Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Wrz 2014 09:31 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
Hej

Po pierwsze pozdrawiam z Goa, z Indii :)

Po drugie siedze wlasnie w kafejce interentowej i tak z braku laku sprawdzilem moja rezerwacje lotnicza a tam zonk - na checkmytrip lot powrotny BOM -> CDG w niedziele o 2.10 ma status unconfirmed (Jet Airways wykonywany przez Air France). Pod spodem jest nowy lot w niedziele 11:45, juz sam Jet Airways. Z tego co wyczytalem na szybko jest jakis strajk Air France wlasnie wiec to pewnie powod. I pytanie brzmi - co robic? Jakie mamy prawa? Na stronie LOT-u przy sprawdzaniu rezerwacji jest opcja "Zgadzam sie na te zmiany". Kliknac to? Zmiescimy sie na poklad drugiej maszyny? Poza tym przelotem mamy jeszcze powrot z CDG do WAW ale czas oczekiwania sie skurczyl do 1h40min. Zdazymy? Jest szansa na jakis nocleg od linii ze wzgledu na 9 godzin poslizgu bo zamiast wylotu o 2 w nocy i spania w samolocie nie mamy nic? Prosilbym o w miare szybko konkretne info. Wiem ze pewnie to wszystko jest w necie ale z racji malej ilosci czasu przed wyruszeniem w droge powrotna do BOM prosze o pomoc :) Z gory dzieki za zrozumienie i pomoc :)

P.S. Napisalem maila do flipo, ale poki co cisza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 19 Wrz 2014 09:39 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Tak. Linia ma obowiązek zapewnić nocleg. W razie niezdążenia na przesiadkę polecicie kolejnym lotem do WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Wrz 2014 10:37 
OFICJALNY PROFIL
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 73
matiz napisał(a):
Hej

Po pierwsze pozdrawiam z Goa, z Indii :)

Po drugie siedze wlasnie w kafejce interentowej i tak z braku laku sprawdzilem moja rezerwacje lotnicza a tam zonk - na checkmytrip lot powrotny BOM -> CDG w niedziele o 2.10 ma status unconfirmed (Jet Airways wykonywany przez Air France). Pod spodem jest nowy lot w niedziele 11:45, juz sam Jet Airways. Z tego co wyczytalem na szybko jest jakis strajk Air France wlasnie wiec to pewnie powod. I pytanie brzmi - co robic? Jakie mamy prawa? Na stronie LOT-u przy sprawdzaniu rezerwacji jest opcja "Zgadzam sie na te zmiany". Kliknac to? Zmiescimy sie na poklad drugiej maszyny? Poza tym przelotem mamy jeszcze powrot z CDG do WAW ale czas oczekiwania sie skurczyl do 1h40min. Zdazymy? Jest szansa na jakis nocleg od linii ze wzgledu na 9 godzin poslizgu bo zamiast wylotu o 2 w nocy i spania w samolocie nie mamy nic? Prosilbym o w miare szybko konkretne info. Wiem ze pewnie to wszystko jest w necie ale z racji malej ilosci czasu przed wyruszeniem w droge powrotna do BOM prosze o pomoc :) Z gory dzieki za zrozumienie i pomoc :)

P.S. Napisalem maila do flipo, ale poki co cisza.


Cześć Matiz,

wyślij mi twój numer rezerwacji jak wiadomość i załatwie aby jak najszybciej otrzymales odpowiedż?

Pozdrawiam
Jacek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2014 18:14 

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 6
Hej,
mamy taki sam problem tylko z wylotem z Warszawy !
Dzisiaj ok 16 dostaliśmy maila od flipo.pl "Ze wzgledu na strajk lini lotniczych Air France zostal anulowany jeden z lotow w Panstwa rezerwacji. Prosimy o pilne przebookowanie rezewacji poprzez infolinie lini lotniczych Jet Airways India."
Kontaktowaliśmy się z infolinią linii lotniczych Jet Airways India i otrzymaliśmy informację, że przebookowanie rezerwacji możliwe jest wyłącznie przez flipo.pl. Flipo.pl nie odpowiada na maile a w poniedziałek dzwoniliśmy z zapytaniem czy nie nastąpiły zmiany w rezerwacji w związku ze strajkiem pilotów AirFrance. Powiedziano nam wtedy, że że wszystko odbędzie się planowo a w przypadku problemów skontaktują się z nami TELEFONICZNIE i zajmą się przeboookowaniem rezerwacji.

