Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#101 PostWysłany: 06 Mar 2018 12:14 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 6
boots napisał(a):
Cytuj:
poświęciłem ok 30 min na fotodokumentację auta.

Po co, skoro miałeś SRC?


Jak już pisałem to było moje pierwsze wypożyczenie auta ever i nie wiedziałem jak to do końca działa i wolałem się zabezpieczyć (po lekturze negatywnych opinii). Napisałem też że się z tego później śmiałem.

Zdecydowałem się na GC w opcji SRC bo mam 4000 PLN limitu na karcie i brakłoby na wkład własny (dopiero po powrocie dowiedziałem się, że można sobie rachunek nadpłacić) a w opcji z ubezpieczeniem od GC nie ma blokady na karcie. Dlatego nie żałuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#102 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:25 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
A ja jestem zadowolony z Goldcar.

Wypożyczyłem u nich kompakta 2 tygodnie temu na lotnisku w Bergamo na 5 dni. Skorzystałem z wyszukiwarki skyscanner, która przeniosła mnie na stronę pośrednika vehicle car i tam dokonałem rezerwacji. W momencie rezerwacji pobrali mi z karty ok. 100zł za pełne ubezpieczenie (nie uznawane przez goldcar, ale miałem tego świadomość). Potem na lotnisku dopłaciłem ok. 150zł za wypożyczenie, czyli łącznie 250zł za 5 dni z zewnętrznym, pełnym ubezpieczeniem.
W cenie były brak limitu kilometrów, łańcuchy śniegowe, paliwo full-full.
Pan z goldcar zaproponował mi upgrade samochodu, ale podziękowałem. Potem zaproponowano mi wykupienie pełnego ubezpieczenia za 155 E, za co też grzecznie podziękowałem, w związku z tym zablokowano mi na karcie kredytowej 1553 E (1400 E za samochód, 153 E za paliwo). Na protokole odbioru była zaznaczona jedna rysa na błotniku, ale ja jej nie znalazłem. Nie oglądałem zbyt dokładnie auta bo było zimno, późno i mi się nie chciało. Następnego dnia także nie odkryłem żadnych rys ani uszkodzeń.

Samochód oddałem z pełnym zbiornikiem, lekko brudny w środku i b. brudny na zewnątrz. Kluczyki wrzuciłem do wrzutki na lotnisku przy biurze goldcar, nie spisywałem żadnego protokołu odbioru, ani nikt nie oglądał auta.

Pełna kwota blokady, czyli 1553E została zwolniona po trzech dniach od zwrotu.

Po przeczytaniu opinii na temat tej wypożyczalni miałem spore obawy, ale postanowiłem zaryzykować zachęcony niską kwotą wynajmu i jak na razie jestem 100% zadowolony i szczerze mogę polecić goldcara na lotnisku Mediolan-Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#103 PostWysłany: 12 Mar 2018 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Jak myślicie ile GOLDCAR płaci za opinie wystawiane w Internecie? Z chęcią dorobię.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#104 PostWysłany: 12 Mar 2018 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Może rysy i mikrowgiecenia się w ten sposób odpracowuje?
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#105 PostWysłany: 12 Mar 2018 17:02 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
grzegorz84 napisał(a):
Jak myślicie ile GOLDCAR płaci za opinie wystawiane w Internecie? Z chęcią dorobię.



popadasz w paranoję człowieku. Tak, goldcar mi płaci, a przy okazji to ja też posadziłem brzozę w smoleńsku.

Wiem jakie opinie ma goldcar, wszystko co o nich piszą to pewno prawda. Ale co mam poradzić jak w moim przypadku wszystko było OK? Mnie na razie nie oszukali na niczym, a depozyt zwolnili szybko i bez potrąceń. Może jak mi potrącą z karty jakieś E za miesiąc albo dwa, za mandaty czy inne to zmienię zdanie, na razie jednak pozostanę przy swoim.

Wkleję ci tu, głupiutki niedowiarku, mój voucher na to wypożyczenie, ale i tak pewno zaraz napiszesz, że to mój pracodawca co mi płaci od takich wpisów podesłał mi ten voucher, albo sam go sfabrykowałem w paint'cie.

A może starczy ci jednak odwagi cywilnej by mnie przeprosić? A może powinieneś zacząć leczyć paranoję?

