Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sty 2016 18:59 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 30
Witam :) W kwietniu lecę z dziewczyną do SF. Lądujemy 05. o g.12, a wracamy 24 o g.14. Wychodzi 18 dni+2 dni przylot-wylot. Mam klika pytań, ale zacznę od trasy. Głównie interesują nas parki, całkowicie chcemy ominąć LA, jedna noc w LV, dwie w SF. Napiszę co chcielibyśmy zobaczyć: Yosemite, Death Valley, LV, Hoover Dam, , Grand Canyon,Horseshoe Bend, Monument Valley, (Antelope Canyon omijamy), Arches, Canyonlands, Glen Canyon, drogą nr 12, Bryce Canyon, Zion, Valley of Fire, przejechać jakiś ciekawy odcinek Route 66, Sequoia Park, przejechać część Big Sur. Ze względu na porę roku lepiej zacząć trasę w kierunku Yosemite czy Big Sur? Jakieś propozycje odnośnie trasy, noclegów, ile dni przeznaczyć na jaki park i jak ciekawie ominąć LA?
Z góry Wielkie Dzięki za cenne wskazówki, a pytań pewnie jeszcze trochę będzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
#2 PostWysłany: 17 Sty 2016 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Zacznij może od przejrzenia zasobów forum - np. za pomocą wyszukiwarek => ogólna w górnym prawym rogu, a w podforach i działach => dodatkowa - poniżej ww. lub w dolnym lewym rogu.

Na zachętę: parki-narodowe-okolic-las-vegas-zion-bryce-dolina-smierci,761,52289.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Sty 2016 19:06 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 55
My też lecimy ale 21.06 na 3 tygodnie. Chętnie poczytam o noclegach, trasie itp. Też interesują nas parki, chcemy kupić wstęp do parków za połowę ceny na allegro.
Noclegi szukam - przylatujemy do LA, a wylatujemy Z SF. Lecimy całą rodziną - my i 3 nastolatków więc koszta ogromne a chciałąbym je trochę zmniejszyć przez rozsądne rezerwacje noclegów.
Gdzie wypożyczacie samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Sty 2016 19:14 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 30
Porzeczka, samochód bierzemy przez rentalcars - wychodzi najtaniej z ubezpieczeniem w cenie, ale jeszcze nie mamy zarezerwowanego ;)

-- 17 Sty 2016 19:04 --

adam1176 - jak możesz podaj maila na pw, bo nie mogę do Ciebie napisać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Sty 2016 12:00 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 36
Kilometry: 95 549
Kara napisał(a):
Zacznij może od przejrzenia zasobów forum - np. za pomocą wyszukiwarek => ogólna w górnym prawym rogu, a w podforach i działach => dodatkowa - poniżej ww. lub w dolnym lewym rogu.

Na zachętę: parki-narodowe-okolic-las-vegas-zion-bryce-dolina-smierci,761,52289.



Dokładnie jak wyżej :) Przejrzycie forum, opisy wyjazdów, opracujcie wstępny plan a następnie my wkroczymy do akcji i będziemy pomagać :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Mar 2016 16:39 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 30
Witam, proszę o ocenę planu podróży. Podaję również link do mapki. Z góry dziękuję ;)

https://www.google.com/maps/d/viewer?hl ... 7oL17TNMb4

1. Przylot do SF ok.12, odbiór samochodu, nocleg w pobliżu.
2. Big Sur trasa SF - Cambria, noclego w okolicy
3. Cambria - Joshua Tree, nocleg
4. Joshua Tree zwiedzanie - trasa Oatman, Kingman, nocleg
5. Kingman - Selingman, Grand Canyon, nocleg camping lub Flagstaff
6. Mały trekking GC, Horshoe Bend - Page, nocleg
7. Page, tama Powell - Monument Valley, nocleg w okolicy Mexican Hat
8. Mexican Hat - Moab, Arches + Canyonlands, nocleg
9. Canyonlands - Capitol Reef ( trasa Hickman Bridge ), nocleg w okolicy
10. Capitol Reef - trasa drogą 12 do Bryce, nocleg w ok Red Canyon
11. Bryce - Zion ( Angels Landing ), St. George nocleg
12. St. George - Valley of Fire, Hoover Damm, Las Vegas, nocleg
13. LV - Red Rock Canyon, Death Valley, nocleg w okolicy
14. DV - przejazd do Sequoia NP, nocleg w okolicy
15. Zwiedzanie Sequoia - trasa w kierunku Jackson, nocleg w okolicy
16. Jackson - Tahoe Lake - powrót w kierunku SF, nocleg po drodze
17. SF
18. SF
19. Oddanie samochodu, powrót do PL

Wychodzi 5100km, w rzeczywistości pewnie wyjdzie więcej.
Zastanawiam się, czy w tym okresie wjadę do Yosemite od strony Fresno, bo jeśli tak to bym odpuścił Tahoe.
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Kwi 2016 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 15
@tomcravt nie myślałeś o dodaniu Los Angeles?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Kwi 2016 21:21 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 90 910
tomcravt napisał(a):

13. LV - Red Rock Canyon, Death Valley, nocleg w okolicy
14. DV - przejazd do Sequoia NP, nocleg w okolicy
15. Zwiedzanie Sequoia - trasa w kierunku Jackson, nocleg w okolicy
16. Jackson - Tahoe Lake - powrót w kierunku SF, nocleg po drodze


Według mnie nie ma co szukać noclegu wokół DV. Jeżeli wyruszycie odpowiednio rano (7-8) z Vegas, to powinniście spokojnie zdążyć w okolice Sequoia NP, żeby zanocować i potem byłby cały dzień na sekwoje. Robiłam trasę w odwrotną stronę w lutym - z okolic SEquoia NP wyruszyłam około 9 i na wieczór byłam w LV. Bez nadmiernych prędkości, z postojami. W kwietniu temperatura w DV może nie być zbyt przyjemna na przechadzki - w lutym było 28 stopni!

Poza tym co do Twojego planu - nie odpuszczałabym Antelope Canyon, w moim odczuciu jest rewelacyjny. A jeszcze jak się trafi fajny przewodnik to już w ogóle ekstra! Przewodniczka mojej grupy była świetna, poza tym dawała wskazówki do zdjęć :) Warto tylko się zaopatrzyć w coś chroniącego drogi oddechowe ze względu na pył (chusta czy coś w tym rodzaju wystarczy). Koszt to ok. 40$ (dojazd z Page, oprowadzanie i powrót do Page), ale będziecie w okolicy - polecam. Za to tama na jeziorze Powell nie zrobiła na mnie wrażenia, więc zastanowiłabym się nad taką zamianą. Z kolei dalej, zamiast noclegu w Mexican Hat - gdzieś bliżej Arches będzie raczej łatwiej i więcej czasu na zwiedzanie tamtejszych atrakcji.
Co do najlepszego odcinka Route 66 - zdecydowanie na zachód od Kingman. A w Oatman zdaje się o 12 i 14:15 są napady na bank ;)

A tutaj: https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/conditions.htm stronka, gdzie znajdziesz które drogi w Yosemite są otwarte czy zamknięte.

edit:
może nie dodałam tego za późno, skoro "jutro" lądujecie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group