Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Urodziny w Atenach :)
#1 PostWysłany: 27 Sty 2016 22:23 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
Witam,
mam prośbę do wszystkich zorientowanych. Bardzo ślicznie proszę o pomoc :) Za 3 dni wylatuje do Aten na swoje urodziny (takie marzenie). Mój program jest inspirowany @Zeus em i innymi wpisami. Chciałabym zapytać Was co myślicie o tym planie, może mi coś podpowiecie, doradzicie.

30.01 17:55 – 21:35 sobota
Hotel Neos Olympos 38 Theodorou Diligianni Street, Athens - tu będę mieszkać, nie wiem czy to dobry wybór. Ale zamówiłam hotel pod wpływem euforii
Dojazd z lotniska metro – (14 E ) Syntagma + metro do Metaxourgeio + piechota
Dojazd z lotniska autobus X 95 ( 10E) Syntagma + metro do Metaxourgeio + piechota
Czy taki dojazd ma sens? Czy może jest coś sensowniejszego? A może po prostu z Syntagma piechotą? Ale to wieczór…

31.01 niedziela Moje osobiste kolejne coroczne Urodziny :))))))

 Plaka
 Ogród Narodowy ( jest tam coś do oglądania w styczniu?;) )
 Godzina 11:00 – zmiana warty

 Akropol górny:
• Partenon, czyli dawna świątynia Ateny Partenos
• Propyleje, czyli monumentalna, marmurowa brama wejściowa na Akropol, nigdy nie dokończona
• Swiątynia Ateny, z której pozostały tylko pojedyncze kamienie,
• Erechtejon, świątynia Ateny i Posejdona

 Akropol dolny
• Odeon Heroda Attyka,
• Teatr Dionizosa,
• Nowe muzeum akropolu + obiad
• Świątynia Zeusa
• Stadion Panatenejski

 Rakomelo w Αρόδου
(powrót pieszo lub metrem )
Czy powrót w godzinach wieczornych pieszo z Αρόδου do naszego hotelu jest rozsądne/ bezpieczne? Czy lepiej złapać metro?

01.02 poniedziałek – kupić bilet dobowy
Jezioro Vouliagmeni:
Metrem M2 do Elliniko i potem 122, a można też tramwajem do Vouli i wówczas 115, 117, 122. Rozkłady na http://www.oasa.gr,
Po południu:
• Agora rzymska
• Agora grecka
o Świątynia Hefajstosa
Wzgórze Filopapposa
• Wiezienie Sokratesa
Uda nam się to ogarnąć? Czy może z czegoś zrezygnować? Warto w ogóle w styczniu wybierać się nad jezioro Vouliagmenti ?

02.02 15:50 – 17:30 wtorek
Plaka, lenistwo, obiad i odlot


Ostatnio edytowany przez Miwka, 28 Sty 2016 12:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 27 Sty 2016 22:31 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Zmiana warty pod Parlamentem jest o 10:30. Przynajmniej tak było 17.01 :D
Możesz kupić bilet 3 dniowy za 20e (ważny 72h od skasowania pierwszy raz) i masz w nim dojazd raz z/na lotnisko + jeździsz ile chcesz.
Ostatnio sporo strajkują w Atenach. Sprawdź czy metro będzie normalnie działać bo autobusy na pewno. Dojazd tak jak piszesz.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sty 2016 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Ja bym jeszcze dodała wieczorne wejście na wzgórze Lykawitos (kolejką lub pieszo), może właśnie w dzień urodzin?
Najlepsze rakomelo jest na Krecie ;) a w knajpce na wzgórzu kawa smakuje wybornie, no ale jak to urodziny to pewnie jakieś ouzo też się znajdzie ;)


Ostatnio edytowany przez Clementiaa 27 Sty 2016 23:03, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sty 2016 23:01 

Do tego hotelu możesz,bo jest bliżej ,dojechać ze Syntagmy czerwoną linią do dworca kolejowego Larisis i potem ok 250 m po wyjściu pieszo. Przy samym hotelu tylko ulica i widok na dosłownie NIC,ale jak się cofniesz w stronę dworca to ulicą w górę dojdziesz do "Polskiej dzielnicy"
Kupując bilet na Akropol nie musisz w ciągu jednego dnia wykorzystać dołączonych do niego dodatkowych kuponów na zwiedzanie,mozesz nastepnego dnia lub jeszcze póżniej.
W poniedziałek ,obawiam się ,że nie starczy ci dnia.
Po Atenach możesz śmiało chodzić wieczorami ,nikt nie zaczepia i nic Ci nic nie zrobi.Mijając na ulicach grupki jak ja to nazywam "ciapatych" też się nie masz czego obawiać,a jest tej nacji sporo,zwłaszcza wieczorami na ulicach.
Park narodowy Zapio jest ładny ,ale w lecie kiedy jest tam cisza i cień. Dożo różnej roślinności,ptactwa,ale i też "ciemnych typów" Jeszcze w lecie ub.roku park wyglądał jak camping dla "ciapatych" jednak we wrześniu już posprzątali.
We wtorek na lenistwo i obiad też dużo czasu nie będzie skoro trzeba jechać na lotnisko najpóżniej o 14
Arodou ??? czy to ta znana knajpa przy Monastyrakach? Jesli tak ,to obok masz metro zielone z przesiadką na czerwone do hotelu. Pieszo też mozna, ale to dobry kawałek. Bez obaw, nawet podczas spaceru przez Omonię.
Góra
 PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Sty 2016 12:08 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
@jekyll Dzięki :) obejrzałabym sobie zmianę warty o 11:00 :) Mam jeszcze pytanieo combo bilet za 20 E gdzie mogę kupić? :) Chyba byłeś w styczniu w Atenach, może wybrałeś się nad jezioro Vougliamenti ? Warto?


