Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 01 Lut 2022 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@Marco Manno Certyfikat przedłużony będzie od razu, ale to nie oznacza, że będzie w pełni użyteczny. Do tego potrzeba conajmniej 14 dni. Temat był wałkowany po listopadzie, kiedy to zaczęło się szczepienie przypominającą dla wszystkich. Na plus, że od tego czasu zaktualizowali mObywatela i teraz pokazuje on już wszystkie, poszczególne szczepienia wraz z certyfikatami. W wielu przypadkach rozwiązuje to problem 14-dniowej karencji (pod warunkiem, że certyfikat szczepienia 2/2 będzie nadal ważny), a od dziś to już tylko 270 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#142 PostWysłany: 01 Lut 2022 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
@benedetti o jakim braku użyteczności piszesz? Skanowałem polski paszport 3/3 w niemieckiej apce dzień po szczepieniu i wszystko ok.

Na marginesie paszport 2/2 też tam działa (mimo aktualizacji certyfikatów 01/02/22), ale w polskim skanerze jest już wygasły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 01 Lut 2022 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
W Portugalii np. po boosterze musi minąć 14 dni
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#144 PostWysłany: 01 Lut 2022 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@manyaky Chodzi mi to, że dany kraj może wymagać 14 dniowej karencji, by uznać pełny cykl szczepień. Dla przykładu: gdybym zaszczepił się wczoraj 3/3 to przy kontroli na granicy mógłbym pokazać certyfikat 2/2 i byłby to dokument zwalniający z kwarantanny (był jeszcze ważny). Natomiast jeśli zaszczepiłbym się 3/3 dziś, to z kwarantanny certyfikat zwolniłby mnie dopiero po upływie 14 dni. Stare w dniu dzisiejszym są już nieważne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 01 Lut 2022 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
W mObywatelu teraz widać trzy certyfikaty :D
Można sobie wyświetlić oddzielny certyfikat dla każdej dawki. Jak komu wygodnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 01 Lut 2022 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@Japończyk Pisałem o tym 3 posty wyżej. BTW Jak już kiedyś pisał @dg72 warto sobie te stare zapisać/zrobić screeny, bo nie wiadomo, czy to się kiedyś/gdzieś nie przyda. Np. ostatnio składając wniosek o Thailand Pass musiałem się wyspowiadać z każdej, poszczególnej dawki. Z drugiej strony, ze względu na Omikrona, niektóre kraje sygnalizują odchodzenie od certyfikatów szczepień. Moje 1/2 i 2/2 są już od dziś nieważne i ciekawe czy nie znikną w ciagu kilku dni, podobnie jak znikają certyfikaty testu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 02 Lut 2022 07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
panprofesor82 napisał(a):
Też potwierdzam, że przedłużenie jest od ręki. Lekarz będący przy szczepieniu wpisywał dane do kompa i w poczekalni po zalogowaniu na ikp już było +270 dni od dziś. Co ciekawe w domu sprawdzałem na skanerze certyfikatów kod QR i pierwsze skanowanie pokazało , że jest nieważny, kolejne skanowania już były ok. Może to wynika z faktu, że wcześniejsze szczelinie było Johnsonem.


Co z tego jak jakiś mózg z UE wymyśli sobie, żeby skrócić jego ważność do XX dni to się skróci ;-)
Podobnie jak w przypadku "pierwszych szczepionek" co miały być ważne rok ;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 02 Lut 2022 13:00 

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 39
Loty: 99
Kilometry: 151 091
pszczolex napisał(a):
Hej, mam taki problem/pytanie:
Mieliśmy szczepienie przypominające w sobotę 29.01, ale wcześniej byliśmy szczepieni szczepionką J&J. W takiej sytuacji certyfikat się dostaje dopiero po dwóch tygodniach czyli 12 lutego będziemy mieć a 11 lutego już jedziemy do Włoch. Nasz stary certyfikat ma 8 miesięcy, ważność na wjazd do Włoch zgodnie z nowymi przepisami to 9 miesięcy, więc wjedziemy, ale od 1 lutego ważność na korzystanie z usług we Włoszech jest tylko 6 miesięcy, więc może być problem, żeby się dojechać z lotniska (to luz, bo możemy śmignąć uberem) albo zameldować w hotelu (to już gorzej). Na infolinii nie są w stanie udzielić mi informacji w jakim dokładnie czasie będzie certyfikat. Może z Waszych doświadczeń wiecie czy jest jakaś stała pora o jakiej pojawia się certyfikat? Jak równo o północy to jeszcze nie byłoby tak źle :) Ewentualnie jakby mi ktoś podrzucił info na priv o jakichś innych opcjach, generatorach czy coś to by było super.

