Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2014 12:29 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 6
Będąc w Rzymie chciałam wysłać pocztówki, weszłam do Tabaccio, zapytałam o znaczki pocztowe, zakupiłam 12 sztuk (wydawały mi się trochę drogie, 1,1 euro za sztukę !), ale niczego nie przeczuwałam.
Dopiero później zorientowałam się, że nie są to znaczki poczty włoskiej, ale jakiejś prywatnej firmy. Kartki z tymi znaczkami trzeba wrzucać do specjalnych skrzynek, nie pocztowych. Wraz ze znaczkami pan ze sklepiku wręczył mi plan rozmieszczenia skrzynek GPS w Rzymie. Dziś mijają już ponad 2 tygodnie od ich wysłania - nikt z odbiorców, jak dotąd, nie otrzymał widokówki.
Ponadto, trafiłam na ten wątek na stronie Trip Advisor:
http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1 ... Italy.html
Zdaje się, że wielu ludzi nie-do-końca świadomie skorzystało z ich usług.....
Ostrzegam więc potencjalnych ufnych posyłaczy kartek pocztowych z Włoch
korzystajcie lepiej z usług poczty....
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 07 Lut 2014 12:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Z Włoch do Grecji, czasami pocztówki wędrowały 4 tygodnie ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lut 2014 12:47 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 82
Także miałem nieprzyjemność kupić znaczki tej firmy we Florencji. Finalnie wszysko się dobrze skończyło, bo po kilku tygodniach pocztówki doszły do Polski. Głowa do góry, jest szansa, że przyjdą:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lut 2014 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
hehe
bo dla Italiańców wszystko poza Italią to Africa, a do Afryki to wiadomo, że długo idą a mają też prawo zaginąć :mrgreen:

mój ulubiony text "Polacco Africa"
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2014 13:09 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
Jeżeli dobrze pamiętam to wysyłałem przez nich pocztówki z Mediolanu, doszły po 2-3 tygodniach, także warto czekać.


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lut 2014 15:57 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 6
dziś, 21 luty 2014, po miesiącu :)))) dotarły do celu pierwsze z wysłanych przez mnie pocztówek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Lut 2014 16:31 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
nieźle, wysłane przez nas kartki z Indii doszły po ok. tygodniu do Pl a i znaczki w korzystnej cenie, bo 0,75zł :lol:
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sty 2015 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Czy ktoś z forumowiczów korzystał z usług włoskiego operatora pocztowego Global Post Service (GPS)?
Coś mnie podkusiło, żeby kupić znaczki GPS (innych akurat w tym kiosku nie mieli). Wrzuciłem pocztówki do ich skrzynki jakieś 3 tygodnie temu i żadna nie doszła do adresata. I wcale nie było jakoś podejrzanie tanio, bo jeden znaczek kosztował 1,2 Euro.
http://www.globepostalservice.com/
EDIT: Widzę, że to nie tylko mój problem: http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1 ... Italy.html
Serdecznie odradzam!
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 07 Sty 2015 23:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Sty 2015 23:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Był już o tym na forum kiedyś, jak pocztówka szła przez Hiszpanie bodajże, ale dotarła do Polski :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Sty 2015 23:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Idzie ponoć ok. miesiąca.

W takiej Florencji dramatycznie trudno kupić znaczek włoskiej poczty, tylko na poczcie głównej, albo poza centrum. Kosztuje coś koło 0,8 euro i idzie 3 dni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Sty 2015 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Zeus napisał(a):
Był już o tym na forum kiedyś, jak pocztówka szła przez Hiszpanie bodajże, ale dotarła do Polski :)

W podanym przeze mnie linku donoszą, że niektóre pocztówki szły przez Fidżi.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Sty 2015 23:28 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Dlatego we Włoszech znaczki na listy należy kupować tylko na poczcie. Czasem trzeba swoje odstać, ale warto dla spokojnego sumienia.
Można też kupić na poczcie watykańskiej, ale wtedy pamiętajmy, żeby wrzucić kartki do skrzynki watykańskiej właśnie, a nie do zwykłych skrzynek pocztowych na mieście.
Poczta watykańska działa bardzo dobrze, kartki przychodzą już nawet po 3 dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Sty 2015 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Uprzejmie donoszę, że pocztówki trafiły do adresatów po 4 tygodniach.
Rowerem z Rzymu do Polski jechałem 3 tygodnie w 2000 roku. Chyba mogę otworzyć konkurencję dla GPS.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Lut 2015 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 822
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Wysyłalem kartki z Rzymu do USA, czytałem ten wątek wczesniej, tak ze udałem sie do Posta Italiana, ludzi sporo, odczekałem i wysłałem z okienka, gość uprzejmy itp. Skasował mnie jednak 9 euro, za cztery kartki! ktore do tej pory nie doszly do USA. Wysylalem ponad 2 tygodnie temu. Zdarzylo mi sie wysylac z Chorwacji czy Hiszpanii kiedys, 3 a nie 4 kartki, skasowali mnie max do 5 euro, i doszla max. w 8 dni. Dzis patrze, ze znaczki we wloszech po 0,65 euro. Co zle zrobilem, bo cos mi sie wydaje ze gdzies wtopilem, glownie z ta cena. 9 euro? Za obsluge w okienku sobie policzyl? Ze musial on znaczki naklejac bo nie kupowalem znaczkow i nie szedlem do skrzynki tylko wysylalem z tego okienka.

Wysylalem te ciut wieksze kartki, tzn. sa w cenie 0.20 euro mniejsze, a ja wysylalem ze po 0,30 euro, tak dopisuje bo moze dlatego tak drogo. :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Lut 2015 23:51 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Gdzie widzisz informację, że znaczki kosztują 0,65? Znaczek na list narodowy we Włoszech kosztuje 0,80, do Europy 0,95, a do USA 2,30 (posta prioritaria). Więc dobrze cię skasowali.

http://www.poste.it/postali/estero/prio ... mati.shtml
(USA należy do zona 2).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Lut 2015 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 822
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
kredka napisał(a):
Gdzie widzisz informację, że znaczki kosztują 0,65? Znaczek na list narodowy we Włoszech kosztuje 0,80, do Europy 0,95, a do USA 2,30 (posta prioritaria). Więc dobrze cię skasowali.

http://www.poste.it/postali/estero/prio ... mati.shtml
(USA należy do zona 2).


Dzieki za bardzo rzetelna odpowiedz kolego.
W takim razie, skasowali mnie dobrze, ale ponad 2,5 tygodnia i znajomi nie dostali kartek, no jaja wg mnie.

Jezeli chodzi o cennik ktory podalem, nie bede podawal linkow skad mialem informacje o 0,65 euro, po prostu czytalem gdzies posty/informacje na stronach ogolnie turystycznych, niestety nie wpadlem na taki pomysl jak Ty i nie patrzylem na taka tabelke, po prostu informacje po 2010 roku na roznych forach lub stronach internetowych i niekoniecznie cena dotyczyla USA, moze 0,65 chodzilo im o lokalne.

Dzieki jeszcze raz, wiem ze nie wtopilem, ale czas dostarczenie to jakas kpina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lut 2015 00:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
To jeszcze nie jaja, uwierz mi. Poczta Polska z połączeniem z Pocztą Grecką to jest apogeum. 3 tygodnie idzie polecony priorytet :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group