Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 496 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#441 PostWysłany: 07 Mar 2020 12:39 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Czy firefly to jakas spólka córka albo oddział goldcara?
 Relacje PM off  

#442 PostWysłany: 07 Mar 2020 12:43 

złoty
Firefly to sp. należąca do Hertz'a.
 Relacje PM off  

#443 PostWysłany: 08 Lip 2020 02:08 

Niestety panowie i ja się dałem oszukać. Ale nie wiem czy mogłem jakoś temu zapobiec.
Nie czytałem wcześniej tego wątku na forum ale miałem świadomość, że w taniej wypożyczalni trzeba uważać. Zawsze się pilnowałem, robiłem mnóstwo zdjęć, nigdy nie zaznaczałem dodatkowych ubezpieczeń i ostatecznie nigdy nie miałem większych problemów. Jednak to co zrobił ze mną goldcar przeszło moje najśmielsze oczekiwania, nie sądziłem że tak można w ogóle. Miejsce akcji: Malaga.
Bookowałem przez rentalcars, które poinformowało mnie, że powinienem być przygotowany na 1100€ depozytu. Pracownik prosi o zrobienie depozytu kartą, patrze na terminal a tam 400€. Pytam czemu tak mało, a ten że tyle po prostu wystarczy. No to płacę, wpisuje PIN. (Przeszła dopiero druga karta. Debetowa, kredytowa przejść nie chciała. Ale to raczej nie ma znaczenia dla historii). Potem pracownik prosi mnie, żeby transakcję dodatkowo autoryzować podpisem, w cyfrowy sposób jak u kurierów. Spoko, z takimi rzeczami się już spotykałem.

I wtedy dostaje do ręki umowę a tam:
a) zamawiam dodatkowe usługi za 300€ a depozytu jest 100€
b) umowa jest już podpisana przeze mnie, mój podpis został pod nią wklejony. Pierwszy raz kiedy zobaczyłem umowę, miała ona już mój podpis.

Ten skurczysyn okłamał mnie dwa razy. Że właśnie robię depozyt(a płaciłem za usługi) i że właśnie autoryzuje transakcję kartą a tak naprawdę podpisywałem umowę której nigdy nie widziałem. Dla mnie to coś więcej niż typowe dla tanich wynajmów naciąganie - padłem ofiarą oszustwa. I nie bardzo wiem co z tym zrobić. Jak pójdę na policję hiszpańską (co samo w sobie jest trudne) to przecież skończy się to tak, że jest słowo przeciwko słowu. Póki co opisałem sprawę do rentalcars, zobaczymy co odpiszą.

Uważajcie bo dla mnie to jakiś kompletnie nowy poziom.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 08 Lip 2020 09:39, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#444 PostWysłany: 08 Lip 2020 03:36 
Awatar użytkownika

Czy naprawdę nie da się jakoś tych *** wyeliminować z rynku? Jakby dostali raz a porządnie kilkadziesiąt mln kary to by się to skończyło. Mnie kiedyś ładnie oszukali Żydzi w Izraelu na 1300 EUR i to w Thrifty (!), ale byłem młody i głupi, i umowa była po hebrajsku, więc niesłusznie im zaufałem. Natomiast to co tu @arytmetyk opisuje, to brak słów - współczuję.

Mi to przypomina zasady zwykłego night clubu, gdzie płacisz za drinka 500 EUR w zamian za towarzystwo przeciętnie ładnych naciągaczek udających chętne dziewczyny - ludzie o tym wiedzą tylko jak porządnie poczytają o temacie, albo po fakcie, jak sami wtopią kasę.

Ostatnio edytowany przez puhacz 09 Lip 2020 03:05, edytowano w sumie 2 razy
Dostosowanie do standardów
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#445 PostWysłany: 08 Lip 2020 09:03 

Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Możesz opisać szczegóły?
 Relacje PM off  

#446 PostWysłany: 08 Lip 2020 09:24 

złoty
Piękna ta nasza Unia taka Europejska - jak trzeba płacić po kilkadziesiąt tysięcy EUR miesięcznie jej urzędnikom a jak nas kantują to jakoś nie działa jak powinna. Ciekawe czyj cioteczny-stryjka-kuzyn ma udziały w takich wypożyczalniach.
A tak na marginesie - polecam położyć na blacie telefon z włączonym nagrywaniem i dokładnie podczas rozmowy pytać "co to za kwota" "czy to depozyt" "czy ten podpis dotyczy autoryzacji depozytu" - wtedy będzie szansa na udowodnienie oszustwa.

#447 PostWysłany: 08 Lip 2020 09:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

No i kolejny wniosek (retrospektywnie pewnie oczywisty) - koniecznie najpierw zobaczyć umowę, zanim jakakolwiek płatność. Nie zmienia to fakty że zostałeś po prostu oszukany

#448 PostWysłany: 08 Lip 2020 10:13 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Na szkody ludzie coraz częściej kupują ubezpieczenie zewnętrzne , to teraz już "na wyrwę" jadą....A najlepsze jest to , że jak patrzę po przylocie na stanowiska wypożyczalni to do goldcara zawsze jest największa kolejka...

