Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#401 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:41 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Mogli skasować za mandat + opłata administracyjna.
Zadzwoń i zapytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#402 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Protokół check-in obejmuje tylko i wyłącznie uszkodzenia widoczne gołym okiem i możesz sobie zrobić z niego samolocik.
Mogłeś też dostać karę za parkowanie lub mandat.

edit: @chupacabra był szybszy 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 14 Sty 2020 23:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#403 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@nick co do quizu i wrzuconych fotek: obciążali kartę zamiast blokować depozyt?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#404 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Brawo @Kashpir - pierwsza zagadka odgadnięta.
Jeżeli zobaczymy dopisek "fianza" lub "fianza - tarjeta debito" mimo że użyliśmy karty kredytowej, to natychmiast żądamy cofnięcia takiej transakcji o ile nasza karta jest w walucie innej niż blokada, a właściwie obciążenie rachunku karty. Jeżeli już staliśmy się ofiarą tego procederu i zorientowaliśmy się po czasie, składamy reklamację do banku. Zależnie od opłat banku możemy stracić na tej operacji nawet kilkaset złotych.
Zawsze powinniśmy się domagać "deposito", bo tylko ta forma preautoryzacji jest dla nas bezpieczna. "Fianza" to kaucja ściągana z karty, a nastęnie przelewana z powrotem jako "credit voucher" i to naraża nas na podwójne przewalutowanie.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 15 Sty 2020 00:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#405 PostWysłany: 15 Sty 2020 00:03 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
-- 14 Sty 2020 22:57 --

@nick - nie przypadkiem "bez pytania przeliczyło na DKK z prowizją"?

-- 14 Sty 2020 23:03 --

nick napisał(a):
Brawo @Kashpir - pierwsza zagadka odgadnięta.
Jeżeli zobaczymy dopisek "fianza" lub "fianza - tarjeta debito" mimo że użyliśmy karty kredytowej, to natychmiast żądamy cofnięcia takiej transakcji o ile nasza karta jest w walucie innej niż blokada, a właściwie obciążenie rachunku karty. Jeżeli już staliśmy się ofiarą tego procederu i zorientowaliśmy się po czasie, składamy reklamację do banku. Zależnie od opłat banku możemy stracić na tej operacji nawet kilkaset złotych.
Zawsze powinniśmy się domagać "deposito", bo tylko ta forma preautoryzacji jest dla nas bezpieczna.


No chyba, że mamy kartę w PLN rozliczaną po kursie organizacji a on się zmienia (i wierzymy, że dalej się będzie zmieniał) w korzystną dla nas stronę ;) wtedy pobiorą nam 4200 zł za 1000E a oddadzą 1000E warte 4300 ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#406 PostWysłany: 15 Sty 2020 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Brawo @lluukk

No i mamy zagadkę nr. 2 8-)

Jak wiadomo, kontrakt w GC podpisujemy nie widząc go na oczy, ;) To kolejny wybryk naszych oszuścików, oprócz drogiego (2% doliczana do kursu) i zupełnie niepotrzebnego przewalutowania podczas pobierania "kaucji", zostanie ona również przewalutowana przez bank podczas przelewu zwrotnego, który GC wykona w walucie EUR. Tu też będziemy stratni kilkaset złotych.

Gdyby nie te 2% to byłbym w stanie się z Tobą zgodzić :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#407 PostWysłany: 15 Sty 2020 00:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Jak wiadomo, kontrakt w GC podpisujemy nie widząc go na oczy

Ja zawsze widziałem i czytałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#408 PostWysłany: 15 Sty 2020 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@boots To poradnik dla n00bów i stąd mój lekki czarny humor :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 15 Sty 2020 01:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#409 PostWysłany: 15 Sty 2020 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
nick napisał(a):
Brawo @Kashpir - pierwsza zagadka odgadnięta.
Jeżeli zobaczymy dopisek "fianza" lub "fianza - tarjeta debito" mimo że użyliśmy karty kredytowej, to natychmiast żądamy cofnięcia takiej transakcji o ile nasza karta jest w walucie innej niż blokada, a właściwie obciążenie rachunku karty. Jeżeli już staliśmy się ofiarą tego procederu i zorientowaliśmy się po czasie, składamy reklamację do banku. Zależnie od opłat banku możemy stracić na tej operacji nawet kilkaset złotych.
Zawsze powinniśmy się domagać "deposito", bo tylko ta forma preautoryzacji jest dla nas bezpieczna. "Fianza" to kaucja ściągana z karty, a nastęnie przelewana z powrotem jako "credit voucher" i to naraża nas na podwójne przewalutowanie.
Ciekaw jestem jak @boots i CZYTANIE OWU po włosku
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#410 PostWysłany: 15 Sty 2020 00:42 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@grzegorz84 - chyba zawsze jest też po angielsku.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#411 PostWysłany: 15 Sty 2020 00:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@grzegorz84
A co Ty z tym włoskim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#412 PostWysłany: 15 Sty 2020 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Będzie też i po włosku, quiz dopiero się rozkręca 8-)
Póki co jeszcze nie odeszliśmy od okienka Goldcara i klonów w Hiszpanii, ba - nawet nie dostaliśmy kluczyków do auta :lol: Ktoś odnalazł kolejną zagadkę?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#413 PostWysłany: 15 Sty 2020 01:18 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@nick - a kierowcow ilu mialo byc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#414 PostWysłany: 15 Sty 2020 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Brawo @lataczuk :)

