Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 651 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 08 Mar 2021 16:54 

Otrzymalem odpowiedz od aireuropa:
" We write further to your letter in which you requested a compensation of delay because of the incident happened with your luggage.
We inform you that, after studying your case in detail as it deserves, Air Europa has determined that:
Your request of compensation for first need expenses must be refused because it has been sent to Air Europa out of the term needed of 21 days from the moment that you received your luggage.
We regret not being able to satisfy your request of a compensation for the reason previously exposed."

Wedlug mnie jest to bez sensu.
Nie pisalem o opoznienie tylko zagubienie walizki i nie napisalem o wydatki, ktore sie pojawily w wyniku tego. Tak rozumiem first need expenses.
Chcialem aby pokryli koszt straty walizki i rzeczy w srodku. Wycenilem to sobie na 700 euro.
Oni mi tu pisza jakbym otrzymal walizke i chcial pokrycia niezbednych wydatkow, ktore ponioslem w zwiazku z tym, ze bagaz nie byl na czas.

Ktos ma jakis pomysl co teraz?

Ja musze sobie to przemyslec i odpowiednio zareagowac ale moze ktos, cos doradzi.
 Relacje PM off  

#622 PostWysłany: 25 Mar 2021 11:11 

Witam
Dostalem dzisiaj od nich cos takiego:

"We write further to your letter in which you requested a compensation of Total Loss because of the incident happened with your luggage.
We inform you that, after studying your case in detail as it deserves, Air Europa has determined that:
Your request of compensation must be denied because you didn't send us the documents to formalize your reclamation in the term of 21 days from the opening of your file in the airport.
We regret not being able to satisfy your request of a compensation for the reason previously exposed."

Maja racje czy nie?
Bo wydaje mi sie, ze sa 2 lata na to. A dzwonilem do nich po 4 miesiacach to powiedzieli, ze wyslali bagaz do Amsterdamu i wtedy sluch po nim zaginal.
O jakie dokumenty im chodzi. Raport PIR wypelnilem od razu po przylocie na lotnisku.
 Relacje PM off  

#623 PostWysłany: 23 Kwi 2021 13:54 

Witam, pomoże ktoś
Chodzi mi o zagubiony bagaż przez KLM. Lot z Krakowa do bordeaux przez Amsterdam. W bordeaux na lotnisku okazało się ze nie ma mojego bagażu ( lot z Krakowa z przesiadka obsługiwalla jedna linia) zgłosiłem zaginięcie i dostałem od typa na lotnisku kwitek z numerem. W systemie klm po dwóch dniach jak się logowałem to z automatu zmienili numer zlecenia. Do bordeaux przyleciałem w poniedziek Ok 12 wracam dzisiaj w piątek 11 wylot. Przed chwila byłem w customer service klm w amsterdamie na lotnisku i powiedziała mi kobita ze taki bagaż z moim numerem nie figuruje nigdzie. Ze jest zgubiony.
Moje pytanie jest takie, bo poniosłem dość dużo kosztów związanych z zakupem ubrań, kosmetyków butów roboczych (pracuje jako inżynier) i szło ponad 100eur dziennie na te wydatki. Mam paragony. Dostanę zwrot ? Orientuje sie ktoś ? W tym mieście pod bordeaux tylko jeden sklep był otwarty bo covid i reszta zamknieta wiec zmuszony byłem do zakupów w nike. Dlatego takie koszty.
A co z moja walizka ? Jak odzyskać pieniądze które straciłem wraz z walizka, dość dużo sprzętu narzędzi miałem w niej :(
 Relacje PM off  

#624 PostWysłany: 11 Cze 2021 17:39 

Drodzy Forumowicze,

Poszukuję porady w poniższej sprawie. Niecały miesiąc temu przed podróżą LOTem został mi odebrany bagaż podręczny. Obecnie, żeby dostać kartę pokładową trzeba stać w kolejce do bagażu rejestrowanego. Pani wydająca kartę pokładową poprosiła także o bagaż.
Bagaż niestety przyjechał otwarty bez biżuterii, wkładek do aparatu i innych mniej cennych przedmiotów. Zgłosiłam to na miejscu na lotnisku Chopina (wkładki do aparatu znalazły się na lotnisku a biżuteria nie) i wysłałam wszystkie informacje do LOTu. Moja reklamacja została odrzucona i uzasadniona tym, że nie przewóz przedmiotów wartościowych jest na ryzyko pasażera i że LOT S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody związane z utratą walorów estetycznych bagażu, wynikających z jego normalnego zużycia na skutek eksploatacji, tj. zarysowania, otarcia, wgniecenia; szkody powstałe w wyniku przeciążenia i przeładowania, pęknięcia szwów, wyrwania ząbków suwaków. Nie miałam wcześniej problemów z suwakami i to pierwszy raz, kiedy taka sytuacja mi się przytrafiła.

