Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Maj 2017 08:34 

Rejestracja: 09 Maj 2017
Posty: 13
@‌barka‌ porównałam średnie temp. w lipcu między Tajlandią pd-wsch 32 st., a Sri Lanką płn-wsch (33 st.) i w sumie wychodzi podobnie... a jak Twoja córka zareagowała na zmianę temperatur ? szczepiłaś ją na coś dodatkowo ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 13 Maj 2017 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ciekaw jestem, czy aplikujac szczepionki zwiazane z egzotyka w jednoroczne dziecko, rodzice kieruja sie tak naprawde dobrem tego dziecka, skoro istnieja destynacje, gdzie dodatkowe szczepienia sa niepotrebne?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 13 Maj 2017 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Ja w tym roku po raz pierwszy wyruszę z dzieckiem. Właśnie o Tajlandii myślę na jesieni, kiedy moja córeczka będzie mieć ok. 6 miesięcy. Choć jednak nie mam jeszcze doświadczenia w podróżowaniu z małoletnimi ;) to w ciemno mogę polecić Azory (ktoś już chyba nawet o nich wspominał wyżej). Wspaniała przyroda, czyste powietrze, mnóstwo ciekawych rzeczy do zobaczenia i zrobienia, a poza tym fajna pogoda, przystępne ceny i niby to Europa, ale taka bardzo egzotyczna pośrodku oceanu :) Poza tym polecam bardzo mocno Chile. Rewelacyjne widoki, wspaniali ludzie, a pogoda zwłaszcza na północy jak znalazł.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 13 Maj 2017 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Tak jeszcze wrócę do oryginalnego pomysłu autora.
Sri Lanka jest super i jest to jeden z moich najciekawszych krajów Azji, a np. Azji SE nie znoszę.
Tylko trzeba być świadomym, na co się piszemy. Ja byłem z 3.5 latkiem i było ok, z rocznym byłoby ciężko.
Oprócz autobusów do/z Colombo, to reszta nie miała klimy. Autobusy to najszybszy środek transportu - zapieprzają na maxa, że aż strach.
Jest dużo fajnych noclegów z klimą. Można środek dnia wykorzystać na drzemkę dziecka. Komary jednak dokuczają nawet w miejscach gdzie jest klima, np. w Yala.
Oczywiście, można jechać, ale nie będzie lekko.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 13 Maj 2017 19:16 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Autobusy na Sri Lance nie mają klimy, ale mają też non stop pootwierane drzwi i okna, więc jazda jest całkiem ok. Tak przynajmniej było u mnie, a zaliczyłam m.in. kilkugodzinną trasę z Matary do Elli. Są też wiatraczki. Nie wiem, czy ustawiona na full klima byłaby lepsza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Maj 2017 19:35 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
My miesiąc temu byliśmy z dwulatką właśnie w Tajlandii. I było świetnie. Chociaż młoda dobrze znosi podróże, do tej pory lataliśmy z nią tylko po Europie.

Robiliśmy dodatkowo WZW A, po konsultacji z pediatrą. Dur brzuszny będziemy pewnie robić jeszcze w tym roku, bo planujemy kolejne wyjazdy do Azji.
Specjalnie rozdzieliliśmy szczepionki, bo obydwie są mocne i nie chciałam ich podawać małej w krótkim odstępie czasu.

Natomiast, co do samej podróży, to niestety zaliczyliśmy mocne przeziębienie. Unikaliśmy klimy, ale i tak przewiało nas podczas podróży taksówkami (songthaews) czy promem. No i mała gorzej niż ja znosi upały - cieszę się, że jednak zdecydowaliśmy się wziąć wózek zamiast nosidła, bo by się nam w nim ugotowała.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 14 Maj 2017 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@‌meow‌ nasz wyjazd też w najbliższe wakacje, tylko po prostu zdecydować musiałam wcześniej, żeby kupić bilet w dobrej cenie. Przed wyborem kraju po prostu pytałam wielu osób, które były w tych terenach z dzieckiem i wyszło z grubsza, że ciężko o miejscówkę, gdzie nie jest gorąco, duszno itp...a Koh Phangan i wyspy obok mam sprawdzone, bo byliśmy tam latem, poza tym mnóstwo ludzi z maluszkami tam wyjeżdża, więc bez problemu można zebrać dużo informacji. Nie ma co ukrywać, z dzieckiem wyjazdy wyglądają trochę inaczej i na co innego zwraca się uwagę :). Co do szczepień to nie zamierzam szczepić na nic więcej niż obowiązkowe. Nie planujemy się nigdzie włóczyć: BKK, potem samolotem do URT, promy i tyle.
Daj znać jaką miejscówkę wybierzesz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 23 Maj 2017 12:35 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 1
Gdzie szczepicie się i ubezpieczacie się na takie wyjazdy np. do krajów egzotycznych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Maj 2017 12:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Szukając w forum ^^

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 23 Maj 2017 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@‌Joanka Junng‌ Najlepiej jednak zacząć od własnej przychodni, lekarza rodzinnego czy innej bliskiej Ci placówki medycznej.
To naprawdę nie jest tak skomplikowane. W większości przypadków opisanych na tym forum, nie zabieramy dzieci w miejsca wymagające wiele szczepień ponad pakiet szczepień z kategorii "zalecane", jak na przykład na dur brzuszny czy WZW typu A. Może nam się wydawać, że Tajlandia czy Malezja to kraj tropikalny i bądź ile szczepionek nasze dziecko będzie musiało przyjmować, ale na szczęście tak nie jest.
Jakie szczepienia są obowiązkowe i zalecane w poszczególnych częściach świata sprawdzisz na przykład na stronie http://www.medycynatropikalna.pl/info/25/szczepienia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group