Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Gru 2021 12:26 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Z chwilą przyjęcia 3/3 stare 2/2 jest tak samo ważne jak Twoja interpretacja @pabien, że "wczytuje i jest OK"

Tyle twojego, że nadgorliwych pograniczników jest bardzo mało, by to sprawdzali.

@Chupacabra jak pokażesz 3/3 z datą szczepienia mniej niż 14 dni to po przylocie do Polski pójdziesz na teraz na kwarantannę lub zrobisz test
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 01 Gru 2021 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@dg72 - proszę Cię! - ten wątek nie jest zaśmiecony mądrościami tylko zawiera praktyczne informacje.
Pamiętam z zeszłego roku jak Twoje prawdy objawione dotyczące kwarantanny miały się nijak do praktyki (ale też literalnego brzmienia aktów prawnych). Obawiam się, że tak jest nadal i pisząc takie rzeczy po prosty robisz szkodę innym



Edit: no widzisz co robisz dg?
przez fakt przyjęcia trzeciej dawki zaświadczenie o drugiej nie staje się nieprawdziwe


Ostatnio edytowany przez pabien 01 Gru 2021 12:51, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 01 Gru 2021 12:34 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Mam bilet na 11 XII do Kijowa. A jutro mam trzecią dawkę. Teraz się zastanawiam_ przesunąć szczepienie czy może odpuścić wyjazd. Szkoda mi trochę, ale ten zamęt
nie nastraja optymistycznie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 01 Gru 2021 12:43 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Jak wydrukujesz certyfikat 2/2 i nim się będziesz posługiwać 11.12....powinno się udać przed 16.12 nie zostać wysłaną na kwarantannę @ewaolivka.

@benedetti napisz @pabien czy zaśmiecam czy on nie rozróżnia dwóch ważnych kwestii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 01 Gru 2021 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Ludzie puknijcie się wszyscy w czoło i włączcie myślenie, obecnie nie może być tak że z punktu widzenia restrykcji wjazdowych człowiek zaszczepiony 2/2 uznawany jest za w pełni zaszczepionego (a przypominam, że z racji tego kiedy zaczęto szczepić to ktokolwiek by to nie był to od przyjęcia 2. dawki minęło grubo poniżej roku) a człowiek zaszczepiony 2/2+1 przed upływem 14 dni od ostatniej dawki nie jest za takowego uznawany i na tym wszelkie rozkminki czy iść na 3 dawkę czy nie, kiedy to zrobić, czy coś drukować przed czy po, itp., itd. należy zakończyć.
Gdy upłynie więcej czasu i od przyjęcia 2. dawki minie komuś ponad rok i dopiero wtedy człowiek pójdzie na boostera to owszem do upływu 14 dni od przyjęcia boostera może on być uznawany za niezaszczepionego.


Ostatnio edytowany przez kemot 01 Gru 2021 13:25, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 01 Gru 2021 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
pisz do do dg - ja właśnie od kilku postów próbuję to wytłumaczyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 01 Gru 2021 13:28 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Nie może być? Oczywiście, że "może być"... Nie zauważyłeś jeszcze do tej pory, że większość przepisów i obostrzeń nie ma nic wspólnego nawet z pozorami logiki? Ponieważ relatywnie często latam, a drugą dawkę miałem w lutym, więc pomyślałem sobie, pójdę teraz po trzecią, bo już jest zaznaczona w certyfikacie i aplikacji mObywatel (był taki moment, kiedy nie było). Ale zaraz do głowy przyszła mi myśl, że co jeśli akurat wypadnie mi lecieć do 14 dni po szczepieniu, a jakiś idiota-służbista wyczyta, że od "ostatniej" (zwróć uwagę na to słowo - oznacza ono co innego w przypadku J&J, co innego w innych szczepionkach) minęło mniej niż 2 tygodnie i mnie zatrzyma? I tak absurdalna myśl sprawiła, że... jak widać, moje obawy były nie bezzasadne (vide przypadek z Poznania).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 01 Gru 2021 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 564
platynowy
@dg72 @pabien Panowie, nie chcę się wdawać w przepychanki, bo jak słusznie zauważył (i jednocześnie się do swojej uwagi nie dostosował ;)) @pabien, w wątku powinny być raczej informacje praktyczne, ;)