To wymaga dodatkowego komentarza - dodatkowy kierowca był za free w voucherze holidaycars jednak pracownik Goldcar nie przepuścił okazji, by popełnić "pomyłkę" - a do tej skłania go "cargo oficina", która w rzeczywistości jest premią dla pracownika za sprzedaż usługi w okienku. Klientowi wcisnęli bajkę, że nie ma tego w taryfie i ma się kontaktowac z brokerem. Broker został przy swoim, że wszystko jest w porządku - klient przekazał słuchawkę pracownikowi GC i ten odpuścił informując go że GC zwróci opłatę w ciągu kilku dni. Zwrócili z adnotacją: "Przepraszamy za problemy" i wysłali bombonierki na adres klienta z osobistymi pozdrowieniami od prezesa.
Taaaa :mrgreen: uja zwrócili i uja wysłali, zresztą kto by się spodziewał...
Mimo zgłoszeń zarówno do centrali GC jak i działań ze strony brokera GC miał wywalone. Zmieniło sie to podczas kolejnej osobistej wizyty i odtworzeniu nagrania z rozmowy. Pracownik GC w ciągu 30 sekund wydrukował potwierdzenie zwrotu. Zwrócił coś jeszcze...ale to nieodkryta zagadka
Załącznik:
goldcar-quiz1.jpg
goldcar-quiz1.jpg [ 70.55 KiB | Obejrzany 4967 razy ]
Załącznik:
goldcar-quiz4.jpg
goldcar-quiz4.jpg [ 16.42 KiB | Obejrzany 4968 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
MeHow lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#415 PostWysłany: 15 Sty 2020 02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
tak sobie czytam o goldstarze, a mam wykupione auto w Alicante za grosze w firefly, więc sobie poczytałem opinie klientów jak to bez ich wiedzy dopisują im ubezpieczenie małym drukiem, a jak ktoś zauważy to mówią, że to kaucja za paliwo albo kluczyki, a powrocie do domu obciążenie na kk na sto kilkadziesiąt euro, więc chyba sobie daruję tę firmę, ale jaką inną wybrać ?, coś polecacie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#416 PostWysłany: 15 Sty 2020 09:05 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Kilka lat temu w Alicante brałem samochód z Centauro i w oparciu o tamto doświadczenie bardzo polecam.
Nie brałem ubezpieczenia w wypożyczalni bo miałem zewnętrzne, ale nikt mi nic na siłę nie wciskał. Zdanie auta bez jakichkolwiek problemów, właściwie sprawdzony tylko poziom paliwa. Blokada na kk zdjęta tego samego dnia.
Za 3 dni w sierpniu 2015 r. zapłaciłem 31,20 EUR przez pośrednika doyouspain.com za Fiata 500.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#417 PostWysłany: 15 Sty 2020 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
no, kilka lat temu to wiele rzeczy wyglądało inaczej,
po przeczytaniu ostatnich stron wszedłem na opinie wypożyczalni hiszpańskich i właściwie wszystkie łącznie z Hertzem robią wałki, a to na ukryte i nie zaznaczone rysy albo teraz chyba najmodniejsze dopisywanie drobnym druczkiem ubezpieczenia, to ostatnie jest genialne, bo jak się zorientujemy że nam ściągnęli kasę z kk to odpisują, że przecież się podpisaliśmy pod tym i nie ma sprawy,
odwołałem swoją groszową rezerwację i albo pojadę z alc do Benidormu busem i tam coś wezmę, albo ktoś coś może poleci ?, najlepiej bez kk żeby nie mogli ściągnąć kasy, wygląda na to, że ten proceder jest stosowany wobec tych, którzy nie chcą kupić u nich pełnego ubezpieczenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#418 PostWysłany: 15 Sty 2020 19:46 

Rejestracja: 15 Sty 2020
Posty: 5
Ja miałam doświadczenie z Centauro i Hertz w Portugalii, wybrałam opcję bez ubezpieczenia ale za to z blokadą większej kwoty kaucji, przez kolejne dwa miesiące musiałam się starać o zwrot pieniędzy. Błąd systemu, który niestety kosztował mnie sporo nerwów i czasu, nie życzę nikomu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#419 PostWysłany: 16 Sty 2020 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Właśnie temu służy quiz abyś sobie nie dał dopisać ;)
kostek966 napisał(a):
tak sobie czytam o goldstarze, a mam wykupione auto w Alicante za grosze w firefly, więc sobie poczytałem opinie klientów jak to bez ich wiedzy dopisują im ubezpieczenie małym drukiem, a jak ktoś zauważy to mówią, że to kaucja za paliwo albo kluczyki, a powrocie do domu obciążenie na kk na sto kilkadziesiąt euro, więc chyba sobie daruję tę firmę, ale jaką inną wybrać ?, coś polecacie ?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#420 PostWysłany: 16 Sty 2020 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
No chyba że pójdę Twoją drogą i będę wszystko filmował, jak pozwolą, bo może się nie udać niepostrzeżenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group