Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Paź 2012 18:09 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

moja dziewczyna ma podwójne obywatelstwo i posiada paszport niemiecki i paszport polski. Czy lecąc do USA i zabierając ze sobą tylko paszport niemiecki potrzebuje dodatkowo wizy turystycznej?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Paszport niemiecki
#2 PostWysłany: 09 Paź 2012 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Wydaje mi się, że jeśli leci jako turysta to nie potrzebuje.
90% pewności :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paszport niemiecki
#3 PostWysłany: 09 Paź 2012 18:16 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Mnie też się wydaję, ale potrzebuję pewności właśnie :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paszport niemiecki
#4 PostWysłany: 09 Paź 2012 18:23 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Chyba sobie sam odpowiedziałem: http://germany.usembassy.gov/visa/vwp/
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paszport niemiecki
#5 PostWysłany: 09 Paź 2012 19:21 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Musisz sie zarejestrować na stronie ( nie pamietam jakiej ) co najmniej 72 godziny przed przylotem i to wystarczy.

Informacja od pracownika konsulatu w Oplolu z przed 3 tygodni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paszport niemiecki
#6 PostWysłany: 09 Paź 2012 19:56 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Zgadza się. Wizy nie potrzebuje, jednak wymagana jest rejestracja w ramach programu ESTA Visa Waiver. Tam się, zdaje się, wypełnia dane osobiste i dane podróży, trzeba wpłacić parę dolarów (nie pamiętam ile tam moi znajomi płacili... moze 7 może 14, ale chyba nie więcej niż 20). I trzeba wydrukować potwierdzenie i można lecieć :)

Dużo taniej i łatwiej niż wyrabianie wizy turystycznej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LTHX uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Paszport niemiecki
#7 PostWysłany: 09 Paź 2012 21:03 

Rejestracja: 15 Cze 2011
Posty: 66
ESTA kosztuje 14 USD, a wjazd przez granice ladowa, np. z Kanady 6 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Kwi 2013 17:20 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 9
Loty: 20
Kilometry: 34 212
podbijam temat z tym że sprawa w moim wypadku wygląda tak:

lecę do kanady na program IEC praca tymczasowa i chciałbym przejść lądem do USA zeby zwiedzić np NY no i posłużyć się paszportem niemieckim, pytanie czy na granicy nie doczepią się tego że nie ma w nim wbitego wjazdu do kanady ? (gdyż do kanady wjeżdżam na polskim paszporcie)
Góra
 Profil Relacje PM off
rusty lubi ten post.
rusty uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 27 Sty 2014 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
To może ja jeszcze się zapytam :)

Narzeczona ma Paszport niemiecki, lecz po ślubie i zmianie nazwiska paszport traci ważność (informacja z konsulatu niemieckiego).
Nie zdążymy wyrobić nowego paszportu a bez sensu robić wizę skoro jest bezpłatny wjazd na tym paszporcie.

Czy ktoś przerabiał taki temat i wie jak to ugryźć? Wystąpić o jakiś dokument? Kontaktować się z ambasadą/konsulatem USA żeby to jakoś załatwić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Sty 2014 20:36 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Komor napisał(a):
To może ja jeszcze się zapytam :)

Narzeczona ma Paszport niemiecki, lecz po ślubie i zmianie nazwiska paszport traci ważność (informacja z konsulatu niemieckiego).
Nie zdążymy wyrobić nowego paszportu a bez sensu robić wizę skoro jest bezpłatny wjazd na tym paszporcie.

Czy ktoś przerabiał taki temat i wie jak to ugryźć? Wystąpić o jakiś dokument? Kontaktować się z ambasadą/konsulatem USA żeby to jakoś załatwić?


Rzadki przypadek. Wątpię czy ktoś da ci stuprocentową odp. Dlatego radzę skontaktować się z amb USA w Niemczech i dowiedzieć się z pierwszej ręki (najlepiej mailowo aby mieć dowód).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paszport niemiecki
#11 PostWysłany: 27 Sty 2014 21:06 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
|...o...| napisał(a):
Polacy w ambasadzie dostaja promese wizy, a na granicy na podstawie tej promesy moga otrzymac wize wjazdowa lub zostac odeslani spowrotem.
Niemcy nie potrzbuja tej promesy, wize dostaja na granicy i raczej nie zostana cofnieci z granicy.
Moze miec paszport polski i niemiecki przy sobie.

