Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 958 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 13 Lut 2017 19:40 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Zakończenie. Parę chwil po ostatnim wpisie telefon z lotniska. Torba do odbioru. Z ciekawości podczas odbioru zapytałem kto ją zabrał mimo że nic to nie dawało mi. Odpowiedź: nie wiem, kto inny ją przyjął. Te buraki co zabrały oddały torbę do rzeczy zagubionych a stamtąd trafiła do biura FR. Sam nie wiem jakie wnioski wyciągnąć na przyszłość. Na pewno jakieś wstążki na rączce. I to chyba wszystko. Nie mocnych na buractwo. Nie da się tego uniknąć. Podczas latania cenię sobie komfort zarówno podczas wsiadania do samolotu. Odbioru bagażu. Nie lubię stać w kolejkach więc robię to zawsze na koniec. Szybki burak zawsze zdąży zabrać moją torbę. Serdecznie dziękuję osobom które pisały. Po powrocie z przyjemnością wcisnę Pomógł bo nie wiem gdzie to się robi w tapku. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#262 PostWysłany: 10 Mar 2017 01:46 

Rejestracja: 10 Mar 2017
Posty: 3
Cześć,
Odbyłam lot z powrotem Puerto Plata-Dusseldorf-Berlin z Air Berlin a później autem do Wrocławia.

Na lotnisku okazało się, że bagaże zostały zagubione, a przede mną podróż do rodzinnego miasta a następnie do miejsca zamieszkania (Wrocław). Po drodze, w Polsce kupiłam rzeczy na przebranie, bo przecież nie miałam nic na przebranie w podręcznym.

Generalnie po dotarciu do miejsca zamieszkania otrzymałam swój bagaż ( w sumie dostarczony po ponad 50h). Ostatecznie okazało się, że kilka rzeczy zostało skradzionych (kolczyki srebrne i drobna biżuteria, paczka papierosów). Oczywiście pisałam skargi wszędzie gdzie się dało i w ramach rekompensaty otrzymała bon 35€ na następny lot (ehm). Prosiłam o arbitraż Europejskie Centrum Konsumenckie, ale osoby z biura niepoprawnie przetłumaczyli moją historię na j. niemiecki i nic nie uzyskałam (później przetłumaczyłam sobie dokumenty u tłumacza - olaboga jaka różnica między tym co miało miejsce a interpretacja ECK!)

Następnym krokiem było złożenie pozwu sądowego w sprawie drobnych roszczeń. Tu uzyskałam odpowiedź od pełnomocnika Air BErlin, że: 1. nie wykazałam, że rzekomo utracone przedmioty w istocie posiadałam podczas podróży. 2. Rachunki z zakupu skradzionych rzeczy nie były imienne i nie stanowią dowodów w sprawie i nie jest możliwe ustalenie, że dany przedmiot był moją własnością (powołanie się na Wyrok Sądu Rejonowego, że rachunki fiskalne nie są wystarczające). 3. Takie rzeczy jak biżuteria nie powinna być przewożona w bagażu rejestrowanym (mimo, że te rzeczy wg mnie wcale nie są kosztownościami). 4.Zwrot kosztów zakupu odzieży zakupionej w Polsce, ale nie w miejscowości zamieszkania, czy docelowe w podróży, nie jest zasadne, gdyż nie poniosłam żadnej szkody. Wydałam ww, kwotę, ale otrzymałam za to ekwiwalentne świadczenie z postaci określonych towarów. Zakpiona odzież z całą pewnością była używana również później, po dostarczeniu bagaży. Uzasadniają, że gdybym otrzymała zwrot pieniędzy to, wzbogaciłbym się uzyskując własność tych przedmiotów.

Co sądzicie o 4 punkcie? Muszę jakoś ustosunkować się do odpowiedzi pozwanego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 10 Mar 2017 02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nic
prawdę piszą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 10 Mar 2017 15:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
w Polsce kupiłam rzeczy na przebranie, bo przecież nie miałam nic na przebranie w podręcznym.

