Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#41 PostWysłany: 30 Paź 2015 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2015
Posty: 7
Loty: 25
Kilometry: 40 816
Ja też, ja też!!! Moje pierwsze doświadczenie z wynajmem auta "prywatnie" (wcześniej, w podróżach służbowych, wynajmowałam auta z Avisa, który podstawiał mi je od razu pod nos z pocałowaniem ręki) dotyczyło właśnie Golcara. Wybrałam ich, skuszona najniższą ceną i ogłupiona brakiem doświadczenia w temacie. Pracownicy wypożyczalni pod lotniskiem w Bergamo toczyli zajadłe dyskusje z każdym, kto wypożyczał auto przede mną. Ja podróżowałam z trzymiesięcznym, rozdartym dzieckiem i nie miałam czasu na dyskusje, dlatego grzecznie zapłaciłam dodatkowo za ubezpieczenie. Wypożyczalnia chyba nie przewidziała takiego scenariusza, bo czas zaoszczędzony na dyskusjach spędziłam na parkingu, czekając na podstawienie auta równo 1,5 godziny. Od tamtej pory przy wyborze wypożyczalni kieruję się kluczem "wszystko, tylko nie Goldcar". Klucz funkcjonuje bez zarzutu. Polecam każdemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#42 PostWysłany: 30 Paź 2015 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Przeczytaj sobie umowę i powinno być ile goldcar zwraca za opóźnienie ponad 53min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#43 PostWysłany: 05 Gru 2015 01:17 

Rejestracja: 05 Gru 2015
Posty: 2
Witam.Jaka szkoda,ze nie zajrzalem na to forum wczesniej....Obecnie na wakacjach w Portugalii i tez dalem sie wyd... Goldcar.Nie zawsze mozna sie ustrzec przed walami,ja zamawialem.wakacje i skorzystalem z linka wypozyczalni Economy car rental.Po uiszczeniu oplaty za wynajem na 7 dni 80e dodatkowo wykupilem ubezp za 80e i mialem doplacic na miejscu 26e.Jak sie okazalo Goldcar nie honoruje ubezpieczenia za ktore zaplacilem bookujac na Economy Car Rental i byly dwie opcje albo 1200 e depozyt albo 141euro full insurance.Cale szczescie ze nie mialem tyle na kredytowce i musialem zaplacic 141e.Finalnie za ubezpieczenia full wyszlo mnie 220 euro,o kosztach za zatankowanie auta warto wspomniec ford fiesta 1.0 zbiornik 42ltr kasuja 70e plus 20e za usluge zatankowania.Zly moge byc na siebie ale chcialem przestrzec resxte zeby odpuscili sobie Goldcara.Mase roznych innych wypozyczalni z ktorych korzystalem nigdy przenigdy nie bylo zadnych wałów itp.P.Najlepsze ze dopiero w trakcie wakacji zaczalem przegladac neta i szukac opinii,nikt nie zostawia suchej nitki na nich.Pozdro i nie dajcie sie wyd...c tak jak wiekszosc z Nas.

-- 05 Gru 2015 01:20 --

Witam.Jaka szkoda,ze nie zajrzalem na to forum wczesniej....Obecnie na wakacjach w Portugalii i tez dalem sie wyd... Goldcar.Nie zawsze mozna sie ustrzec przed walami,ja zamawialem.wakacje i skorzystalem z linka wypozyczalni Economy car rental.Po uiszczeniu oplaty za wynajem na 7 dni 80e dodatkowo wykupilem ubezp za 80e i mialem doplacic na miejscu 26e.Jak sie okazalo Goldcar nie honoruje ubezpieczenia za ktore zaplacilem bookujac na Economy Car Rental i byly dwie opcje albo 1200 e depozyt albo 141euro full insurance.Cale szczescie ze nie mialem tyle na kredytowce i musialem zaplacic 141e.Finalnie za ubezpieczenia full wyszlo mnie 220 euro,o kosztach za zatankowanie auta warto wspomniec ford fiesta 1.0 zbiornik 42ltr kasuja 70e plus 20e za usluge zatankowania.Zly moge byc na siebie ale chcialem przestrzec resxte zeby odpuscili sobie Goldcara.Mase roznych innych wypozyczalni z ktorych korzystalem nigdy przenigdy nie bylo zadnych wałów itp.P.Najlepsze ze dopiero w trakcie wakacji zaczalem przegladac neta i szukac opinii,nikt nie zostawia suchej nitki na nich.Pozdro i nie dajcie sie wyd...c tak jak wiekszosc z Nas.
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
aviel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#44 PostWysłany: 05 Gru 2015 12:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
i tez dalem sie wyd... Goldcar