Nie wiem skąd wy bierzecie te promesy? Ciągle ktoś o tym mówi. Ja mam wizę i latam do USA. Niemcy nie dostają na granicy żadnej wizy, tylko pieczątkę do paszportu, podobnie jak Polacy. Promesa jest to coś zupełnie innego, jest to obietnica wizy. To czy ktoś zostanie wpuszczony do USA, czy odesłany, to nie jest widzimisię urzędnika. Jeśli ktoś napisał prawdę w podaniu o wizę i wykorzystuje wizę zgodnie z przeznaczeniem to nie musi się obawiać cofnięcia. Takie zasady panują nie tylko w USA, ale na całym świecie. Jeśli jakiś posiadacz polskiej (europejskiej) wizy zostanie na polskiej granicy uznany za niewiarygodnego, to także nie zostanie wpuszczony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Sty 2014 21:08 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
A jak długo czeka się w Niemczech na wyrobienie nowego paszportu? Bo skoro w Polsce ok. 2 tygodni i to jeszcze można przyśpieszyć - to może w Niemczech krócej.. np. kilka dni..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Sty 2014 21:31 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Kolego sympatyczny ;) Latasz to i dobrze. Jednak przepisy są jasne. To co masz w paszporcie z nagľówkiem ”Visa" to faktycznie promesa ( obietnica) wizowa. A ta pieczątka otrzymywana w USA to właściwa wiza.Dla każdego. Polaka czy Niemca. I o jej przyznaniu decyduje właśnie "widzimisię" urzędnika Imigration .Na szczęście są oni chyba specjalnie przeszkoleni i raczej tego nie nadużywają bez potrzeby. A ostatni przykład to bokser Szpilka. Przecież miał w paszporcie to co Ty nazywasz wizą, a nie wjechał

Amerykanie mają wiele różnych wiz, w zależności od celu podróży. Szpilka nie wjechał, bo miał nieodpowiednią wizę. Ale takie same zasady obowiązują na całym świecie, nie tylko w USA. Jeśli ktoś przyleci do Polski z wizą turystyczną i powie na granicy, że jedzie do pracy, to też nie zostanie wpuszczony. Czyli według ciebie nigdzie na świecie nie istnieją wizy, tylko "promesy". W takim razie co to jest wiza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Sty 2014 21:49 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Ja np.dostaľem tzw. Wizę 10 letnią w Krakowie , w maju 2008 roku. I teraz hipotetyczna sytuacja. Jestem od 2-3 lat poszukiwanym terrorystą umieszczonym w bazie Schengen. Wjeżdżam do USA np z Meksyku. Nadal mam ważny paszport z wizą .Wjadę ? Myślę , że tak Prosto do Alcatraz :lol:

Tylko co to ma wspólnego z wizą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Sty 2014 22:05 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
To , że jak twierdzisz ,mając ważny paszport i wizę to wjeżdżam. A tego urzędasa na granicy nic to nie obchodzi. Mówię, że turysta i OK

Jeśli jesteś uczciwym człowiekiem i wykorzystujesz wizę zgodnie z przeznaczeniem to zostaniesz wpuszczony do każdego kraju, a jeśli jesteś poszukiwanym przestępcą lub wykorzystujesz wizę niezgodnie z celem w jakim została wydana, to nie zostaniesz wpuszczony i nie ma znaczenia czy to będzie USA, Unia Europejska, Arabia Saudyjska, ZEA czy inny kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Sty 2014 10:21 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
|...o...| napisał(a):
marfot napisał(a):
Jeśli jesteś uczciwym człowiekiem i wykorzystujesz wizę zgodnie z przeznaczeniem to zostaniesz wpuszczony do każdego kraju, a jeśli jesteś poszukiwanym przestępcą lub wykorzystujesz wizę niezgodnie z celem w jakim została wydana, to nie zostaniesz wpuszczony i nie ma znaczenia czy to będzie USA, Unia Europejska, Arabia Saudyjska, ZEA czy inny kraj.

Usmialem sie, czy przypadkiem nie jestes pracownikiem przyjacielskiej ambasady BigBrother ?
Chyba sobie to zawiesze na tablicy taka wypowiedz, powtarzaj sobie dalej takie bzdury.
Cameron chyba sam sobie wmawia podobne bzdury odnosnie zasilkow dla dzieci imigrantow ze w nie uwierzyl.
Zaczynam watpic czy Ty kiedykolwiek byles na granicy USA, mimo Twoich zapewnien ze czesto tam latasz.

Świetny pomysł :D Zawieś sobie, jak przeczytasz kilkadziesiąt lub kilkaset razy, to może zrozumiesz :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Cze 2015 11:58 

Rejestracja: 31 Maj 2015
Posty: 5
bartek. napisał(a):
Hej,

moja dziewczyna ma podwójne obywatelstwo i posiada paszport niemiecki i paszport polski. Czy lecąc do USA i zabierając ze sobą tylko paszport niemiecki potrzebuje dodatkowo wizy turystycznej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Wrz 2016 22:20 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Wie ktoś jak wygląda wyjazd do USA osoby z podwójnym (niemieckim i polskim) obywatelstwem jeśli leci się na niemiecki paszport z Polski?

Z tego co się orientuję w Polsce można posługiwać się tylko polskimi dokumentami i nie ma możliwości okazania na granicy niemieckiego paszportu, ale co jeśli leci się z przesiadką w innym kraju? Testował to ktoś na własnej skórze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Wrz 2016 22:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Mam podwójne, i leciałem do USA greckim paszportem i VWP i nie było żadnego problemu. Z niemieckim też nie będzie raczej problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Wrz 2016 22:51 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Zeus napisał(a):
Mam podwójne, i leciałem do USA greckim paszportem i VWP i nie było żadnego problemu. Z niemieckim też nie będzie raczej problemu.


Podrążę. Leciałeś z Polski? Bezpośrednio? To ma właśnie największe znaczenie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group