Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 11 Lis 2017 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@boots
Pewnie masz spore doświadczenie w wypożyczaniu samochodów po za normalnymi godzinami pracy wypożyczalni. Ja dbam o to żeby takich problemów nie mieć i chciałbym wiedzieć (i pewnie nie tylko ja) jak można wpisać do protokołu odbioru/zdawania auta uszkodzenia gdy akurat nie mamy bezpośredniego kontaktu z kimś z wypożyczalni? Przy odbiorze chyba zawsze ktoś jest, a przy zdawaniu? Jak to załatwić?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 11 Lis 2017 19:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
jak można wpisać do protokołu odbioru/zdawania auta uszkodzenia gdy akurat nie mamy bezpośredniego kontaktu z kimś z wypożyczalni?

A w jaki sposób otrzymujesz kluczyki i dokumenty auta i podpisujesz umowę?
Cytuj:
a przy zdawaniu? Jak to załatwić?

Wykupić ubezpieczenie ochronne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 12 Lis 2017 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
boots napisał(a):
Zawsze masz taką możliwość.

Z calym szacunkiem ale skad taka 100% pewnosc? Teoretycznie oczywiscie tak, praktycznie na grubo ponad 100 wypozyczen mialem kilka razy sutuacje, ze praktycznei nie bylo to mozliwe. Np. po godzinach. Tylko doreczyciel kluczykow oczekujacy w hali przylotow z protokolem (nie pracwonik wypozyczalni). Albo ostatnio w AGP, gdzie rent-car desk jest w hali przyllotow w strefie security/bagazowej przed wysjciem na zew. Kluczyk i protokol do reki i szukasz samochodu na parkingu 500-1000m dalej. Teoretycznie mozna wrocic - ale o 1AM, to srednio chce sie pare razy ganiac przez security, a i obsuga wypozyczalni juz mocno zredukowana i z obecnych 1-2 pracownikow za biurkiem, ktos sie moze nie chciec pofatygowac na plac do samochodu. Juz raz sam reklamowalem dodatkowe obciazenia na podstawie kilku fotek samochodu, bo uszkodzenia zauwazylem dopiero nastepnego dnia po wypozyczeniu. Uznane, ale moze tez dlatego ze w USA... A i mozna poczytac o podobnych przypadkach na forum. Jest tez zawsze jakis argument do charge'backa.
Nie twierdze, ze trzeba zawsze i wszedzie robic forki, bo bylaby to paranoja. Ale jak zaryzykowalem z dziwna/nieznana wypoczyclnia (byla super niska cena) i wiem ze w Hiszpani lubia robic numery z dodatkowym obcizeniem, to sobie robie takie wlasne 'ubezpiecznie'. A wracajac do prawdziwego ubezpieczenia, czesto to jest dodatkowe jest o 100% albo nawet 900% drozsze od kosztow wypozyczenia. W EU masz chyba zawsze podstawowe, ale czesto tez jest dla excess fee (udzial wlasny). I takie dwa przyklady: AGP - koszt wypozyczenia samochodu na kilka dni 42EUR (CDW+TP wliczone, ale excess fee do 1000EUR) i doubezpieczenie 105EUR. FAO - wypozyczenie na okolo tydzien 17EUR, (CDW+TP wliczone, ale excess fee do 1800EUR) i doubezpieczenie 147EUR. Kilka fotek, plus ubezpiecznie excess w KK i po sprawie...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 12 Lis 2017 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@jaco027
Widzę, że nie doczytałeś tego co @boots rozumie przez Zawsze masz taką możliwość. Chodzi to, że "wystarczy", że zapłacisz za najpełniejsze ubezpieczenie i już masz problem z głowy! Zawsze!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 12 Lis 2017 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Sorry, chyba nie zrozumialem...Zgadza sie, doplacic za pelne, 100% ubezpiecznie zawsze mozna i zero problemu :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 12 Lis 2017 15:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@jaco027
Cytuj:
Tylko doreczyciel kluczykow oczekujacy w hali przylotow z protokolem

No wiec uzupełnisz ten protokół o uszkodzenia auta w momencie najmu
Cytuj:
Teoretycznie mozna wrocic - ale o 1AM, to srednio chce sie pare razy ganiac przez security

No to potem płacisz za swoje lenistwo.
Cytuj:
A wracajac do prawdziwego ubezpieczenia, czesto to jest dodatkowe jest o 100% albo nawet 900% drozsze od kosztow wypozyczenia

Albo je płacisz, albo robisz protokoły przejęcia auta, albo wykupujesz ubezpieczenie udziału własnego. A jeśli nie, to ryzykujesz potem własną kasą - decyzja należy do ciebie.
Nie wiem, w czym widzisz problem...?

