Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@boots
To nie zależy od języka akurat :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#102 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:19 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
Czy zdjęcia bez protokołu są w razie czego wystarczającym dowodem aby dochodzić swoich roszczeń od nieuczciwej wypożyczalni? Naczytałem się wiele negatywnych opinii na ich temat i trochę się martwię. Jednak 1000 € piechotą nie chodzi :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
-- 14 Cze 2018 21:19 --

@namteH
W każdym języku odpowiadasz tak bez sensu? ;-)

-- 14 Cze 2018 21:20 --

|Neska1 napisał(a):
Czy zdjęcia bez protokołu są w razie czego wystarczającym dowodem aby dochodzić swoich roszczeń od nieuczciwej wypożyczalni? Naczytałem się wiele negatywnych opinii na ich temat i trochę się martwię. Jednak 1000 € piechotą nie chodzi :/

Nie sądzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@|Neska1
No gdzież...
Jak się naczytałaś to trzeba było dopilnować żeby protokół odbioru zawierał wszystkie uszkodzenia. Powodzenia życzę!

I pamiętaj: to tylko pieniądze... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:30 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
@ namteH tyle , że nie było z kiom go sporządzić....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Zawsze jest taka możliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:39 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
Ok - pewnie musiałbym się wracać do terminala i wyciągać kogoś z obsługo gdyż biuro na parkingu było zamknięte. W ogóle to kobieta która wręczała mi kluczyki źle nas pokierowała na parking Firefly i ani słowa nie poddziadziałą odnośnie procesu odbioru auta. Pytanie tylko do osób które miały do czynienia wiele razy z wypożyczalniami: czy w razie czego zdjęcia zrobi/one przed odbiorem auta ( datę i godzinę można sprawdzić w szczegółach) będą podstawą do odszkodowania jeśli mam No Risk Plus + w hoidaycars ;lub u rzecznika praw konsumenta ? Przecież stare zaprawki lakiernicze i stare rysy gołym okiem można odróżnić od świeżych. Z reszta NoRisk Plus + podobno gwarantuje pełny zwrot nawet jeśli uszkodzenia powstały z mojej winy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
( datę i godzinę można sprawdzić w szczegółach)

Oraz zmienić i dowolnie ustawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:59 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
@boots - nie widzę takiej opcji w telefonie abym mógł ją dowolnie zmienić ale ok pewnie się da - to tylko cyfrowy zapis.
Jeżeli jednak mam pełne ubezpieczenie to co jeśli powiem -ok może ktoś na parkingu mnie przytarł i nie zauważyłem , wypożyczalnia mnie skasowała a ja proszę o zwrot od ubezpieczyciela?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 14 Cze 2018 22:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Odpowiedź masz w warunkach swojego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 15 Cze 2018 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
|Neska1 napisał(a):
Mija tydzień a ja nadal nie otrzymałem zwrotu kaucji 1000 € .

Co prawda nie w firefly, ale w innych wypożyczalniach zdarzało mi się, że ponad 2 tygodnie miałem blokadę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 10 Sie 2018 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Jest taka sytuacja:

Samochód wypożyczony poprzez Rentalcars.com w wypożyczalni Goldcar. Zwrot planowy jutro koło południa. Auto zaparkowane w zatoczce na 10 minut by zrobić zdjęcia widoczków. Ktoś się w tym czasie do niego włamał, ukradł trochę gotówki. Dokumenty, monety i reszta rzeczy nie została skradziona. Przy 'otwieraniu' drzwi musiał się posłużyć jakimś łomem bo nieznacznie została uszkodzona ramka okna od górnej strony (wgniecenie na grubość ołówka). Za auto została zabezpieczona kaucja 1400E, ubezpieczenie pełne w Goldcar nie było kupione, w rentalcars również nie. Jest za to wykupione w iCarHireInsurance.