Paranoja, ktoś jest dziś w podobnej sytuacji ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2014 18:35 

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 6
Hej,
mamy taki sam problem tylko z wylotem z Warszawy !
Dzisiaj ok 16 dostaliśmy maila od flipo.pl "Ze wzgledu na strajk lini lotniczych Air France zostal anulowany jeden z lotow w Panstwa rezerwacji. Prosimy o pilne przebookowanie rezewacji poprzez infolinie lini lotniczych Jet Airways India."
Kontaktowaliśmy się z infolinią linii lotniczych Jet Airways India i otrzymaliśmy informację, że przebookowanie rezerwacji możliwe jest wyłącznie przez flipo.pl. Flipo.pl nie odpowiada na maile a w poniedziałek dzwoniliśmy z zapytaniem czy nie nastąpiły zmiany w rezerwacji w związku ze strajkiem pilotów AirFrance. Powiedziano nam wtedy, że że wszystko odbędzie się planowo a w przypadku problemów skontaktują się z nami TELEFONICZNIE i zajmą się przeboookowaniem rezerwacji.

Paranoja, ktoś jest dziś w podobnej sytuacji ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Wrz 2014 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Ze strony flipo.pl:
Cytuj:
Centrum Obsługi Klienta PN. - PT. 9:00 - 18:00, SO. 10:00 - 13:00
A zatem skontaktuj się z pośrednikiem w poniedziałek z samego rana. Zapewne w podobnej sytuacji jest wielu innych pasażerów, więc mogą być problemy z dodzwonieniem się...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:12 

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 6
W pn o 5.50 miałam mieć lot..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:15 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Napisz do użytkownika Flipo.pl na forum, jest nadzieja, że w ten sposób pomogą.

memberlist.php?mode=viewprofile&u=25643
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:20 

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 6
Niestety nie da się do niego wysłać prywatnej wiadomości, tzn ja nie mogę, ponieważ jestem nowym użytkownikiem.


Ostatnio edytowany przez anetawidlok, 20 Wrz 2014 19:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:21 

Rejestracja: 10 Sie 2014
Posty: 5
Jestesmy w tej samej sytuacji, lot z warszawy anulowany, myslicie, ze powinnismy bookowac inny lot zeby zdazyc na poniedzialek do Francji czy czekac na reakcje flipo?

-- 20 Wrz 2014 19:22 --

Aneta, mozemy wymienic sie kontaktem zeby informowac sie na biezaco czy nastapilo jakies rozwiazanie problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:24 

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 6
anetawidlok@gmail.com, napisz do mnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:25 

Rejestracja: 10 Sie 2014
Posty: 5
ok, sle maila

-- 20 Wrz 2014 19:26 --

widze tez, ze uzytkownik Flipo jest online, moze moglby sie ustosunkowac do problemu, lakoniczny mail "prosze przebookowac lot" wiele nie mowi...

