Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 229 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 07 Gru 2020 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Wie ktoś czy do biletu UA za mile w Economy przysługuje normalny podręczny i rejestrowany?
Trasa LIH-SFO. Póki co lotów nie ma w ogóle w systemie więc nie mam nawet jak sprawdzić z infolinią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#82 PostWysłany: 08 Gru 2020 10:10 

Rejestracja: 08 Gru 2020
Posty: 1
Zbanowany
Witam bardzo serdecznie chciałbym się zorientować z tą linią lotniczą czy polecacie i czy warto ją wybrać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 08 Gru 2020 10:17 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
polecamy, warto ją wybrać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 08 Gru 2020 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
maginiak napisał(a):
Wie ktoś czy do biletu UA za mile w Economy przysługuje normalny podręczny i rejestrowany?
Trasa LIH-SFO. Póki co lotów nie ma w ogóle w systemie więc nie mam nawet jak sprawdzić z infolinią.


Nie. Na krajówkach po USA nie ma bagażu rejestrowanego. Możesz go wykupić na lotnisku za 35 USD.
Podręczny jest w normalnej formie tj. walizka kabinowa i mały przedmiot np. torba na laptopa, mały plecak itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 08 Gru 2020 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@hubson Dzięki.
Potrzebuję dwie regularne kabinówki i jeden duży rejestrowany.
Dobrze patrzę, że gdybym chciała kupować za pieniądze a nie za mile, muszę wybrać taryfę Economy Lowest (nie Basic) i dokupić rejestrowany za 35$ na lotnisku?

Piszą też na stronie, że przedpłata za rejestrowany to 30 $ ale przy zakupie biletu nie można go dodać - zakładam że można edytować rezerwację po zakupie biletu i wtedy dodać bagaż rejestrowany za 30$ zamiast płacić 35 na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 08 Gru 2020 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
Bagaż rejestrowany w UA kupujesz na lotnisku - sam mam lot za $ i nie ma opcji zakupu bagażu. Nie ma znaczenia jaka to wersja economy - oni po prostu nie mają rejestrowanego w standardzie.

p.s. u mnie wygląda to tak.

Załączniki:
ua.jpg
ua.jpg [ 120.58 KiB | Obejrzany 4871 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 12 Lut 2021 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Macie doswiadczenia jesli chodzi o polityke zmiany dat w wypadku anulacji, badz zmian godzin przylotu ? Sa elastyczni? Info ktore jest na stronie jest zbyt ogolne https://www.united.com/ual/en/us/fly/he ... anges.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 12 Lut 2021 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2028
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Nawet przed covidem to zawsze miałem dobre doświadczenia. Kilka razy na lotnisku zmieniałem sobie na wcześniejsze loty za darmo albo na całkiem inne bo samolot się lekko spóźniał i miałem zagrożoną przesiadkę.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 12 Lut 2021 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Zastanawia mnie czy bedzie wchodzilo przesuniecie lotu o kilka miesiecy w wypadku anulacji, bede musial do nich zadzwonic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 01 Cze 2021 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Macie dowiadczenia z tzw. Waitlist w UA ? Jak wielu rowniez skorzystalem z deala na loty do GUM/NRT/HNL (loty-ow-przez-pacyfik,1551,110311?start=300) i widze, ze jest dosyc ciekawa opcja Upgrade. Za 20k mil plus 75$ mozna dostac upgr do C. Teraz pytanie, jesli wszedzie jest status listy oczekujacych to jakie sa szanse, ze z tej listy upgrade zostanie zrobiony badz nie?

Załączniki:
Upgr.JPG
Upgr.JPG [ 35.99 KiB | Obejrzany 4103 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 01 Cze 2021 11:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Jak będzie wolne miejsce to dostaniesz up jak nie , to nie. Oni mają cały skomplikowany system przydzielania tych upów wg kolejności, statusów, źródła upa itp.
Na marginesie : masz ofertę rzeczywiście tylko z dopłatą 75$ na całą trasę? Sprawdziłem z ciekawości i u mnie pokazuje 30k +600$ przy bilecie one-way do NRT, a ty masz RT.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 01 Cze 2021 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2028
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Jak nie masz statusu w UA to jesteś ostatni do up-a.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 01 Cze 2021 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Tutaj znalazlem jeszcze sporo przydatnych informacji.
https://www.flyertalk.com/articles/what ... isted.html

@marek2011 Tak za cala trase. System im troche chyba sfiksowal bo jako powrot w RT mam tylko odcinek EWR-PVD. Wyglada na to ze on to rozpoznaje jako krajowke bo RT jest do GUM, a wlasnie sprawdzielm jakie sa wartosci (ponizej

Załączniki:
Points.JPG
Points.JPG [ 103.8 KiB | Obejrzany 4102 razy ]
Screenshot_20210601-120535_United Airlines.jpg
Screenshot_20210601-120535_United Airlines.jpg [ 53.82 KiB | Obejrzany 4108 razy ]
Screenshot_20210601-120557_United Airlines.jpg
Screenshot_20210601-120557_United Airlines.jpg [ 52 KiB | Obejrzany 4108 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 05 Lis 2021 07:40 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 28
Loty: 14
Kilometry: 31 468
Zamierzam kupić bilet na lot z Barcelony do San Francisco przez Toronto. Najkorzystniejszą ofertę znalazłem liniami United Airlines. Problem w tym, że na stronie United Airlines w taryfie basic economy można zabrać na pokład tylko przedmiot osobisty. Natomiast przy rezerwacji lotu na stronie mytrip.com w podsumowaniu rezerwacji widnieje informacja, że na pokład mogę zabrać jeden przedmiot osobisty na osobę i jeden bagaż podręczny na osobę.
Orientuje się ktoś, czy zostanę wpuszczony z dwoma sztukami bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 05 Lis 2021 08:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
https://www.united.com/ual/en/PL/fly/tr ... ry-on.html

Cytuj:
Basic Economy
If you're traveling on a Basic Economy ticket, you can only bring one personal item on board. There are some exceptions, which we list below.


Cytuj:
If you're traveling on a Basic Economy ticket and one of the following exceptions apply, you can follow our normal carry-on bag policy:

Customers traveling on trans-Atlantic flights to or from the U.S., Mexico and Central America, as well as to and from El Salvador, Panama and South America


Ja to rozumiem jako że to lot przez Atlantyk, masz normalnie możliwość wzięcia bagażu podręcznego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 05 Lis 2021 17:48 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 28
Loty: 14
Kilometry: 31 468
Tak tylko co potem z lotem z Toronto do San Francisco? Jest to liczone jako jeden lot z Barcelony do San Francisco?
Sprawdziłem jeszcze lot krajowy w USA liniami United Airlines na mytrip.com i w podsumowaniu też wyszczególnione, że mogę zabrać ze sobą przedmiot osobisty i bagaż podręczny dodatkowo klasa jest oznaczona jako Economy nie Basic Economy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 05 Lis 2021 18:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@Gliszmir : możesz zabrać na całą podróż bagaż podręczny + przedmiot osobisty. Poza tym szczerze mówiąc nigdy, odkąd kilka lat temu wprowadzili te taryfy Basic, nie widziałem, żeby ktoś na to zwracał uwagę na lotnisku przy boardingu pod kątem bagaży. Oczywiście mogło to się zmienić teraz w okresie pandemii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 15 Lut 2022 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1127
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Cześć!
widzę, że Polska dalej nie widnieje na liście krajów, które nie mogą kupować biletów online...

Zanim jescze to wiedziałem, próbowałem kupić loty bezpośrednio na stronie United, które kosztowały 89USD/pax (178USD). Na ostatnim kroku przy wyborze kraju pochodzenia płatność nie przechodziła, ponieważ przy PL strona przekalkulowywała cenę na PLN.
Przy drugiej próba płatności, gdzie kwota na stronie United widniała w PLN, w Revo liczyła się już w USD, przez co prawie przez przypadek zapłaciłem z bilet 8x więcej niż powinienem.

Nie miałem wczoraj zbyt dużo czasu, żeby się w to bawić i czytać o co chodzi i niestety cena przepadła.

Dziś zerknąłem na poprzednie posty w temacie, żeby podawać inny adres - np. Niemcy. Czy to dalej przechodzi? Przez OTA nie chcę brać.

Termin lotu jest sztywny, w piątek, latem, zatem ciężko o ciekawą cenę. Niby jest jeszcze Delta 50PLN/os drożej, ale bez wyboru miejsc, inny sojusz itp.

Dzięki za pomoc!

Załączniki:
united revolut.png
united revolut.png [ 56.09 KiB | Obejrzany 2991 razy ]
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 15 Lut 2022 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2028
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
kiedyś podawałem adres biura mojej firmy w Chicago i przechodziło ;)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 15 Lut 2022 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2706
HON fly4free
Moje zakupy w UA sprzed tygodnia: wiedziałem, że taka opcja (wprowadzenie adresu polskiego i zmiana waluty) będzie funkcjonować.
To samo było przy zakupach biletów w Delcie - to jest jakiś standard dla amerykańskich dużych linii.
Więc postanowiłem "wyd..." Freda i stwierdziłem, że wpiszę adres turecki i zapłacę w lirach (w telefonie w aplikacji zobaczyłem, że zyskam na tym 30 PLN).
Poszło zgodnie z oczekiwaniami, lecz to ja zostałem przez Freda "wy.." - bo nie sprawdziłem kursu na stronie Visa, a on niestety był niezbyt korzystny - więc straciłem na tej operacji kilkanaście złotych.
Nauczyłem się przez to, że nie ma co kombinować z walutą tylko: jeżeli chcę zapłacić w PLN to wpisuję polski adres w danych przy płatności (nie ma znaczenia karta jaką się płaci) lub amerykański jeżeli chcę zrobić płatność w USD.

Sytuacja opisana przez @wasil10 jest wyjątkowo dziwna, bo nie przewalutowało mu płatności prawidłowo, tylko kwota pozostała ta sama ale zmieniła się waluta.
Z tego co jednak pamiętam, zakup w amerykańskich liniach lotniczych (i OTA) w ciągu 24 można anulować, więc mam nadzieję, że się udało wybrnąć z zaistniałej sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 229 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: czeskipepik oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group