Co w takiej sytuacji zrobić:
1. powiadomić Goldcar już teraz, czy dopiero przy odbiorze?
2. powiadomić Rentalcars?
3. powiadomić policję?
4. jakie dokumenty potrzebne do odzyskania kaucji od Goldcar/iCarHireInsurance (która zapewne przepadnie)?

Proszę o jakieś rady bo mimo, że pożyczałem auta kilkanaście razy na całym świecie, pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 10 Sie 2018 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
W warunkach ubezpieczenia od iCarHireInsurance masz na pewno napisane co trzeba zrobić w momencie szkody.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 10 Sie 2018 14:18 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Mio napisał(a):
Co w takiej sytuacji zrobić:
1. powiadomić Goldcar już teraz, czy dopiero przy odbiorze?
2. powiadomić Rentalcars?
3. powiadomić policję?
4. jakie dokumenty potrzebne do odzyskania kaucji od Goldcar/iCarHireInsurance (która zapewne przepadnie)?

1 - teraz
2 - nie ma potrzeby
3 - tak (zawsze jest szansa, że znajdą sprawcę...)
4 - Goldcar potrąci ci z kaucji koszt naprawy (możliwe, że całe 1400€)
ubiegając się o odszkodowanie od iCHI warto mieć jakiś papier z policji -> pkt 3, ew. zdjęcia oraz dokładny opis sytuacji, a także protokół z Goldcar o zajęciu kaucji
Góra
 Profil Relacje PM off
Mio uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 10 Sie 2018 14:27 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
-- 10 Sie 2018 15:26 --

znajdz kogos kto "wyciaga? wgniecenia. moze na myjniach? w Polsce to popularna metoda. koszt 1 wgniecienia okolo 50zl

i oddaj auto jako nieuszkodzone

-- 10 Sie 2018 15:27 --

cos w tym stylu

http://kinkedstudio.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 10 Sie 2018 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
To nie jest wgniecenie do wyciągnięcia... poza tym lakier do blachy w tym miejscu zdrapany.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 11 Sie 2018 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Dla potomnych:
Sprawa wczoraj zgłoszona na Policję i stosowny dokument potwierdzający jest. Dziś przy zwracaniu auta dowiedział się Goldcar. Wyliczyli szkody na 615E i tyle kaucji zatrzymali. Resztę zwrócili. Na to papiery też są. Po powrocie wystąpię do iCHI jak już się wszystko poksięguje na karcie kredytowej.

Image Image
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 18 Mar 2019 18:57 

Rejestracja: 18 Mar 2019
Posty: 3
Witam wszystkich w pierwszym moim poście. :)

Chciałem się Was poradzić w sprawie lekkiego uszkodzenia samochodu na Sardynii. Parkując uszkodziłem lekko plastykowy spojler od przedniego zderzaka oraz wpadłem na kamień, w wyniku czego jedna felga uległa obtarciu (zdjęcia w załączniku).

Teraz moje pytanie - wiem, że za szkody muszę zapłacić i tutaj nawet nie chcę niczego negować, ani tym bardziej unikać odpowiedzialności. Jednak pytanie mam co do kwoty, którą wypożyczalnia sobie zażyczyła za wyżej wymienione szkody, ponieważ jest ona dla mnie lekko mówiąc chora. Kwota do zapłaty wynosi 425 EUR... Czy mogę ubiegać się jakoś o "realne" rozpatrzenie kosztów naprawy samochodu...?

Dodam, że ubezpieczenie obejmowało tylko wkład własny do 1000 EUR, a wiec tutaj sprawa jest jasna - za szkody płacę ja.

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie porady.

Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 18 Mar 2019 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ZAWSZE ALE TO ZAWSZE gdy się z czymś/kimś nie zgadasz masz prawo oddać sprawę do sądu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 18 Mar 2019 19:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Dodam, że ubezpieczenie obejmowało tylko wkład własny do 1000 EUR, a wiec tutaj sprawa jest jasna - za szkody płacę ja.

Mógłbyś to rozwinąć?

A poza tym w mojej ocenie wysokość szkody całkiem realna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group