-- 20 Wrz 2014 19:30 --

btw., majac 5 napisanych postow powinnas byc w stanie napisac prywatna wiadomosc do uzytkownika Flipo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:34 

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 125
Tytuł tematu bez sensu, sprawa dotyczy AF a nie WAW - BOM!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
To może kontakt bezpośrednio z AirFrance? Tylko zaznaczcie, że pośrednik do poniedziałku nie pracuje i nie możecie się z nim skontaktować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:45 

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 6
To też próbowaliśmy, 40 minut czekania na połączenie z konsultantem na infolinii i nikt nie odbiera

-- 20 Wrz 2014 20:05 --

" Bardzo nam przykro ale w zaistnialej sytuacji bilety mozemy przebookowac tylko na podstawie pisemnej lub mailowej autoryzacji od lini lotniczej Jet Airways India.
W zwiazku z powyzszym istnieja dwie rozwiazania:
1.Prosze skontaktowac sie z liniami lotniczymi i poprosic o przeslanie autoryzacji na nasz adres emailowy info@flipo.pl z informacja o lotach, na ktore mozemy przebookowac Panstwa rezerwacje
2.Przebookowanie rezerwacji bezposredniu na lotnisku "

Dzwoniliśmy ponownie do Jet Airways India, ale twierdzą, że nie mogą nic zrobić, bez zgody Flipo.pl

Czy ktoś wie, jak niby ma wyglądać przebookowanie rezerwacji na lotnisku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Wrz 2014 05:46 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 65
Loty: 217
Kilometry: 353 534
Ja miałem podobną sytuację z lotem do USA z Warszawy ze względu na strajk AirFrance. Rezerwacja w Delta Airlines ale lot Warszawa - Paryż obsługiwany przez AirFrance.
Infolinia AirFrance powiedziała że nic nie może zrobić ale infolinia Delty (amerykańska, bo tą polską obsługuje dla nich nie kto inny jak AirFrance) bez problemy przebukowała rezerwację na lot przez Amsterdam z KLM.

Na szczęście dla mnie rezerwacja była bezpośrednio u przewoźnika. Ciśnij mocno, na ile to możliwe, flipo żeby zainterweniowali w Jet Airways India...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Wrz 2014 13:36 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
Dzięki za odpowiedzi. Udało się wrócić do PL wczoraj więc zgodnie z planem. Szkoda że o problemach dowiedziałem się z checkmytrip.com a nie od flipo czy przewoźnika. Fakt faktem że sprawdzałem to w czwartkowe popołudnie, ale już wtedy lot był odwołany, a ja miałem niedługo potem wyruszyć w powrotną drogę do Bombaju bez dostępu do niczego poza telefonem, a to też nie zawsze ze względu na zasięg (przykład - flipo dzwoniło, ale mi przyszedł tylko sms o próbie połączenia). W każdym razie po rozmowach telefonicznych z flipo (i 8 zł/min. :shock:) dostaliśmy bilety na przelot Jet Airways BOM - BRU - WAW o podobnej porze wylotu. Teraz zabieram się za studiowanie czy można walczyć o jakieś odszkodowanie bo poza odwołanym lotem to była jeszcze przygoda ze zgubionym bagażem na CDG w drodze do BOM, który dotarł do hotelu po 3 dniach dosłownie ostatnią chwilę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Wrz 2014 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Bilety masz wystawione przez Jet Airways na lot Air France??

My mamy pewnie ten sam lot o 10:55 do BOM, tylko w niedzielę 28.09. Narazie jest potwierdzony, nie dostałem też żadnej info od pośrednika (u mnie to tripsta).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Wrz 2014 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Hej,
strajk w Air France został przedłużony do 30 września, w związku z tym anulowanych jest wiele lotów w tym codzienny AF218 CDG - BOM. Mam nim lecieć 28.09.2014 więc pewnie mi anulują.

Nigdy nie musiałem nic zmieniać w rezerwacji i to na tak krótko przed odlotem, czy w takim przypadku pośrednik (tripsta) jak dostanie zgodę na zmianę biletów to taka zmiana odbywa się bez większych problemów na inne linie lotnicze w dogodnym dla mnie terminie (oczywiście w miarę dostępności miejsc w samolocie)?? Czy to będą tylko linie z danego sojuszu??

Proszę o poradę.

pozdr.
Michał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Wrz 2014 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Pewnie przerzucą na KLM/CSA, raczej wątpliwe, żeby chcieli dawać innymi liniami, bo jest to dla nich nieopłacalne.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group