Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: USA na 14 dni
#1 PostWysłany: 06 Lut 2015 23:32 

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 3
Witam,
Zastanawiam się nad wycieczka do US w listopadzie na 14 dni.
Zastanawiam się czy budżet 4000 -4500 pln na osobę z przelotami do us i z powrotem jest odpowiedni?
Nie chciałbym jakoś bardzo "oszczędzać "
Chciałbym w NY spędzić 4-6 dni a później wybrzeżem w wynajętym aucie udać się do Miami.
Proszę o ewentualne sugestie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Re: USA na 14 dni
#2 PostWysłany: 06 Lut 2015 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Nie piszesz w ile osób chcecie lecieć i wypożyczyć ten samochód.
Jeżeli we dwie to budżet jest moim zdaniem zbyt mały, wypożyczenie samochodu trochę kosztuje, zwłaszcza jak policzysz ubezpieczenia (których strony wypożyczalni na ogół nie liczą).
Do tego na Wschodnim Wybrzeżu część dróg jest płatna (w NJ, NY jak i na Florydzie), do tego dochodzą koszty paliwa.
Weź też pod uwagę, że między Nowym Jorkiem a Miami jest ponad 2000 km, to nie jest trasa do zrobienia w dzień, a raczej z trudem w dwa (przy dwóch kierowcach), bo po USA jeździ się wolno.
W tym układzie tracisz cztery dni na same przejazdy bez zwiedzania.

Moim zdaniem: zwiększ budżet i przemyśl trasę, lub zrezygnuj z samochodu i poleć z Nowego Jorku do Miami (samochód możesz wypożyczyć tam, na krótszy okres).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA na 14 dni
#3 PostWysłany: 06 Lut 2015 23:50 

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 3
Chcemy lecieć w cztery osoby. Z racji tego że byłaby to nasza pierwsza nie organizowana przez kogoś innego wyprawa muszę uzbierać jak najwięcej informacji.
A jaki jest koszt przelotów wewnątrz us?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA na 14 dni
#4 PostWysłany: 07 Lut 2015 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Przy czterech osobach wygląda to trochę realniej, choć problem odległości pozostaje. Musicie się zastanowić co chcecie obejrzeć, czy są jakieś punkty po drodze, które chcecie obejrzeć.
Ja miałem więcej czasu i w drodze do Miami zahaczyłem o Filadelfię, DC i Atlantę, a w drodze powrotnej o Savannah, Charleston i Richmond, ale to wszystko to kwestia preferencji i czasu.

Z cenami lotów raczej nie pomogę, bo mam niezbyt aktualne wiadomości a pojedyncze okazje typu LGA - FLL OW za 29 USD tylko zaciemniają obraz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA na 14 dni
#5 PostWysłany: 07 Lut 2015 00:15 

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 3
Ok dzieki za odp. Prosze o info co w takim razie w tym budzecie mozemy zrobic? Przypominam 4,5 k na osobe. Lecialyby 4 osoby wiec podejrzewam ze na dwa tygodnie cos daloby rade ogarnac. Prosimy o dobre rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA na 14 dni
#6 PostWysłany: 07 Lut 2015 01:36 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
szwagier112 napisał(a):
Ok dzieki za odp. Prosze o info co w takim razie w tym budzecie mozemy zrobic? Przypominam 4,5 k na osobe. Lecialyby 4 osoby wiec podejrzewam ze na dwa tygodnie cos daloby rade ogarnac. Prosimy o dobre rady :)


Kluczowe będą dla Was ceny hoteli. Generalnie w USA jest wiele moteli, ale z mojego doświadczenia jak ma być czysto i fajnie to jest drogo. Wszytsko więc zależy od tego jak bardzo tolerancyjni na brud i pluskwy (bed bugs) jesteście...
W NY hotel za 100USD/dobe jest uznawany za tani, 70USD potrafi kosztować łóżko w czystym hostelu niedaleko Manhattanu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA na 14 dni
#7 PostWysłany: 07 Lut 2015 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
@smok1 ma rację, dodatkowo tanie motele są na obrzeżach miast, co powoduje, że dojazd z nich do centrum potrafi zająć i dwie godziny (zwłaszcza w czasie szczytu).
Ja starałem się wynajmować pokoje w hotelach w downtown (poza NYC - na Manhattan zwyczajnie mnie nie stać), ale to automatycznie odbija się na budżecie.
Tak sobie przez noc myślałem, że przy budżecie 2500-3000 na osobę (po odjęciu cen biletów lotniczych) to powinniście się skupić na obszarze BosWash, rezygnując z Florydy.
Do Philadelphi czy DC można dojechać Megabusem, który jest tani a wy automatycznie oszczędzicie na kosztach samochodu. Pomyśl o tym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA na 14 dni
#8 PostWysłany: 07 Lut 2015 12:47 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Wszystko zależy od standardu jaki chcecie mieć na miejscu (piszecie, że nie chcecie zbytnio oszczędzać) i dobrego planowania, jakie auto chcecie
Wystarczy policzyć 2 rzeczy by stwierdzić, że budżet jest trochę mały
nocleg - średnio 50$/os/doba*14=700$
jedzenie - lekko 40$/os/doba*14=560$

