Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 229 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Lis 2019 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Na przełomie grudnia i stycznia będę leciał na trasie Paryż-San Francisco (lot bezpośredni) i powrót na trasie San Francisco-Nowy Jork-Paryż (czyli z przesiadką ale na jednym bilecie/rezerwacji). Bilet mam w taryfie Basic Economy (czyli najtańsza taryfa).
Z tego co wyczytałem w tym wątku to na trasie CDG-SFO powinny być dwa posiłki?
I zasadnicza sprawa - jak wygląda kwestia bagażu na tych lotach? Oczywiście nie chodzi mi o rejestrowany, który jest dodatkowo płatny tylko o bagaż podręczny/przedmiot osobisty. Z tego co wyczytałem na stronie United to przy taryfie Basic Economy mogę wziąć tylko i wyłącznie jeden przedmiot osobisty (np. laptopa), jednakże z wyłączeniem lotów przez Atlantyk (przez Atlantyk można wziąć i osobisty i podręczny za darmo). Czyli na trasie CDG-SFO sprawa jest jasna - mogę wziąć i przedmiot osobisty i bagaż podręczny. A jak to ma się przy tym locie z przesiadką czyli lot SFO-EWR-CDG? Przez Atlantyk jest tylko oczywiście ostatni odcinek, chociaż wszystko jest na jednym bilecie/rezerwacji? Czy na trasie SFO-EWR muszę wtedy sobie dokupić bagaż podręczny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 09 Sty 2020 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Bilet kupiony za mile- czy dobrze widzę że przysługuje tylko duży podręczny a nie rejestrowany na trasie krajowej LAX-HNL ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 09 Sty 2020 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Na to wygląda, że jak nie masz statusu to 30$ bagaż.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 15 Sty 2020 04:09 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
-- 15 Sty 2020 03:05 --

Powróciłem do UA dosłownie na trzy loty (RT WAW-PIT za ~580$ przekonała mnie do zdrady SkyTeamowych ideałów) - w tym dwa już odbyte na trasie BRU-EWR-PIT jako powrót do rzeczywistości po świętach w Polsce. W 2017/18 robiłem po 15-20 lotów UA krajowych i było słabo.

Teraz z kolei jestem zachwycony! Ale, że jest we mnie mały chłopiec to jest to dość częste u mnie ;-)

Samolot na LongHaulu to Dreamliner-10 wygodny i pachnący nowością. Nawet w ECO znośne jedzenie (wersja Kosher - lepsza jadłem jedynie na pokładzie TĄP-u i JetAirways (R.I.P.)). Obsługa przemiła, 4 kieliszki wina na lepszy sen(s) na nikim nie zrobiły negatywnego wrażenia (w zeszłym roku na IAD-MUC w PE Lufy odmówiono mi drugiego drinka mimo iż byłem w 99% trzeźwy i bezproblemowy. Okazało się, że nikomu nie dawano 2 rundy napoju z %).
Przylot z opóźnieniem 20 minut i.... no i trochę mojej winy, bo miałem przesiadkę skrócona z 1:45 na 1:25 i była spokojnie do zrobienia w biegu, ale postanowiłem przetestować "Customer Service" United. Szybką emigration (ludzie w kolejce dziwnie patrzą jak tylko dajesz paszport i bez odsciskow, a jedynie że zdjęciem po 20 sekundach masz pieczątkę - gloria dla H1B ;-) i dość długie oczekiwanie do security na terminalu Charlie (C) na EWR. Spóźniłem się około 15 minut na lot, więc od razu przedzwoniłem na infolinię i dostałem lot za godzinę (dosłownie - pomyślałem, panie, a gdzie moje 600euro plus?) i tutaj dość śmieszna sytuacja - self-check in kiosk po skanie paszportu wypluł mi... 4 karty pokładowe - EWR-PIT (czyli tak jak miało być) plus PIT-IAD, IAD-MUC, MUC-WAW na następny dzień ;-) Coś się dziwnego stało, ale dopiero po powrocie do PIT zajrzałem do okienka UA i wyjaśniłem sprawę - teoretycznie zawaliło OPODO, ale kto ich tam wie. W sumie przyleciałem opóźniony o około 65 minut. To było 9 dni temu - nasmarowałem "Complain" - bardzej dla zachowania amerykańskich standardów (ja chcę rozmawiać z menedżerem!) i dzisiaj dostałem voucher na 200$. Not bad.

-- 15 Sty 2020 03:09 --

chester0 napisał(a):
Bilet kupiony za mile- czy dobrze widzę że przysługuje tylko duży podręczny a nie rejestrowany na trasie krajowej LAX-HNL ?