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 66.33 KiB | Obejrzany 14932 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 197.94 KiB | Obejrzany 14932 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#106 PostWysłany: 12 Mar 2018 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Agresja nie zwiększa Twojej wiarygodności. Jeśli jesteśmy przy paincie to był na tym forum taki jeden ptaszek, który kiedy zwrócono mu uwagę, że przelot staniał przez zamazanie zera stał się strasznie agresywny (werbalnie oczywiście). Mniemam, że to nie jest Twój przypadek, ale trudno znaleźć prostsze i jednocześnie efektowne wyjaśnienie dla zaskakująco częstej sytuacji, w której pochwały tej firmy są pierwszym dłuższym postem użytkowników nowych lub nie wykazujących się aktywnością na forum (Może to złoto w nazwie ma jakąś cudowną moc?)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#107 PostWysłany: 12 Mar 2018 17:45 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
W ogole ten watek jest bezsensu. Przeciez wszyscy wiemy, ze ta wypozyczalnia jest g**niana I tego nic nie zmieni :). Decydujemy sie na wypozyczanie u nich z roznych przyczyn ale to nie zmienia faktu, ze jest g**niana :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#108 PostWysłany: 12 Mar 2018 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja tam nigdy nie miałem zamiaru bronić tej firmy, bo to pracownicy nawalają (wg mnie). Ja tylko po raz kolejny sugeruję żeby robić rezerwację przez ich stronę (założyć sobie konto). Inaczej traktują człowieka. Ja co chwilę dostaję zniżki i dlatego ta wypożyczalnia jest na 1m od kilku lat. A średnio wypożyczam od nich auto kilka razy w roku (miesiąc temu Bergamo, za 2 dni Funchal).

Nie będę tu pisał o poziomie znajomości mojego angielskiego, hiszpańskiego czy włoskiego, ale poziom komunikacji wg mnie też jest ważny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#109 PostWysłany: 12 Mar 2018 18:15 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
pabien napisał(a):
Agresja nie zwiększa Twojej wiarygodności. Jeśli jesteśmy przy paincie to był na tym forum taki jeden ptaszek, który kiedy zwrócono mu uwagę, że przelot staniał przez zamazanie zera stał się strasznie agresywny (werbalnie oczywiście). Mniemam, że to nie jest Twój przypadek, ale trudno znaleźć prostsze i jednocześnie efektowne wyjaśnienie dla zaskakująco częstej sytuacji, w której pochwały tej firmy są pierwszym dłuższym postem użytkowników nowych lub nie wykazujących się aktywnością na forum (Może to złoto w nazwie ma jakąś cudowną moc?)



jaka agresja? Pomawiacie mnie, że jestem trollem piszącym posty na zlecenie to się bronię.

Ja też przed wypożyczeniem naczytałem się sporo o tej firmie i w związku z tymi opiniami prawie wybrałem inną wypożyczalnię. Niestety albo stety, górę wzięły mój chudy portfel i chciwość ;-) i wybrałem najtańszą dla mnie opcję, czyli gc. Kosztowało mnie to 250zł + paliwo / 5 dni, gdzie hertzy i inne avisy chciały 2-3 x tyle, i to też z blokadą ponad 1000E na karcie.

Ale może rzeczywiście w watku "uwaga na goldcar" należy pisać tylko o minusach, a posty pochwalne to gdzie indziej. Jeśli tak to proszę moderatora o skasowanie mojego "pisanego za 20 groszy od sztuki" posta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#110 PostWysłany: 12 Mar 2018 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Najserdeczniej Cię przepraszam jeśli poczułeś się urażony. Tak ogólnie zadałem pytanie ile płacą i je ponawiam.

A co do GOLDCAR to jak byłeś na mojej stronie to wiesz, że ja za wypożyczenie samochodu w tej firmie zapłaciłem jeszcze mniej, więc spox!

Pozdro!
---edit---
@p99 dzięki za motywację
gdyby jednak ktoś miał jakieś problemy z GOLDCAR zrobiłem taką metryczkę z danymi (bardzo trudno je znaleźć na stronie jak się czyta T&C) :arrow: http://dookolakuli.pl/2017/12/15/goldcar/2/#dane
e-mail: info [at] goldcar.es
fax4: +34 965 68 91 47
telefon: +34 965 68 33 62
Juan Alcaraz – Chief Executive Officer (CEO)
Fernando Villar – Managing Director
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#111 PostWysłany: 12 Mar 2018 21:07 

Cytuj:
GOLDCAR lub jak kto woli RHODIUM (klon pierwszej) to prawdopodobnie hiszpańska firma, działając jako wypożyczalnia samochodów osobowych na terenie całej Europy. Piszę prawdopodobnie ponieważ na stronie trudno znaleźć jakiekolwiek dane firmy, adres tradycyjny, numer telefonu, który nie jest infolinią, NIP, skład zarządu itd.


Spółka od lat publikuje tzw. Corporate Sustainability Report, w którym bez problemu znajdziesz wszystko co jest potrzebne. Tylko po co, skoro można poświęcić ten czas na wylewanie żali, prawda? Chciałeś przycebulić, ale trafiłeś na większego cwaniaka, jakim jest GC.
Korzystam prywatnie z GC od wielu lat w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i nigdy nie miałem z nimi problemów. Korzystając z usług wypożyczalni wystarczy pamiętać, że There Ain't No Such Thing As A Free Lunch
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#112 PostWysłany: 12 Mar 2018 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
... There Ain't No Such Thing As A Free Lunch

Lunch może i nie ale lot czy spanie spokojnie się znajdzie...więc czemu i nie samochód?! ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#113 PostWysłany: 12 Mar 2018 21:23 

@namteH
no bo po lekturze 2-3 opinii o GC każdy rozgarnięty człowiek zorientuje się jaki oni mają model biznesowy - zarabiają na "ubezpieczeniach".
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#114 PostWysłany: 12 Mar 2018 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Pisanie na f4f, że nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch to akt odwagi.

