Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#181 PostWysłany: 18 Lis 2018 13:03 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 1
Wypożyczyłem samochód GoldCar Alicante i tak szczerze przez inne opinie martwiłem się o zablokowane pieniądze na karcie, lecz ku memu szczęściu została odblokowana całość bez najmniejszego problemu, tak więc osobiście jestem zadowolony z usług wypożyczalni. Pozdrawiam
Aha tylko miałem wykupione dodatkowe ubezpieczenie z DoYouSpain, ale na lotnisku i tak chcieli albo 100 euro albo dostęp do karty kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
rujty lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#182 PostWysłany: 19 Lis 2018 11:40 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 9
Absolutnie podpisuje się pod wszystkimi negatywnymi opiniami. Goldcar to OSZUSCI

Jak wiele innych osób również zostałem oszukany

Poczytajcie sobie chociażby tutaj
https://www.thesun.co.uk/living/reallif ... m-goldcar/
https://www.thesun.co.uk/living/reallif ... m-goldcar/

Goldcar wyłudza pieniadze - w moim wypadku zaplacilem 44 EUR, podobno za blokadę paliwowa, która nie została mi zwrócona mimo pełnego baku. Kilka tygodni póxniej Goldcar probował pobrac kolejne 50 EUR z mojej karty - która przypadkowo była w tym momencie zastrzeżona, więc nie udało im się. Samochód wypożyczałem za pośrednictwem Ryanair, miałem dodatkowe ubezpieczenie

Na razie zastanawiam się czy jest jakaś metoda żebym odzyskał pieniądze - podejrzewam że nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#183 PostWysłany: 19 Lis 2018 11:44 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Jak miales dodatkowe ubezpieczenie, to zglos sie do ubezpieczyciela o zwrot tej pobranej oplaty paliwowej.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#184 PostWysłany: 19 Lis 2018 12:00 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 9
gruby_inversia napisał(a):
Jak miales dodatkowe ubezpieczenie, to zglos sie do ubezpieczyciela o zwrot tej pobranej oplaty paliwowej.


Ubezpieczenie było od razu z Ryanair , chyba z AXA - dzieki temu nie bralem ubezpieczenia z Golcdar. Patrze teraz na ta fakture za blokadę paliwową

Niestety z tego co widzę są tu pobrane jakieś inne opłaty "Extra New" oraz "Smart return"- z tego co czytam na necie to ich typowy chwytów - doliczanie opłat o które klient nie prosił. Kolejna próba pobrania pieniędzy prawdopodobnie dotyczyła niepełnego według nich baku. Niestety nie wykazałem się czujności w momencie gdy płaciłem za tą "blokadę paliwową", bo nie wpadło mi do głowy, że duża firma bezczelnie naciaga swoich klientów. Jak możecie przeczytać w opiniach, wiele osób traci znacznie większe sumy, które są po protu pobierane z ich karty pod różnymi pretekstami.

Przestrzegam jeszcze raz - to oszuści. Zobaczcie sobie jeszcze tutaj:
https://pl.trustpilot.com/review/goldcar.es
https://twitter.com/goldcar_victims

Znalazłem jakiś pomysł na odzyskanie tych pieniędzy - może komuś z Was się przyda:

1. NEVER EVER rent a car to this company (I know, it is probably too late for you, as it was for me. But internet forums are full of bad stories about this company. Spread the word, NEVER USE GOLDCAR again.
2. If they took you money they should not have, fill a claim against Goldcar to the credit card company (Mastercard/Visa)
3. Fill an official claim with the EU consumers office in your country. You can find their contact details here: http://ec.europa.eu/consumers/ecc/index_en.htm
It is important that European authorities know this company is acting like a robber. If everyone who has been scammed by them fill this form, they will be forced to behave honestly.
4. Fill an official complaint at the consumer protection office of the regional/national government where the car was rented. Local authorities have power to force them not going on stealing people.
5. Contact consumer associations in the country where you rented the car. This type of associations may help you to exerce your rights. Most of the time they are free of charge, or very cheap.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#185 PostWysłany: 19 Lis 2018 12:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A ubezpieczenie to pokrywa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#186 PostWysłany: 19 Lis 2018 12:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Ubezpieczenie zewnętrzne które pokrywałoby braki paliwa i wymyślone opłaty wypożyczalni to byłoby coś :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#187 PostWysłany: 19 Lis 2018 12:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@duszolap
Cytuj:
zaplacilem 44 EUR, podobno za blokadę paliwowa, która nie została mi zwrócona mimo pełnego baku

Masz dokument zwrotu z adnotacją o oddaniu z pełnym bakiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#188 PostWysłany: 19 Lis 2018 12:56 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 9
-- 19 Lis 2018 12:54 --

boots napisał(a):
@duszolap
Cytuj:
zaplacilem 44 EUR, podobno za blokadę paliwowa, która nie została mi zwrócona mimo pełnego baku

Masz dokument zwrotu z adnotacją o oddaniu z pełnym bakiem?