@Chester - w czerwcu zeszlego roku na ORD-SFO (bilet za mile) oplata 30$ dolcow bylo nawet w First Class - to sa krajowki ;-) Tylko Southwest i moze(?) Alaska maja w cenie?
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 03 Lut 2020 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Nie chcę zaśmiecać nowym tematem, więc zapytam tutaj. Kilka dni temu zakupiłem loty do USA dla 4 osób. Wszyscy na jednej rezerwacji - loty kupione na stronie United wykonywane przez Swiss i Lufthanse. Okazało się że poleci jeszcze jedna osoba i muszę kupić jej bilet. I ltu pytania czy można byłoby te rezerwacje w jedną, ewentualnie razem się odprawić? Jeśli nie to Czy nie będzie problemu żebyśmy usiedli razem? I ogólnie czy mogą być jakieś problemy z tego tytułu na lotniskach? Pytam bo ta osoba to mój ojciec i nie ma opcji żebym mógł zostawić go gdzieś samego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 03 Lut 2020 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 100
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Ogólnie to nigdy nie łączyłam rezerwacji i tutaj nie pomogę - najlepiej zapytać się przewoźnika o taką opcję.
Natomiast nie raz leciałam w grupie gdzie każdy z nas osobno kupował bilet i nigdy nie było problemu aby usiąść razem - najczęściej odprawialiśmy się on-line i wybieraliśmy miejsca koło siebie (każdy na swojej rezerwacji)
Jedyne zagrożenie które może się pojawić to overbooking i wylosowanie przez system np. Twojego ojca jako "osoby nadprogramowej" - natomiast zawsze w pierwszej kolejności szukają ochotników a że za loty za ocean płacą dobre odszkodowanie to raczej będzie więcej chętnych. U mnie szukano 150 ochotników bo zamiast A380 podstawiono B747 - kolejka chętnych była tak duża że część obeszła się smakiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 04 Lut 2020 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Napisz maila do United. Sprawnie odpowiadają i generalnie są pomocni w takich przypadkach.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 04 Lut 2020 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Skorzystałem z chata na stronie United i miła pani powiedziała, że nie ma możliwości połączenia rezerwacji ale może zaznaczyć w systemie, że podróżujemy wspólnie i rzekomo na lotnisku będą o tym wiedzieć w razie czego. Cóż, zobaczymy :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 23 Lut 2020 23:37 

Rejestracja: 23 Lut 2020
Posty: 2
Szukam połączenia na stronie United. Kiedy wybrałem interesujący lot i miałem wybraną lokalizacje US to wyszła mi cena 327 USD. Zmieniając lokalizacje na PL (kwota podana w PLN) podana cena była znacznie wyższa. O co w tym chodzi? Czy jak kupie bilety z zaznaczoną lokalizacją US będę miał jakiś problem? Podałem wszystkie dane karty kredytowej łącznie z krajem i wszytko wydawało się OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Lut 2020 11:19 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
niby jaki problem mialbys miec?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 24 Lut 2020 19:44 

Rejestracja: 23 Lut 2020
Posty: 2
No właśnie nie rozumiem tego. Dlaczego te ceny tak znacząco się różnią? Czy mam prawo kupić bilet z zaznaczoną lokalizacją USA? Czy ktoś mi się potem do tego nie doczepi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 24 Lut 2020 19:54 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Masz prawo i nikt się nie doczepi.
edit: tu chodzi o konkurencyjnosc rynku i tyle żadnej wiecej filozofii
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 24 Lut 2020 20:48 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
@Maciej Sudnik
Przy zaznaczonej lokalizacji USA możesz mieć problem z tym, że billing address też musi być z USA i dlatego nie każdą kartą da się zapłacić. Billing adres nie może też być zmyślony - bo jest to weryfikowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 24 Lut 2020 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
Maciej Sudnik napisał(a):
No właśnie nie rozumiem tego. Dlaczego te ceny tak znacząco się różnią? Czy mam prawo kupić bilet z zaznaczoną lokalizacją USA? Czy ktoś mi się potem do tego nie doczepi?


Możesz kupić w tej niższej cenie przez np. ORBITZ
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 25 Lut 2020 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Hej, lecę do USA w jedną stronę Swiss a w drugą Lufthansa. Bilety kupione a stronie United. Dane imigracyjne API wypełniłem na stronie Lufy - dobrze rozumiem że są one już w systemie i nie muszę wpisywać ich ponownie na stronie Swissa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 07 Mar 2020 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Mamy bilet z USA na trasie DEN - EWR - TXL w Basic Eco. Na stronie UA jest info, że duży podręczny jest dozwolony na lotach transatalntyckich, a presonal item na pozostałych. Czy to oznacza, że na trasie DEN EWR może być personal item, a dalej normalny (co nie ma trochę sensu) czy może z uwagi na to, że całość jest na jednym bilecie to na obu odcinkach jest duży podręczny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 07 Mar 2020 19:33 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
W zeszłym miesiącu miałem, 3 krajówki po USA, tam nikt niczego nie ważył nie mierzył i generalnie niczego nie sprawdzał odnośnie podręcznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 13 Lis 2020 22:25 

Rejestracja: 13 Lis 2020
Posty: 1
A jak z odszkodowaniami od UA? miał ktoś z nimi styczność na tym polu i może co-nieco opisać?
Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 14 Lis 2020 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
Miałem kupione bilety UA na lipiec 2020 przez Orbitz. W kwietniu otrzymałem maila o anulowaniu lotów, a w czerwcu dostałem w pełnej kwocie zwrot na kartę.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Benias 14 Lis 2020 20:39, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 14 Lis 2020 20:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
na lipiec 2029

Dało się tak kupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 229 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group