Straszyli, że certyfikat będzie 14 dni po szczepieniu, ale jednak był po 3 dniach (szczepienie w sobotę, certyfikat we wtorek).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 03 Lut 2022 11:18 

Rejestracja: 13 Sty 2022
Posty: 3
Loty: 27
Kilometry: 60 324
Cześć.
Mam takie pytanie.
Za tydzień lecę do Tajlandii. Mam szczepienie J&J które straci ważność (dzięki unijnym przepisom) jak będę w Tajlandii.
I co teraz najlepiej zrobić? Jeśli zrobię szczepienie przypominające w Polsce to czy będę mógł wjechać do Tajlandii (wymagają przynajmniej 14 dni od zaszczepienia). Czy uda mi się wjechać do Tajlandii na szczepieniu J&J a wyjechać na przypominającym? Ewentualnie czy jest możliwość zaszczepienia się w Tajlandii i czy będzie to szczepienie ważne w UE?

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 03 Lut 2022 11:36 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Wjedź na certyfikacie J&J, wróć na dokumencie z dawki przypominającej.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Houk uważa post za pomocny.
 
      
#151 PostWysłany: 03 Lut 2022 11:38 

Rejestracja: 13 Sty 2022
Posty: 3
Loty: 27
Kilometry: 60 324
A gdy wezmę dawkę przypominającą to certyfikat J&J nie stanie się nieważny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 03 Lut 2022 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
@Houk wydrukuj go sobie, dla pewności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Houk lubi ten post.
Houk uważa post za pomocny.
 
      
#153 PostWysłany: 03 Lut 2022 12:20 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Houk napisał(a):
A gdy wezmę dawkę przypominającą to certyfikat J&J nie stanie się nieważny?


W Tajlandii nam ich nie skanowali. Tylko sprawdzali dane. Tak jak pisze @elwirka, wydrukuj go sobie
Góra
 Profil Relacje PM off
Houk lubi ten post.
Houk uważa post za pomocny.
 
      
#154 PostWysłany: 04 Lut 2022 19:04 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
Kolezanki, Koledzy,
Odnosnie mojego poprzedniego wpisu to jeszcze chcialbym sie dowiedziec ze faktycznie dopiero po 14 dniach przedluzy sie certyfikat?
Nigdzie nie moge znaleźć tej informacji,
Żona mowi ze po boosterze po paru godzinach miala przedluzony paszport.
Z gory dzieki za info


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lut 2022 15:30, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 04 Lut 2022 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Certyfikat przedłuży się prawie od razu. Szczepiłam się dzisiaj. I w IKP i w mObywatelu mam teraz obydwa certyfkaty, stary i nowy. Stary jeszcze działa. Niestety, jak zeskanuję ten nowy, to wyświetlam się na czerwono z informacją, że nie upłynęło 14 dni od szczepionki. "Zielona" będę po 14 dniach;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 04 Lut 2022 20:39 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Może precyzujcie o jakim szczepieniu pierwszym mowa - bo dziecko zaszczepiłem 3-ci raz i od razu świeci się na zielono. Przy czym on miał 3x Pfizer a nie J&J. Nawet włoska apka świeci już na zielono, mimo że od 2-giej dawki minęło już ponad 6 miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 04 Lut 2022 21:01 

Rejestracja: 08 Lis 2010
Posty: 68
Loty: 193
Kilometry: 361 281
@pafnucy7 - w ostatnim poście masz linka do gov strony: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/twoj- ... ominajacej - są tam rozpisane przypadki, w Twoim przypadku J&J, że zacytuję:
Jesteś po szczepieniu preparatem Johnson & Johnson
Po szczepieniu przypominającym przez 14 dni na swoim Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP będziesz widzieć dotychczasowy Unijny Certyfikat Covid, który dostałeś/aś po zaszczepieniu preparatem J&J. Możesz się nim posługiwać tak samo jak przed szczepieniem przypominającym.
Nowy Unijny Certyfikat Covid, po szczepieniu przypominającym, pojawi się po 14 dniach na Internetowym Koncie Pacjenta, w aplikacji mojeIKP i w aplikacji mObywatel. Od 1 lutego będzie ważny przez 270 dni od szczepienia przypominającego.

Przerabiałem to już - bo też jestem po J&J
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 05 Lut 2022 11:51 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
jaką apkę polecacie do skanowania wyniku antygenowego, żeby pojawił się wynik po angielsku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 05 Lut 2022 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jako ciekawostka, w Norweskim certyfikacie, przy układzie JJ+booster wcześniej był wpis 2/2 Pfizer, a teraz zmieniło się na 2/1 Pfizer. Nie widać więc wprost, że pierwotne szczepienie było JJ, ale można wywnioskować z numerków. Ale nawet pani na infolinii nie umiała powiedzieć czy określenie w bieżących przepisach "triple shot" dotyczy takiego przypadku, czy jednak nie ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 05 Lut 2022 20:49 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Przy ostatnich zmianach w styczniu KE ustaliła jednolite oznaczenia:
2/2 dot. pełnego szczepienia szczepionką dwudawkową,
3/3 - 2 dawki szczepienia podstawowego + booster
1/1 - podstawowy JJ
2/1 - JJ+booster
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: elwirka oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group