Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Kwi 2014 23:32 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 35
Loty: 12
Kilometry: 24 918
Witam serdecznie,
Mam mały problem a mianowicie przebywam właśnie w Hiszpanii i uszkodzilem samochod wypożyczony w malagacar.com. Uszkodzenia polegają na tym ze wpadłem w mały poślizg w jednej z mega wąskich uliczek i przytarlem dość dobrze samochód z obu stron bo odbiło mnie z lewej na prawą uderzając w okoliczna zabudowe. Na szczęście poza lakierem na drzwiach, blotnikach, przerysowana lampa i zderzakiem większych szkód nie odnotowalem. Pytanie co teraz?

Mam wykupione ubezpieczenie bez wkładu własnego ale przyznam że psuje mi to dość mocno głowę podczas wakacji :)

Regulamin nie określa co robić w takiej sytuacji:
Powiadomić wypozyczalnie?
Czekać do powrotu "a nuż nie zobaczą"?
Zwalić na szkode parkinowa?
Przyznać się?

Ryzykuje w ogóle pociagnieciem do jakiejś odpowiedzialności czy mając extra insurance mogę to olać? Miał ktoś podobna historie?

Pozdrawiam z "pechowej" Hiszpani :)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 13 Mar 2017 09:12, edytowano w sumie 1 raz
Doprecyzowanie tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 01 Kwi 2014 23:41 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Ubezpieczenie wykupione w wypozyczalni, czy u brokera? Co mowia jego warunki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Kwi 2014 23:42 

jak masz ubezpieczenie wykupione to zadzwon i ich poinformuj, zwlaszcza ze nie masz dodatkowego wkladu wlasnego

ukryc tego nie ukryjesz ;)


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 01 Kwi 2014 23:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Kwi 2014 23:42 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Lepiej "nie kombinuj", tylko zadzwoń do wypożyczalni i powiadom ich o szkodzie.
Na wariant nr 3 bym nie liczył. Wariant numer 4 też nie wchodzi w grę - bo uszkodzenia parkingowe nie będą pokrywały z uszkodzeniem o zabudowę.

Opisz jak naprawdę doszło do uszkodzeń, bo niezależnie od tego czy uszkodzenie powstałoby na parkingu, czy w ruchu i tak odpowiedzialność spada na ciebie i zostanie pokryta z ubezpieczenia. Jeśli podasz nieprawdziwe okoliczności i zostanie to wykazane, to ubezpieczalnia może odmówić wypłaty.

I nie przejmuj się tym za bardzo, bo po to wykupiłeś ubezpieczenie, aby nie mieć problemów w takiej sytuacji ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Kwi 2014 23:50 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 35
Loty: 12
Kilometry: 24 918
Ubezpieczenie i samochód bezpośrednio w wypożyczalni.

Poniżej treść regulaminu. Ja tu nie widzę żeby było opisane co robić w takiej sytuacji...
THE RENTAL PRICE INCLUDES:


Bookings cancellations and/or modifications at no charge.
Airport service
24 hours road side assistance
IVA (tax)
Unlimited mileage
Fully comprehensive insurance with no excess (except for groups âPâ). Theft is covered always and only when the keys of the car are returned and the theft has been reported to the closest police station. To avoid the car being stolen with its keys make sure you keep an eye on the keys at all time.
Direct hire. Not a broker.

THE RENTAL PRICE DOES NOT INCLUDE:


Fuel. The vehicle will be delivered with half a tank of fuel which you will be charged for (between 30 ⏠to 65 ⏠depending on the car size/model). The vehicle will be returned as empty as possible. Most companies charge a full tank. We think this is not fair and therefore we only charge half a tank of fuel. Should the rental period be less or equal to 3 days you have the option of returning the vehicle with the same amount of fuel.

Additional drivers:The cost per additional driver shall be 3 ⏠per day per driver with a maximum of 42 âŹper driver PER 28 day rental period.

Maxi Cosi seats, baby seats and Booster seats (*Find below detailed information for each seat according to the weight of the infant / child according to regulations):
The cost to rent a baby seat or Maxi Cosi is 3 ⏠per day per seat with a maximum of 45 ⏠per seat per 28 day rental period.
Isofix baby seat on request can be rented subject to availability or type of car equipped with Isofix at the cost of 5 ⏠per day per baby seat with a maximum of 80 ⏠per baby seat per 28 day rental period. The cost to rent a booster seat is 2 ⏠per day per booster seat with a maximum of 14 ⏠per booster seat per 28 day rental period.
(*Up to age 9 months and up to 10 kg: Maxi Cosi, from 9 kg to 18 kg and from 9 months to 3 years old: Baby Seat, from 15 to 36 kg and 3 to 12 years old: Booster Seat)

GPS. The cost for the rental of a GPS navigation system shall be 5 ⏠per day with a maximum of 100 ⏠per 28 day rental period. There will be required a deposit of 100 âŹ.

Collection of vehicles between 23:00 y 08:00. The collection of vehicles between the mentioned hours has a surcharge of 25 âŹ.

