Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Paź 2014 11:58 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 2
Loty: 6
Kilometry: 28 389
Witam, postaram się jak najbardziej sprecyzować moje pytania. A więc tak, 6 listopada lecę z lotniska Warszawa Okęcie do Salt Lake City w Utah i mam parę wątpliwości, więc postanowiłem spytać się doświadczonych podróżników :) Wszystko jest na 1 bilecie, ale jest dwóch różnych przewoźników, air france + delta air, zamówiłem go na gotogate.com A więc tak:

- mam przesiadkę w Paryżu (CDG), czy muszę tam odbierać bagaż rejestrowany, czy automatycznie obsługa lotniska przeniesie go do następnego samolotu?

- mam mało czasu na przesiadkę w Paryżu, i zastanawiam się czy jest możliwość odprawy w warszawie i dostania od razu 2 kart pokładowych tak żebym w Paryżu biegł prosto do gate'u?

- i ostatnie pytanie, mam obywatelstwo niemieckie, więc lecę do usa w programie bezwizowym, ale podczas zakupu biletu nigdzie nie podałem takiej informacji, czy nie będzie problemów na lotnisku jeżeli przedstawię się jako obywatel niemiec? Mam dokument ESTA.

Jeżeli ktoś poświęci parę minut i mi odpiszę to będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#2 PostWysłany: 23 Paź 2014 12:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Bagaż będzie nadany do USA, jeśli masz jeszcze jakąś przesiadkę w Ameryce, to będziesz musiał bagaż odebrać na pierwszym lotnisku w USA i powtórnie nadać. A jeśli Salt Lake City jest pierwszym lotniskiem amerykańskim na trasie, to dopiero tam odbierasz.
Powinieneś dostać obie karty pokładowe na Okęciu.
Nie wypowiem się w trzeciej kwestii, bo się nie znam.
Jeśli masz mało czasu w CDG, to nie muszę Cię zmartwić, że jest to jedno z gorszych lotnisk na przesiadki. Jest duże i mało uporządkowane.
Oczywiście linie zorganizują dalszy przelot, gdybyś nie zdążył, ale na wszelki wypadek sprawdź od razu jakie są kolejne loty, abyś mógł to uwzględnić w swoich dalszych planach (np. odbiór przez kogoś w miejscu docelowym, dalszy przejazd itd.)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Paź 2014 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
sprecyzuj to co jest "mało czasu na przesiadke". Dla mnie mało czasu to jest mniej niż 1,5h, ale sam miałem już bilety z 40minut (realny challenge żeby to wykonać, majac karte pokładową w ręku i bez zadnego bagażu po drodze).
Kluczowe jest czy faktycznie mogą Cie odprawić od razu na caly odcinek czy nie. Jeśli tak to torba się automatycznie przesiądzie (będzie tak czy siak wyładowana w pierwszym porcie w US żeby przejść przez celników).

Na bilecie nie ma obywatelstwa, musi się zgadzać imie i nazwisko. Nie powinno być zadnych problemów.
Co do karty pokładowej w Paryzu to jeśli tylko nie będziesz musial odbierać to torby to i tak biegniesz bezpośrednio do gatu, i tam mogą ci wydrukować boarding. Tylko ze dostaniesz w ten sposób najgorsze miejsca. Rozwiazaniem jest odprawienie się (albo przynajmniej przydzielenie sobie krzesła) przez internet dzień wcześniej. Air France i Delta sa chyba w jednym aliansie, wiec w zasadzie dla Ciebie to jest jedno wspólne połaczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lis 2014 00:26 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
Problemem może być to, że w locie do USA odprawiający Cię muszą wypełniać trochę więcej "papierków": podajesz m.in. osobę, miejsce pobytu w stanach itd. i niektórym nie chce się tego robić i dają tylko na najbliższy odcinek. Ja kiedyś leciałem do NYC Alitalią w przesiadką w Rzymie i mimo, że była to ta sama linia to musiałem dwa razy stać po karty: do Rzymu i do NYC. Najlepiej zadzwoń do biura Air France na Okęciu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lis 2014 00:28 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
> .. Wszystko jest na 1 bilecie, ale jest dwóch różnych przewoźników, air france + delta air
> .. czy jest możliwość odprawy w warszawie i dostania od razu 2 kart pokładowych tak żebym w Paryżu biegł prosto do gate'u? ..

W jakim sensie dwóch przewoźników? jeśli na 1 bilecie, w ramach code-share, to od razu w WAW dostaniesz 2 karty pokładowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sty 2018 14:04 

Rejestracja: 20 Sty 2018
Posty: 2
Witam, mam jutro lot KRK>WAW>ORD (Chicago)
Przylot do Warszawy 15:55
Odlot do Chicago 16:40

45 min na dojście + kontrole celną, czy to jest w ogóle wykonalne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sty 2018 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Na jednej rezerwacji? Jeśli tak nie ma się czym martwić.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Sty 2018 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5650
HON fly4free
voidwaker napisał(a):
Witam, mam jutro lot KRK>WAW>ORD (Chicago)
Przylot do Warszawy 15:55
Odlot do Chicago 16:40

45 min na dojście + kontrole celną, czy to jest w ogóle wykonalne?


Na tego typu pytanie odpowiadałem już chyba dziesiątki razy i będe odpowiadał do skutku zawsze tak samo - jeżeli byłoby niewykonalne to taki bilet w ogóle nie zostałby sprzedany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Sty 2018 14:55 

Rejestracja: 20 Sty 2018
Posty: 2
Tak, łączone. Dzięki wielkie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Sty 2018 14:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Jednak nie zawsze to, co możliwe w teorii, okaże się możliwe w praktyce w konkretnej chwili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lut 2024 19:53 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Lot z Alaski (ANC) z przesiadką w IAD do LHR. Czy muszę odebrać bagaż w IAD czy też jest nadany do Europy? Oczywiście jeden bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group