@Clementiaa Może masz racje, że fajnie byłoby świętować urodziny na górze. Dzięki za pomysł :)

@andrzejdz Dzięki ślicznie za rady. Mówisz, że nie zdarzę wszystkiego obejrzeć, jak uważasz z czego warto zrezygnować? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Sty 2016 12:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Miwka napisał(a):
Mam jeszcze pytanieo combo bilet za 20 E gdzie mogę kupić? :)

Na lotnisku w automacie na stacji kolejowej albo w budce autobusowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Miwka uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Sty 2016 13:03 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Tak jak pisze @obibok. Ja kupowałam na stacji kolejowej w okienku bo automat był nieczynny. Od razu wzięłam mapkę metra od miłej pani :)
Nie byłam nad jeziorem więc nie pomogę.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Sty 2016 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 683
Loty: 125
Kilometry: 211 089
niebieski
Genialna pogoda teraz jest, słoneczko grzeje, nie myślałaś może o małym lenistwie na plaży

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Japi_29, 28 Sty 2016 13:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Sty 2016 13:27 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
@Japi_29 tak mówisz? :) A co proponujesz? Bo szczerze mówiąc myślałam tylko o tym jeziorku Vouliagmenti :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sty 2016 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 683
Loty: 125
Kilometry: 211 089
niebieski
Najbliżej to chyba plaża przy Edem ale szaleństwa nie ma, sporo dobrego słyszałem o Varkiza. Niech ktoś lepiej zorientowany zaproponuje ładną plaże,względnie niedaleko centrum. Ja jeszcze odkrywam ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Sty 2016 14:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
jekyll napisał(a):
Tak jak pisze @obibok. Ja kupowałam na stacji kolejowej w okienku bo automat był nieczynny. Od razu wzięłam mapkę metra od miłej pani :)

Mi się kiedyś w tym okienku kupić nie udało. Odszedłem zniesmaczony. Mimo że podchodząc pod okienko mało się nie przewróciłem o reklamę biletu 3-dniowego, pani w kasie zachowywała się, jakby o nim nie słyszała i zadawała głupie pytania typu "Dokąd pan chce jechać" (ech, jak mnie denerwują te kraje, gdzie niby są uprzejmi...) oraz informowała, że metro nie kursuje (jakbym nie zauważył).
A wszystko pewnie dlatego, że tam niby integracja jest, ale kiepska. Każdy przewoźnik sprzedaje swoje bilety i okienko było podwójne. Skoro metro nie kursowało, to pani ze ΣΤΑ.ΣΥ. miała wolne i siedziała tylko pani z ΤΡΑΙΝΟΣΕ (przewoźnik kolejowy), który tych biletów nie sprzedaje, choć u niego obowiązują.
No ale teraz są już nowe automaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Sty 2016 14:55 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
@obibok @jekyll czyli bilet mam kupić gdziekolwiek tak, żeby mi sprzedali :) Dzięki za rady.

Czy ktoś może wie czy w terminie 30.01-2.02 planowane jest zamknięcie metra? Szukałam jakiś informacji ale niestety nic nie znalazłam..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Sty 2016 15:11 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Jak będzie strajk to będzie napisane na stronie http://www.stasy.gr/index.php?id=1&L=1
W metrze komunikują, po angielsku o strajku. Ogłoszenia też wiszą na stacjach metra.
Trzeba być czujnym :)
Ja się dowiedziałam wieczorem, że następnego dnia jest strajk i nie dojadę na lotnisko.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Sty 2016 17:20 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
Właśnie jestem na lotnisku :) dziękuję wszystkim za pomoc. Mam nadzieje że będą to moje najlepsze urodziny :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 30 Sty 2016 17:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7800
złoty
@Miwka Miłego lotu. Baw się dobrze i wszystkiego najlepszego z okazji jutrzejszych urodzin. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lut 2016 11:51 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
@miriam dziękuje za życzenia :)

Było cuuuudownie !! Aż nie chciało mi się wracać ! :) W Atenach jest ciepło, słonecznie i przyjemnie. Grecy bardzo w porządku,sympatyczni.

A z innych informacji:
- to że nie można wyrzucać papieru toaletowego do muszli (strasznie uciążliwe.. :P)
- to że większość zabytków zamykana jest o 15 !!! Totalna masakra
- to, że Agore zamknęli do odwołania (bo jakieś prace są prowadzone) :(
- kocham komunikacje w Atenach, jest prosta i przejrzysta !!
- trafiliśmy na strajk w dzień wyjazdu(a co !) - trochę utrudniło nam to życie
- żarcie takie sobie (moje osobiste zdanie): ciasta, słodycze pycha! a dania gotowane bardzo nierówne: jedne pyszne (w muzeum akropolu jadłam coś czerwonego z burakami, nie mam pojęcia co to, ale było pyycha!) inne fuu (spanakopitákia) fu fu fu :)
- plan prawie w 100% wykonany: było cudownie i intensywnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Japi_29 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group