A jakie przebranie potrzebowałaś, żeby przejechać kawałek autem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 10 Mar 2017 15:43 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Gosiczka napisał(a):
4.Zwrot kosztów zakupu odzieży zakupionej w Polsce, ale nie w miejscowości zamieszkania, czy docelowe w podróży, nie jest zasadne, gdyż nie poniosłam żadnej szkody. Wydałam ww, kwotę, ale otrzymałam za to ekwiwalentne świadczenie z postaci określonych towarów. Zakpiona odzież z całą pewnością była używana również później, po dostarczeniu bagaży. Uzasadniają, że gdybym otrzymała zwrot pieniędzy to, wzbogaciłbym się uzyskując własność tych przedmiotów.

Co sądzicie o 4 punkcie? Muszę jakoś ustosunkować się do odpowiedzi pozwanego ;)


Punkt 4. dobry, napisz im że im te ekwiwalentne świadczenie w postaci zakupionych towarów wydasz bo ich nie potrzebujesz i nie planowałaś wydatków na odzież - miałaś już skompletowaną garderobę na najbliższy sezon.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#266 PostWysłany: 10 Mar 2017 17:12 

Rejestracja: 10 Mar 2017
Posty: 3
becek napisał(a):
A jakie przebranie potrzebowałaś, żeby przejechać kawałek autem?


Nie wiem jak Wy, ale ja na dalekie podróże zakładam wygodną odzież, a po podróży (która trwała pond 20h) miałam spotkanie rodzinne. W walizce miałam niezbędne rzeczy, które niestety nie dotarły ze mną. Chcąc nie chcą na rodzinny obiad nie mogłam założyć wygniecionych i przepoconych dresów ;) dlatego zakupy były niezbędne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 10 Mar 2017 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
to oczywista oczywistość ze u rodziny na obiedzie kóltóra musi być

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#268 PostWysłany: 10 Mar 2017 19:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
@‌Gosiczka‌
Cytuj:
Chcąc nie chcą na rodzinny obiad nie mogłam założyć wygniecionych i przepoconych dresów

W domu nie miałaś żadnych ubiorów, cały Twój majątek był w walizce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 10 Mar 2017 19:08 

Rejestracja: 10 Mar 2017
Posty: 3
becek napisał(a):
W domu nie miałaś żadnych ubiorów, cały Twój majątek był w walizce?


U siebie w domu owszem, ale u rodziców niestety nie . Mój dobytek nie był ograniczony do zawartości walizki.

-- 10 Mar 2017 19:10 --

Gosiczka napisał(a):
to oczywista oczywistość ze u rodziny na obiedzie kóltóra musi być




:lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 10 Mar 2017 19:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Zatem mogłaś najpierw pojechać do domu, albo przełożyć wizytę.
Stanowisko przewoźnika jest w mojej opinii w tej kwestii w pełni prawidłowe.

Cytuj:
Ostatecznie okazało się, że kilka rzeczy zostało skradzionych (kolczyki srebrne i drobna biżuteria, paczka papierosów)