Oczywiście te sumy da się zbić ale tak jak pisałem wymaga to zaplanowania wyjazdu od A do Z
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA na 14 dni
#9 PostWysłany: 07 Lut 2015 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
4500 zł może być wystarczające pod warunkiem że będziecie dość mocno oszczędzać. Na wyjazd spełniający Twoje oczekiwania (czyli bez zaciskania pasa) szacuje, że musisz dołożyć 30% tego co masz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA na 14 dni
#10 PostWysłany: 07 Lut 2015 14:33 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 53
Bilet NY - Floryda (jest tam kilka lotnisk) można kupić za ok. 200 USD. Bywają tańsze - sprawdź na travelocity, kayak, spirit airlines, south west, itp. Na pewno nie kupisz biletów na loty wewnątrz Stanów w cenie naszego Ryana czy Wizzair.

Co do NY - przerabiałam na sobie i znajomych: zamiast wydawać krocie za hotel na Manhatanie, sprawdź noclegi w Hoboken lub Jersey City, byle blisko przystanku kolejki NY-NJ. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz coś (np. apartament z kuchnią) z cudnym widokiem na rzekę Hudson i Manhatan.

Noclegi na Florydzie: warto sprawdzić na VRBO.com - opłaca się właśnie przy kilku osobach. To jest strona z ofertami wynajmu domów/mieszkań wakacyjnych. W przypadku Florydy ofert jest mnóstwo.

Zastanów się nad gotowymi pakietami wakacyjnymi : przelot +hotel, które sprzedawane są np. przez travelocity (wylot - NY, przylot - coś tam na Florydzie, wg upodobania. Z mojego doświadczenia wynika, że trudno jest zabookować osobno przelot i hotel za taką kwotę, za jaką sprzedają pakiety. No oczywiście nie biorę pod uwagę wątpliwych przybytków. Zawsze sprawdzaj opinie o miejscowościach, dzielnicach, w których się zatrzymacie. Może być niebezpiecznie a po co ryzykować.
Powodzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA na 14 dni
#11 PostWysłany: 07 Lut 2015 14:40 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 1
W zeszłym roku w październiku byliśmy 4 os rodziną ( 2 dorosłych i 2 dzieci ) w Nowym Jorku przez 3 tyg . Generalnie poruszaliśmy się metrem - najtaniej i najprościej- 2,5 dol/os za przejazd nieważne czy 1 przystanek czy 15 , ( ceny parkingów na manhattanie zawrotne ). Stołowaliśmy się głównie w fast foodach ( pizza , chińszczyzna i hamburgery naprzemiennie- niezdrowo ale tanio ). Z założenia mieliśmy gotować obiady i dlatego też poprzez airbnb wynajęliśmy mieszkanie z kuchnią , ale w praktyce okazało się że brakuje na to czasu . Nie licząc lotów , kosztów wynajęcia auta i wynajęcia mieszkania - ceny bardzo zróżnicowane -łatwo można znaleźć w necie , na miejscu wydaliśmy 4000 dol. na całą rodzinę - bilety wstępu , jedzenie , kilka ciuszków , pamiątki .
- wiem że pytanie było troszkę inne -ale może i to komuś się przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA na 14 dni
#12 PostWysłany: 08 Lut 2015 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 58
Jeżeli chodzi o noclegi w ny to ja szukałem i ostatecznie znalazłem na airbnb za ok 70usd za noc. Wydaje się to najlepsze rozwiązanie.

Co do lotów to ja mam z Waszyngtonu do Nowego Orleanu za 150usd za osobę z southwest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group