Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Cze 2018 01:34 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Informacyjnie podpowiem, że wbrew temu co mówią systemy rezerwacyjne itp. za lot w taryfie BasicEconomy w klasie N wpadło mi po 250 mil do M&Msów za każdy segment. Jest to o tyle ciekawe, że nawet United nie daje do swojego programu lojalnościowego ani pół mili za lot w tej drewnianej taryfie...
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 06 Cze 2018 21:51 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Jaki podręczny jest w tym BEconomy? Jedzenie da radę dokupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 06 Cze 2018 22:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
LLAP napisał(a):
Jest to o tyle ciekawe, że nawet United nie daje do swojego programu lojalnościowego ani pół mili za lot w tej drewnianej taryfie...


UA daje mile awardowe za taryfę N na ogólnych zasadach (na podstawie przelicznika $=mile)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 07 Cze 2018 02:02 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@ind_globtroter
Jedzenie można bez problemu dokupić.
Problem jest z bagażem - coś a'la mały podręczny (22 cm x 25 cm x 43 cm)- i to nawet nie możesz się sam odprawić - na lotnisku zanim otrzymasz karty pokładowe to pracownik UA weryfikuje wielkość Twojego bagażu - w przypadku nie zmieszczenia do koszyka - 50$. Ja leciałem jedynie z paszportem, portfelem, telefonem i łądowarką więc dla mnie ta taryfa "fits perfectly".

@marek2011
Dziękuję za potwierdzenie informacji - w czasie zakupu biletów na United.com jest informacja, że w tej taryfie nie ma żadnych "milleage plus awards miles" czy jakoś tak - stad moje zdziwienie...

Na maila zamiast kart pokładowych przychodzi taki mail:


We're unable to provide boarding documents for travelers in this reservation at this time. Please visit an airport kiosk or see a United representative at the airport to receive boarding documents for the following travelers:

XXXXXXXX

Travelers who purchased Basic Economy and have indicated that they're not bringing a checked bag need to see a United representative to complete their check-in. You may complete check-in online if you indicate that you'll have a checked bag. Please visit https://checkin.united.com and enter your confirmation number to get started.

If you have questions or need assistance, please go to united.com or the United app, use an airport kiosk, speak to a United representative at the airport or call 1-800-UNITED-1 (1-800-864-8331).

Please note: Minimum required check-in and boarding times vary by airport. If you're not in the immediate boarding area at the required minimum time before departure, your reservations are subject to cancellation and you may not be eligible for denied boarding compensation. Review minimum required check-in and boarding times at http://united.com/web/en-US/content/tra ... fault.aspx.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 24 Sie 2018 01:37 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Kolejne kilka słów o United, a w zasadzie o ich "subsidiary" airlines: Republic & Mesa & Skywest - Ogólnie na plus:

- Samoloty to Embraery 170/175/190/195 - bez zarzutów dotyczącyh wieku czy tym podobnych - ładne wnętrze, wreszcie 31/32 cale na nogi - więcej niż w Austrian Airlines/LH na long haulach.
- Połączenia co do minuty ( w zasadzie zawsze kilknaście minut do przodu - w US lot, który trwa 2 godziny jest oznaczony jako 2:30 :)) i bardzo sprawne transfery (ORD, IAH, IAD)
- Nawet przy taryfie N (Basic Economy) co najmniej 250 mil do MMsów

Najlepszy był rejs (ORD-CLT) przed samym lądowniem nagły Go-Around - komunikat prosty: "Kiedy Ci ludzie wyłaczyli ten pas z użycia?" ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 06 Gru 2018 18:56 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Czy w klasie ekonomicznej na pokładzie United na trasie transatlantyckiej serwuje się alkohol w cenie biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 06 Gru 2018 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Piwo i wino.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
omnibusik uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 11 Gru 2018 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Ktoś z doświadczenia może powiedzieć ile się czeka na odpowiedź mailową od nich? Wysłałem maila przez formularz na ich stronie 3 dni temu i cisza, ani potwierdzenia otrzymania maila, ani odpowiedzi... Nie chcę im spamować i wysyłać jeszcze raz, to u nich normalne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 11 Gru 2018 16:41 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
Ze trzy razy składałem u nich reklamację i zawsze w przeciągu kilku minut przychodził email zwrotny z numerem zgłoszenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 31 Sty 2019 11:49 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 1
Planuję kupić bilet łączony z Monachium do Las Vegas z przesiadką w Chicago. Taryfa Basic Economy. Mam pytanie o bagaż podręczny. Wg tego co czytałam na stronie United Airlines, na lot transatlantycki mam za darmo bagaż podręczny duży i mały, ale na lot krajowy już tylko mały. Kombinację lotów znalazłam na tickets.pl. Czy mimo rozpoczęcia lotu podróżą międzykontynentalną w tej samej linii będę musiała dopłacać za duży bagaż podręczny przy locie krajowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 12 Lut 2019 16:15 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Spróbuj dokonać rezerwacji, nawet na stronie United. Powinna wyświetlić się informacja o bagażu.