Ja nie wiem jak to jest ostatecznie i aktualnie.
Ale wiem mniej więcej tyle:

1. Ja byłem 13 dni po szczepieniu. Udało mi się uniknąć kwarantanny przy użyciu wydruku 2/2, ale strażnik sprawdził go tylko organoleptycznie.
2. Certyfikat cyfrowy 3/3 (13 dni po szczepieniu) po skanowaniu pokazał w systemie, że ma być kwarantanna.
3. Nie wiem co pokazuje wydruk 2/2 po skanowaniu przez służby.
4. @pabien napisał, że niemiecki czytnik pokazuje, że 2/2 jest ważny. Nie wiem czy pokazuje ilość dni po trzecim szczepieniu (i tu @dg72 ma słuszność, że zwraca na to uwagę). Zainstalujuję dziś tę apkę i z ciekawości zobaczę co tam jest.
5. Pan Zbigniew z wp.pl, mówi że wydruk 2/2 już nie działa. Nie do końca wiadomo o co chodzi, potrzeba więcej danych i może lepsze źródło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 01 Gru 2021 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Dziś sprawdzę wydruk 2/2 na pikaczu na granicy PL

Edit

Ponieważ w dniu mojego wyjazdu nie minęło 14 dni od trzeciej szczepionki, a po drodze zaświadczenie mogło być skanowane tylko ocznie, nawet nie myślałem, żeby brać zaświadczenie 3/3 i w sumie każda osoba, która podróżuje często w ostatnich czasach pewnie by tak zrobila Nawet jeśli upłynie ponad 2 tygodnie to 3/3 może mylić różnych funkcjonariuszy zagranicą.

Nie zmienia to natomiast faktu, że w razie czego na 99,9% udałoby się wytłumaczyć z tego 3/3 w PL i zagranicą.

Wiem, bo dawno temu jeździłem na zaświadczenie o badaniach naukowych. Łatwo nie było, ale się udało


Ostatnio edytowany przez pabien 01 Gru 2021 13:44, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 01 Gru 2021 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
No to tak jak wspominałem kilka postów wcześniej. Mój znajomy był po 3 dawce (dokładnie 2 dni po), ale zarówno na locie do Kijowa (Okęcie) jak i powrocie do Polski (Modlin) nie dostał nigdzie skierowania na kwarantannę. Tylko no samo szczepienie i certyfikat z 3 dawką wprowadziło zamieszanie i na jednym i na drugim lotnisku. Dłużej trwało to w Modlinie bo Pani ze straży granicznej dzwoniła gdzieś żeby dopytać co zrobić w tej sytuacji. Finalnie puszczono go tak jak po standardowym szczepieniu. Więc chyba nie wszędzie to tak samo interpretują póki co.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 01 Gru 2021 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 564
platynowy
@kemot Masz sporo racji, ale to trzeba doprecyzować. Tzn. ustalić np. jaki okres musi minąć od momentu podania 2/2, żeby konieczne było szczepienie 3, po którym będzie 14 dniowa karencja. Na tę chwilę może być tak, że mając ważny certyfikat 2/2 możesz się doszczepić i zostać uznany za niezaszczepionego, w przeciwieństwie do sytuacji w której byś tego nie zrobił. I na tym polega absurd! Już są efekty - ludzie się nie doszczepiają bo obawiają się, że ich nie wpuszczą na samolot, albo wsadzą na kwarantannę. Paranoja do sześcianu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 01 Gru 2021 14:15 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
W Izraelu, do którego i tak już znów nie można polecieć sprawa była jasno postawiona: 180 dni po drugiej dawce trzeba udokumentować trzecią dawkę a ta zaczyna być ważna 14 dni po przyjęciu, gdzie sam dzień przyjęcia to dzień zero.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 01 Gru 2021 14:24 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
W Polsce przepisy NA TERAZ stanowią to samo co w Izraelu

Tyle, że słowa "trzeba udokumentować" u nas należy zastąpić "należy/można przyjąć"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 01 Gru 2021 14:32 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Nie stanowią, nie ma obowiązku po upływie 180dni przedstawienia szczepienia 3 dawką.
Certyfikat po szczepieniu dwoma dawkami jest ważny rok czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 01 Gru 2021 14:41 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Dlatego napisałem "należy/można przyjąć co należy przyjąć jako zalecenie.

