Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 961 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 21 Sie 2017 23:06 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
omnibusik napisał(a):
Ile musi wynieść minimalne opóźnienie w dostarczeniu bagażu, aby móc uzyskać odszkodowanie? Ostatnio czekałem na Lotnisku Chopina 2h przy taśmie na odbiór. Bagaż ostatecznie dostałem, ale spieszyłem się na pociąg. Czy jakiekolwiek odszkodowanie mi przysługuje?


LOT stosuje zasadę 24 godzin a w praktyce gdy bagaż jest dostarczony dopiero następnego dnia.
Zwracane są rachunki za bieliznę, niezbędną odzież, przybory toaletowe. Nie liczy się w przypadku podróży powrotnej do kraju lub gdy podróż jest do kraju rezydencji (powrót powrotna).
Oficjalny limit to 100 dolarów, ale w praktyce i więcej.
Perfumy, garnitury raczej nie wchodzą w ten limit, chyba, że się udowodni, że był niezbędny zakup garnituru.

W przypadku opóźnienia lotu zwracają koszty posiłków, ale bez alkoholu. Kupiłem do obiadu piwo i nie zwrócono tylko kosztu zakupu tego piwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#342 PostWysłany: 22 Sie 2017 00:35 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Czy w przypadku połączeń krajowych również stosowane są zasady powyżej ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 22 Sie 2017 10:23 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
W praktyce nie mam pojęcia, bo nie miałem takiego przypadku aby mi zaginął bagaż w podróży krajowej. Co do zasady, właściwie powinno być tak samo.
Zgodnie z logiką, lecisz z Krakowa do Gdańska na kilka dni tak samo jak do Sztokholmu czy Paryża, nadajesz bagaż z odzieżą, przyborami toaletowymi. Bagażu nie ma, więc musisz kupić potrzebne rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#344 PostWysłany: 22 Sie 2017 20:32 

Dzień dobry,
piszę z pytaniem dotyczącym możliwego odszkodowania za bagaż, który został w Berlinie i ponieważ zwrot trwał ponad 4 dni to zapłaciłam komuś żeby mi go przewiózł do Warszawy. Czy jest jakakolwiek szansa, żeby mi oddali chociaż część pieniędzy, które na to wydałam? Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc:)
Góra
 PM off  
      
#345 PostWysłany: 22 Sie 2017 21:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@zosia_m Jeżeli masz od tego kogoś fakturę , to spróbuj ;) Raczej zwracają tylko udokumentowane koszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 22 Sie 2017 22:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Dlaczego został w Berlinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Pomylony bagaż
#347 PostWysłany: 17 Wrz 2017 12:42 

Rejestracja: 28 Gru 2015
Posty: 1
Cześć wszystkim,
Wczoraj odbierałem koleżankę z Okęcia. Po przyjeździe do domu z lotniska okazało się, że przez pomyłkę wzięła nie swoją walizkę, która wyglądała identycznie jak jej walizka. Oczywiście od razu odwieźliśmy ją na lotnisko. Na 99% tamta osoba wzięła jej walizkę, bo nikt z tamtego lotu nie zgłosił zaginięcia swojego bagażu.
Lotnisko nie ma zamiaru kontaktować się z tamtą osobą, mimo że ma taką możliwość. Mówią, że trzeba czekać aż ten ktoś sam się zgłosi. Jednak od tej sytuacji minęły już 24h i nie wierzę, że jeszcze nie zorientował się, że ma nie swój bagaż (a były tam jakieś cenne rzeczy, w tym spora ilość gotówki). Linie lotnicze to Ukraine International Airlines.
Co można w tej sytuacji zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pomylony bagaż
#348 PostWysłany: 17 Wrz 2017 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Co za bzdury, "spora ilość gotówki" w bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#349 PostWysłany: 19 Wrz 2017 10:43 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
@ildentedileone
Co zrobić masz do wyboru:
- czekać
- iść na policję
- postawić pasjansa
A na przyszłość, myśleć, czytać ze zrozumieniem i brać tylko swoje walizki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pomylony bagaż
#350 PostWysłany: 19 Wrz 2017 11:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
ildentedileone napisał(a):
Jednak od tej sytuacji minęły już 24h i nie wierzę, że jeszcze nie zorientował się, że ma nie swój bagaż (a były tam jakieś cenne rzeczy, w tym spora ilość gotówki).



No to gratuluję pomysłowości ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 19 Wrz 2017 12:57 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
@Zeus
Osobiście nie wierzę w tą historię. Zawsze jak ginie bagaż to okazuje się, że w środku są pliki gotówki, diamentowe kolie i sztabki złota. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 19 Wrz 2017 13:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
I bursztynowa komnata
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#353 PostWysłany: 19 Wrz 2017 13:37 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Bursztynowa komnata zawsze lata w bagażu nadawanym, do podręcznego przecież się nie mieści. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pomylony bagaż
#354 PostWysłany: 19 Wrz 2017 14:38 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
m55 napisał(a):
Co za bzdury, "spora ilość gotówki" w bagażu?


1999 roku koleżanka wzięła z pracy zaliczkę na delegację dla 4 osób do USA na tygodniowy pobyt - pokrycie diet i części noclegów i wsadziła prawie 2 tysiące dolarów do walizki. Może to nie była znaczna ilość gotówki, ale dla nas tak i to w tym roku to były pieniądze znaczne, szczególnie potrzebne do przeżycia w NY. Bagaż koleżanki zaginął. Walizkę odzyskaliśmy dopiero po dwóch dniach. Tak więc wierzę, że ludzie robią takie rzeczy nawet dziś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 19 Wrz 2017 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Nie sadze by ktoś sie przyznał do błędy jak znalazł 2 k$
Zgłoś sprawę na policję, to jest przestępstwo, oni znajda delikwenta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 11 Paź 2017 12:05 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,
Wczoraj nie przyleciały bagaże z nami do Lizbony (TAP), maja dzisiaj być za kilka godzin. Pytałem telefonicznie jaki jest limit dzienny zakupów ciuchów/kosmetyków i powiedzieli ze bagaż do 24h to bagaz doręczony na czas i dopiero po tym mogę coś sobie kupić.