Wszyscy wiemy, że za to za co nie zapłaciliśmy zapłaci ktoś inny, czasem nie zyska, czasem też straci vide AFT, ale to nie nasza broszka.

Dlaczego ma to zastosowanie do lotów, noclegów, czasem jedzenia (nieznany mi z autopsji krakowski deal chyba te czasy potrafił bardzo rozciągnąć), nie ma działać w wypożyczalniach samochodów?

I znowu ten argument, że trzeba zaplacic pojawia się kolejny raz wśród miłośników tej akurat firmy. Do mnie ten argument dotyczacy sfery podróży nie trafia.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#115 PostWysłany: 12 Mar 2018 21:33 

Nie należę do miłośników GC, ale nie widzę w w/w krajach alternatywy dla nich. Lubisz darmowe śniadania w Hiltonie (mając golda)? Tak samo ja lubię mieć darmowy fotelik dla dziecka (70-90 EUR w kieszeni).
Jak Hertz w Europie będzie miał takie same warunki jak w USA, to zapomnę o GC.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#116 PostWysłany: 24 Kwi 2018 01:14 

Rejestracja: 24 Kwi 2018
Posty: 2
Czy ktoś płacił w Goldcar kartą debetową mBanku z wypukłymi cyframi VISA lub MASTER? W Irlandii mi przechodziło, nie wiem jak we Włoszech. Za rezerwację mam zapłcone przy zakupie biletów, mam też dodatkowe ubezpieczenie z Ryana - to coś zmienia? Nie mam typowej karty kredytowej, moim zdaniem jest to przerzytek ja telefon stacjonarny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#117 PostWysłany: 24 Kwi 2018 07:27 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
@matPROx
a czytałeś w ogóle warunki wypożyczalni -> Ważne informacje?
jest tam zakładka Informacje dotyczące depozytu i karty kredytowej, gdzie pierwsze zdanie brzmi:
Cytuj:
AKCEPTOWANE: MasterCard (nie debetowa ani przedpłacona), Visa (nie debetowa ani przedpłacona)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#118 PostWysłany: 24 Kwi 2018 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Pierwszy raz słyszę że kk to przezytek. Warto się stosować do regulaminow wypożyczalni zeby później nie bylo płaczu na miejscu że trzeba wykupić tak drogie ubezpieczenie albo odejść z kwitkiem
Nic nie zmienia że zapłaciłeś przy rezerwacji biletów lotniczych ta karta bo Ryanair nie ma z pośrednikiem nic wspólnego (taka reklama) ani to że zapłaciłeś ubezpieczenie z zewnętrznej firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Andt lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#119 PostWysłany: 24 Kwi 2018 22:45 

Rejestracja: 24 Kwi 2018
Posty: 2
-- 24 Kwi 2018 22:43 --

pemat napisał(a):
@matPROx
a czytałeś w ogóle warunki wypożyczalni -> Ważne informacje?
jest tam zakładka Informacje dotyczące depozytu i karty kredytowej, gdzie pierwsze zdanie brzmi:
Cytuj:
AKCEPTOWANE: MasterCard (nie debetowa ani przedpłacona), Visa (nie debetowa ani przedpłacona)


Czytałem, ale oni nie wiedzą co piszą, debetowa z wypukłymi cyframi ma te same transakcje co kredytowa.

-- 24 Kwi 2018 22:45 --

lukas63 napisał(a):
Pierwszy raz słyszę że kk to przezytek. Warto się stosować do regulaminow wypożyczalni zeby później nie bylo płaczu na miejscu że trzeba wykupić tak drogie ubezpieczenie albo odejść z kwitkiem
Nic nie zmienia że zapłaciłeś przy rezerwacji biletów lotniczych ta karta bo Ryanair nie ma z pośrednikiem nic wspólnego (taka reklama) ani to że zapłaciłeś ubezpieczenie z zewnętrznej firmy.


Nie szukam radców tylko kogoś kto płacił tam kartą którą wymienilem w poście. Nie potrzebne mi wasze przypuszczenia i bezpodstawne wnioski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#120 PostWysłany: 24 Kwi 2018 22:59 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
matPROx napisał(a):

Czytałem, ale oni nie wiedzą co piszą, debetowa z wypukłymi cyframi ma te same transakcje co kredytowa.


Doskonale wiedza, co pisza, a do tego wiekszosc doroslych ludzi zdaje sobie sprawe, ze karta kredytowa dziala inaczej niz debetowa i dlaczego do zabezpieczenia np wypozyczenia samochodu zwykle wymaga sie tej pierwszej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group