Damages to tyres, rims, hubcaps, side mirrors, windows, locks and the bottom of the vehicle. An additional insurance is available for the above mentioned damages. Insurance is available to cover the aforementioned damages at:

Groups A, B, C, C1, D and D2. 4 ⏠per day with a minimum of 16 ⏠and a maximum of 56 ⏠per 28 day rental period.
Groups E, E0, E2, E3, BA, CA and DA. 7 ⏠per day with a minimum of 28 ⏠and a maximum of 98 âŹper 28 day rental period.
Groups D3, F, DB, FA, GA, IA, JA, G, G1, G9, CC, M1, M2, M3, M4, M5, M6 and M7. 10 ⏠per day with a minimum of 40 ⏠and a maximum of 140 âŹper 28 day rental period.
Groups âPâ in general. Vehicles that are in any âPâ group have an all risk insurance with a 2000 ⏠excess. The additional insurance to cover the above mentioned damages and the excess is 20 ⏠per day with a minimum of 80 ⏠and a maximum of 560 ⏠per 28 day rental period.
In the case of not taking out the insurance offered in the previous point, at the time of picking up the vehicle, Malagacar.com reserves the right to charge the same amount as the rental as a deposit - and a minimum of 100 ⏠in case the rental amount is less than 100 ⏠- which will be returned to the client at the end of the contract if the vehicle is returned in the same conditions. For âPâ groups in general, a deposit of up to 2000 ⏠is mandatory.

Damages to the interior of the car, clutch, loss of keys, filling up with the wrong fuel type:

If the vehicle receives a fine during the rental period the lessee or main driver is held responsible. Said fines carry a cost of 25 âŹ.

When the return of the vehicle is 2 hours after the contracted end time of the rental, an extra day will be charged at the current rate.

PAYMENT


Payment is completed upon collection of your vehicle with VISA or MasterCard credit card. We also accept payments with AMEX with a surcharge of 5% on the total rental Price. Payment by debit card or in cash is accepted when the additional insurance has been taken out (that right is reserved by the company). The credit card holder must be the lessee (main driver).

DRIVERS AGE


Groups A, B, C, C1, D and D2. 21 years of age and must have been in possession of a valid driverâs license for at least 1 year. Should the driver be younger than 25 years of age or have been in possession of his driving license between 1 and 4 years a surcharge of 3 ⏠per day is applicable with a minimum of 12 ⏠and a maximum of 42 âŹ. There is no upper age limit applicable.

Groups E, E0, E2, E3, BA, CA and DA. 23 years of age and having been in possession of a valid driverâs license for at least 1 year. Should the driver be younger than 25 years of age or have been in possession of his driving license between 1 and 4 years a surcharge of 3 ⏠per day is applicable with a minimum of 12 ⏠and a maximum of 42 âŹ. There is no upper age limit applicable.

Groups D3, F, DB, FA, GA, IA, JA, G, G1, G9, CC, M1, M2, M3, M4, M5, M6 and M7. 25 years of age and having been in possession of a valid driving license for at least 2 years. There is no upper age limit applicable.

Groups âPâ in general. 27 years of age and having been in possession of a valid driving license for at least 5 years. There is no upper age limit applicable.

YOUR OPINION


Good customer service is import_ant to us and we are therefore delighted to receive your comments on your experience with malagacar.com. Itâs very import_ant for us to offer the client a good service, so we are delighted that you leave your comments about your experience with malagacar.com. Both positive and negative criticism helps us to improve. Any suggestions or concerns you may come up with are welcome; you may send them to us by responding directly to this email.

OTHER DETAILS OF INTEREST


Upon collection of the vehicle you must at all times present your Passport / Identity card, driving license and a credit/debit card.
We do not guarantee car make, model, colour or engine type when booking as we work with car groups.

Our vehicles may not leave the peninsula.

The company reserves the right to deny the rental of a vehicle to individuals when in doubt of the financial capacity and/or due to a history of outstanding invoices or incidents by the client.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Kwi 2014 23:53 

Rejestracja: 13 Mar 2014
Posty: 2
Zbanowany
Ty tak na poważnie, czy to tylko żart z "typowego polaczka" z okazji wiadomego święta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Kwi 2014 23:54 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Zglos wypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Kwi 2014 00:10 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 35
Loty: 12
Kilometry: 24 918
Ja tak na powaznie jako polaczek cebulaczek w wielkim swiecie bo takiej sytuacji nigdy nie mialem wiec prosze bez hejtu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Kwi 2014 00:15 

