Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#421 PostWysłany: 16 Sty 2020 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nie moją, a znajomych i nie filmowali a nagrywali dźwięk.

Ostatnio z wałkami uaktywnił się również Hertz, a wcześniej Europcar, który powprowadzał swoje nowe taryfy 100km included bez względu na długość kontraktu i grube opłaty za każdy kilometr. Cała ta branża to niezłe szambo :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#422 PostWysłany: 16 Sty 2020 11:30 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Cała branża to na tyle duże bagno, że zainteresowała się nimi EU. Chyba najpierw zaczęli od rozmów, ale pewnie skończy się regulacjami.
Wygląda to tak jakby każdy chciał się jak najszybciej dorobić zanim zmienią przepisy
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#423 PostWysłany: 16 Sty 2020 11:56 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Niedługo to nawet w avisie strach będzie wypożyczać ...Swoją drogą zobaczcie na Kanary...Autoreisen , Plus - mają te swoje allinc , ale przy super skalkulowanej cenie każdy jest zadowolony i jakoś nie słychać , żeby tam klienci mieli jakieś problemy z wypożyczalniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#424 PostWysłany: 16 Sty 2020 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wiadomo że GC to wałek na wałku i że ogólnie, bez względu na firmę, trzeba uważać, ale widzę po niektórych wpisach że zaczyna się ostre demonizowanie tematu wypożyczeń samochodów (w dodatku poparte opiniami z google bądź innych agregatorów opinii, gdzie wpisują się tylko oszukani czy w jakiś sposób niezadowoleni) i w z samego niezwrócenia kaucji przez kilka dni jest często robiony wielki problem (a nawet z użycia karty kredytowej w ogóle).

Nie dajcie się zwariować, zwłaszcza że jeśli ktoś czyta odpowiednie wątki na tutejszym forum to jest naprawdę świetnie przygotowany do wypożyczenia.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#425 PostWysłany: 16 Sty 2020 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Wypożyczam auta 4 do 5 razy w roku, ale jak połączę cenę 25 zł za tydzień i wpisy ludzi oszukanych tylko na rysę albo na ukryte ubezpieczenie to nie wiem czy to jest demonizowanie, myślę oczywiście o Hiszpanii, zadowoleni to ci co dokupili na miejscu ubezpieczenie, tacy jak ja co nie chcą dokupić są robieni w konia, ale jak ktoś zna dobrą wypożyczalnie w Alicante lub Benidormie to będę wdzięczny
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#426 PostWysłany: 16 Sty 2020 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tzn wiesz, nie moje pieniądze i nie moje zmartwienia, więc nie chce nikogo przekonywać o uczciwości firm wypożyczających samochody : ) (zwłaszcza że mam słabe ku temu podstawy - patrz mój post sprzed paru minut o recordGo, czyli notabene pierwsza wpadka wypożyczalni którą odnotowałem na jakieś 50+ wypożyczeń w moim życiu) natomiast

1. dodatkowe ubezpieczenie - każdy chyba widzi na rachunku jeśli takowe mu dorzucono, tak? i zgodzić się nie musi? więc w ogóle zdanie 'oszukanych na dodatkowe ubezpieczenie' nie bardzo mi pasuje

2. rysy - bez ubezpieczenia, czy to od wypo czy od zewnętrznego ubezpieczyciela nikt rozsądny i tak nie wypożycza, no nie? (a przynajmniej tu na forum przestrzegamy, by tego nie robić) Tzn wiem że w razie rysy to dodatkowa papierkologia do 'przewalenia', i nie każdy ma czas czy ochotę się tym zajmować, ale co zrobić?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#427 PostWysłany: 16 Sty 2020 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
oczywiście roczne ubezpieczenie mam, a co do recordgo to właśnie o nich czytałem wczoraj i niczym się nie różnią od goldcara czy firefty, wiele wpisów było też o podwójnym pobraniu opłaty za paliwo, jak na dużym papierze w pośpiechu jest drobny druczek w dziwnym miejscu, to mało kto to to zauważy, szczególnie jak kolejka się ciągnie za plecami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#428 PostWysłany: 16 Sty 2020 20:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Zauważy każdy, kto dba o własne interesy.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#429 PostWysłany: 16 Sty 2020 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kostek966 napisał(a):
oczywiście roczne ubezpieczenie mam, a co do recordgo to właśnie o nich czytałem wczoraj i niczym się nie różnią od goldcara czy firefty, wiele wpisów było też o podwójnym pobraniu opłaty za paliwo, jak na dużym papierze w pośpiechu jest drobny druczek w dziwnym miejscu, to mało kto to to zauważy, szczególnie jak kolejka się ciągnie za plecami