Ktoś pisał, że na pokładzie nie ma już soku pomidorowego. Leciałem, jest. W puszce, był już doprawiony i niesmaczny.
W ogóle to pierwszy raz leciałem tymi liniami na trasie transatlantyckiej i nie polecam. Spodziewałem się, że standard będzie niższym niż w Lufthansie, ale nie do tego stopnia. Bardzo słaba rozrywka pokładowa, siedzenia znacznie mniej wygodne, stare samoloty, średnia obsługa.
Smak jedzenia pozostawiał wiele do życzenia, a porcje były małe. Drugi posiłek - croissant z mikrofali i mały jogurt zwaliło mnie z nóg. Lepiej dopłacić i lecieć czymś porządnym.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 13 Lut 2019 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Mam te same odczucia, co moj przedmowca. W piatek lecialem LH na trasie CDG-MUC-BOS a wczoraj wracalem UA BOS-IAD-CDG - roznica w serwisie pokladowym to niebo a ziemia. Porcje jedzenia male (wzialem posilek wegetarianski - ryz z warzywami, do tego salatka z niesmiertelnym sosem vinaigrette i malutka buleczka), plastikowe sztucce, z alkoholi jedynie piwo i wino, na plus fakt, ze napoje gazowane sa serwowane w duzych puszkach. Sniadanie to jak wspomnial @omnibusik pognieciony croissant i jogurt truskawkowy, zal.pl. Obsluga mocno wiekowa, ale akurat panie krzatajace sie w mojej okolicy byly mile i same proponowaly pasazerom miejsca w Econoy Premium z wieksza przestrzenia na nogi, bo maszyna byla bardzo slabo wypelniona. Na locie krajowym United Express (MESA) za darmo zimny napoj, ale tutaj nie mam sie czego przyczepic, bo lot trwal nieco ponad godzine. Na lotniskach BOS i IAD w hali odpraw wszedzie stoja automaty, trzeba samodzielnie drukowac karty pokladowe i ew. tagi bagazowe, jakos nie podobaja mi sie te "dziadowe" karty na cienkim papierze, ale coz. Na rozrywke pokladowa nie moge narzekac, lecialem B787, wiec samolot nowy, bylo kilka filmow, ktore nie byly wyswietlane w polskich kinach, wiec te 6 h 40 minut szybko mi uplynelo.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Lip 2019 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Planuję kupić lot EWR-LAS linią United Airlines. Musze nadać bagaż rejestrowany lecz, poza tym mam plecak, którego wymiary wynoszą 12x28x46cm, a limit "personal item" to 22x25x43cm. Niestety dwóch większych wymiarów nie da się zredukować. Dokupienie "carry-on bag", w której limitach mieści się mój plecak kosztuje 35$. Czy w ogóle przejmować się takimi drobnymi różnicami? I najważniejsze? Ile bym musiał dopłacić na lotnisku jeśli wyłapano by mnie ze zbyt dużym "personal item"? 35$ czy sporo więcej?
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Lip 2019 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Nikt tego nie będzie mierzył.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 17 Lip 2019 16:12 

Rejestracja: 16 Lip 2019
Posty: 2
Kupiłem bezpośrednio u nich bilety WRO-MUC-SFO i z powrotem ORD-FRA-WRO (podając adres w stanach i płacąc revolutem). Czy będę mógł się odprawić z ich aplikacji, czy przed lotem na lotnisku WRO? Kupiłem u nich, bo było dużo taniej niż w Lufthansie, a teraz mam lekki stres :)
Piszą, że przy Basic Economy na lotach transatlantyckich wliczony jest bagaż podręczny, ale jeśli lecę najpierw do MUC, to czy on dalej będzie w cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 17 Lip 2019 16:55 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
W lipcu zrobilem z nimi kilka odcinkow a wiec odprawa z Polski i na powrot do Polski wymaga sprawdzenia dokumentow i robia to na lotnisku, rejsy krajowe w USA spokojnie w apce. Bagaz podreczny na cala trase.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 18 Lip 2019 10:33 

Rejestracja: 16 Lip 2019
Posty: 2
Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 13 Paź 2019 14:43 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 25
Loty: 112
Kilometry: 273 413
Witam, zamierzam wykorzystac darmowe vouchery za opozniony lot, wchodzac przez strone us ceny sa duzo tansze na loty z europy niz na stronach z eu, czy kupowal ktos juz w taki sposob? dodam tylko ze dochodze do platnosci i moge wybrac adres rozliczeniowy w eu a cena jest bezmala o polowe tansza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 13 Paź 2019 14:46 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
a problem w czym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 13 Paź 2019 14:51 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 25
Loty: 112
Kilometry: 273 413
w tym czy nie bedzie zadnych problemow z tym zwiazanych? na lotnisku? sam w sumie nie wiem, dlatego pytam czy ktos kupowal bo roznica w cenie duza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: worminfested oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group