Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 09 Sty 2023 01:55 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Zdarzało mi się latać co prawda w 2 osoby, ale w różnych taryfach i także na lotach wypchanych po dach nigdy nie było tak żeby system nie posadził nas koło siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#122 PostWysłany: 09 Sty 2023 02:00 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Z moich obserwacji (kilka lotów w Basic Economy UA) - raczej przydzielają mimo wszystko miejsca w miarę koło siebie (uwaga: moje spostrzeżenie to rodzina 2+2 z nastolatkami, więc nie wiem co by było z 4 dorosłymi...), ale wybierają najgorsze z możliwych, np. na samym końcu samolotu. Choć raz zdarzyło się, że jedno miejsce (z czterech na bilecie) przydzielili wyraźnie gdzie indziej... status (mam Platinum) w niczym nie pomaga, traktują jak trędowatych. "Sposobów" nie znam, poza kupieniem miejsca :lol: Pewną ciekawą anomalią było to, że zaraz po zakupie biletu (przez OTA) mogłem na stronie UA wybrać wypasione miejsca (z racji statusu), a potem... wszystkich nas automat przerzucił na koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#123 PostWysłany: 09 Sty 2023 07:57 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Obecnie w Basic Eco United nie możesz wybrać już miejsca mając Golda. Dopiero przy odprawie :( i mimo Golda mnie i dziewczynę rozdzielili na krajówce w USA, a samolot nie był pełny.
Góra
 Profil Relacje PM off
holonomic1 lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 12 Sty 2023 03:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
United nadal pozostaje moją ulubioną linią w stosunku jakości do ceny ale.. reklamacji nie wzieli na klatę. Przeładowali samolot w BOG i im się nie wyważył. Powrót do gate i wyładowanie cargo i bagaży plus szukanie ochotników za 500 usd(nie zdążyłem się zgłosić tylu chętnych). Oczywiscie spoznilem sie na przesiadke i po dlugich rozmowach chat+ live dali LO via waw do ams. W sumie przyjałbym zaproponowane 100usd do wydania bo jestem ważnym klientem :D Ale skoro coś chcą dać to mogą i 600€ inaczej zlaliby temat zwalając na pogodę czy coś tam.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 26 Sty 2023 21:26 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
Dziękuje wam za odpowiedzi dotyczące rozmieszczenia miejsc w Basic Economy!
Wrzucę ciekawostkę w tym temacie - samolot United, na który miałem rezerwacje BE dla 3 pasażerów, już się zapełniał, chociaż do odlotu jeszcze 2 miesiące, więc obawiałem się, że może być tak, że w końcu nie dostaniemy 3 miejsc obok siebie. Dlatego napisałem na chacie United i zapytałem konsultantkę jak to jest, czy raczej dostaniemy miejsca obok siebie przy biletach BE, oraz jakie ma rady na to, żeby faktycznie takie miejsca obok siebie otrzymać i.. konsultantka w pewnym momencie poprosiła mnie o nr rezerwacji, który podałem, a po kilku minutach wróciła do mnie i oznajmiła, że zrobi dla mnie wyjątek i za darmo, na 2mce przed wylotem, zatwierdzi nam 3 miejsca obok siebie w obie strony 8-) Dostaliśmy jakieś 3 miejsca obok siebie na tyle samolotu, bez rewelacji, ale ważne żeby mamy ten spokój i wiemy, że na pewno w obie strony będziemy siedzieć razem, a gdybyśmy chcieli zapłacić za tę przyjemność, mając tickety Basic Economy, to opłata wynosiłaby łącznie jakieś 900pln w obie strony :D
Nie wydaje mi się, że każdy, kto napiszę do nich na czacie, od razu dostaje taki gratis, ale warto spróbować, jeżeli wam też zależy na miejscach obok, ale bez uszczuplania budżetu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#126 PostWysłany: 02 Lut 2023 14:40 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
To może przy okazji jeszcze jedno pytanie, jeżeli chodzi o wymiary bagażu podręcznego - walizka podręczna ma mieć 56x35x22cm, więc jest troche węższa od podręcznych, które proponują europejskie linie, a moja walizka na podręczny jest troche szersza, tzn. ma 38cm szerokości. Czy mogą robić problem o te 3cm? Czy zdarzało się wam, aby sprawdzali wymiary podręcznego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 02 Lut 2023 14:45 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Plecak 70l przechodzi bez zająknięcia w Ua
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
holonomic1 lubi ten post.
 
