Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Kwi 2013 14:21 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Zastanawiam się nad 2dniowym wypadem z Rio na wodospady właśnie. Ponoć 95% atrakcji jest po stronie argentyńskiej. Czy w związku z tym da się tam dostać z brazylijskiej strony?
Jak z noclegami? Widziałam, że na terenie parku są 2 hotele - 1 w Brazylii, 1 w Argentynie, ceny oczywiście wysokie ;)

Czy ktoś może zna lokalne linie lotnicze, które tam latają? Gdzie lepiej wylądować -w Brazylii czy Argentynie? W expedii wyszukuje mi tylko TAM po ok 160EUR.

Czy pobyt 24 godzinny ma sens? chciałabym tam polecieć na 1 nocleg, więc realnie pewnie na miejscu właśnie jakieś 24h...

Dla potomnych mapka części brazylijskiej: http://www.cataratasdoiguacu.com.br/por ... 281%29.jpg
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima, 02 Paź 2013 16:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2013 15:22 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Witam ...prosze poszukac w liniach brazylijskich GOL byc moze cos maja tanszego ....co do ogladniecia Cataratas de Iguasu ....to z obu stron warto je zobaczyc ...nie radze nocowac w obrebie Parku Narodowego tak w Argentynie czy Brazylii lecz podjechac do pobliskiego Iguasu po stronie argentynskiej lub Foz de Iguasu / po stronie brazylijskiej i tam szukac noclegu ....z pewnocia znajdziesz w korzystnej cenie pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Kwi 2013 15:33 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
dzięki, a 24h wystarczą (z noclegiem)? Lot poranny z Rio (ok 12-13 jest się w Foz), powrotny do Sao Paulo ok 14 (nie chcę po nocy chodzić po SP:)
Lepiej najpierw jechać do Argentyny, czy zacząć w Brazylii? Ile czasu zajmuje transfer z lotniska IGU do wejścia do parku po stronie argentyńskiej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Kwi 2013 16:03 

Rejestracja: 27 Kwi 2013
Posty: 6
Czesc, ja bylam w listopadzie, na mniej niz 24h w Foz do Iguaçu. W Rio przegapilismy lot do Buenos Aires i musielismy wracac autokarem. Po 26h podrozy w autokarze zatrzymalismy sie na noc w Foz do Iguaçu, w hostelu Your Place hostel po stronie brazylijskiej. Przyjechalismy o 19 wieczorem, zrobilismy check-in w hostelu, poszlismy cos zjesc i...spac! Nastepnego dnia nasz autokar do Buenos Aires odjezdzal o 14! Wstalismy wiec wczesnie rano, pojechalismy lokalnym autobusem pod bramy Wodospadów o ok 7.45. Tam przelecielismy szybko cala strone brazylijska, z ktorej widac argentynska. Odbylo sie to bardzo szybko, ale warto bylo. Osobiscie proponuje zostac na caly dzien, zeby poogladac lokalna flore i faune, ale nam wystarczylo.
Po stronie argentynskiej jest 1 do przodu, takze stracisz godzine jezeli masz wylot ze strony brazylijskiej.
Warto wybrac sie tam, nawet na chwile!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Kwi 2013 16:09 

Rejestracja: 27 Kwi 2013
Posty: 6
p.s. Park jest otwarty do 17, takze jezeli przylecisz o 13 to o 14.30-15.00 powinnas/powinienes wejsc, zalezy od kolejki, ale po poludniu raczej nie powinno byc. Pozostanie Ci mniej wiecej tyle czasu, ile ja mialam na "zwiedzenie" parku. Wystarczy, ale bedzie baardzo w pospiechu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Kwi 2013 16:12 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
a jak z transportem z lotniska IGU do parku? są autobusy? tylko taxi? jaki koszt?

i podobnie do parku od strony brazylijskiej?

