Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Gru 2016 01:47 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
@‌Pelegrino-1‌
Jaką klasę zakupiłeś taką dostajesz. Rezerwacja konkretnego miejsca za opłatą w biurze lub dopiero przy check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 05 Gru 2016 08:09 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Generalnie tylko w biurze podróży te klasy premium itd. Na ckinie miejsca wydawane są automatycznie i generuje to system, gdyby każdy z 250 pasażerów miał sobie wybierać konkretne miejsce to pewnie otwieraliby ckin tydzień wcześniej :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Lis 2018 15:10 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Ja w grudniu 2017 dokupiłem sobie upgrade do klasy business elite za 598 zł RT (lot z Warszawy do Cancun i z powrotem). Uważam że to maksymalna cena jaką warto zapłacić za ten upgrade - jedzenie nie powala, a "szeroki wybór napojów bezalkoholowych i alkoholi" oznacza: piwo, wino białe / czerwone, wódka :-)


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 08 Sty 2019 15:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 27 Lis 2018 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
To chyba bardzo dobra stawka, jak za RT. Pytanie tylko, czy upgrade był z Y, czy Y+?
Znajomy leci w przyszłym miesiącu na Kubę (Rainbow) i jemu zaśpiewano sporo więcej.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Lis 2018 16:12 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Była to niska cena jak za business elite w Rainbow (drugi raz takich cen już nie widziałem). Ale tak jak mówię, wg mnie 300 zł za odcinek warto dopłacić; więcej bym nie dał.
W Rainbow działa to tak że w momencie kupowania biletu na lot czarterowy można dokupić usługę dodatkową w postaci upgrade do klasy biznes:

Załączniki:
rainbow.jpg
rainbow.jpg [ 35.66 KiB | Obejrzany 6763 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 27 Lis 2018 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
To zależy, czego się oczekuje od biznesu. Czytałem, że gastronomia w czarterach LO w biznesie nie jest jakaś nadzwyczajna, ale jednak fotel zostaje ten sam, co w połączeniach regularnych i za to - z mojego subiektywnego punktu widzenia - warto dopłacić nawet więcej. Dla mnie to właśnie możliwość rozłożenia się w czasie długiego lotu jest tym, co najważniejsze w C :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 27 Lis 2018 16:49 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Klasa C to też duża różnica w towarzyszach podróży. Brak dzieci, wyjazdów firmowych i innych "wesołych inaczej" grupek. Na długim przelocie mogą bardzo dać w kość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Lis 2018 16:52 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Łóżko bez pościeli, tylko z kocykiem, to wg mnie standard taki jak w kuszetce PKP. W nocy to faktycznie jest duże udogodnienie, ale lecąc w dzień - wielkiego znaczenia dla mnie nie miało.
Podczas mojej podróży była też taka sytuacja, że w jedną stronę nie działał system rozrywki pokładowej w rzędach A,B. W drugą stronę, pasażerce przede mną nie rozkładał się fotel do pozycji leżącej - zrobiła ona niezłą aferę i w końcu ktoś z obsługi rozłożył jej ten fotel ręcznie, na siłę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Lis 2018 23:10 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Moim zdaniem w takiej cenie to nie ma się nawet co zastanawiać - ja bym brał ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Lis 2018 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Ja bym też się skusił na taki upgrade. To, co @tropikey napisał, dla większości pasażerów decydujących się na biznes, nie tyle sam salonik czy większy bagaż jest ważny - to można sobie wykupić za mniejsze pieniądze. Chodzi o sam kilku(nasto)godzinny lot w pozycji siedzącej albo po prostu leżąc. Nawet, jeśli dają tylko koc, to pamiętam mój pierwszy transkontynentalny lot w Y - po 6 godzinach siedzenia w jednej pozycji marzyłem o tym, żeby po prostu się położyć i rozprostować kręgosłup... a lot miał prawie 14h. Czasami te kilkaset złotych spowoduje, że po takim locie weźmiesz prysznic i pobiegniesz korzystać z wakacji zamiast odsypiać przez dwa kolejne dni po locie w Y.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Lis 2018 13:52 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
A ja, dla odmiany, na czarterze wolałbym biznes na locie dziennym. Duży, wygodny fotel przydaje się w ciągu nocy jeśli chcemy dotrzeć wypoczęci na miejsce podróży, to fakt, ale mi nawet w eco udaje się zasnąć i przespać znaczną część lotu, za to siedzenie w klaustrofobicznych fotelach przez 13 godzin w ciągu dnia, gdy spać się nie chce, jest o wiele bardziej uciążliwe. No i w ciągu dnia można bardziej korzystać z serwisu, jeśli takowy jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Lis 2018 14:32 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
1955845624 napisał(a):
Ja bym też się skusił na taki upgrade. To, co @tropikey napisał, dla większości pasażerów decydujących się na biznes, nie tyle sam salonik