Oczywiście, że nie mam bo po prostu wrzuciłem w nocy kluczyki do boxa - nie zakładałem że zostane oszukany przez duża znana firmę.

Wcześniej wypożyczałem w innych firmach auta , wielokrotnie i nigdy ie było żadnych tego typu problemów. Zwrot również odbywał się w banalnie prosty sposób, na podobnych zasadach "pełnego baku" , ale po prostu nikt tego nie podważał. Goldcar natomiast jak widać znajduje różne rysy, braki paliwa i inne rzeczy za które może pobrać złodziejskie opłaty.

-- 19 Lis 2018 12:56 --

boots napisał(a):
A ubezpieczenie to pokrywa?


Raczej nie:) Ubezpieczenie pokrywa wszelkie koszty ewentualnego zniszczenia pojazdu - to ważne bo bardzo wiele firm w podstawowej ofercie ma ograniczony pakiet z wieloma wyjątkami (lusterka, koła itd) i udziałem własnym klienta - właśnie dlatego Goldcar zamraża 1400 EUR na karcie - chociaż tego nie odważyli się ukraść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#189 PostWysłany: 19 Lis 2018 12:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Oczywiście, że nie mam

To dlaczego szkalujesz wypożyczalnię, skoro nie potrafisz wykazać, jak było naprawdę?
Nie dbasz o własne interesy, to się potem nie użalaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#190 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Podstawa to zrobic zdjecie licznika i stanu banku przy oddaniu samochodu, ewentualnie zatrzymac rowniez kwitek ze stacji benzynowej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#191 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
To, o czym piszesz, to jest podstawa, ale niczego. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#192 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:06 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@boots - z ciekawosci, jak zwracajac auto poza godzinami otwarcia wypozyczalni uzyskac potwierdzenie, ze bak jest pelny, nie ma zniszczen itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#193 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:11 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 9
-- 19 Lis 2018 13:08 --

Aga_podrozniczka napisał(a):
Podstawa to zrobic zdjecie licznika i stanu banku przy oddaniu samochodu, ewentualnie zatrzymać również kwitek ze stacji benzynowej.


Mam kwitek ze stacji, nie mam zdjęcia i nie miało by to prawdopodobnie żadnego znaczenia - masz do czynienia z firmą która w zaparte powie Ci że bak nie był pusty - wątpie zeby zdjęcie było jakimkowiek dowodem - łatwo to im bedzie obalic

-- 19 Lis 2018 13:11 --

lataczuk napisał(a):
@boots - z ciekawosci, jak zwracajac auto poza godzinami otwarcia wypozyczalni uzyskac potwierdzenie, ze bak jest pelny, nie ma zniszczen itp?


Normalnie nie musisz tego robić - wypożyczałem auto w USA, Europie w różnych formach i najczęściej po prostu zostawiasz auto i nikt nie przychodzi tego sprwadzać. Szokuje mnie, że Goldcar funkcjonuje cały czas, w sytuacji, gdy już w gazetach i necie pisze się o ich oszustwach.

Nauczka jest taka, że zawsze trzeba czytać opinie o firmie zanim się wypożyczy auto - ja po prostu mając wyłącznie dobre doświadczenia z dużymi firmami, założyłem to samo w tym przypadku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#194 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
-- 19 Lis 2018 12:12 --

@lataczuk
Należy dobierać takie opcje wypożyczania, które są odpowiednie do danej sytuacji.
Nawet mi się nie chce liczyć, ile razy wypożyczałem auto - i nigdy nie miałem żadnych tego typu problemów, bo ich nie prowokowałem.

-- 19 Lis 2018 12:15 --

@duszolap
Cytuj:
Normalnie nie musisz tego robić - wypożyczałem auto w USA, Europie w różnych formach i najczęściej po prostu zostawiasz auto i nikt nie przychodzi tego sprwadzać.

No to masz nauczkę, żeby nie traktować tego, co najczęściej za regułę, tylko czytać warunki najmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#195 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:38 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 9
I tak i nie - nie wiem czy czytałeś opinie i historie ludzi nabranych, ale to nie ma NIC wspólnego z warunkami naju jeżeli firma po powrocie zaczyna pobierać CI pieniądze za fikcyjne szkody itd. To po prostu oszustwo - w moim przypadku "tylko" paliwo i naciąganie na absurdalne oplaty dodatkowe, w innych, sumy nawet kilkaset euro
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#196 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
duszolap napisał(a):
-- 19 Lis 2018 13:08 --

Aga_podrozniczka napisał(a):
Podstawa to zrobic zdjecie licznika i stanu banku przy oddaniu samochodu, ewentualnie zatrzymać również kwitek ze stacji benzynowej.


