Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#201 PostWysłany: 19 Lis 2018 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
System wynagrodzeń w wielu wypożyczalniach, funkcjonujących jako franczyzowe byty pod "znanymi markami" jest tak zbudowany, że każdy może zostać ofiarą. Podstawa wynagrodzeń pracowników to kwota minimalna, a główną część wypłaty stanowią premie za sprzedane ubezpieczenia, odnalezienie uszkodzeń, upgrade etc.
Porządne ubezpieczenie od udziału własnego to podstawa.
Czytanie kontraktu, obejrzenie i sfotografowanie auta przed podpisaniem też uważam za rozsądne.

Wypożyczam auta kilkadziesiąt razy w roku, mam maksymalne statusy u większości dużych graczy, a i tak często muszę prostować pomyłki na fakturach, wyjątkowo często dotyczą one własśnie dodatkowych, niezamówionych usług. Uszkodzenia to inna bajka, tylko w tym roku procesuję już szóstą szkodę - i tylko jedna z nich moim zdaniem to nie był fraud. Nie walczę, choć wiem o tym, po to się ubezpieczałem. Cała branża "okołosamochodowa" jest specyficzna, ludzie w niej pracujący okłamią cie nawet gdy zapytasz która jest godzina ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#202 PostWysłany: 19 Lis 2018 16:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@duszolap
Cytuj:
Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli
I dlatego to Ty się użalasz, a nie ja. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#203 PostWysłany: 20 Lis 2018 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Niestety przeczytać umowę można tylko, jeśli zna się bardzo dobrze prawniczy język danego kraju. Ku przypomnieniu, w OWU GOLDCAR istnieje zapis, że ważny jest tylko oryginał, a nie tłumaczenie na język angielski. Co więcej, na umowie w postaci ulotki jaką dostaje się w GOLDCAR widnieje wersja OWU. Bądź tu mądry @boots i pokaż mi na stronie GOLDCAR, gdzie jest informacja o tym, która wersja obecnie obowiązuje.

Myślę, że zdjęcie i godzina transakcji za paliwo w okolicach wypożyczalni są dowodem dla chargeback.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#204 PostWysłany: 20 Lis 2018 00:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Jeśli masz wątpliwości, to nie zawierasz umowy.

Cytuj:
Myślę, że zdjęcie i godzina transakcji za paliwo w okolicach wypożyczalni są dowodem dla chargeback.

Myślę, że źle myślisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#205 PostWysłany: 21 Lis 2018 11:15 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 9
boots napisał(a):
@duszolap
Cytuj:
Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli
I dlatego to Ty się użalasz, a nie ja. ;-)


"Błyskotliwa" uwaga która nic nie wnosi do dyskusji. Oprócz wrażenia, że wiesz wszystko najlepiej i ignorujesz fakty

Nie jest moim zamiarem tutaj dyskutować z Twoim ego, ale ostrzec ludzi przed tą firmą. Fakty o ich metodach działania są niepodważalne - jeżeli uda mi się jakoś odzyskać pieniądze poinformuje o tym na forum
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#206 PostWysłany: 21 Lis 2018 14:18 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Model biznesowy Goldcara polega na oszukiwaniu klientów i próby ich obrony są po prostu żałosne. Oczywiście można i nawet trzeba próbować się przed tym na szóstą stronę zabezpieczać, ale nawet jeżeli klient tego nie zrobił, to nie usprawiedliwia w żaden sposób oszukańczych praktyk firmy.
W razie padnięcia ich ofiarą koniecznie należy zrobić dwie rzeczy - spróbować chargebacku i zwrócić się o pomoc do Europejskiego Centrum Konsumenckiego https://konsument.gov.pl/skarga-do-eck/
Ponieważ oszukańczy model biznesowy z reguły zakłada działanie po najmniejszej linii oporu, to są spore szanse, że to pomoże. Goldcarowi bardziej będzie się opłacało odpuścić w jednej sprawie i oddać kasę klientowi skarżącemu się za pośrednictwem ECK, a tymczasem oszukać 10 kolejnych jeleni, którzy odpuszczą w imię świętego spokoju albo z niewiedzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#207 PostWysłany: 21 Lis 2018 15:32 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 9
meczko napisał(a):
Ponieważ oszukańczy model biznesowy z reguły zakłada działanie po najmniejszej linii oporu, to są spore szanse, że to pomoże. Goldcarowi bardziej będzie się opłacało odpuścić w jednej sprawie i oddać kasę klientowi skarżącemu się za pośrednictwem ECK, a tymczasem oszukać 10 kolejnych jeleni, którzy odpuszczą w imię świętego spokoju albo z niewiedzy.