o co chodzi z czasem? w googlu mi pokazuje, że godzina w Foz do Iguazu i Puerto Iguazu jest ta sama...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Kwi 2013 16:27 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Z lokalnego dworca jeżdżą autobus na drugą stronę, tam też trzeba złapać autobus na wodospady. Dotyczy to obu stron. Osobiście bylelem po argentyńskiej stronie i było naprawdę super. Drugiego dnia po brazylyjskiej stronie pojechałem na tamę Itapu wg mnie tez warta zobaczenia. W foz de iguasu polecam niezły hostel blisko lokalnego dworca Pousada El Shaddai , uwaga dworzec z autobusami dalekobieżnymi jest lekko poza miastem, taksi ok 10-15 Reali
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle


Ostatnio edytowany przez noyle, 27 Kwi 2013 23:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Kwi 2013 16:34 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
a czy dworzec z dalekobieżnymi autobusami to ten sam, z którego odjeżdżają autobusy do parku?
Jak dostać się z IGU na dworzec? jakie ceny?

Ile czasu myślicie potrzeba czasu w obu parkach, żeby nie robić wszystkiego z jęzorem na brodzie, tylko w miarę spokojnie?:)
Czy ktoś był w Paragwaju? Warto się tam udać? jest co zobaczyć? chodzi mi oczywiście o pogranicze z Brazylią i Argentyną :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Kwi 2013 18:21 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 26
Bylem w Foz do Iguacu w lutym tego roku.
Jesli chodzi o dojazd z lotniska (IGU) do centrum, to po wyjsciu z malego terminala nalezy pojsc na lewo (calkiem skrajnie) gdzie znajduje sie przystanek autobusowy. Z niego odjezdza autobus linii 120 zarowno w kierunku parku narodowego jak i do centrum miasta na dworzec glowny. (jest to jeden przystanek - uniwersalny). Nalezy patrzec jaki kierunek znajduje sie na tablicy, ktora jest wetknieta za szybe przy kierowcy. Koszt przejazdu, o ile pamietam to cos kolo 2,50 reali.
Rozklad autobusu jak i jego trasa znajduje sie na stronie:

http://www.pmfi.pr.gov.br/conteudo/566/ ... e-Horarios


Nocowalem w jedynce w Hostel Pousada El Shaddi. Koszt za jedna nocke to 60 reali wraz ze sniadaniem. Znajduje sie bardzo blisko glownego dworca autobusowego , 10 min piechota. Czysto, przyjemnie - polecam. Z hostelu tego organizowane sa wyjazdy busikiem na strone argentynska do parku ok 8 rano. Powrot ok 16. Na sam park nalezy poswiecic przynajmniej 5 godzin, a i to nie jest za duzo. Takie minimum. Koszt to 90 reali razem z wejsciem. Jak wszystko podliczylem, to przy wyjezdzie na wlasna reke mozna zaoszczedzic ok 5 reali :lol: Nie warto....wiecej zachodu z granica, tarabanienia sie po busach, wymiana waluty, czasowo tez nie za ciekawie. Wejscia do parku NIE MOZNA oplacic karta platnicza !
Szwajcarzy, ktorzy ze mna jechali w busiku powiedzieli, ze jesli nie bylem na stronie brazylijskiej w parku, to nic nie stracilem. Wystarczy zobaczyc jedynie od strony Argentyny i to tak naprawde pozostaje w pamieci.

Pozdrawiam

Junak
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 27 Kwi 2013 18:33 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
dzięki Junak :)
to by oznaczało, że warto do Foz polecieć na 2 noclegi - po przylocie skoczyć na brazylijską część, a rano pojechać z hostelu na argentyńską :)
następnego dnia rano można się udać do Paragwaju i potem na lotnisko ;)

