Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sty 2020 12:01 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Do tej pory wszystkie moje podróże przebiegały zgodnie z planem, nie miałem żadnych przykrych niespodzianek. Tym razem będzie inaczej...
Szczęśliwie dotarłem do domu wiece mogę podsumować najbardziej pechową podróż życia i mam nadzieję, iż cały pech na najbliższe 5 lat już wykorzystałem !

Być może byłem już za pewny siebie, być może dlatego, że pierwszy raz postanowiłem zabrać znajomych ze sobą, ale tym razem wszystko było nie tak jak trzeba.
Gdyby była to moja pierwsza podróż, liczba problemów i niespodzianek skutecznie zniechęciła by mnie do dalszych podróży, a w oczach znajomych moja pozycja "podróżnika" znacznie by zmalała.

Wszystko zaczęło się od wrzucenia na forum f4f informacji o tanich lotach do Dubaj liniami WizzAir, cena rewelacyjna, okres ferii zimowych, wylot/powrót piątek, idealne !!
W sobotę z Dubaju startuje rejs MSC Bellissima, najnowszy i najnowocześniejszy statek wycieczkowy MSC, jeden nocleg w Dubaju i następnego dnia zaokrętowanie, Easy ....
Szybki telefon do znajomych, czy tym razem się nie skuszą na rejs z nami i mamy kupione bilety do Dubaju !!

Dwie rodziny, 8 osób, i ja jako organizator i przewodnik w jednym, mam nadzieję, iż licencję przewodnika i ubezpieczenie biur podroży trzeba mieć od 10 osób w grupie.
Po rezerwacji biletów, zarezerwowałem rejs na MSC Bellissima z Dubaju do Abu Dhabi, Sir Bani Yas, Muscat, Khasab,
Cel naszej podróży zobaczyć dwa największe i najpiękniejsze meczety w Abu Dhabi i Muscacie.
Załącznik:
trasa_rejsu.png
trasa_rejsu.png [ 271.92 KiB | Obejrzany 16836 razy ]


Bilety na lot zakupiłem 13 marca 2019 roku więc prawie rok przed. I chyba był to piątek.
W czerwcu dostałem pierwszą złą wiadomość: WizzAir zmienia termin lotu na sobota/sobota co powoduje iż nie zdążę na statek. Czekam kilka dni z nadzieją iż to tylko zawirowania i lot wróci na termin piątkowy.
Niestety nic takiego się nie stało, więc zmuszony zostałem do anulowania wylotu KTW-DWC, i zakupu innego biletu do Dubaju, tak aby zdążyć na statek w sobotę.

Zakupiłem wiec 8 biletów na lot FlyDubai Kraków-Dubaj (DXB) na piątek rano, co wiązało się niestety z wylotem z Krakowa i powrotem do Katowic.
Mówi się trudno, organizacja 2 transportów na dwa lotniska nie zniweluje mi planów zobaczenia największego żyrandola na świecie !!

Po miesiącu przychodzi informacja, iż WizzAir ponownie zmienia termin lotu, wracają do lotów w piątki !!!
Zamiast spokojnego lotu z jednego lotniska będę miał podróż 2 samochodami przez kilka godzin więcej, nie wspominając już o porannych mgłach w Krakowie .....

Zaczyna się nie wesoło, a to dopiero początek....
Góra
 Profil Relacje PM off
36 ludzi lubi ten post.
 
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#2 PostWysłany: 19 Sty 2020 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Budujesz napięcie od początku!
Coś czuje, że będzie ciekawa relacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Sty 2020 12:34 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Dajesz @brzemia !!!!
ps. to co wizzair leci w kulki ze zmianami /odwoływaniem zakupionych już lotów to jest po prostu przegięcie....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Sty 2020 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
trochę ciężko kliknąć lubię :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Sty 2020 13:26 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Dzień 1 - 11.01.2020 - W Dubaju nie pada !!

Na początek konkurs. Kto pierwszy napisze jak nazywa się nowy Sułtan Omanu i jak został wybrany otrzyma GUSTOWNY MAGNES w Stylu DUBAJ !

Załącznik:
20200119_111936.jpg
20200119_111936.jpg [ 103.92 KiB | Obejrzany 16722 razy ]


Hotel w Dubaju na jedną noc przed rejsem też rezerwuję z rocznym wyprzedzeniem, bezpłatne anulowanie do 24h przed przylotem, Hotel Gateway w starej części Dubaju, blisko do portu i do metra.