No właśnie do saloników nie wpuszczają. Tłumaczą to tym, że Rainbow nie podpisało z lotniskiem umowy na dostęp do saloników biznesowych dla pasażerów czarterowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 30 Lis 2018 21:03 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Nie dopłacać. Nie marudzić . Lecieć z kolanami w zębach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 01 Gru 2019 21:38 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Co sądzicie o dopłacie WAW-HAV w Premium Economy za 600 PLN RT :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Gru 2019 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
brać!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Biko uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 01 Gru 2019 21:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Nie brać, szkoda kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 01 Gru 2019 21:52 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
8h jednak poleci. Ja bym bral w ciemno. Nie jest to C ale jednak spac mozna

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko lubi ten post.
Biko uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 01 Gru 2019 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
600 PLN za upa w obie strony na tak długiej trasie to brzmi jak świetna promocja, brać i się nie zastanawiać.
I pal licho jakie są różnice w karmieniu dla poszczególnych klas na czarterach (konkretnie to kompletnie nie wiem jak to w tym przypadku wygląda) ale zupełnie inny fotel, czyli prawdziwy up a nie blokada środkowego fotela, robi tutaj całą robotę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Gru 2019 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Brać bo w LOT premium jest tego warte. Nawet jeśli to czarter i nie ugra się za wiele z jedzeniem i piciem, ale za sam fotel to warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Gru 2019 21:43 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 52
Loty: 31
Kilometry: 47 622
luftairways napisał(a):
na organizowane wczasy leci kupa karków dresów tipsiar bo do języków zdolności brak, co majątki maja szemrane niestety manier za to nie nie kupią takiego towarzystwa można się spodziewać


Wypisuj proszę w odpowiednim temacie swoje wszystkie loty, żebym przypadkiem nie natrafił na pokładzie na tak wytrawnego podróżnika, który uważa że spanie w hotelu to hucpa, takiego poliglotę, który zagadał by Jana Pawła II, i takiego uczciwego obywatela, któremu Urząd Skarbowy i ZUS wysyłają kartki na święta.

PS: Tak sobie czytam ten wątek, i chyba powinien go przeczytać każdy, kto lata C, dowiedzą się że są grupą, która płaci normalnie kilka tysięcy złotych więcej tylko za lepsze jedzenie :lol: bo przecież za sam fotel się nie opłaca, a bagaż to można za parę groszy dokupić.

PS2: Odpowiedz na pytanie czy się opłaca czy nie, jest z góry obarczona błędem indywidualnego postrzegania konkretnej ceny/zjawiska. Dla mnie będzie się opłacało dopłacić i 2 tysiące, żeby nie spędzić 12 godzin w Y, i powiedzmy że mam na to zasoby finansowe, i podjęcie tej decyzji nie będzie skutkowało negatywnymi odczuciami dla mojej psychiki, natomiast dla kogoś innego, nie będzie się opłacało 500 zł, ponieważ ma uzbierane na atrakcje na miejscu 1000, i opłacenie upgrade zabierze mu potencjalnie połowę atrakcji, przez co psychicznie będzie się czuł źle.

Prosty przykład - 100 bułek za 10 zł - opłaca się czy nie? Na pierwszy rzut oka każdy odpowie że tak, bo to 10 groszy za sztukę, wow! Ale potem okazuje się, że zjem 5, maksymalnie 10 jak się uprę, resztę wyrzucę/rozdam. Wydałem więcej czy mniej niż na 10 bułek? Straciłem czy nie straciłem? Idąc dalej, jeśli rzeczywiście wyrzuciłem 90 bułek, będe się czuł zle, bo straciłem pieniądze, i zmarnowałem pożywienie, ale jeśli oddam je np. do schroniska, to straciłem czy nie? Będe się cieszył że pomogłem zwierzętom, uzasadnie swoją decyzję. Dlatego nie ma czegoś takiego czy opłaca się czy nie, to sprawa indywidualna. Podstawa ekonomii behawioralnej.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group