Mam kwitek ze stacji, nie mam zdjęcia i nie miało by to prawdopodobnie żadnego znaczenia - masz do czynienia z firmą która w zaparte powie Ci że bak nie był pusty - wątpie zeby zdjęcie było jakimkowiek dowodem - łatwo to im bedzie obalic

W jaki sposob obala zdjecie, jesli bedzie na nim rowniez przebieg, ktory bedzie pokrywal sie z tym, przy oddaniu samochodu? Nie wiem jak dla Goldcar, bo nigdy nie mialam z nimi do czynienia i nie planuje, ale dla banku, ktory bedzie przetwarzal chargeback, bedzie to dosc dobry dowod. Ja zawsze robie takie zdjecie jak oddaje samochod. Tak samo jak czytam kwitki i umowy przed podpisaniem i odebraniem samochodu, nie ma wtedy niespodzianek, ze byla jakas dziwna oplata doliczona.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#197 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
nie wiem czy czytałeś opinie i historie ludzi nabranych,

Czytałem. Sam wielokrotnie brałem od nich auto i nie miałem żadnych problemów. Ale też nie prosiłem się o nie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#198 PostWysłany: 19 Lis 2018 14:45 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 9
Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli, ale ani ja ani nikt z oszukanych nie "prosił" się o to - chyba nie do końca rozumiesz tą sprawę.

"One of Europe’s biggest car rental firms is facing a number of investigations over allegations by British holidaymakers about hard sales tactics, forged documents and spurious bills for damage.Goldcar, part of the French giant Europcar, has been deluged by complaints from travellers hit with hidden charges after they rented vehicles at holiday destinations in Spain, France, Italy, Portugal and Malta. Last week a Sunday Times investigation revealed customers had accused the firm of pushing its insurance policies on them, charging for add-ons they did not need and sending out bills for damage they did not cause."

W każdym razie to że Ty miałeś szczęście, nie oznacza, że mamy do czynienia z firmą uczciwą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#199 PostWysłany: 19 Lis 2018 15:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
duszolap napisał(a):
-- 19 Lis 2018 12:54 --

nie zakładałem że zostane oszukany przez duża znana firmę.


Zgadza się, firma jest znana - ale znana właśnie z oszukańczych praktyk. Niestety czasy mamy takie, że wypożyczalnie samochodowe traktuję zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania - sprawdzam oceny, opinie u różnych pośredników; szukam co nieco w necie (w tym na forach jak to); dokładnie przeglądam warunki wynajmu, żeby sprawdzić czy nie ma tam jakiejś sztuczki, przez którą przy odbiorze/zdaniu samochodu będę musiał zapłacić więcej (airport surcharge, limitowane kilometry z bardzo wysokimi stawkami za kolejne kilometry, itp.) i często jestem skłonny wydać parę euro więcej w wypożyczalni, która takich praktyk nie stosuje. Goldcara unikam od lat. Na kilkadziesiąt wynajmów, tylko raz zdarzyło mi się pobranie z karty po wynajmie w Sixt na Cyprze za one way rental (choć w warunkach było napisane, że wliczone w cenę), ale po reklamacji, cała kwota wróciła na rachunek karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#200 PostWysłany: 19 Lis 2018 15:41 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 9
Kashpir napisał(a):
duszolap napisał(a):
-- 19 Lis 2018 12:54 --

nie zakładałem że zostane oszukany przez duża znana firmę.


Zgadza się, firma jest znana - ale znana właśnie z oszukańczych praktyk. Niestety czasy mamy takie, że wypożyczalnie samochodowe traktuję zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania - sprawdzam oceny, opinie u różnych pośredników; szukam co nieco w necie (w tym na forach jak to); dokładnie przeglądam warunki wynajmu, żeby sprawdzić czy nie ma tam jakiejś sztuczki, przez którą przy odbiorze/zdaniu samochodu będę musiał zapłacić więcej (airport surcharge, limitowane kilometry z bardzo wysokimi stawkami za kolejne kilometry, itp.) i często jestem skłonny wydać parę euro więcej w wypożyczalni, która takich praktyk nie stosuje. Goldcara unikam od lat. Na kilkadziesiąt wynajmów, tylko raz zdarzyło mi się pobranie z karty po wynajmie w Sixt na Cyprze za one way rental (choć w warunkach było napisane, że wliczone w cenę), ale po reklamacji, cała kwota wróciła na rachunek karty.


Zwróciłem uwagę na pewne elementy takie jak to czy ubezpieczenie jest pełne (dlatego miałem zewnętrzne AXA), również zadbałem żeby wynajem byl full-full bez limitu kilometrów. Faktycznie nie założyłem tylko tego ze firma może po zwrocie po prostu najzwyczajniej okradać konto klienta. Nie mieściło mi się w głowie ze tego typu zachowanie jest możliwe - to już wykracza poza temat ukrytych dodatkowych opłat. Spróbuje zacząć proces reklamacji przez bank, zobaczymy co z tego wyjdzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group