Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lis 2019 20:12 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 40
Witam,

Mam pytanko dotyczące rentalcars.com. Zrobiłem rezerwację kartą kredytową mojej żony a na miejscu głównym kierowcą będzie kolega. W emailu było napisane że kierowca musi mieć ważną kartę kredytową na swoje imię przy odbiorze czyli rozumiem że jak on teraz wyrobi swoją kartę to nie będzie problemów na lotnisku typu że karta przy rezerwacji musi być taka sama przy odbiorze? Jak to jest?

Dzięki za info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 19 Lis 2019 20:35 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 29
Zazwyczaj ma to być ta sama karta, którą robiona była rezerwacja i należąca do głównego kierowcy. W niektórych wypożyczalniach wprowadzenie zmian już przy odbiorze samochodu, powoduje drastyczny wzrost kwoty wynajmu, że lepiej wynająć samochód z budki obok. Przeczytaj dokładnie regulamin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lis 2019 21:05 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 40
Kurcze nigdzie nie ma napisane że musi być ta sama karta a napisane jest:

Podczas odbioru samochodu należy przedstawić:
• Wydrukowany dowód rezerwacji
• Ważną kartę kredytową na imię i nazwisko głównego kierowcy
• Ważne prawo jazdy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lis 2019 21:15 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Kolega powyżej postraszył, ale rzeczywistość jest nieco inna...

Najczęściej nie ma z tym żadnego problemu, mogłeś przecież kartę zgubić lub mogli Ci wymienić np. ze względu na upływający termin ważności...
To, co jest na pewno istotne, to że karta kredytowa MUSI być na nazwisko głównego kierowcy - i od tego rzadko są wyjątki (a jak są to często kosztują np. w postaci konieczności zakupu dodatkowego ubezpieczenia).

Niezależnie, warto zamailować lub zadzwonić i o to dopytać. Nie mówiłbym koniecznie, że kto inny rezerwował, tylko że karta ta... no nie wiem, że jej już nie ma, bo została wymieniona czy coś. Aczkolwiek baaaardzo często np. biura podróży korporacyjne rezerwują auta pracownikom, którzy odbierają później je na swoje karty, więc wcale nie jest tak, że nie może zarezerwować dla Ciebie/kolegi ktoś inny.

A poza powyższym warto zwrócić uwagę na szereg innych możliwych "kruczków" charakterystycznych dla wynajmu samochodu, ale o tym się nie będę rozpisywał, bo na forum o tym mnóstwo.

W skrócie:
-ubezpieczenie (jakie masz, ile kosztuje pełne, czy zawarte jest OC, czy masz CDW - tak, tak, w niektórych krajach OC może nie być zawarte w standardzie....)
-ewentualne opłaty dodatkowe, np. za tankowanie, opłaty serwisowe, drogowe, za wynajem z lotniska...
-walutę przy kontrakcie, mimo, że czytam te umowy dość dokładnie, to już dwa razy nabrałem się na DCC :/
-inspekcja samochodu - to chyba oczywiste
-jeśli wziąłeś droższe auto to uwaga, bo czasem potrzebna jest DRUGA karta kredytowa, żeby w ogóle wyjechać tym autem,
-i z grubsza to tyle, nie bój się pytać - o to jak się płaci za drogi, jakie chcą mieć zatankowane paliwo, etc. w Europie wszystko jest z grubsza tak samo, ale już poza EU naprawdę można się zdziwić (wiedziałbyś np., że w Brazylii do benzyniaka możesz wlać paliwo, które nazywają etanolem, który jest o połowę tańszy?)

Szerokiej drogi :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lis 2019 21:34 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 40
Właśnie dostałem odpowiedź od firmy carflex :) Nie musi być karta ta sama co przy rezerwacji, aby była na nazwisko kierowcy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group