Zgadzam się całkowicie. Taką drogę przez bank właśnie rozpocząłem.

Nie jest tak jak pisze boots "Jeśli masz wątpliwości, to nie zawierasz umowy". Niestety kolega boots ma jedna słuszną, niereformowalną drogę argumentacji, pomijającą fakty.

Wątpliwości można mieć gdy w umowie znajduje się podejrzana treść, natomiast akcje w wykonaniu Goldcar polegają na pobieraniu środków z kart pod fałszywymi pretekstami, fałszowaniu danych itd

Nie wynika to z umowy - teoretycznie każda inna firma może tego próbować, bo bardzo trudno jest udowodnić pewne rzeczy po fakcie - część ludzi po prostu odpuszcza temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#208 PostWysłany: 21 Lis 2018 16:11 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
meczko...skoro potrafisz udowodnić , że ich model biznesowy jest oparty na nieuczciwych praktykach to doradzam utworzenie nowego watku typu...oszukani przez GoldCar i poszukujący pomocy o zorganizowanie grupy osób a domniemywam SPOREJ i szukanie ,,sprawiedliwości" grupowej poprzez wynajecie np. wspólnie dobrego biura prawniczego i niekoniecznie w Polsce. Macie spore szanse na wygraną i puszczenie GoldCar w przysłowiowych skarpetkach. Jeżeli jednak nie potrafisz udowodnić oszukańczych praktyk to bezpieczniej nawet dla własnej reputacji nie uzywac takich sformułowań. Pisac można wszystko .Udowodnić takie tezy już w sytuacjach sądowych dużo trudniej. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#209 PostWysłany: 21 Lis 2018 18:17 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Na tym właśnie polega ten model biznesowy, że stosuje się na dużą skalę relatywnie drobne naciągnięcia, na które 95% ofiar machnie ręką i nie będzie o to walczyć - bo będzie im szkoda czasu i pieniędzy albo nie będą wiedzieli jak. Z reguły dochodzi do tego w okolicznościach utrudniających udowodnienie czegokolwiek, jak np. oddawanie auta poza godzinami otwarcia przez wrzucenie kluczyków do skrzynki. Dlatego właśnie od walki z takimi praktykami jest Europejskie Centrum Konsumenckie i warto korzystać z jego pomocy, bo to znacznie skuteczniejsza droga niż samodzielne dochodzenie swoich praw.
Instytucjom unijnym udało się już ukrócić notoryczne kilka lat temu wciskanie na siłę klientom pełnego baku paliwa po paskarskiej cenie (obowiązkowe "full to empty", bez którego nie dało się wypożyczyć samochodu). Teraz standardem jest uczciwe "full to full". Prędzej czy później powinny dobrać się do skóry też za praktyki pobierania lipnych opłat - tylko w tym celu muszą wpływać skargi, bo bez tego nikt nie będzie tego ruszał z własnej inicjatywy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#210 PostWysłany: 21 Lis 2018 18:34 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Masz rację ale...no właśnie, czytając skargi osób na tym forum od lat już na Goldcar jestem przekonany , że składały zażalenia do tej instytucji a jestem tym bardziej przekonany , że wpływały od klientów Goldcar zamieszkałych w innych europejskich krajach gdzie jest relatywnie silniejsze przekonanie i dochodzenie swoich roszczeń niż w Polandii. Skoro Goldcar dalej prowadzi w taki sposób swoja politykę biznesową to domniemywam , że jednak albo ma b.silną ekipę prawną lub niestety klienci nie potrafią udowodnić swoich racji. Co by nie było jeżeli dalej prosperuje to jednak nacisk wspomnaniej instytucji nie wydaje mi się ,,mocny" i dalej zalecam skrzykniecie się SPOREJ grupy pokrzywdzonych z Polski i poprzez b.dobrą kancelarię prawnę walczenie o swoje racje. Będą koszty ale jak widzisz w tym sens to walcz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#211 PostWysłany: 21 Lis 2018 19:12 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
HandSome napisał(a):
Skoro Goldcar dalej prowadzi w taki sposób swoja politykę biznesową to domniemywam , że jednak albo ma b.silną ekipę prawną lub niestety klienci nie potrafią udowodnić swoich racji.

