Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lip 2015 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 109
Wypożyczyłem samochód za pośrednictwem Doyouspain w firmie Click&Rent na 2 tygodnie na Majorce. Z opcji ubezpieczenia jaką wybrałem - mając wykupione ubezpieczenie samochodu w iCarhireinsurance - wynikało, że zostanie zablokowana na karcie kwota 600 EUR. Taką informację otrzymałem też od Doyouspain. Zabrałem pod to wypożyczenie kartę kredytową z limitem 3000 zł. Jakież było moje zdziwienie, gdy paniusia chce na karcie blokować 1000 EUR. Na nic się zdały moje wyjaśnienia, że powinna być to kwota 600 EUR. Po raz pierwszy nie wziąłem ze sobą ani wydruku ani wersji elektronicznej potwierdzenia rezerwacji, nawet w chmurze mi się nie chciało zapisać, ponieważ kilka poprzednich rezerwacji samochodu przez Doyouspain było bezproblemowych (firmy oczywiście inne). Mocniejszych argumentów raczej nie miałem. Oczywiście blokada na 1000 EUR nie przeszła. Grubo po północy, zniecierpliwiona żona, do przejechania jeszcze 70 km, więc dałem się wyrolować na 80 EUR wykupując dodatkowe ubezpieczenie z blokadą na karcie 200 EUR. Reklamację zapewne jakąś zrobię. Podróże oczywiście kształcą. Wystarczyło przecież dowiedzieć się w firmie wypożyczającej jaka faktycznie będzie blokada i podjąć wcześniej stosowne działania. Faktycznie w T&C na stronie Click&Rent jest wymieniona kwota blokady 1000 EUR, ale przecież ja nie wypożyczałem bezpośrednio u nich tylko przez pośrednika, który poinformował mnie o innych kwotach.

Tak na marginesie, polecam dokładnie sprawdzić uszkodzenia wypożyczanego samochodu - czy zgadzają się z tymi, które są wyszczególnione na formularzu przy wypożyczaniu. Przy oddawaniu samochód jest bardzo skrupulatnie sprawdzany - zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 09 Lip 2015 16:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
ale przecież ja nie wypożyczałem bezpośrednio u nich tylko przez pośrednika, który poinformował mnie o innych kwotach.

A jak dokładnie brzmiała ta informacja? Bo ja zawsze widzę kwotę blokady równą udziałowi własnemu, czyli minimum 1000 euro w wersji bez ubezpieczenia.

Payment:

A major credit card (Visa or Mastercard) in the name of the main driver is required in order to collect the car.
Please note that a security deposit will be blocked from your credit card on collection. The deposit amount is the value of the excess. If you take the suppliers extra insurance to reduce the excess to zero, the deposit amount will be 200
€.


Ostatnio edytowany przez boots, 09 Lip 2015 16:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lip 2015 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Nie tyle ważne przez jakiego pośrednika dokonałeś rezerwacji, co od kogo fizycznie to auto wypożyczyłeś.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lip 2015 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 109
Cytuj:
Payment:
A major credit card (Visa or Mastercard) in the name of the main driver is required in order to collect the car. Please note that a security deposit will be blocked from your credit card on collection. Deposit amount: 600eur for small and compact cars, 900eur for large family cars, automatics, people carriers and special groups. If you take the suppliers extra insurance the deposit amount will be 200eur.

Insurance:
Fully Comprehensive Insurance with no excess on bodywork damage. Please note that damage to wheels, tyres and glass is never included. You can take extra insurance for these things for oursupplier on collection for 5.71EUR a day. Or you can take out our Gold Insurance after you book for only 4.99EUR a day - Total for your booking: 69.86EUR. Please note that if you do not wish to take the supplier’s insurance you will be required to leave a deposit of 600.00EUR.


Cytuj:
Nie tyle ważne przez jakiego pośrednika dokonałeś rezerwacji, co od kogo fizycznie to auto wypożyczyłeś.