W jaki sposób?
Wszystko, o czym piszesz, jest w regulaminie najmu. Nie czytałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#45 PostWysłany: 05 Gru 2015 16:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Studiować obszerne tabelki z cennikiem, które NIGDZIE nie są jawnie przedstawion

WSZYSTKO jest jawnie przedstawione. Nikt Ci nie każe czytać zawieranych umów, ale wtedy pretensje miej tylko do siebie, że Ci się nie chciało.
Cytuj:
A może w regulaminie jest napisane, że firma nie zawaha się obciążyć klienta ukrytymi uszkodzeniami auta?

Jakimi konkretnie?
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#46 PostWysłany: 05 Gru 2015 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@boots Nie broń tak tego Goldcara, bo oni naprawdę stosują często nieuczciwe praktyki. Na przykład (z własnego doświadczenia) przy rezerwacji dostajesz potwierdzenie, na którym jest czarno na białym, że kwota blokowana na karcie, w przypadku niewykupienia pełnego ubezpieczenie to 800 euro, a na miejscu okazuje się, że 1300 euro. Możesz im pokazywać to wydrukowane potwierdzenie, ale na nich to wrażenia nie robi. Samochodu nie wydamy, jak nie kupisz ubezpieczenia i co nam zrobisz.
Tak samo nigdzie nie znajdziesz u nich na stronie jaką cenę liczą sobie za litr benzyny, a ceny są często z kosmosu. (Przynajmniej kiedyś tak było, teraz nie wiem bo z ich usług już nie skorzystam)
I oczywiście, masz racje, że nic nie zwalnia klienta z obowiązku zapoznania się z regulaminem i tabelkami opłat, ale akurat w przypadku tej firmy nawet jak wszystko przeczytasz i sobie policzysz to na miejscu może się okazać zupełnie inaczej.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#47 PostWysłany: 05 Gru 2015 16:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Tak samo nigdzie nie znajdziesz u nich na stronie jaką cenę liczą sobie za litr benzyny,

Żadna firma nie podaje takiej konkretnej informacji, a jedynie widełki kwotowe. Skąd ma bowiem ją znać?
Ja nigdy nie miałem problemu z żadną firmą wynajmującą auta - również z tą. Od kiedy przestały mi się podobać wzorce ich umów, to po prostu ich omijam.
Ale tego nie zrobi ten, któremu szkoda czasu na czytanie ;-)

Z Goldcara korzystałem wcześniej kilkanaście, albo kilkadziesiąt razy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#48 PostWysłany: 05 Gru 2015 19:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Oczywiście, wszystko jest jawnie napisane,

No to w czym problem? Czytasz i nie narzekasz. A jak Ci się nie chce, to miej pretensje tylko do siebie.
Cytuj:
Firma przy zdawaniu auta mówi, że było to wcześniej i że wszystko jest ok

Zaznaczyłeś to uszkodzenie na protokole przejęcia auta?
A tak, zapomniałem, że Tobie się nie chce czytać i pisać...;-)

Nie czytaj, ale i nie płacz, bo wina jest tylko Twoja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#49 PostWysłany: 05 Gru 2015 20:22 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
olus napisał(a):
Tak samo nigdzie nie znajdziesz u nich na stronie jaką cenę liczą sobie za litr benzyny, a ceny są często z kosmosu. (Przynajmniej kiedyś tak było, teraz nie wiem bo z ich usług już nie skorzystam)


Przepraszam, a to, to co jest?
https://www.goldcar.es/en/sdr/
I ceny paliwa wcale nie są z kosmosu - porównywalne jak na stacjach w pobliżu (cost of tank).
Inna sprawa, że doliczają cost of service i location cost, ale wszystko jest wyraźnie opisane na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#50 PostWysłany: 05 Gru 2015 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Dlatego napisałam w nawiasie, to co napisałam.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#51 PostWysłany: 05 Gru 2015 20:47 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Odkąd pamiętam, to zawsze na ich stronie można było dokopać się do informacji, że cena paliwa jest taka sama jak na okolicznych stacjach, a opłata serwisowa za tankowanie również była wprost podawana i można było sobie wyliczyć, ile mniej więcej się zapłaci za pełny bak paliwa, a następnie ... wybrać inną firmę. ;)

Trzeba tylko chcieć być świadomym konsumentem, a nie owieczką do strzyżenia portfela. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#52 PostWysłany: 15 Gru 2015 11:40 

Rejestracja: 05 Gru 2015
Posty: 2
Dobrze,dobrze macie racje,chce tylko przestrzec nastepnych by uwazali ja niestety nie zaglebilem.sie az tak gleboko w regulaminy bo przez 9 lat jak wypozyczalem auta nigdy nie mialrm wczesnirj problemow a uwierz mi jestem bardzo czepliwy i zapobiegawczy ale akurat nie tym razem.Chcialbym przeczytac kiedys jak ktores z Was co tak usilnie probuje Nam przemowic ze to nasza wina jak dalo nabic sie w butrlke,ale pewnie nigdy o tym nie napisze bo to przeciez bylby strzal w kolano.Btw pokaz mi firme ktora stosuje jakies praktyki jak goldcar?np tankowanie i oplata 20e za serwis,ok spoko ale ja Pani mowie na lotnisku ze ja nie chce takiej opcji,chce full-full a Pani mowi ze teraz to za pozno bo nie zaznaczylem tego na stronie i nie mozna tego zmienic.Uwazasz ze to fair podejscie do klienta?Uwazasz ze przez takie wlasnir glupie cos klient skirzysta jeszcze kiedys z Goldkara?
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#53 PostWysłany: 15 Gru 2015 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Pisalam na forum kiedys jak dalam sie nabrac Europcar na koszt baku paliwa mimo dokladnego przeczytania ich warunkow, nikt nie jest nieomylny. Sprawdzilam polise full to full, ale okazalo sie, ze jak wypozyczenie trwa dluzej niz 7 dni, to oni doliczaja bak paliwa i kosztowalo mnie to 86 euro, gdy cena litra byla ponizej 1 euro, a bak sam w sobie mial max. 40 litrow pojemnosci. Wypozyczalnie w Faro pozwalaja sobie na duzo wiecej niz gdzie indziej i trzeba bardzo dokladnie przeczytac wszystkie podpunkty umowy.

Goldcar to jednak inny poziom oszustwa i recenzje w internecie sa przerazajace. Raz zarezerwowalam, przeczytalam recenzje i szybko anulowalam.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#54 PostWysłany: 03 Kwi 2016 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
radzio666 napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
Sprzęgło zawsze jest z winy kierowcy :D


:D to cza pobierac automatik i nima tam sprzęgła :D


Niestety się mylisz. Jest sprzęgło. Hydrokinetyczne.
Dzięki Waszym opiniom anulowałem rezerwację w Goldcarze. Do myślenia im to nie da, ale ja będę miał głowę spokojniejszą.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#55 PostWysłany: 05 Lut 2018 15:31 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 1
Potwierdzam wszystkie negatywne opinie nt Goldcar - Po oddaniu auta w Castellon wyszedł pracownik Goldcar - obejrzał samochód, coś tam sobie popisał, potwierdził że wszystko jest OK i za kilka dni otrzymam zwrot pieniędzy za depozyt. Czekam 5 dni, piszę reklamację do ryanaira (przez ich stronę wypożyczałem) i co się dowiaduję???? - naliczyli mi 550 euro - 123 euro za sprzątanie (piasek z plaży na podłodze) i 400 euro za uszkodzenie drzwi i zderzaka. Porobiłem ze 30 zdjęć przed odbiorem, ale co z tego, jak nie ma z kim gadać - na moją reklamację nikt nie odpowiada.
Złodziej z Goldcar na lotnisku Castellon mógł od razu powiedzieć że coś odnalazł, a nie dopiero po moim powrocie do Polski dowiaduję się że niby coś uszkodziłem.
Nie wiem co uszkodziłem, jak wygląda uszkodzona część, nic nie wiadomo - acha, pieniędzy jakichkolwiek do tej pory nie otrzymałem.
Omijajcie złodziei szerokim łukiem - ja idę z nimi na wojnę - nie odpuszczę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#56 PostWysłany: 05 Lut 2018 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Kluczowy moment masz w drugim zdaniu - czy owe potwierdzenie przez pracownika o stanie auta masz jakoś udokumentowane, tzn czy podpisał Ci się na Twojej wersji umowy/schemacie auta?
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#57 PostWysłany: 05 Lut 2018 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Kilka razy pozyczalem u tych kombinatorow, np. w Faro zostawilem auto w nocy na parkingu i klucz wrzucilem do skrytki, nikt nigdy nie naliczyl zadnych uszkodzen...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#58 PostWysłany: 05 Lut 2018 17:15 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 145
Ja również przestrzegam przed Goldcarem (w moim przypadku wypożyczania w Bilbao).

