Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 11 Lut 2022 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
nikt nie pisał, ale na jednej (tej kodem QR) ze stron certyfikatu od 1 lutego jest tylko imię/ imiona i rok urodzenia
brakuje natomiast nazwiska i daty urodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#162 PostWysłany: 11 Lut 2022 21:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
rzeczywiście, ale śmieszne :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 14 Lut 2022 17:14 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Hej, jestem zaszczepiony 3 dawkami; właśnie dostałem zaproszenie na 4. i umówiłem się na jutro; natomiast w sobotę lecę do Portugalii i jak myślicie czy mogę sobie namieszać w Certyfikacie, bo od ostatniego szczepienia nie minie 14 dni?

"We wszystkich przypadkach osobę uznaje się za zaszczepioną po upływie 14 dni od daty pełnego zakończenia procesu szczepienia."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 14 Lut 2022 17:16 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Przecież możesz zarówno wydrukować jak i pokazać elektronicznie poprzedni certyfikat. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 14 Lut 2022 17:30 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
co nie zmienia faktu, że od ostatniego szczepienia będzie mniej niż 14 dni;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 14 Lut 2022 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@lukasz666 Jak nie minie 14 dni od szczepienia to będzie się palic wszędzie na czerwono. Przerabiałem to z żoną w styczniu w Porto, Lizbonie i na Azorach. Musisz pokazywać wcześniejszy certyfikat.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
 
      
#167 PostWysłany: 14 Lut 2022 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Po prostu wystarczy nie odświeżyć swojego certyfikatu na mobywatelu i będzie widać cały czas stary, też tak miałem lecąc z Berlina przez Lizbonę na Dominikanę, mniej niż 14 dni po trzeciej dawce, nigdzie nie było problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#168 PostWysłany: 14 Lut 2022 18:49 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Przecież już od dłuższego czasu masz na mObywatelu do wyboru wszystkie certyfikaty, łącznie z tym dotyczącym 1 szczepienia czyli nieważnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 22 Lut 2022 22:12 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
dyzio1 napisał(a):
Czy pozytywny wynik testu antygenowego, wpisany do systemu gwarantuje uzyskanie certyfikatu ozdrowienia na IKP? Pamiętam, że jakiś czas temu, tylko testy PCR to zapewniały.


Bardzo dobre dzisiejsze wieści dotyczące wystawiania certyfikatów ozdrowieńca dla zdiagnozowanych testem antygenowym. Krajowe certyfikaty, które wystawia chyba tylko Polska i Holandia również muszą być akceptowane w UE.
https://www.brusselstimes.com/207606/co ... igen-tests
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 22 Lut 2022 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Małżonka ma taki problem jak poniżej. Przygotowałem jej maila i wysłałem na certyfikatyCOVID19@cez.gov.pl ponad 10 dni temu ale cały czas bez odpowiedzi.
Miał ktoś podobny problem? Ktoś potrafi coś doradzić?

Obecnie posiadam Unijny Certyfikat Covid ważny do dnia 2 marca 2022 roku w związku z przyjęciem dwóch dawek szczepionki Pfizer w zeszłym roku. W lutym tego roku chciałam wziąć dawkę przypominającą (trzecią dawkę), jednakże zachorowałam na koronawirusa. Z tego co wyczytałam dawkę przypominającą mogę przyjąć dopiero po 30 dniach od przechorowania koronawirusa czyli mogłabym ją przyjąć dopiero w połowie marca 2022 roku.
Co w takim razie z ważnością Unijnego Certyfikatu Covid? Straci on ważność dnia 2 marca 2022 roku, jednakże wcześniej nie mogę wziąć dawki przypominającej. W jaki sposób dawka przypominająca wpłynie na ważność wygasłego wcześniej certyfikatu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 23 Lut 2022 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@poszwin
2 marca certyfikat szczepienia straci wazność. Po przyjęciu dawki przypominającej certyfikat będzie ważny 270 dni od przyjęcia tej dawki.
Doradzić można korzystanie z certyfikatu ozdrowieńca przez 180 dni, chyba, że jest potrzeba wjazdu do kraju, który nie traktuje ozdrowieńców na równi z zaszczepionymi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#172 PostWysłany: 23 Lut 2022 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@Hose
No właśnie pod koniec kwietnia jest wyjazd do takiego kraju ;) A bilety kupione wcześniej - przed zachorowaniem.
Ale jeżeli jesteś pewien, że trzecia dawka przedłuży ważność wygasłego certyfikatu (a nie np. że znów będzie trzeba wziąć wcześniej pierwszą i drugą dawkę) z chwilą przyjęcia trzeciej dawki to wtedy wystarczy jak żona przyjmie trzecią dawkę jakoś na początku kwietnia i znów będzie miała ważny certyfikat a przede wszystkim - status "zaszczepieńca" :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 23 Lut 2022 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@poszwin Nie trzeba będzie przyjmować ponownie dawek, nowe skierowanie na boostera będzie wystawione automatycznie po miesiącu od pozytywnego testu PCR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#174 PostWysłany: 23 Lut 2022 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
poszwin napisał(a):
wygasłego

Teraz żaden certyfikat się nie odnawia.

Masz osobne certyfikaty 1/2 i 2/2. Certyfikat 2/2 straci ważność (w UE) i tyle. Dostaniesz boostera, to pojawi się nowy (kolejny) certyfikat 3/3. Jak chcesz się uspokoić, to możesz pogadać o tym na 989.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#175 PostWysłany: 02 Mar 2022 13:12 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Czy przez IKP można się już rejestrować na szczepienie szczepionką Novavax (miała być dostępna od 1. marca) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 03 Mar 2022 10:43 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Od ponad tygodnia francuska apka TousAntiCovid pokazuje bezterminowość ważności szczepienia, również w przypadku gdy ktoś nie wziął boostera:

Image

Image


Greenpass pokazuje techniczną ważność do 26.05.2023
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#177 PostWysłany: 21 Mar 2022 11:23 

Rejestracja: 21 Mar 2022
Posty: 7
Hej. Mam pytanie dotyczące wyjazdu z certyfikatem, którego ważność się skończyła.
Ostatnio podczas check-in do USA na okęciu została mi sprawdzona tylko data szczepienia bez skanowania kodu. Co jeśli od daty zaszczepienia minie 9 miesięcy, a kraj do którego się udajemy nie ma w warunkach żadnej ważności szczepienia? Szczepienie nie powinno mieć daty ważności, przecież to jest chore.
W USA mają papierowe kartki i mogą się nimi posługiwać cały czas. Ktoś już wjeżdżał podobnie? Nie mam zamiaru przyjmować kolejnej dawki tylko po to, aby subskrybcja na podróże przedłużyła się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 21 Mar 2022 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Jeśli w kraju przyjazdowym nie ma regulacji "wygaszających" ostatnią dawkę, to certyfikat pozostaje ważny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 07 Maj 2022 11:37 

Rejestracja: 07 Maj 2022
Posty: 3
Witam wszystkich. Dokładnie mam teraz podobną sytuacje gdyż 13 maja lecę do Abu Dhabi i sprawa wygląda następująco. Jestem zaszczepiony pełną dawką. Nie mam przypominającej. szczepienie wykonane było równiutkie 300 dni temu. Te super pasporty covidove bez dawki przypominającej niby są ważne 270 dni według komisji UE. Na stronie ZEA nie ma nic o dawkach przypominających ani czasie ważności szczepienia. Jest napisane o pełnej dawcę szczepienia czyli 1/1 lub 2/2. Pytanie brzmi czy pokazanie im unijnego certyfikatu wystarczy czy muszę wykonać test PCR przed wylotem? szczepienie odpada bo musi minąć 14 dni od przyjęcia. Pytanie nietypowe bo według informacji wychodzi że mam szczepienie to po sprawie z drugiej strony nigdzie nie pisze o ważności i co w takim przypadku. Sytuacja trochę patowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 25 Maj 2022 20:46 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Informacyjnie - dzisiaj krajowy certyfikat ozdrowieńca (czyli wydany na podstawie diagnozy testem antygenowym) zamienił się na unijny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group