@namteH
Cytuj:
Chodzi to, że "wystarczy", że zapłacisz za najpełniejsze ubezpieczenie i już masz problem z głowy! Zawsze!

Przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałem powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 12 Lis 2017 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
boots napisał(a):
...
@namteH
Cytuj:
Chodzi to, że "wystarczy", że zapłacisz za najpełniejsze ubezpieczenie i już masz problem z głowy! Zawsze!

Przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałem powyżej.

Jestem zbyt leniwy i wolę kupić ubezpieczenie :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 12 Lis 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@boots Chcialem Ci tylko zwrocic uwage, ze kwantyfikator ZAWSZE niekoniecznie oddaje prawde. Jest jakis maly odsetek sytuacji nietypowych moze 0,5%, moze 0,01%%, gdy nie mozna wpisac do protokolu. Podalem dwa realne przyklady, gdy np. wpisanie jednostronne do protokolu bez udzialu pracownika wypozyczalni moze byc kwestionowane (przeciez w dowolnym momencie mozna dopisac do swojej czesci cokolwiek :-)), albo gdy praconicy w budce na parkingu zakonczyli juz prace a fizyczne wyciagniecie pracownika 'biurowego' z biura na lotnisku jest nieralne. Ot zycie, ktore jest 'tylko' w 99,99% zgodne z teoria/swiatem idealnym :-) Ot tyle..
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 12 Lis 2017 15:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zawsze przy odbiorze auta oddaje prawdę. Przy zwrocie nie - ale o tym już pisałem.
Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, czy najmującemu się chce to zrobić. I od zrozumienia faktu, że to on jest w takiej sytuacji decydentem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 12 Lis 2017 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Na dowod przez autorytet nie poradze, bo on ma ZAWSZE racje :!:
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 14 Cze 2018 20:41 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
Proszę o pomoc.
Wypożyczyłem w piątek 08.06.2018r. auto z Firefly na jeden dzień. Protokołu nie spisałem gdyż dali mi kluczyki w terminalu i kazali udać się na parking. Na parkingu nie było żadnego pracownika Firefly więc zrobiłem zdjęcia auta które było porysowane z każdej strony. Przy oddaniu biuro było otwarte więc pokazałem zdjęcia pracownikowi. Przepatrzył zdjęcia i datę ich zrobienia po czym powiedział , ze następnym razem
trzeba wszystkie uszkodzenia uwzględnić w protokole, ale bez obaw - auto stare jest ok. Mija tydzień a ja nadal nie otrzymałem zwrotu kaucji 1000 € . Do tego wiedzę , że policzyli sobie dodatkowo (w karcie kredytowej jako transakcja nie blokada) 240 zł. Wiem ,że na pewno musieliśmy dopłacić za dodatkowe kilometry gdyż limit dzienny wynosił 150 a zrobiliśmy ponad 200 km. Mam obawę czemu obciążyli dodatkowo moją kartę a nie odjęli od kaucji? Poza tym 240 zł to trochę za dużo bo za dodatkowy 1 km wychodzi 0,37 €. Ma ktoś wiedzę na ten temat o co tutaj chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 14 Cze 2018 20:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A co na te tematy mówi zawarta przez Ciebie umowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@|Neska1
W Hiszpanii Firefly za kilometry ponad limit bierze 0,45€.
Ewentualnie może być to mandat.
To też zależy od Twojego banku. Tydzień to nie jest nadzwyczajnie długi okres.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:07 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
Nie mogę się doczytać w jaki sposób Firefly dokonuje rozliczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@namteH
Skąd wiedza, że najem był w Hiszpanii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:11 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
Generalnie dziwi mnie , że naliczyli jako dodatkową transakcję 240 zł anie potrącili z kaucji. ktoś się z tym spotkał ? To normalne?
W razie czego mam NoRisk Plus + bo brałem przez Holidaycars i dodatkowo wykupiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@boots
Nie wiedzą ale przypuszczają, że jednej sieci dużych różnic nie będzie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@|Neska1
Może kaucję zabiorą za uszkodzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:17 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
Na umowie mam 0,37 € za dodatkowy km. Czemu jednak nie odejmą od kaucji tylko wystawili osobną transakcję ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 14 Cze 2018 21:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
namteH napisał(a):
@boots
Nie wiedzą ale przypuszczają, że jednej sieci dużych różnic nie będzie.

A po polsku? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group