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 08 Lip 2020 11:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#449 PostWysłany: 08 Lip 2020 10:21 

niebieski
Największa kolejka, bo jest tanio - większość moich znajomych co wyjeżdżają na wakacje np raz do roku zupełnie nie ma pojęcia na temat wypożyczania samochodów i uczciwych / nie-uczciwych wypożyczalni. Dobra cena, to biorą. A co do czytania umów - niestety odkąd wiele wypożyczalni wprowadziło "umowy tabletowe" to stało się to dość uciążliwe.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 08 Lip 2020 11:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#450 PostWysłany: 08 Lip 2020 11:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 398
Kilometry: 661 232
Weźcie pod uwagę również to, że część pośredników w niektórych lokalizacjach nazwę wypożyczalni podaje dopiero po rezerwacji i płatności. Tak jest np. w economycarrentals jak szukam obecnie ofert w Atenach czy na Majorce. Można oczywiście zabawić się w Sherlocka: poszperać w warunkach u innych pośredników i dopasować wypożyczalnię np. po tej samej wysokości depozytu czy dodatkowych opłatach. Ale powiedzmy sobie szczerze, że przeciętny urlopowicz tego nie zrobi i jak już dostanie Goldcara, to nie bawi się w odwoływanie rezerwacji a potem często w myśl przysłowia mądry Polak po szkodzie...
meczko lubi ten post.

#451 PostWysłany: 08 Lip 2020 11:50 

srebrny
Zwykłe oszustwo nadające się do zgłoszenia na policję. Niezależnie od tego napisałbym do Europejskiego Centrum Konsumenckiego - są właśnie od tego, żeby pomagać polskim konsumentom w dochodzeniu swoich praw zagranicą.
https://konsument.gov.pl/
 Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.

#452 PostWysłany: 08 Lip 2020 11:53 

srebrny
Dokładnie z tego samego powodu (po historii economycarrentals -> auto z Goldcar) skontaktowałem się z nimi, że jeśli nie będę znał nazwy wypożyczalni przed płatnością, to nie korzystam u nich. I wtedy mi odpisali, że mogę korzystać z ich alternatywnej strony https://www.carflexi.com/ na której nazwy firm są jawnie wyświetlane. Dodatkowo sobie sprawdzam ofertę na jednej i drugiej stronie, bo czasem zdarzają się o dziwo różnice w cenie (np.na economycarrentals taniej), ale biorę *tylko* gdy jestem absolutnie pewny, że to nie Goldcar. Zresztą, ponieważ takich firm prowadzących politykę "obrabować jednorazowo klienta" jest więcej, to teraz nie pożyczam w ciemno, bez znajomości nazwy i rozpoznania opinii. A co do tego, że ludzie nie sprawdzają to cóż, ludzie to samo potrafią zrobić nawet z kredytami hipotecznymi na całe życie... więc co tu komentować.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#453 PostWysłany: 08 Lip 2020 12:19 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Sz@lony napisał(a):
oszukali Żydzi w Izraelu na 1300 EUR

Podaj proszę szczegóły ku przestrodze.

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.

Ostatnio edytowany przez puhacz, 09 Lip 2020 03:11, edytowano w sumie 1 raz
Dostosowanie do cytatu po edycji
 Relacje PM off  

#454 PostWysłany: 08 Lip 2020 12:22 

srebrny
Przychodzą czasy że trzeba z gopro chodzić na głowie i wszystko nagrywać. Bez tego chyba nic z takim Goldcar się nie wywalczy.
 Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.

#455 PostWysłany: 08 Lip 2020 12:31 
Awatar użytkownika

złoty
nie, wystarczy się zastanowić dlaczego w jednym miejscu rzeczy są tańsze niż w innych i wyciągnąć wnioski
a cha , wyciągamy wnioski przed nie PO

#456 PostWysłany: 08 Lip 2020 12:43 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@becek
To niech nam wytłumaczy dlaczego w lutym wypożyczyłem skodę fabię na 2 tygodnie za 2euro i jakoś nikt mi krzywdy nie zrobił.
I jak nie wie to niech powie, że nie wie, bo w sumie nie o tym wątek, co by nie ciągnąć.

#457 PostWysłany: 08 Lip 2020 12:45 
Awatar użytkownika

srebrny
@namteH za Twoją skodę zapłacił @arytmetyk
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#458 PostWysłany: 08 Lip 2020 12:47 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@cypel
Czyli to nie wina wypożyczalni tylko klientów?

#459 PostWysłany: 08 Lip 2020 12:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 398
Kilometry: 661 232
@namteH to chyba zrozumiałe, że nie każdego trafia i znaczna część klientów odchodzi zadowolona - inaczej Goldcar by już nie istniał. A model biznesowy "ostro golimy co dwudziestego" sprawia, że biznes mógł się kręcić na niskich (zaniżonych?) cenach, nawet pomimo kar.
meczko lubi ten post.

#460 PostWysłany: 08 Lip 2020 13:01 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@Kashpir
Mi się nasuwa pytanie dlaczego ktoś daje się ostro golić? Inni są święci?
Ja w tym roku chyba skorzystam z ich usług i zobaczę jak tam jest.

[ 496 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości