Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#121 PostWysłany: 24 Kwi 2018 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Uwazaj z tym "niepotrzebne"bo może Ty jesteś nam niepotrzebny.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#122 PostWysłany: 03 Cze 2018 17:07 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 9
lataczuk napisał(a):
matPROx napisał(a):

Czytałem, ale oni nie wiedzą co piszą, debetowa z wypukłymi cyframi ma te same transakcje co kredytowa.


Doskonale wiedza, co pisza, a do tego wiekszosc doroslych ludzi zdaje sobie sprawe, ze karta kredytowa dziala inaczej niz debetowa i dlaczego do zabezpieczenia np wypozyczenia samochodu zwykle wymaga sie tej pierwszej.


Tak jest w teorii, a w praktyce często jest inaczej, nieraz już zabezpieczałem wypożyczenie samochodu kartą Revoluta, która wystarczy, że ma odpowiednie saldo wymagane do zabezpieczania samochodu i nikt się nie czepiał mimo, że oficjalnie wg regulaminów karty debetowej nawet do ręki nie wezmą. Przyznam, że zawsze miałem kredytową w odwodzie, ale nie lubię z niej korzystać.

Dlatego ponawiam pytanie @matPROx czy ktoś próbował płacić u nich debetówką? W GC trochę większy samochód i trzeba ponad 5000 zł przyblokować, a tyle na karcie kredytowej bez przedpłacenia nie będę miał, a z debetykówką będzie mi prościej zasilić i zdjąć z niej pieniądze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#123 PostWysłany: 03 Cze 2018 17:29 

Rejestracja: 11 Lis 2016
Posty: 1
Ja na Majorce płaciłam debetówką, nie było problemu - z tym, że to nie była blokada środków tylko dopłata, blokady nie robili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 23 Cze 2018 21:09 

Rejestracja: 23 Cze 2018
Posty: 1
ZDECYDOWANIE NIE POLECAM firmy Goldcar !
Zamiast zablokować 2.000,- EURO na karcie kredytowej to mi je z karty pobrali !!! ( lotnisko MALAGA) . Po 2-ch tygodniach pobraną kwotę zwrócono. Za różnice kursowe zapłaciłam dodatkowo ok.300 Euro !!! Wszystko po rezygnacji z ich ubezpieczenia, gdyż wcześniej wykupiłam inne za 300pln a nie za 175 Euro/ tydzień!
Na reklamacje odpowiedzieli wyszczególniając opłaty o których nawet nie wiedziałam, typu 22 Euro za Diesla.. !( nikt nawet nie pytał czy go chcę). Pominęli kompletnie kwestię pobrania. TOTALNE LEKCEWAŻENIE KLIENTA !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#125 PostWysłany: 02 Sie 2018 00:09 

Rejestracja: 02 Sie 2018
Posty: 2
Witam,

Czy ktoś zna może adres mailowy Goldcara, na który można wysłać reklamację (przez stronę nie przejdą mi załączniki). Chodzi o Goldcara w Grecji ale może być adres ogólny, inny niż info@goldcar.es

Z góry dziękuję za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#126 PostWysłany: 02 Sie 2018 09:38 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
miałem przeprawę z goldcarem w Grecji i na ten email też wysłałem maila, bez odpowiedzi

ja załatwiłem sprawę przez telefon a potem wypełniłem wniosek na stronie o dodatkowe dokumenty
numerki potrzebne do zalogowania się na stronie goldcaru uzyskałem przez telefon

więc radzę zadzwonić bo mi się innego maila nie udało znaleźć a probowałem też pisać do nich na facebooku czy tripadvisorze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#127 PostWysłany: 02 Sie 2018 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
sergiuszs napisał(a):
Witam,

Czy ktoś zna może adres mailowy Goldcara, na który można wysłać reklamację (przez stronę nie przejdą mi załączniki). Chodzi o Goldcara w Grecji ale może być adres ogólny, inny niż info@goldcar.es

Z góry dziękuję za pomoc!