W praktyce, tych co walczą o swoje prawa jest maksymalnie kilka procent o ile w tym momencie nie zawyżam. Większość ma poczucie bezsilności bo przecież z drugiej strony korporacja z prawnikami. Chęć walki osłabiają również ci, którzy zarzucają oszukanym "widziały gały co brały", "ubezpieczyłeś się" "czytałeś umowę" "przecież to ty jesteś nieudacznikiem bo dałeś się oszukać".
Wypożyczając samochód praktycznie każdy z nas podpisuje co mu podsuną, czy rozumie czy nie rozumie choćby części zapisów. Niejednokrotnie bierzemy samochód w nocy, po długiej podróży. Człowiek patrzy zabrać samochód, zapłacić za niego uzgodnioną cenę, zwrócić nieuszkodzony. Oczekujemy, że ta osoba z drugiej strony zrealizuje to na co się umówiliśmy. I mamy prawo czuć się oszukani, gdy ktoś zmienia warunki gry i robi to bezczelnie!
Na takim forum jak to powinny być posty wsparcia, realnej pomocy, rozwiązań a nie zarzuty, że ktoś mniej lub bardziej dał się oszukać.
Posty informujące o problemach powinny być szczególnie pozytywnie traktowane, bo ostrzegają następnych. Osobiście realizując podróże staram się zwiedzać świat niskobudżetowo, ale dzięki właśnie wpisom podróżników omijam szerokim łukiem takie firmy jak Goldcar. To, że moje dotychczasowe doświadczenia z wypożyczalniami są tylko pozytywne to właśnie zasługa tych, co mnie dotychczas o problemach uprzedzili.
Duszolap wielki szacun dla Ciebie, że nie odpuszczasz i walczysz o swoje. Dzięki takim jak Ty model działalności Goldcar zostanie nieco osłabiony. Kropla drąży skałę. Więcej takich ludzi a takie podmioty znikną z rynku. Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#212 PostWysłany: 21 Lis 2018 19:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Goldcar dostał już kary, ale mimo tego najwyraźniej taki proceder w dalszym ciągu im się opłaca. BTW full/full niestety nie jest standardem, bo gdzie się nie obejrzę, to najtańsze opcje w dalszym ciągu full/empty i niskimi cenami wabią kolejne ofiary, które nie czytają dokładnie warunków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#213 PostWysłany: 21 Lis 2018 22:24 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
OK, może nie korzystam z wypożyczalni samochodów bardzo często (średnio raz na 1-2 lata, wolę jednak transport publiczny), ale ileś lat temu "full to empty" było nie do ominięcia przy tańszych ofertach. Miałeś wybór - bierzesz auto z bakiem benzyny po paskarskiej cenie ustalanej przez wypożyczalnię, albo spadasz. Ponieważ jestem z tego ułamka procenta awanturujących się klientów, to raz nawet udało mi się wycisnąć z wypożyczalni zwrot 20 euro, na które mnie w ten sposób naciągnęli - napisali mi, że odrzucają reklamację, po czym po cichu dla świętego spokoju oddali kasę na kartę :)
Od kilku lat wszędzie (mam doświadczenia z Sycylii, Cypru, Hiszpanii, Portugalii i Izraela) przy wypożyczaniu samochodu dostajemy propozycję zakupu baku paliwa, ale nie jest to obowiązkowe. Jeżeli z tego zrezygnujemy, to bez zmiany ceny mamy "full to full", co zawsze wybieramy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#214 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:32 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Goldcar z opcją FT, oddaje FT, tankowałem 500m od lotniska i charge 25 euro.
Nie skorzystam więcej z ich usług. Na reklamację zaproponowali mi zniżkę.

Pozdrawiam,
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#215 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Na protokole zdania auta masz adnotację o oddaniu z pełnym bakiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#216 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:37 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Wrzucałem kluczyki w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#217 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
No to masz nauczkę na przyszłość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#218 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:43 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Robiłem już tak dziesiątki razy, ale goldcara 1 raz używałem kilka miesięcy temu.
Niestety, ostatnio (wczoraj wróciłem) wypożyczyłem w interrent i miałem taką samą sytuację, że musiałem kluczyki wrzucać w nocy.
Wiem, że to córka-firma goldcara. Ciekawe jakie mnie opłaty czekają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#219 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Przy konieczności oddawania auta bez protokołu odbioru trzeba dla własnego bezpieczeństwa wybierać inne opcje najmu. Albo ryzykować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#220 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie do końca - Interrent i Goldcar to spółki córki Europcara. Interrent został rozwinięty jako "tania" marka Europcara, a Goldcar został przejęty. Z Interrent na razie nie miałem złych doświadczeń.
Przy wrzucaniu kluczyków do skrzynki warto zachować rachunek ze stacji i przynajmniej zrobić zdjęcie pokazujące stan baku, żeby mieć argumenty do dyskusji z Goldcar.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group