Zwróciłam się ponownie do lotu z prośbą o ponowne rozpatrzenie sprawy, biorąc pod uwagę, że kupiłam bagaż podręczny, więc nie miałam obowiązku zapoznawaniem się z zasadami przewozu bagażu rejestrowanego. Odpisali, że mój bagaż miał przekraczał 8 kg i kwalifikuje się jako bagaż rejestrowany. Przy odbiorze bagażu nie zostałam poinformowana o tym, że bagaż przekracza limit o w tyk wypadku mogłabym na przykład przełożyć cześć przedmiotów do walizki męże lub założyć kurtkę na siebie. Czy ktoś ma podobne doświadczenie i czy jest sens drążyć sprawę?

Pozdrawiam serdecznie
 Relacje PM off  

#625 PostWysłany: 12 Cze 2021 07:34 

niebieski
Cytuj:
nie miałam obowiązku zapoznawaniem się z zasadami przewozu bagażu rejestrowanego.

z takim argumentem nie
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#626 PostWysłany: 12 Cze 2021 20:31 

niebieski
Przede wszystkim aby zakupić bilet, należy kliknąć "Akceptuje ogólne warunki przewozu".
Zostało to kliknięte? Pytanie w sumie bezzasadne, bo nie da się kupić biletu nie akceptując.
Stąd szanse raczej nikłe, bo rzeczy wartościowe nie powinny być przewożone w bagażu rejestrowanym.
 Relacje PM off  

#627 PostWysłany: 01 Lip 2021 19:14 

Loty: 63
Kilometry: 183 326
niebieski
Moi drodzy szybkie pytanie o wasze doświadczenia z Iberia. Niestety od soboty jesteśmy bez bagażu rejestrowanego, który do Panamy gdzie teraz jesteśmy dopiero doleci. Z tego co wyczytałem można się starać od przewoźnika o zwrot kosztów, takich rzeczy jak ubrania, kosmetyki itp. Ktoś z was ma doświadczenia w tym temacie? Czy obowiązują jakieś limity? z góry dziękuję
 Relacje PM off  

#628 PostWysłany: 01 Lip 2021 20:13 

platynowy
https://www.iberia.com/es/passengers-rights/
koronawirus-ogolna-dyskusja,183,161656#p1478122
 Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.

#629 PostWysłany: 01 Lip 2021 20:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 320
Kilometry: 542 809
@vegejazz współczuję, miałem kiedyś podobną historię (choć nie z Iberią) - najważniejsze to zbierać wszystkie paragony i rachunki (w obecnych czasach rób też od razu zdjęcia smartfonem). Po powrocie do kraju przedstawiłem linii lotniczej te rachunki i odzyskałem pieniądze. Możesz również sprawdzić warunki swojego ubezpieczenia podróżnego.

#630 PostWysłany: 02 Lip 2021 03:16 

Loty: 63
Kilometry: 183 326
niebieski
niestety mam ubezpieczenie na wszystko poza opóźnionym bagażem :( Zbieram paragony na ubrania kosmetyki itp. mam nadzieję, że nie będę czekał nie wiadomo jak długo za zwrotem
 Relacje PM off  

#631 PostWysłany: 29 Lip 2021 10:11 

niebieski
Na jaki adres albo formularz wysłać zgłoszenie o zwrot kosztów w związku z opóźnieniem bagażu do Lufthansy? Szukam po stronkach i znalazłem tylko customer.relations@lufthansa.com - ale nie było jednoznacznie napisane ze to dobry adres.

Edit: dobiłem się telefonicznie i Pani potwierdziła adres customer.relations@lufthansa.com

#632 PostWysłany: 06 Sie 2021 09:49 

Najważniejsze w tej sytuacji są paragony, szukajcie i zbierajcie na dowod ze to wasze :)
 Relacje PM off  

#633 PostWysłany: 12 Sie 2021 16:13 

Loty: 118
Kilometry: 254 001
niebieski
Drodzy potrzebuję pilnej porady
Student poleciał na erazmusa do Alesund. Lot był z Warszawy (LOT) z przesiadką w Oslo (dalej SAS). Pierwszy lot samolotem - wiecie jak to jest.
Poleciał z bagażem rejestrowanym, ale w Alesund bagażu nie było.
Poszedł to zgłosić, niby przyjęli zgłoszenie, ustalili, że bagaż jest w Oslo (logiczne skoro tylko tam poleciał) ale nie dali żadnego potwierdzenia. Dostał tylko szczoteczkę do zębów, mini żel do kąpieli i takie tam. Kazali niby śledzić jakiś 10 cyfrowy numer, tyle, że na naklejce bagażowej LOT-owskiej nr jest w innym formacie. Powiedzieli że będą dzwonić i że trzeba będzie odebrać na lotnisku.
Wszystko się działo wczoraj.
Dziś patrzę na naklejkę bagażową a tam tylko Oslo - agent nadał bagaż tylko do Oslo, nic nie mówił aby go odbierać i nadawać ponownie w Oslo.