Bez żartów. Płacąc pośrednikowi przystaję na oferowane przez niego warunki wypożyczenia samochodu. Wyobraź sobie ze rezerwujesz np. pokój w hotelu przez pośrednika, przyjeżdżasz i dowiadujesz się, ze owszem kwota którą zapłaciłeś pośrednikowi oczywiście obejmuje wynajem pokoju ale bez wyposażenia a za wyposażenie typu łóżko z pościelą, wodę w łazience ręczniki itd musisz dodatkowo zapłacić hotelowi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Lip 2015 21:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Jakie jest zrodlo tego cytatu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lip 2015 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 109
Potwierdzenie rezerwacji przez Doyuospain.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Lip 2015 21:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Jesli tak faktycznie bylo, to potwierdzenie wraz z ta informacja dostales dopiero po dokonaniu rezerwacji. Natomiast umowe zawarles na warunkach dostepnych przed jej zawarciem - tych, ktore zacytowalem, z informacja o depozycie 1000 euro - i to one dotycza zawartej umowy i obowiazuja. Na pewno zapoznales sie z nimi i je zaakceptowales, bo chyba nie zawarlbys umowy, nie znajac szczegolow dotyczacych warunkow finansowych, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Lip 2015 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 109
I tutaj się mylisz. Umowę zawierałem w kwietniu i dokładnie przeczytałem T&C. Nigdzie nie występowała kwota 1000 EUR. Być może ta zmiana nastąpiła później.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lip 2015 21:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Skoro potrafisz to wykazac, to zloz reklamacje w doyouspain. Bo rozumiem, ze zarchiwzowales T&C
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lip 2015 22:22 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
I dla tego pewnie nigdy nie wypożyczę samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lip 2015 22:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Ja wypozyczalem dziesiatki razy i nigdy nie mialem problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lip 2015 22:44 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Ja wypożyczałem w lutym i przyszły dwa maile od DoYouSpain - jeden z voucherem i drugi z warunkami ubezpieczenia "Insurance Information for your Booking" gdzie stało jak byk "the amount of the excess for your booking is 1180.00 €. On arrival you’ll be required to leave a credit card authorization to cover this value."

Dostałeś też takiego maila?
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lip 2015 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 109
Nie otrzymałem maila z warunkami ubezpieczenia. W poprzednich latach również nie, ale kwota blokady zgadzała się z tą wyszczególnioną w potwierdzeniu rezerwacji (mail z voucherem). Natomiast nieustannie otrzymywałem od Doyouspain oferty ubezpieczenia samochodu w wysokości takiej jak zapłaciłem w wypożyczalni tj. 80 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lip 2015 21:12 

Rezerwując w marcu auto w Barcelonie dostałem takiego meila:
Dear Andrzej

Congratulations!

You’ve just guaranteed yourself the lowest possible price on your car.

You’ll also be pleased to know that your booking already includes fully comprehensive insurance with no excess on bodywork damage.

This means that if you had a bump or a scrape you’d be fully covered.

However, you may not know that there are quite a few "little things" that the car rental companies consider your responsibility, which are not usually covered under a fully comprehensive policy.

These include...

• Damage to tyres
• Damage to windscreens or glass
• Damage to undercarriage
• Damage to roof
• Damage to locks
• Vehicle key replacement due to theft or loss
• Towing charges as a result of your rental car being in an accident

Our Gold Insurance is an additional car hire insurance policy, which protects you against these expenses.

You can take extra insurance when you collect your car at the rental desk for 15.25€ a day (60.98€ for your rental).

or... alternatively

Get Peace of Mind with our Gold Insurance for only 4.99€ a day

(that’s just 19.96€ for your trip). Available right here.

All that’s left is to relax and look forward to your trip...

Kind regards


Claire Davis
DoYouSpain.com


P.S. Get greater peace of mind now and save 41.02€ with our Gold Insurance for only 19.96€ (4.99€ a day)

Kwota 19,96 e była kwotą aż na 4 dni płatną na miejscu
Podczas okazania niniejszego wydruku z meila za całość przed odbiorem auta na lotnisku w Barcelonie podliczyli mnie na ponad 170 e plus 200 blokady na karcie. W cenie był pełny bak.

Wiecie co zrobiłem.... dosłownie odszedłem od lady zabierając okazane dokumenty i pojechaliśmy autobusem.
Zadnej kwoty nie ściągnęli bo nie podawałem karty do autoryzacji.
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lip 2015 22:09 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Coś pokręciłeś. Przecież jest wyraźnie napisane, że na miejscu zapłacisz za ubezpieczenie 60,98E a oni Ci proponują to samo za 19,96 o ile zapłacisz teraz, czyli przez internet.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Lip 2015 12:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
Wiecie co zrobiłem

Tak - nie zrozumiałeś warunków najmu. To powód do chwalenia się...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group