Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Lis 2019 13:40 
Awatar użytkownika

Loty: 116
Kilometry: 366 368
niebieski
Na przełomie grudnia i stycznia będę leciał na trasie Paryż-San Francisco (lot bezpośredni) i powrót na trasie San Francisco-Nowy Jork-Paryż (czyli z przesiadką ale na jednym bilecie/rezerwacji). Bilet mam w taryfie Basic Economy (czyli najtańsza taryfa).
Z tego co wyczytałem w tym wątku to na trasie CDG-SFO powinny być dwa posiłki?
I zasadnicza sprawa - jak wygląda kwestia bagażu na tych lotach? Oczywiście nie chodzi mi o rejestrowany, który jest dodatkowo płatny tylko o bagaż podręczny/przedmiot osobisty. Z tego co wyczytałem na stronie United to przy taryfie Basic Economy mogę wziąć tylko i wyłącznie jeden przedmiot osobisty (np. laptopa), jednakże z wyłączeniem lotów przez Atlantyk (przez Atlantyk można wziąć i osobisty i podręczny za darmo). Czyli na trasie CDG-SFO sprawa jest jasna - mogę wziąć i przedmiot osobisty i bagaż podręczny. A jak to ma się przy tym locie z przesiadką czyli lot SFO-EWR-CDG? Przez Atlantyk jest tylko oczywiście ostatni odcinek, chociaż wszystko jest na jednym bilecie/rezerwacji? Czy na trasie SFO-EWR muszę wtedy sobie dokupić bagaż podręczny?
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 09 Sty 2020 12:24 
Awatar użytkownika

Loty: 285
Kilometry: 729 419
srebrny
Bilet kupiony za mile- czy dobrze widzę że przysługuje tylko duży podręczny a nie rejestrowany na trasie krajowej LAX-HNL ?
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 09 Sty 2020 12:52 
Awatar użytkownika

złoty
Na to wygląda, że jak nie masz statusu to 30$ bagaż.

Image
 Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.

#64 PostWysłany: 15 Sty 2020 03:09 

srebrny
-- 15 Sty 2020 03:05 --

Powróciłem do UA dosłownie na trzy loty (RT WAW-PIT za ~580$ przekonała mnie do zdrady SkyTeamowych ideałów) - w tym dwa już odbyte na trasie BRU-EWR-PIT jako powrót do rzeczywistości po świętach w Polsce. W 2017/18 robiłem po 15-20 lotów UA krajowych i było słabo.

Teraz z kolei jestem zachwycony! Ale, że jest we mnie mały chłopiec to jest to dość częste u mnie ;-)

Samolot na LongHaulu to Dreamliner-10 wygodny i pachnący nowością. Nawet w ECO znośne jedzenie (wersja Kosher - lepsza jadłem jedynie na pokładzie TĄP-u i JetAirways (R.I.P.)). Obsługa przemiła, 4 kieliszki wina na lepszy sen(s) na nikim nie zrobiły negatywnego wrażenia (w zeszłym roku na IAD-MUC w PE Lufy odmówiono mi drugiego drinka mimo iż byłem w 99% trzeźwy i bezproblemowy. Okazało się, że nikomu nie dawano 2 rundy napoju z %).
Przylot z opóźnieniem 20 minut i.... no i trochę mojej winy, bo miałem przesiadkę skrócona z 1:45 na 1:25 i była spokojnie do zrobienia w biegu, ale postanowiłem przetestować "Customer Service" United. Szybką emigration (ludzie w kolejce dziwnie patrzą jak tylko dajesz paszport i bez odsciskow, a jedynie że zdjęciem po 20 sekundach masz pieczątkę - gloria dla H1B ;-) i dość długie oczekiwanie do security na terminalu Charlie (C) na EWR. Spóźniłem się około 15 minut na lot, więc od razu przedzwoniłem na infolinię i dostałem lot za godzinę (dosłownie - pomyślałem, panie, a gdzie moje 600euro plus?) i tutaj dość śmieszna sytuacja - self-check in kiosk po skanie paszportu wypluł mi... 4 karty pokładowe - EWR-PIT (czyli tak jak miało być) plus PIT-IAD, IAD-MUC, MUC-WAW na następny dzień ;-) Coś się dziwnego stało, ale dopiero po powrocie do PIT zajrzałem do okienka UA i wyjaśniłem sprawę - teoretycznie zawaliło OPODO, ale kto ich tam wie. W sumie przyleciałem opóźniony o około 65 minut. To było 9 dni temu - nasmarowałem "Complain" - bardzej dla zachowania amerykańskich standardów (ja chcę rozmawiać z menedżerem!) i dzisiaj dostałem voucher na 200$. Not bad.

-- 15 Sty 2020 03:09 --

chester0 napisał(a):
Bilet kupiony za mile- czy dobrze widzę że przysługuje tylko duży podręczny a nie rejestrowany na trasie krajowej LAX-HNL ?

@Chester - w czerwcu zeszlego roku na ORD-SFO (bilet za mile) oplata 30$ dolcow bylo nawet w First Class - to sa krajowki ;-) Tylko Southwest i moze(?) Alaska maja w cenie?

Ostatnio podbity przez LLAP, 15 Sty 2020 03:09
 Relacje PM off  

[ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: BusinessClass, CommonCrawl [Bot] oraz 8 gości