A jak było na granicy? gdzieś przeczytałam, że trzeba jakieś pieczątki brać, bo potem nie można wjechać do Brazylii? :|
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Kwi 2013 19:03 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 26
Na granicy bylo tak, ze kierowca po wpisaniu w hostelu na jakas liste, zabral od nas paszporty i udal sie do budki brazylijskiej jak i argentynskiej. Tak bylo w obu kierunkach. My spokojnie czekalismy w busiku. Pozniej sie smialismy, ze jest to super alibi na jakies przestepstwo, bo pieczatki byly a nikt nas z pogranicznikow nie widzial. Nikt nie sprawdzal ilosciowo, rasowo ani w jakikolwiek inny sposob. Istne Schengen. Morderstwo doskonale ;)
Kiedy jechalem do parku, zapomnialem deklaracji z pieczatka, ktora dostalem po przylocie do Brazylii. Zorientowalem sie dopiero wieczorem, gdy przypadkiem ja odkrylem w hostelu. Nie stanowilo to problemu. Nikt o nic nie pytal. Dostalem nowa przy ponownym wjezdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Kwi 2013 23:29 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Jeszcze raz lokalny dworzec w Foz jest w innym miejscu niż dalekobieżny , byc może jest autobus miejski który jedzie z "Dużego dworca" na brazylijską stronę wodospadów . Jeżeli chcesz dostać się na argentyńską stronę to autobusy jeżdżą z lokalnego dworca w centrum. Jak będziesz w Argentynie to z tego samego dworca są autobusy na wodospady. Ceny nie pamiętam ale sporo liczyli. Bilety do parku w cenie 110 peso dla zagranicznych. W Argentynie nie ma co używać karty oficjalny kurs to 5:1 $ , a na lewo ok 7-8 (luty 2013) . Co do Paragwaju a konkretnie ,miasta przygranicznego, to miejscowi mi odradzili , no chyba że lubisz hazard itd. W sumie i tak trafiłem do Paragwaju przejeżdzając przez tamę Itapu.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Kwi 2013 12:48 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
Wodospady Iguacu to chyba najpiękniejsze miejsce jakie widziałem i zawsze na pewno warto tam jechać!
http://www.tuitam.net/2011/07/wodospady-iguacu.html

Na przejściu granicznym ZAWSZE trzeba wziąć pieczątkę. Kierowcy lokalnych autobusów mówią, że nie trzeba (bo lokalni nie muszą), ale turyści muszą. Nam się udało bez pieczątki, ale później się okazało, że słono mogliśmy za to zapłacić.

Pozdrowienia
Bartek
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Lip 2013 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
maxima napisał(a):
dzięki Junak :)
to by oznaczało, że warto do Foz polecieć na 2 noclegi - po przylocie skoczyć na brazylijską część, a rano pojechać z hostelu na argentyńską :)
następnego dnia rano można się udać do Paragwaju i potem na lotnisko ;)


Dokładnie tak. Po stronie brazylijskiej warto zobaczyć park z ptakami i zaporę Itaipu. Na stronę argentyńską warto poświęcić cały dzień. Do plecaka weź krem z mocnym filtrem i co najmniej 1,5L wody na osobę.

Ciudad del Este - czyli Paragwaj = Stadion Dziesięciolecia w latach 90-tych. Jest hardcore i absolutnie nie jedz szaszłyków przy granicy :)

Image

Uploaded with ImageShack.us
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Sie 2013 22:06 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
czy do Iguazu z Rio jechaliście czy lecieliście? Próbuję zarezerwować bilety w TAM lub GOL ale ani razu nie udało mi się zapłacić kredytową Mastercard - ciągle jakieś błędy. Jak Wam się udawało kupować bilety?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Sie 2013 22:52 