      
#128 PostWysłany: 02 Lut 2023 15:34 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
serio, sprawdzone więcej niż raz? Bo przynajmniej jednym wymiarem to plecak 70l dość mocno przekracza te wymiary podane dla United :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 02 Lut 2023 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
UA jest z USA, a tam troche inaczej traktuje sie ''ruch lotniczy'' (ludzie rownie czesto przemieszczaja sie samolotami jak w Europie autami) i pasazerow. Nikt nie sprawdza bagazy podrecznych, no chyba ze ewidentnie mialbys ''pianino na plechach'', ale z doswiadczenia amerykanskie linie tak dzialaja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 02 Lut 2023 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Wyciąganie jakichkolwiek wniosków bagażowych na podstawie jednej czy nawet wielu obserwacji jest dość naiwne, przepisy są jasne a na końcu i tak o wszystkim zadecyduje konkretny człowiek który tego dnia będzie obsługiwał akurat Twój rejs i to jaki tego dnia będzie miał humor (np. czy przed wyjściem do pracy pokłócił się z żoną czy wręcz przeciwnie - ma za sobą upojną noc i jest akurat najszczęśliwszym człowiekiem na świecie) i czy będzie miał ochotę i czas bawić się w wyłapywanie zbyt dużych podręcznych czy będzie miał akurat milion innych rzeczy na głowie i nawet nie będzie miał czasu pomyśleć że mógłby się tym zająć.
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 02 Lut 2023 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@kemot
Idac tym tokiem myslenia wogole nie powinnismy sie wymieniac doswiadczeniami, a tylko bazowac na przepisach I regulaminach. Kolega pyta o doswiadczenia bo zasady I wymiary podrecznego juz zna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 02 Lut 2023 23:26 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Domyślam się, że do saloniku nie wszedłeś na krajówce?

spejson911 napisał(a):
Obecnie w Basic Eco United nie możesz wybrać już miejsca mając Golda. Dopiero przy odprawie :( i mimo Golda mnie i dziewczynę rozdzielili na krajówce w USA, a samolot nie był pełny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 03 Lut 2023 00:53 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Wejdziesz jak masz obcego golda. Jak UA to niestety nie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#134 PostWysłany: 03 Lut 2023 13:11 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Tak myślałem, ale sporo niedouczonych pracowników tam się trafia.
To jeszcze dopytam jak z arrivalem, pewnie tam nie przechodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 03 Lut 2023 13:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Arrival nie wejdziesz jak nie masz dalszego lotu w tym dniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#136 PostWysłany: 13 Lut 2023 12:13 

Rejestracja: 05 Sie 2021
Posty: 25
Czy ktoś wie jak duża zmiana rozkładowa uprawnia do zmiany lotu? Rezerwacja w basic economy, BER-FRA-IAD-IAH-MGA, zmieniony IAD-IAH o 21 minut. Na stronie tylko możliwość akceptacji bądź kontaktu. Opłaca się pisać o zmianę całej rezerwacji, czy nie ma szans? Chciałbym uniknąć 9 godzinnej nocki w Houston
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 13 Lut 2023 12:37 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Zmiana uprawniająca do interwencji w rozkład lub nawet rezygnacji, automatycznie odzwierciedla się w dostępnych na stronie opcjach. Jeśli ich nie widzisz, to (oficjalnie) nie przysługuje. Według https://www.united.com/ual/en/us/fly/he ... tions.html (środkowa zakładka w Schedule changes, weather, delays or cancellations) mówi o zmianie o więcej niż 30 minut. P.s. zmiana o 21 minut "spowodowała" nockę w Houston? :o
Góra
 Profil Relacje PM off
kacperq lubi ten post.
kacperq uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 13 Lut 2023 12:37 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Pisz na messenger. Sprawnie odpowiadają
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
kacperq lubi ten post.
kacperq uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 13 Lut 2023 12:50 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
@kacperq Napisz na chacie. Mi przy zmianie o chyba 10 minut agent bez problemu chciał zmienić lot, ale tylko w tę stronę, w którą była zmiana. Chciałem zmiany w obie strony, więc podziękowałem, napisałem po dwóch tygodniach (w międzyczasie zmiana już była o kilka godzin, ale wciąż tylko w tę samą jedną stronę) i za drugim podejściem bez żadnego problemu miałem zmienione w obie strony. Więc jak nie pójdzie za pierwszym razem, to próbuj dalej.

Zmiana była dwa dni temu, więc info świeże ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kacperq lubi ten post.
kacperq uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 16 Lut 2023 18:41 

Rejestracja: 06 Sty 2020
Posty: 17
Loty: 14
Kilometry: 45 925
prośba o pomoc, czy kupując bilety Berlin las vegas z międzylądowaniami w Nowym Jorku w lini United w Basic Economy można w cenie biletu zabrać tylko przedmiot osobisty czy również dodatkowo walizkę -zapisałem sie na szybko do programu milowego miles and more oraz mieleageplus ale nie mam tam jeszcze żadnych mil, dopiero zaczynam troche podróżować :-)


Ostatnio edytowany przez puhacz, 31 Maj 2023 15:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group