Sześć stron uwag i ostrzeżeń, no ale trzeba było wybrać GC i teraz jojczenie, że mail nie działa.
Sorry @sergiuszs, ale sam zaryzykowałeś aby przyoszczędzić. Zysk=ryzyko. Czasem niewspółmierne.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#128 PostWysłany: 02 Sie 2018 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@eskie

w imieniu autora postu na który odpowiedziałeś dziękuję Ci za ciepłe słowa, ale naprawdę, on nie pytał 'co sądzicie o tym, że wybrałem GoldCar' tylko o maila do GoldCar
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#129 PostWysłany: 02 Sie 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
sergiuszs napisał(a):
Witam,
Czy ktoś zna może adres mailowy Goldcara, na który można wysłać reklamację (przez stronę nie przejdą mi załączniki). Chodzi o Goldcara w Grecji ale może być adres ogólny, inny niż info@goldcar.es
Z góry dziękuję za pomoc!


Sprobuj tu: ath@goldcar.com (mail do odzialu na lotnisku w Atenach)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#130 PostWysłany: 02 Sie 2018 22:08 

Rejestracja: 02 Sie 2018
Posty: 2
-- 02 Sie 2018 22:01 --

Dzięki Greggor ! W moim przypadku chodzi o Chanię ale może ten się przyda - zdaje się, że Goldcar w Grecji to jedna firma franchisingowa.

Trafna uwaga rw30, czasami nic nie zastąpi umiejętności czytania ze zrozumieniem ;)

Pozdr.

S.

-- 02 Sie 2018 22:08 --

Znalazłem taki chq@goldcar.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#131 PostWysłany: 22 Sie 2018 13:53 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Przejrzałem z 15 lokalnych wypożyczalni w Sevilli (miasto) i żadna nie schodzi poniżej 200 euro za 5 dni (czyli bardzo dużo) + niewielka kaucja. Chce się więc zdecydować pierwszy raz w życiu na Goldcar, który za samo auto woła 55e + 110 za Super Relax Cover (bez kaucji). Na stronie rezerwacyjnej piszą, że mam opcję full-full. Czy to oznacza, że sciągną mi przy płaceniu za paliwo a jak zwrócę auto to oddadzą taką samą kwotę? Na co jeszcze zwracać uwagę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#132 PostWysłany: 22 Sie 2018 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Na to, żeby Cię spektakularnie w wuja nie zrobili :lol:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#133 PostWysłany: 22 Sie 2018 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
k_k_s napisał(a):
Przejrzałem z 15 lokalnych wypożyczalni w Sevilli (miasto) i żadna nie schodzi poniżej 200 euro za 5 dni (czyli bardzo dużo) + niewielka kaucja. Chce się więc zdecydować pierwszy raz w życiu na Goldcar, który za samo auto woła 55e + 110 za Super Relax Cover (bez kaucji). Na stronie rezerwacyjnej piszą, że mam opcję full-full. Czy to oznacza, że sciągną mi przy płaceniu za paliwo a jak zwrócę auto to oddadzą taką samą kwotę? Na co jeszcze zwracać uwagę?

Full to Full oznacz, ze powinienes dostac samochod zatankowany do pelna i oddac z pelnym bakiem. Najlepsza opcja.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#134 PostWysłany: 22 Sie 2018 14:07 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Mam obawy, Ago, że nie masz racji. Po kliknięciu "bukuj" w treści potwierdzenia mam informację:
Pojazd jest zawsze oddawany do użytku z pełnym bakiem, dlatego należy zapłacić za paliwo z góry. Należność uiszczona za paliwo zostanie oddana automatycznie przy zwrocie samochodu z pełnym bakiem. Można skonsultować ceny w goldcar.es/pl/sdr

Po kliknięciu w link mam natomiast cennik:
SDR=model pojazdu (w litrach) x cena (€/litr) + koszt usługi (GG) + koszty lokalizacji (dot. biur na lotniskach)

Coś mi się nie chce wierzyć, że oddadzą mi za "koszt usługi" (do 35e) czy "koszt lokalizacji" (do 10e).