nie no jeśli ktoś nie wierzy w swoją umiejętność czytania bądź uważa, że kolejka za nim go stresuje to chyba faktycznie niech bierze full insurance i problem z głowy.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#430 PostWysłany: 16 Sty 2020 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
no fajnie tak powiedzieć, ale jak ktoś wiele razy wypożycza auto i nie miał problemu, to się kompletnie tego nie spodziewa, np po wypożyczalni która jest córką Hertza, ja tych ludzi rozumiem, szczególnie jak jadą na wakacje i są wyluzowani,
P.S. najbardziej mi się podobało jak klient opisał jak zdawał auto i sprzedawca od razu spojrzał pod ! auto i wskazał rysę
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#431 PostWysłany: 16 Sty 2020 22:28 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
kostek966 napisał(a):
Wypożyczam auta 4 do 5 razy w roku, ale jak połączę cenę 25 zł za tydzień i wpisy ludzi oszukanych tylko na rysę albo na ukryte ubezpieczenie to nie wiem czy to jest demonizowanie, myślę oczywiście o Hiszpanii, zadowoleni to ci co dokupili na miejscu ubezpieczenie, tacy jak ja co nie chcą dokupić są robieni w konia, ale jak ktoś zna dobrą wypożyczalnie w Alicante lub Benidormie to będę wdzięczny


Bierz Centauro na lotnisku w Alicante, ja za 2 tygodnie biorę tam drugi raz auto i ogólnie polecam, flota co prawda szału nie robi, bo mi ostatnio trafiła się Dacia w dieslu, ale nie naciągali długo na ich ubezpieczenie i szybko zwolnili blokadę i nie bawili się w żadne zbędne szukanie rys, więc mi to wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#432 PostWysłany: 16 Sty 2020 22:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Bierz Wiber.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#433 PostWysłany: 17 Sty 2020 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Lecę na początku marca więc poczekam, jak wszystko będzie ok to może wybiorę centauro, jak będzie problem to wibera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#434 PostWysłany: 18 Sty 2020 00:17 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
Warto zapisać się do newslettera centauro. Przysyłają często dedykowane maile, ze zniżką po 20-35 procent.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#435 PostWysłany: 20 Lut 2020 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Chyba nie jestem zbyt dobrym detektywem. Jestem na lotnisku w Bergamo. Starałem się nagrać jak pan mi tłumaczy o ubezpieczeniach i nagrać słynną kartkę z ubezpieczeniami goldcar, ale nie włączyłem kamery na kartce z opcjami ubezpieczenia drobny druczek jest napisany tylko po włosku.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#436 PostWysłany: 20 Lut 2020 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Jest takie powiedzenie: chytry dwa razy traci. Moim zdaniem lepiej zapłacić więcej ale mieć spokój i wybrać Avis. Customer service jest doskonały!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#437 PostWysłany: 20 Lut 2020 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@BusinessClass
Customer service w Avisie był jedynym powodem dla którego zrezygnowałem z ich usług mimo najwyższego statusu i sensownych przywilejów. Żadna inna firma w branży nie ma takiego bałaganu.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#438 PostWysłany: 20 Lut 2020 23:13 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Ciagle nie moge sie nadziwic, ze sa chetni na uslugi Goldcar et al, Green Motion itp... przeciez juz tyle na ich temat napisano w necie, ze naprawde nie wymaga to wiele wysilku zeby sobie o nich wyrobic zdanie, no, ale pewnie te 25 zl za tydzien wywoluje zacme.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#439 PostWysłany: 20 Lut 2020 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
@nick opowiesz więcej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#440 PostWysłany: 21 Lut 2020 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@BusinessClass

Miałem kilka dziwnych sytuacji...
1. Odebrałem auto kilka minut przed ustaloną godziną i oddałem 27 minut po czasie, ale wciąż w grace period - jednak w Avis grace period się sumuje i w ten sposób do wynajmu została doliczona kwota ponad 1400zł, gdyż przekraczając go o jedną minutę (auto odebrane 4 minuty przed czasem i oddane 27 po ustalonej godzinie) wpadłem pod zupełnie inną stawkę (pow. 21 dni). Próbowałem wyjaśnić to w lokalizacji, gdzie wypożyczałem auto - mimo tego, że jasno było pokazane na fakturze za co zapłaciłem, wypierali się mówiąc że to dodatkowe ubezpieczenie (którego swoją drogą nie zamawiałem). Customer service w PL stwierdził, że nie może pomóc ponieważ nie rozumieją faktury w jęz. Duńskim :shock: . Po kilkunastu miesiącach wymiany maili i wielu telefonach w końcu otrzymałem przelew zwrotny, lecz nie wiem dlaczego i na jakiej podstawie, bo faktury korygującej nikt nie wysłał do tej pory.

2. W dwóch przypadkach (w obu auto zwracałem poza godzinami pracy, a klucze do skrzynki) nie otrzymałem dokumentacji uzupełniającej (zdjęcia) do roszczenia u zewnętrznego ubezpieczyciela mimo kilkakrotnie ponawianych próśb mailowych/telefonicznych.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group