Rejestracja: 14 Paź 2010
Posty: 34
Można rezerwować GOL-a przez infolinię lub chat. Weryfikują kartę a płatności dokonujesz przy check in. Jedyna niedogodność to brak możliwości wyboru miejsc i kilka minut ekstra przy odprawie. Ceny czasami lepsze niż webowe miewają też agenci. W
ostateczności można kupić na lotnisku, choć to kawałek drogi od Foz...
Jeśli chodzi o Twoje wcześniejsze pytania o bagaż, to trudno znalezć regułę. Czasami nadawali mi na całość trasy na 2 biletach,
czasami na jednym musiałem nadawać bagaż powtórnie na przesiadce. Generalnie miewają kłopoty z wydaniem BP na wszystkie
loty i wtedy bagaż wyjeżdża do drugiego check in. Agenci bywają totalnie zrelaksowani jak też sformalizowani na maxa. Ryzyk
fizyk...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Sie 2013 22:57 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
a w jaki sposób wybrac opcję płatność przy check-in?:) próbowałam 3 rayz płacić, ani razu się nie udało. Raz z banku dzwonili się upewnić, że to ja płace, ale powiedzieli, że odrzucona przez błędny CVV i żeby spróbowac ponownie. Nie udało się :(

Czy ceny w miarę zbliżania się do dnia wylotu rosną kosmicznie? czy jets szansa kupić w dobrej cenie IGU-SAO np. miesiąc przed wylotem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Sie 2013 23:10 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
maxima napisał(a):
a w jaki sposób wybrac opcję płatność przy check-in?:) próbowałam 3 rayz płacić, ani razu się nie udało. Raz z banku dzwonili się upewnić, że to ja płace, ale powiedzieli, że odrzucona przez błędny CVV i żeby spróbowac ponownie. Nie udało się :(

Czy ceny w miarę zbliżania się do dnia wylotu rosną kosmicznie? czy jets szansa kupić w dobrej cenie IGU-SAO np. miesiąc przed wylotem?


Zawsze możesz pojechać np wypasionym autobusem, przynajmniej zobaczysz las atlantycki. A tak co do płatności to sprawdź czy nie masz w banku blokady na transakcje z Ameryki Pd. Ja np w Citi to prawie ze podanie musiałem wystosować i włączyli na miesiąc taką możliwość ( na infolini można to oczywiście załatwić)
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Sie 2013 23:18 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
noyle napisał(a):
maxima napisał(a):
a w jaki sposób wybrac opcję płatność przy check-in?:) próbowałam 3 rayz płacić, ani razu się nie udało. Raz z banku dzwonili się upewnić, że to ja płace, ale powiedzieli, że odrzucona przez błędny CVV i żeby spróbowac ponownie. Nie udało się :(

Czy ceny w miarę zbliżania się do dnia wylotu rosną kosmicznie? czy jets szansa kupić w dobrej cenie IGU-SAO np. miesiąc przed wylotem?


Zawsze możesz pojechać np wypasionym autobusem, przynajmniej zobaczysz las atlantycki. A tak co do płatności to sprawdź czy nie masz w banku blokady na transakcje z Ameryki Pd. Ja np w Citi to prawie ze podanie musiałem wystosować i włączyli na miesiąc taką możliwość ( na infolini można to oczywiście załatwić)


też mam kartę w Citi - podanie? :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Sie 2013 23:57 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
maxima napisał(a):
noyle napisał(a):
maxima napisał(a):
a w jaki sposób wybrac opcję płatność przy check-in?:) próbowałam 3 rayz płacić, ani razu się nie udało. Raz z banku dzwonili się upewnić, że to ja płace, ale powiedzieli, że odrzucona przez błędny CVV i żeby spróbowac ponownie. Nie udało się :(

Czy ceny w miarę zbliżania się do dnia wylotu rosną kosmicznie? czy jets szansa kupić w dobrej cenie IGU-SAO np. miesiąc przed wylotem?


Zawsze możesz pojechać np wypasionym autobusem, przynajmniej zobaczysz las atlantycki. A tak co do płatności to sprawdź czy nie masz w banku blokady na transakcje z Ameryki Pd. Ja np w Citi to prawie ze podanie musiałem wystosować i włączyli na miesiąc taką możliwość ( na infolini można to oczywiście załatwić)


też mam kartę w Citi - podanie? :shock:
zadzwon na infolinię i poproś o możliwość używania karty w Brazyli , defoultowo jest zablokowana.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group