Gdzie uderzać aby ten bagaż odzyskać? Do LOTu? Jak ustalić czy ktoś go w ogóle szuka? Czy Norwegowie go nie zlali?

Pomóżcie bo biedny student z jedną koszulą na grzbiecie bliski rozpaczy, o matce nie wspominając.

Edit: Bagaż jest już w drodze do punktu przeznaczenia
katka256 lubi ten post.

#634 PostWysłany: 15 Sie 2021 21:11 

Cześć,
Ostatnio został zgubiony bagaz mojego męża, w którym znajdowały się rzeczy jego, moje oraz syna. Zgłosiliśmy wszystkie rzeczy juz na lotnisku, możemy monitorować co się dzieje z bagażem, ale na ten moment cały czas jest status, że szukają walizki.
Ze względu ze byl to dłuższy wyjazd mieliśmy tam całkiem sporo rzeczy. Maz miał wszystkie wakacyjne ubrania, co poskutkowało tym, że musiał zakupić nowe rzeczy. Ja również byłam zmuszona do zakupu kilku rzeczy plus artykuły higieniczne. Czy orientuje się ktoś czy możemy złożyć reklamację i prosić o zwrot kosztów zarówno za zakupione rzeczy dla męża jak i dla mnie mimo ze bagaz byl pod jego danymi?
I czy oprócz takich kosztów można złożyć wniosek o odszkodowanie czyjest tylko ta opcja zwrotu kosztów?
 Relacje PM off  

#635 PostWysłany: 26 Paź 2021 21:11 

Mam pytanie do bardziej doświadczonych - po wyładowaniu i odebraniu walizki rejestrowanej po wyjściu z lotniska zauważyłem ze jest pęknięta oraz jeden z suwaków jest uszkodzony. Niestety nie zgłosiłem tego na terminalu wiec nie mam numeru PIR. Jak tylko zobaczyłem szkodę to zadzwoniłem do ubezpieczenie, a mam takowe poprzez Diners Club Premium Vintage ale oni proszą o przesłanie numeru PIR. Lot Ryanair z Walencji do Modlina. Czy jest jakaś szansa na otrzymanie numeru PIR nie zgłaszając szkody na lotnisku? Czy bez takiego numeru jest szansa ze ubezpieczyciel uzna taka reklamację?
 Relacje PM off  

#636 PostWysłany: 26 Paź 2021 22:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 303
Kilometry: 582 339
Prawo mówi jasno-> reklamacje należy zgłosić przed opuszczeniem lotniska. Linia a szczegolnie Ryan może olać temat po takim czasie. Ale pojawia sie zaraz historie jak za czekolade przyjeli reklamacje :)

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 27 Paź 2021 09:39, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
p.wl lubi ten post.

#637 PostWysłany: 03 Lis 2021 11:55 

Linia opóźniła mi bagaż o 3 doby. Zgłosiłem im to, ale niestety nie mam paragonów za zakupione rzeczy. Czy mogę liczyć na jakąś rekompensatę bez paragonów? czy jest gdzies jakis zapis prawny, ze cokolwiek sie nalezy?
ktoś/coś?
 Relacje PM off  

#638 PostWysłany: 03 Lis 2021 13:50 

platynowy
Nie.
koronawirus-ogolna-dyskusja,183,161656#p1478122
 Relacje PM off  

#639 PostWysłany: 03 Lis 2021 14:23 

oskiboski napisał(a):
Prawo mówi jasno-> reklamacje należy zgłosić przed opuszczeniem lotniska. Linia a szczegolnie Ryan może olać temat po takim czasie. Ale pojawia sie zaraz historie jak za czekolade przyjeli reklamacje :)
A gdzie to się konkretnie zgłasza? Na każdym lotnisku jest jakiś jeden taki punkt czy jak? Jeśli jeden to jak tego szukać?

#640 PostWysłany: 03 Lis 2021 14:27 

platynowy
Taki punkt jest zawsze w hali gdzie odbiera się bagaże z taśmy.
 Relacje PM off  

[ 651 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości