Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Mar 2015 12:52 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@smok1, w trosce o to, co z naszego "dwugłosu" wyniosą osoby trzecie, należałoby zaznaczyć, że zapisy dotyczące adekwatności i ważności dokumentów oraz wyłączenia odpowiedzialności linii lotniczych za decyzje władz państwowych wynikają z faktu, że taka linia nie chce odwozić "problematycznych" pasażerów w przeciwnym kierunku i ponosić kosztów takiej operacji (nawet tymczasowo) oraz ewentualnych kar.

Myślę, że każdy jest w stanie ocenić ryzyko odesłania z powrotem - w "naszym" przypadku: do Gruzji - powracającego do kraju po tymczasowym pobycie zagranicą obywatela RP. Co nie oznacza, że zachęcam do świadomego podejmowania go albo unikania próby kontaktu z konsulatem RP w razie pobytu zagranicą bez ważnych dokumentów podróżnych. ;-)

Co do LOT vs niepolskie linie lotnicze - prawo powrotu posiadacza nieważnego paszportu zastrzeżone jest wyłącznie w polskiej ustawie, której to - z kolei - nie jest zobowiązany przestrzegać podmiot niedziałający w oparciu o prawo polskie. Oczywiście, może, jeśli podejmie taką decyzję biznesową i - co ważne dla nas-pasażerów - odpowiednio przeszkoli swoich pracowników lub działających w jego imieniu agentów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 23 Mar 2015 23:31 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 10
Wróciłem z Gruzji do Polski dokładnie 45 minut przed końcem ważności dowodu. Nie ma się czym chwalić, ale byłem zmuszony do podróżowania w taki sposób.

Pierwszy problem pojawił się już przy odprawie paszportowej. Strażnik graniczny z Polski nie chciał mi pozwolić na lot. Dopiero jak pokazałem mu bilet powrotny w dniu upłynięcia ważności dowodu to pozwolił na lot. Potem każde kolejne okazania dowodu to kolejne problemy, ale raczej dla samych sprawdzających, bo nie wiedzieli czy mogą mnie przepuszczać dalej czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:30 

Rejestracja: 05 Lip 2017
Posty: 1
Cześć!
Chciałem się dowiedzieć jak jest z ważnością dowodu osobistego na odprawach, chodzi mi o sytuacje, w której kończy mi się dowód w październiku, a chcę wylecieć do kraju w Schengen na przełomie lipca/sierpnia na tygodniowe wakacje. Wiem, że w przypadku paszportu na pół roku przed końcem jego ważności już miałbym problem na odprawie, jak jest w przypadku dowodu osobistego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Lip 2017 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Nie będzie żadnego problemu, możesz śmiało lecieć
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Lip 2017 16:04 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
Dowod osobisty czy paszport sa takimi samymi dokumentami potwierdzajacymi obywatelstwo kraju unijnego.
Nie wiem skad sie wzielo przekonanie ze do poruszania sie po schengen trzeba miec paszport wazny dluzej niz trzy miesiace.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Lip 2017 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
W niektórych krajach tak jest, ale większość tego nie sprawdzi i powtarza co zasłyszało.
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Lip 2017 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
w moim przypadku gdybym nie miał bagażu rejestrowanego to by mi w ogóle dowodu nie sprawdzili, 4 bramki przekroczone (po loty 2 łączone) i na żadnej nie chcieli dowodu - linie AB, ale te podobno już tak mają jeżeli chodzi o strefę Schengen, jeśli masz dowód ważny to nie masz czym się stresować
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Lip 2017 22:45 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
Witam, 04.08 mam wycieczkę objazdową ( 8 dni),paszport mam ważny do 25.01.18, brakuje więc +- 9 dni..do pełnych 6 miesięcy..
Pytanie, czy ktoś z Was miał doświadczenie z wjazdem do tego kraju z paszportem krótszym niż 6 miesięcy? czy mogą być problemy? tutaj lub tam?
Nie wiem czy zdążę wyrobić nowy :|
Niby informacja na stronie tego kraju: która mówi że paszport ma być ważny na czas zorganizowanej wycieczki, ale różnie to bywa.
https://www.diplomatie.ma/en/Conseilsau ... fault.aspx

Będę wdzięczny za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Lip 2017 22:49 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Nie powinno być problemu,wracasz długo przed wygaśnięciem ważności więc spoko.
Góra
 Profil Relacje PM off
dragen lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 17 Lip 2017 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
masz wystarczająco duzo czasu na wymianę paszportu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Lip 2017 00:45 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
myślisz że zdążę? jest środek sezonu i pewnie ludzi od groma..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Lip 2017 02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Bez sensu ryzykować. Z dużym prawdopodobieństwem cofną Cię na lotnisku w PL za brak ważności paszportu. Kompletuj jutro dokumenty+zdjęcie i biegiem po nowy paszport, zdążysz bez problemu jak ładnie zagadasz :-)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Lip 2017 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
dragen napisał(a):
myślisz że zdążę? jest środek sezonu i pewnie ludzi od groma..

Wniosek o nowy paszport składałam 29 czerwca, a smsa o możliwości jego odebrania dostałam już 11 lipca. Wniosek składałam w Warszawie na Bielanach. @dragen składaj wniosek, bo kolejki nie są tak straszne jak je opisują w mediach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Lip 2017 10:45 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Skoro oficjalne zrodla wskazuja, ze paszport ma byc wazny na dlugosc pobytu, a nie przez 6 mies po to po co sie martwic (z ciekawosci sprawdzilem w roznych zrodlach i kazde mowi to samo)? Nawet USA juz odeszly od tego wyjatkowo idiotycznego wymogu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Sty 2018 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Witam. Kumpel prosi mnie o kupno biletu Raynem do Bristolu ale ma dowód ważny do końca stycznia. Czy nie będzie żadnych problemów jeżeli wróci 30 stycznia? Będzie to jego pierwsza podróż samolotem i nie chcę go narażać na jakieś dodatkowe problemy.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Sty 2018 16:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Spokojnie wróci jeśli tylko 30 stycznia jego dowód jest ważny.Ryzyko jest tylko ,gdyby jakiś atak zimy sparaliżował lotnisko i musiałby zostać do lutego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Wracając do tematu. Kupiłem mu te bilety i powrót ma 29 stycznia ale okazało się że ten dowód ma ważność właśnie do 29 stycznia. Co teraz :?: Odprawę mu zrobiłem, ale system w drodze powrotnej (wizzair) nie chcial go odprawić. Sam wywalał mu przy ważności dowodu rok 2019 i z takim odprawa poszła. Myślicie że może mieć jakieś kłopoty w drodze powrotnej :?:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:12 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 10
29 stycznia jest dniem w którym dowod jest jeszcze wazny, więc powinien na nim wrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:25 

pawele napisał(a):
Wróciłem z Gruzji do Polski dokładnie 45 minut przed końcem ważności dowodu. Nie ma się czym chwalić, ale byłem zmuszony do podróżowania w taki sposób.

Pierwszy problem pojawił się już przy odprawie paszportowej. Strażnik graniczny z Polski nie chciał mi pozwolić na lot. Dopiero jak pokazałem mu bilet powrotny w dniu upłynięcia ważności dowodu to pozwolił na lot. Potem każde kolejne okazania dowodu to kolejne problemy, ale raczej dla samych sprawdzających, bo nie wiedzieli czy mogą mnie przepuszczać dalej czy nie.


z tematu:
uplywajacy-termin-waznosci-dowodu-a-podrozowanie,15,67805
Góra
 PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 31 Sty 2018 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Kumpel wrócił bez problemów bo w ogóle o nic się go nie pytali. Także mimo problemów z odprawą online dało radę wrócić. Jednak nie polecam takiej formy podróżowania gdy ważność dowodu kończy się na drugi dzień po powrocie ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group