Przed wypożyczeniem czytałem komentarze i byłem świadomy złych opinii o tej firmie, ale ponieważ cena była znacznie niższa od konkurencji, postanowiłem zaryzykować zabezpieczając się na wszelkie możliwe sposoby, tj:

- Opcja full/full
- Maksymalne ubezpieczenie u pośrednika (obejmujące opony, podwozie, szyby itp.)
- Dokładnie przeczytałem umowy przed wypożyczeniem zarówno od pośrednika jak i od Goldcar (umowy otrzymane na maila)
- Naniosłem wszystkie rysy na protokół przy odbiorze auta, porobiłem zdjęcia (a było dużo nie ujętych w protokole)
- Sprawdziłem czy jest gaśnica, trójkąt itp. (bo ponoć nie dają, a potem kasują za "kradzież")

I co?
Okradli mnie na 660zł na dwóch różnych rzeczach, z czego po trzech miesiącach pisania reklamacji zwrócili w końcu 560, ale 100zł nadal jestem stratny.

Na czym?
1. "Przez pomyłkę" zamiast zablokować kwotę depozytu pobrali ją jako zwykła płatność.
O całej sprawie dowiedziałem się jak 5300zł depozytu nie zostało zwrócone przez cały miesiąc, a trzeba było spłacić kartę kredytową.

2. Po długim procesie reklamacyjnym w końcu zwrócili "depozyt". Problem w tym że skasowali mnie w PLN po jakimś własnym kosmicznym przeliczniku (5300zł), a oddali w EUR, przez co dostałem 4730zł. Po kolejnych tygodniach wymiany maili oddali w końcu różnicę, ale kosztowało to dużo nerwów i czasu.

3. Podczas wypożyczenia sprzedawca powiedział, że dostanę fiata punto zamiast zamawianego przez pośrednika forda fiestę. Ok, ta sama kategoria, ten sam typ paliwa, dla mnie bez różnicy. Dalej proponował kolejno wiele usług dodatkowych, ale na wszystkie propozycje konsekwentnie odmawiałem.
No to pora pobrać depozyt za paliwo (kwota do zwrotu, jeśli oddam auto z pełnym bakiem).
Ok, daję mu kartę, on wpisuje kwotę na terminalu, zatwierdza i daje mi tablet i rysik do podpisania transakcji. Nigdy nie podpisywałem transakcji kartą na tablecie, ale ok, Hiszpania, co kraj to obyczaj, podpisuję.

Jak się okazało po powrocie do Polski, nie podpisywałem wcale transakcji płatności, tylko transakcję wypożyczenia auta. Oprócz depozytu za paliwo pobrali także płatność za upgrade auta i za możliwość zwrotu w godzinach nocnych (niepotrzebną mi). Na tablecie była cała umowa (po hiszpańsku) ale zbliżona w taki sposób, że widoczne było tylko miejsce na podpis.

Przy próbie reklamacji pokazują mi właśnie tą umowę podpisaną przeze mnie na tamtym tablecie. Oczywiście nie ma mowy o zwrocie pieniędzy.

Jasne, zdarzają się przypadki, że kogoś nie oszukali, ale jak widać, nawet czytając umowy, komentarze, mając full ubezpieczenia itp znają sposób jak wyciągnąć (ukraść) dodatkowe kilkadziesiąt EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#59 PostWysłany: 05 Lut 2018 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ostatnio na mojej czarnej liście do Goldcara dołączył także Sixt/Flizzr. Kolejny raz, po zwrocie auta wynaleźli na masce jakiś odprysk lakieru wielkości wiórka kokosowego i obciążyli moją kartę na 415EUR :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#60 PostWysłany: 05 Lut 2018 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Czytam wasze wypowiedzi ze zdziwieniem. Korzystam z Goldcar od 2010, ostatnio w październiku w Lamezii Terme. Zaraz będę wynajmował auto od nich w Bergamo, a 2 tyg później na Maderze. Nigdy nie miałem z nimi problemów. I tak trochę się dziwię dlaczego przy oglądaniu/zdawaniu auta nie prosicie o zakończenie kontraktu???

Ja zawsze o to proszę i zawsze ze zrozumieniem obsługa kończy go przy mnie, więc nie mam takich sytuacji jak wy, że po powrocie do domu jest niespodzianka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group