Prawda cyz fałsz? Bo nie wyobrażam sobie czekać do wieczora w pokoju na przylot bagażu, z racji ze mam wczorajsze ciuchy (opóźnienie lotu 6 godzin, z czego w samolocie samym 7 nad trzymali), w dodatku tylko ciepłe dresy w których leciałem i ciepłe buty.

Jak to jest?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 11 Paź 2017 13:09 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Niby 24 godziny, a tak naprawdę liczy się dostarczenie bagażu na drugi dzień. Jeżeli przylatujesz dajmy na to o 18, a bagaż dostajesz następnego dnia to nie ma różnicy czy bagaż jest o 10 rano czy 20.
Potrzebujesz się umyć, zmienić bieliznę. Z mojego doświadczenia z LO, LH, SN, KL wynika, że zwracają do 100 USD kosztów zakupu bielizny, przyborów toaletowych, niezbędnych artykułów. LH zwraca za wierzchnią odzież 50% czyli sweter, marynarka.
Nie masz żadnego ubezpieczenia podróżnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 15 Paź 2017 16:46 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 1
30.09 leciałem ze STN do WRO. Miałem nadany bagaż na stanowisku self baggage drop. Niestety nie doleciał. Zgłosiłem to we WRO, dostałem PIR. Zgłosiłem to również poprzez formularz na stronie Ryanaira. Dostałem jakiś tam reference number. Podałem wszelkie możliwe informację, tj. jak wygląda bagaż i jaką miał moją prywatną nalepkę adresową (łącznie z przesłaniem zdjęć), podałem co jest w środku (m.in. kserokopia paszportu z danymi osobowymi). Zagubiony bagaż to duży 65 litrowy żółty, żarówiasty plecak turystyczny. Śledzę wszystko na worldtracer. Minęły 2 tygodnie. Bagaż zaginął bez śladu, żaden port lotniczy się do niego nie przyznaje, nie wiadomo gdzie jest.... Nie potrafię sobie wyobrazić jak takiego charakterystycznego plecaka można nie potrafić zlokalizować, ale to inna kwestia.

Dostałem maila od Ryanaira z informacją, że:

Dear Mr....

Our Baggage Tracing Office has now returned your file and we regret that despite extensive searches, we have been unable to locate your missing baggage.

In order that we may process your claim, it is necessary for you to complete the attached claim form and return it to us within 21 days, including full details of the items in the lost baggage, along with back up receipts or proof of purchase for these items.

Your claim will be processed in accordance with the Ryanair's General Terms and Conditions of Carriage, which are necessary for you to read and accept prior to confirming your reservation, along with the Montreal Convention.

If you cannot support your claim with proof of purchase, our Insurance Loss Adjustors will assess your claim settlement amount based on the standard weight of each item within the claim.

Please click on the below link and upload your documentation along with your bank details to speed up any payments that maybe due:

https://complainttracker.ryanair.com/

You can also track the status of your claim by clicking on this link.


Czy ktoś miał podobną historię i jest w stanie podpowiedzieć co dalej?
W plecaku były ubrania, kosmetyki, pamiątki z podróży. Jestem w posiadaniu kilku paragonów na ubrania, ale oczywiście nie w 100%. Zgodnie z Konwencją Montrealską odpowiedzialność przewoźnika kończy się na 1131 SDR. Z tego co wiem to jeśli nie jestem w stanie przedstawić paragonów zakupu za rzeczy znajdujące się w zagubionym bagażu to linia lotnicza może go rozliczyć w sposób: kwota X za 1 kg bagażu. I tu pytanie: Jaki przelicznik za 1 kg bagażu się stosuje? Czy jest to zunifikowane, czy każda linia lotnicza to sobie reguluje inaczej? Czy ktoś wie ile za 1kg płaci Ryanair?
I jeszcze jedno pytanie: Czy jeśli wykupiłem ubezpieczenie podróżne obejmujące utratę bagażu w zewnętrznym towarzystwie ubezpieczeniowym to mogę liczyć, że odszkodowanie uzyskam z obu tych źródeł?

Generalnie będę wdzięczny za pomoc kogoś komu bagaż zaginął i kto przechodził przez proces dochodzenia odszkodowania z tego tytułu.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 17 Paź 2017 21:42 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Te tymi całymi SDR to więcej kłopotu jest z przeliczaniem, ale generalnie to wychodzi mniej więcej około 20 USD za 1 kg bagażu.
Interesu na tym nie ma ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 17 Paź 2017 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kumkwat_kwiat napisał(a):
Osobiście nie wierzę w tą historię. Zawsze jak ginie bagaż to okazuje się, że w środku są pliki gotówki, diamentowe kolie i sztabki złota. :lol:


Niestety zdarzylo mi sie pomylkowo wlozyc gotowke, do glownego, a tylko dlatego ze nie wierze sejfom hotelowym, po tym jak mi raz zniknely pieniadze.
Przed nadaniem zapomnialem przelozyc do podrecznego.
W niektorych krajach wymieniona kasa nie pasuje do portfela i trzeba isc do kantoru z reklamowka. :lol:
Jednak walizki z gotowka nie ginely. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 961 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 49  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group