Jakimi dowodami dysponujesz?
Czego domagałaś się w pozwie i jaka jest WPS?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 18 Mar 2017 08:05 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 5
Prowadzę sklep z papierosami i właśnie klientka opowiedziała mi taką historię . Kupiła u mnie 4 pakiety i rozłożyła po 2 do bagażu podręcznego . Leciała z mężem. Linia Ryanair Wrocław - Manchester . Przy wejściu do samolotu obsługa powiedziała że nie ma już miejsca w lukach więc jak to nie raz bywa położyli wraz z innymi osobami na wózku koło samolotu . Na miejscu jakiś czas czekali na odbiór bagażu i odjechali . Potem okazało się że z bagaży skradziono papierosy . Niestety na lotnisku powiedziano im że nie mają szans na nic bo nie wiadomo kiedy je skradziono i ogólnie że nie sprawdziła na miejscu . Wychodzi na to że jeszcze mamy sprawdzać swój bagaż za każdym razem po przylocie aby nie było takich niespodzianek. Ogólnie pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 18 Mar 2017 09:57 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Niestety po czasie reklamacja nie musi być uwzględniona,bo jak teraz udowodnić,że papierosy tam były. Gdyby było inaczej pojawiło by się spore pole do nadużyć ;) Dlatego warto zerknąć do bagażu na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 25 Mar 2017 04:58 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 46
Witam,
Dzis lecialem wieczornym lotem PLL Lot. Po odbiorze bagazu nie zauwazylem na lotnisku ze walizka zostala uszkodzona (peknieta skorupa walizki).i nie zglosilem szkody na lotnisku.
Wyczytalem na ich stronie ze uszkodzenie bagazu mozna zglosic do 7 dni, przy czym trzeba udowodnic ze walizka zostala przez nich uszkodzona.
Czy macie moze jakies doswiadczenie na czym polega dowodzenie uszkodzenia i jak Lot traktuje takie sprawy tj. czy robia problemy? W koncu moga powiedziec ze skoro nie zglosilem uszkodzenia na lotnisku to nie mam tak na dobra sprawe dowodu ze walizka zostala przez nich uszkodzona.
Dotychczas mialem podobna sytuacje raz - wtedy zauwazyelm uszkodzenie od razu na lotnisku i dostalem PIR i nie bylo zadnych problemow. Wymieniana wczesniej firma Dolfi wymienila walizke na nowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 25 Mar 2017 08:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@‌ttpj‌ Spróbować możesz,ale tak jak piszesz, mogą nie uwzględnić ,bo trudno po fakcie udowodnić ich winę.Wszystko zależy jak do tego podejdą.Dlatego zawsze warto pooglądać bagaż po odbiorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 25 Mar 2017 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
jak masz cos wartosciowego to trzeba sprawdzac po odbiorze, mnie w rzymie na FCO w tranzycie ukradli wino i perfumy, albo foliuj folia spozywcza w domu lub zakladaj kłódki
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 25 Mar 2017 17:22 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 46
Dzieki za odpowiedzi, to wszystko wiem bardziej interesuje mnie czy macie jakies doswiadczenia z Lotem w podobnej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 25 Mar 2017 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
każdy ma inne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#278 PostWysłany: 25 Mar 2017 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
raczej nic nie dostaniesz szkoda czasu i sie denerwowac niepotrzebnie
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 31 Mar 2017 16:38 

Rejestracja: 31 Mar 2017
Posty: 1
Witam wszystkich na forum.
Leciałem ostatnio z Amsterdamu do Panamy z dwoma międzylądowaniami we Frankfurcie i Bogocie. Amsterdam>Frankfurt i Frankfurt>Bogota z Lufthansa i Bogota>Panama z Avianca. W Panamie okazało się, że zgubiono nam 2 sztuki bagażu rejestrowanego. Okazało się, że bagaż został we Frankfurcie. Bagaż dostaliśmy po 30h na lotnisku w Panamie. Powstały dwa problemy:

1) Protokół sporządził pracownik Avianci bo z nimi lecieliśmy jako ostatni lot. Potem okazało się, że to Lufthansa zgubiła bagaż przy przeładowaniu z pierwszego na drugi lot. Lufthansa uchyla się od odpowiedzialności powołując się na to, że protokół jest sporządzony przez Aviancę. Avianca uchyla się od odpowiedzialności powołując się na to, że to Lufthansa zgubiła bagaż. Co robić?

2) Lufthansa pisze o zwrocie pieniędzy za zakupione niezbędne rzeczy typu bielizna, kosmetyki w okresie od lądowania do zwrotu bagażu. Ja leciałem spać pod namiotem a jedzenie na 2 tygodnie przywieźliśmy z Polski. Namiot był w rejestrowanym i nasze cebulowe zapasy też były w rejestrowanym. W oczekiwaniu spędziliśmy 30h godzin na lotnisku, śpiąc na podłodze i spacerując w kółko od jednego miejsca do drugiego próbując coś ustalić bo mają tam strajszny burdel i każdy mówi coś innego, o ile mówi po angielsku. Czy mogę wystąpić o odszkodowanie z tytułu strat moralnych, zniszczonego wyjazdu i bycia zmuszonym do spania w kiepskich warunkach i bez jedzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 31 Mar 2017 17:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
flying carpet napisał(a):
Czy mogę wystąpić o odszkodowanie z tytułu strat moralnych, zniszczonego wyjazdu i bycia zmuszonym do spania w kiepskich warunkach i bez jedzenia?

Czy karty kredytowe i pieniądze też miałeś w tym bagażu?Normalnie należało wziąć spanie w pobliżu lotniska,zakupić jedzenie i w ludzkich warunkach czekać na bagaż ,kupując dodatkowo najpotrzebniejsze rzeczy, a potem przedstawić za to rachunki do zwrotu winnemu.Straty moralne to rzecz do wyceny dla adwokatów tylko chyba po powrocie bo inaczej zepsujesz sobie resztę wyjazdu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 958 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group