześniej umożliwić otrzymanie wizy bezpośrednio na przejściach granicznych.

https://www.gazeta.uz/en/2016/12/06/visas/

Od siebie: w ostatnich czterech latach duże - pozytywne - zmiany w Azji Środkowej w kontekście dostępności turystycznej: Kirgistan zniósł wizy w 2012, teraz wprowadza obowiązek meldunku powyżej 5 dni; Tadżykistan w tym roku wprowadził e-visę, więc odpada pośrednik lub wyrabianie wizy poza PL; Kazachstan ma wprowadzić dla nas bezwizowy ruch już wkrótce (wiza, pośrednik); pozostaje Turkmenistan i nadzieja, że szybciej otworzy się Uzbekistan (zbiorą doświadczenie w 2017 r.?).
Góra
 PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group