Po 2/2 tak, problem z interrpretacji zapisów "14 dni po przyjęciu ostatniej dawki" jest po przyjęciu dawki 3/3

Ponadto zwolnione z kwarantanny są:


osoby posiadające negatywny wynik testu wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przekroczeniem granicy. Wynik testu musi być w języku polskim albo w języku angielskim. Rodzaj testu, który należy wykonać w celu zwolnienia z kwarantanny: PCR lub antygenowy. Testy nie są finansowane ze środków publicznych. Obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu przez medyczne laboratorium diagnostyczne do systemu teleinformatycznego.
osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 jedną z 4 rodzajów szczepionek, które została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej: Comirnaty (Pfizer), Moderna, Vaxzevria (AstraZeneca) i Janssen (Johnson &Johnson). Od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki musi upłynąć co najmniej 14 dni. W przypadku większości szczepionek (Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca) na szczepienie składają się 2 dawki - osoby które przyjęły dopiero pierwszą z dawek znajdują się więc w trakcie szczepienia i nie są jeszcze osobami zaszczepionymi w rozumieniu rozporządzenia Rady Ministrów. Wyjątek stanowi szczepionka Janssen (Johnson & Johnson), która jest jednodawkowa – przyjęcie pojedynczej dawki oznacza, że osoba jest już w pełni zaszczepiona), Zaświadczenie o wykonaniu tego szczepienia wystawione musi być w języku polskim albo w języku angielskim.

W certyfikacie IKP jest data przyjęcia 2/2 lub co ważne 3/3, a przepisy na teraz mówią

Od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki musi upłynąć co najmniej 14 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Gru 2021 14:52 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Przepisy w Izraelu są jasne u nas nie.
Ze strony rządowej, tu nic nie ma o 14 dniach po 3 dawce jeżeli chodzi o ważność certyfikatu.
Cytuj:
Certyfikat ważny jest począwszy od 14 dnia do 365 dnia po pełnym zaszczepieniu. Po przyjęciu dawki przypominającej ważność certyfikatu ulega wydłużeniu: UCC będzie ważny przez rok od daty szczepienia przypominającego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 01 Gru 2021 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Moje nieszczęście polega na tym, że siędzę w salonie piątą godzinę i mam czas odpowiadać na posty @dg72

A muszę ci napisać, że powielasz nieprawdę:

w opublikowanym tu tekście rozporządzenia:

http://bip.rcl.gov.pl/download/40/39389 ... 8i1967.doc

zapis dotyczący tego wyłączenia brzmi:
"przez osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID 19 szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej lub znajdującą się w wykazie odpowiedników szczepionek dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, prowadzonym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy, i upłynęło co najmniej 14 dni od dnia wykonania tego szczepienia, zwane dalej „osobami zaszczepionymi przeciwko COVID 19”

jakimś usprawiedliwieniem dla Ciebie jest to, że na stronach rządowych informację te przedstawiają inaczej, Jednak wypowiadając się tak kategorcznie powinieneś jednak sięgnąć so przepisów prawa.

Zważywszy na zapisy rozporządzenia należy brać ze sobą zaświadczenie w którym minęło 14 dni od szczepienia nie ma nic o "ostatniej dawki szczepionki"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 01 Gru 2021 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Pytanie z innej beczki- czy ktoś przy przyjęciu 3 dawki dawał do podpisu żółta książeczkę czy w dzisiejszych realiach to już kompletnie bezużyteczne??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 01 Gru 2021 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Mnie lekko olali, podali tylko numer seryjny szczepionki bym sobie sam wpisał. Ale w IKP też nie wpisali, przez chwilę zastanawiałem się czy nie nakleili tylko plasterka, ale sadzać z objawów nie😏
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 01 Gru 2021 17:37 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Shaq napisał(a):
Pytanie z innej beczki- czy ktoś przy przyjęciu 3 dawki dawał do podpisu żółta książeczkę czy w dzisiejszych realiach to już kompletnie bezużyteczne??


Ja dałem książeczkę do podbicia. Bez problemu dopisali trzecią dawkę, przy której podpisała się pani lekarz specjalista położnictwa.
To nic nie kosztuje a nie wiadomo, czy się nie przyda...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group