Rejestracja: 13 Mar 2014
Posty: 2
Zbanowany
Wystarczy zastanowić się, co uczciwy człowiek zrobi w takim przypadku i 3/4 patologicznych opcji z pierwszego posta odpada. Zadzwoń, powiedz co zrobiłeś, podpisz papiery i idź na piwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Kwi 2014 00:17 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Zazwyczaj należy zgłaszać takie przypadki niezwłocznie. Zapewne masz w papierach odpowiedni numer telefonu ew. możesz gdzieś podjechać do punktu, gdzie mają siedzibę. Na ściemnianiu na pewno wyjdziesz źle, więc opisz sytuację tak jak miała miejsce, takie rzeczy się zdarzają. Ubezpieczenie powinno cię zwolnić od nieprzyjemności, poza (jak głosi ostatni zapis regulaminu) prawdopodobną odmową wypożyczenia auta w tej wypożyczalni :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Kwi 2014 00:32 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Ponieważ nie jest to wypadek, auto nadal możesz używać i najważniejsze że masz wykupiony udział własny - nie musisz natychmiast zgłaszać tego do wypożyczalni. Ale tak jak ci wszyscy radzą lepiej jest jednak powiadomić wypożyczalnię aby potem nie próbowali ci zarzucić np. że mieli rezerwację tego auta dla następnego klienta. Oczywiście przy zwrocie samochodu zawsze należy przyznać się do winy i wskazać powstałe uszkodzenia.
Ps. i nie przejmuj się, każdemu może się zdarzyć.. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Kwi 2014 00:50 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
I koniecznie napisz co dalej. Dużo osób tutaj wypożycza samochody i oddaje bez żadnych przygód ale każdy się zastanawia co by było gdyby ...? Jeśli już przytrafiło Ci się takie nieszczęście to opisz dokładnie jakie były tego konsekwencje. Oczywiście mam nadzieje, jak każdy wypożyczający auto, że za bardzo Cię to nie zaboli. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Kwi 2014 19:36 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 35
Loty: 12
Kilometry: 24 918
Odezwałem się do wypożyczalni jak mi radziliscie mówiąc ze wpadłem w poślizg i porysowalem samochód z dwóch stron. Wypożyczalnia mając to gdzieś powiedziała mi ze don't worry bo takie szkody zawarte są w ubezpieczeniu basic. Nawet nie chcieli żebym im podsylal zdjęcia.

Póki co skończyło się na strachu i praktycznie bezsennej nocy ;) Ufff

Dam Wam jeszcze znać jakie będą procedury przy oddawaniu auta.

Dzięki za pomoc.

Pozdro z Gibraltaru :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Filek lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Kwi 2014 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
Damon napisał(a):
Ja tak na powaznie jako polaczek cebulaczek w wielkim swiecie bo takiej sytuacji nigdy nie mialem wiec prosze bez hejtu.


Wielokrotnie brałem samochód z wypożyczalni i zawsze brałem pełne ubezpieczenie - chociaż jeżdżę ostrożnie i raczej bezpiecznie ale w takiej sytuacji też byłbym zesrany także nie ma się czym przejmować :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Kwi 2014 20:47 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 35
Loty: 12
Kilometry: 24 918
Samochod oddalem bez problemu, nawet nie ogladali... Hiszpan mnie jeszcze pospieszal na shuttle busa ;) Krotko mowiac mozna wypozyczac i rozbijac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Kwi 2014 21:51 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
Ale masz zdjęcia auta po wypadku? Na razie ich nie kasuj :-)

Miałem podobną sytuację w Brukseli - w czasie dojazdu do wypożyczalni Hertza udało mi się zarysować auto. Miałem pełne ubezpieczenie - więc facet tylko sprawdził stan baku i powiedział OK. Ale i tak przez kilka miesięcy sprawdzałem konto karty z pewną dozą niepokoju. Na szczęście rozeszło się po kościach.

PS. Czy zdając samochód coś podpisywałeś/coś Tobie podpisywali ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:17 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 80
Loty: 131
Kilometry: 166 831
Zgubiłem jeden kołpak. Gdzieś na drodze po wyjechaniu w dziurę musiał mi odpaść. Przed odebraniem samochodu pokazano mi wszystkie rysy o których wiedza, nawet te na kołpakach. Czy wypożyczalnia obciąży mnie za ten kołpak?
Lotnisko Milan-Malpensa
Firma Locauto


Ostatnio edytowany przez sidiks, 12 Mar 2017 22:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Niee, a gdzie tam! Przecież te kołpaki zakładają żeby ludzie je gubili po drodze, taka nowoczesna forma reklamy!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Mar 2017 22:48 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Też kiedyś zgubiłem kołpak (chociaż patrząc po zdjęciach z wycieczki nie było go od pierwszego dnia, więc nie miałem pewności czy zgubiłem, czy nie sprawdziłem dobrze auta odbierając je...), przy pełnym ubezpieczeniu musiałem tylko podpisać jakieś dokumentu przy oddaniu auta. Wypożyczałem w Izraelu.

Bez ubezpieczenia będziesz po prostu musiał zapłacić za kołpak. Jeśli masz dużo czasu zadzwoń i zapytaj o koszt - możesz też kupić taki kołpak i go zamontować, raczej wyjdzie taniej, tylko potrzebujesz na to chwili czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Mar 2017 23:40 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 80
Loty: 131
Kilometry: 166 831
No właśnie brak czasu. Jutro wracam a przez weekend nie udało się tego zakupic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group