Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lis 2017 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Chyba pierwszy raz leciałem i pare uwag
- duzo więcej miejsca na nogi
- zostałemm przy czekanie wytypowany na ewentualnego terrorystę, w gate zostalem szybko zlokalizowany i poproszony do szczegółowej kontroli przez dwie osoby w rękawiczkach - słabe to było , czułem sie jak kołek ale po chwili poproszono jeszcze z 5 osób, wszyscy biali( przecież najczęściej terroryści to biali?) w tym dwoje emerytów ?
Ale najlepszy był finał- ponieważ nic nie znaleziono wpuszczono mnie od razu na pokład, wchodziłem razem z first cllass?
Także jak komuś zależy na pierwszeństwie to musi wyglądać niewyraznie?
- jak sie leci UA nie trzeba przechodzić re checkingu, bagaż nadany w AMS odebrałem w MGA


Tak na spokojnie jak sobie przemyślałem ta nowa strategie antyterrorystyczna to z typowania dałbym im pale i wysłał na szkolenie do EL AL
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 07 Sty 2018 15:08, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 03 Lis 2017 01:21 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Z miejscem na nogi jest różnie - w eco + (pierwsze rzędy economy) jest super - 34", ale z tyłu w większości samolotów jest ciasno.
Tragiczny jest 787 - leciałem tylko na krajówce , ale w eco ciasnota niesamowita i to jedne z gorszych 2 h życia ;-p. Współczuje lecącym gdzieś dalej.

Miałeś SSSS na boarding pass ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lis 2017 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
-dostałem żółtego stickera na boarding pas a na bagaż przykleił mi jaskrawe „ urgent”
Długo mnie maglowal ijak mu mówię gdzie pracuje to on żebym mu to jakoś udowodnił wiec ja ze przecież jestem na wakacjach i nie wożę służbowych rzeczy w drugi koniec świata.... i takie tam
- siedziałem chyba w 22 rzędzie ale rostep między fotelami od razu rzucił mi sie w oczy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2018 13:14 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Wczoraj leciałem ORD-PIT - samolot to Embrarer 170 SE, starszy wiekiem, ale zadbany. Lot o czasie, catering na poziomie i zasadach naszego LOT-u. Lot tak rutynowy, że jedynie o czym wspomnę to o tym, że lecąc z ORD w stronę NE USA mamy cudowną panoramę Chicago - sugeruję wybierać rzędy C i D ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
becek napisał(a):
- zostałemm przy czekanie wytypowany na ewentualnego terrorystę, w gate zostalem szybko zlokalizowany i poproszony do szczegółowej kontroli przez dwie osoby w rękawiczkach - słabe to było , czułem sie jak kołek ale po chwili poproszono jeszcze z 5 osób, wszyscy biali( przecież najczęściej terroryści to biali?) w tym dwoje emerytów ?


@becek, czy moge zapytac, gdzie Ciebie tak filcowali?
Dla mnie to jest egzotyczne, szczegolnie kontrola tych emerytow. ;)
W 2017 lecialem 4 x do NY i nie spotkalem sie z takim przypadkiem, ani nie zauwazylem, aby brali innych na takie kontrole.
Szczerze mowiac to ani razu nie mialem interview przy gate, czasami sa bramki, gdzie chca sprawdzic paszport i stempluja karte pokladowa.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2018 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
w AMS, leciałem do HOU
to się nazywa ""ostrzejsza kontrola"
takie sratatata
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sty 2018 13:50 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
W USA można zostać "wytypowanym" do specjalnej kontroli już podczas checkin - wtedy z góry wiadomo co nas czeka przy kontroli bezpieczeństwa. Na karcie pokładowej znajdują się wtedy magiczne literki SSSS - selected for secondary security screening.
Przed wielu laty, gdy US Airways był jeszcze w *A, miałem tak zawsze na ich lotach- aż zrezygnowałem z ich usług. W żadnych innych liniach mnie to nie spotkało. Nie wiem jakie są kryteria wyboru ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
u mnie tak to wyglada

Załączniki:
IMG_4989[1].JPG
IMG_4989[1].JPG [ 69.23 KiB | Obejrzany 23083 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:05 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dlatego pies trącal USA
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
SPLDER napisał(a):
W USA można zostać "wytypowanym" do specjalnej kontroli już podczas checkin - wtedy z góry wiadomo co nas czeka przy kontroli bezpieczeństwa. Na karcie pokładowej znajdują się wtedy magiczne literki SSSS - selected for secondary security screening.
Przed wielu laty, gdy US Airways był jeszcze w *A, miałem tak zawsze na ich lotach- aż zrezygnowałem z ich usług. W żadnych innych liniach mnie to nie spotkało. Nie wiem jakie są kryteria wyboru ;-p

W USA czy w drodze do USA?
Prawdopodobnie to moze zalezec od linii, ja lecialem Air Canada, Swiss, British i American, ale takich przygod nie bylo.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
-- 07 Sty 2018 13:16 --

przecież ta przygoda spotyka tylko jakieś 5% pasażerów

-- 07 Sty 2018 13:17 --

Kian napisał(a):
Dlatego pies trącal USA

wynagrodzili mi to sprzedając fajna zimową kurtkę TH poniżej 60$ ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:27 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@cccc
Wydaje mi się że to kwestia lini lotniczych i lecąc amerykańskimi mogą wytypować już w Europie. W sumie to nic strasznego, niewiele gorsza procedura niż w Polsce sprawdzenie próbki na spektrometrze.
@becek
Pojedyncze SSSS nie stanowi dla mnie żadnego problemu, ale permanentne jest jednak uciążliwe.
Być może część pasażerów jest losowana, ale biorąc pod uwagę że w moim przypadku dotyczyło to wszystkich lotów US a w innych liniach nigdy nie miałem SSSS, obstawiam że decydują inne kryteria.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
być może zostałeś wpisany na czarna listę
wrzucasz nazwisko do bazy danych jako "potencjalny" i czeszą do skutku
u nas tez tak to działa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ciekawe, jakie sa kryteria takiej czarnej listy?
@becek, a odmowili Tobie kiedygolwiek wizy, wjazdu, czy przeciagnales pobyt w USA?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:51 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ja jestem na czarnej liscie przez wyglad....ciemna karnacja,broda,podrozujacy sam i bez bagazu
jako jedyny w Berlinie mam "okazje" miec przeszukane majtki....
a wracajac z Brazylii brygada antynarkotykowa juz z daleka mi i tylko mi machala
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie, raz mnie wzięli do pokoju bez szyb ale skończyło się dobrze
kryteria? gdzieś się przewinąłeś i na wszelki wypadek wpadasz system, to proste
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moze pracowales dla ktorychs sluzb, albo miales kontakt i nie pamietasz? :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:57 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@becek
albo osoba z którą podróżowałem, bo dotyczyło to wszystkich na danej rezerwacji.
@cccc
To jest lista prowadzona przez daną linię lotniczą, bez związku z danymi z CBP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Sty 2018 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
inaczej
ja w przypadki nie wierze
za długo pracowałem na granicy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 07 Sty 2018 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
SPLDER napisał(a):
@becek
albo osoba z którą podróżowałem, bo dotyczyło to wszystkich na danej rezerwacji.
@cccc
To jest lista prowadzona przez daną linię lotniczą, bez związku z danymi z CBP


Dlatego ja sam podrozuje. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bartec, Google [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group