Czy ktoś mógłby to rozjaśnić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#135 PostWysłany: 22 Sie 2018 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Przy czym w tej opcji często bywa tak, że wypożyczalnia daje Ci auto, np z połową baku, 3/4 baku itp, zaznaczając, że masz oddać z taką samą ilością. Warto wtedy upewnić się, że stan baku jest zaznaczony w umowie.
Jeśli chodzi o ubezpieczenie to poczytaj w OWU o tzw handling fee za uszodzenie. Kiedyś dopytywałem inną firme, z równie wspaniałą renomą co to dokładnie oznacza i zawsze migali się od odpowiedzi. W skrócie jest tak, że przy jakimś uszkodzeniu, istnieje opłata manipulacyjna (podobna do tej za podanie Twoich danych policji przy zarejestrowaniu wykroczenia), np 30 EURO, pomijając już fakt co to za uszkodzenie, z czyjej winy i kto jest za nie odpowiedzialny. Moje pytanie do firmy brzmiało: czy jak mam full ubezpieczenie i zajdzie jakas szkoda, której teoretycznie nie pokrywam z racji pakietu bez wkładu własnego to czy doliczają mi owy handling fee z racji tego, że szkoda wystąpiła. Pytanie zadałem mailowo 3 razy, odpowiedzi nie znam :)

PS. Co do paliwa. No właśnie, w skrócie można napisać: Witaj w świecie Goldcaru :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#136 PostWysłany: 22 Sie 2018 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Najwyrazniej Gold Car ma inna definicje full - full, wersja zdziercza.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#137 PostWysłany: 22 Sie 2018 14:15 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
k_k_s napisał(a):
Mam obawy, Ago, że nie masz racji. Po kliknięciu "bukuj" w treści potwierdzenia mam informację:
Pojazd jest zawsze oddawany do użytku z pełnym bakiem, dlatego należy zapłacić za paliwo z góry. Należność uiszczona za paliwo zostanie oddana automatycznie przy zwrocie samochodu z pełnym bakiem. Można skonsultować ceny w goldcar.es/pl/sdr

Po kliknięciu w link mam natomiast cennik:
SDR=model pojazdu (w litrach) x cena (€/litr) + koszt usługi (GG) + koszty lokalizacji (dot. biur na lotniskach)

Coś mi się nie chce wierzyć, że oddadzą mi za "koszt usługi" (do 35e) czy "koszt lokalizacji" (do 10e).

Czy ktoś mógłby to rozjaśnić?
na karcie zostanie zablokowana zryczałtowana kwota należności za paliwo + koszt usługi
jak oddasz auto z pełnym bakiem, to zostanie ta blokada zniesiona - nic nie dopłacisz
jak oddasz niepełny bak, to z tej blokady potrącą za zakupione paliwo + koszt usługi

@Aga_podrozniczka
nie tylko w Goldcar spotkałem się z taką praktyką
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#138 PostWysłany: 22 Sie 2018 14:19 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
To już brzmi lepiej niż poprzednie przestrogi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#139 PostWysłany: 22 Sie 2018 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To przy cenie 165 euro za Gold Car (z tym ubezpieczeniem), a 200 euro za inna firme, ja bym wybrala inna firme, zakladajac, ze jest to jakas renomowana wypozyczalnia z sensownymi recenzjami. Nie chcialabym sie martwic, ze Gold Car wyroluje mnie na czyms lub obciazy ekstra. Ale to oczywiscie moja prywatna opinia.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 22 Sie 2018 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#140 PostWysłany: 22 Sie 2018 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
Najwyrazniej Gold Car ma inna definicje full - full, wersja zdziercza.

To też wyjaśnia dlaczego za auto biorą 55 Euro. No ale cóż, naiw... skuszeni ceną zawsze się znajdą.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group