Wszystko gotowe można zaczynać egzotyczną podróż, aż tu nagle 8 stycznia, dwa dni przed moim wylotem nad Iranem spadł samolot, bazy USA zostały zaatakowane przez Iran, wojna wisi w powietrzu.
A gdzie ja ciągnę znajomych ? Nad Iran, do zatoki perskiej !! Uspokajam rodzinę i znajomych, iż Dubaj nigdy w wojnę się nie włączy i będzie dobrze, choć sam nie wiem czy nie odwołają nam lotów !!

Wylot z Krakowa, przylot do Katowic o 1 nad ranem. Jak to rozwiązać?
Jedziemy dwoma autami na parking KTW zostawiamy tam auto i drugim autem znajomy zawozi nas na lotnisko do Krakowa, tym sposobem po powrocie auto będzie na nas czekać bez względu na godzinę powrotu, co jak się okazało będzie istotne.

Lot opóźniony, ale jednak lecimy. FlyDubai, który nie przejmuje się sytuacją nad Iranem i leci bezpośrednio nad Teheranem, wszyscy pasażerowie przy oknach przez kilka godzin wypatrują nadlatujących rakiet. Wiecie jakie zabezpieczenie FlyDubai nam zastosował? Nad całym Iranem, aż do granicy karzą nam mieć zapięte pasy! Wszystkie linie europejskie mijają Iran i Irak bokiem, a my lecimy nad Teheranem z zapiętymi pasami !!
Czuję się super bezpiecznie !!

Pod nami Dubaj! Lecz nie możemy wylądować, gdyż nad lotniskiem jest burza z piorunami, odchodzimy na 2 kręg i tak z godzinę latamy nad Dubajem, czekamy aż się uspokoi.
Leć do Dujabu mówili, wygrzejesz stare kości mówili!
Zaliczyłem powódź w Dubaju !! https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-po ... 9,1,0.html

Można mieć większego pecha? W końcu lądujemy z kilkugodzinnym opóźnieniem, zamiast ok 21 lądujemy po północy, wszystko zalane, kapie z sufitu, przechodzimy odprawę włączam internet i dostaję maila z booking.com, iż hotel próbował pobrać kasę z karty za nocleg, ale nie udało się zrealizować operacji i anulował mi nocleg.
Stoję w terminalu w DXB o 12 w nocy, deszcz kapie mi na głowę (w środku), mam ze sobą 7 ludzi w tym 4 dzieci i nie wiem gdzie będziemy spać.
Okazuje się iż była awaria banków w Polsce. No nic, jedziemy do tego hotelu i może na miejscu uda nam się coś załatwić.

Przejazd przez zalany Dubaj o 12 w nocy nie jest prosty, w Dubaju podobno pada 3 dni w roku, i to raczej słabo, my brodzimy po kostki w wodzie, szukając hotelu bez rezerwacji. Płaskie dachy bez rynien i brak spadków na ulicach nie ułatwia nam sprawy. Na miejscu okazuje się iż nasze pokoje są już wynajęte i mogą nam zrobić jakieś dostawki. Jest 1 w nocy, przyjmujemy propozycję dostawek i idziemy spać.

O 3 nad ranem budzi nas alarm pożarowy, ewakuacja hotelu, w samych piżamach stoimy na deszczu przed budynkiem i czekamy na rozwój sytuacji. Okazało się iż deszcz pozalewał czujki przeciwpożarowe, które wywołały fałszywe alarmy, 3 tej nocy ......

OK, nie jest, źle, żyjemy dolecieliśmy, jest już dzień, zostawiamy bagaże w hotelu i idziemy na zwiedzanie, ciągle pada, Dubaj w deszczu jest piękny.
Zwiedzamy stary Dubaj, Muzeum Dubajskie zalane, przepływamy przez kanał aby zobaczyć targi Złota i przypraw.
Załącznik:
Muzeum_Dubaju.JPG
Muzeum_Dubaju.JPG [ 309.27 KiB | Obejrzany 16714 razy ]

Załącznik:
Creek1.JPG
Creek1.JPG [ 348.71 KiB | Obejrzany 16722 razy ]

Załącznik:
Creek2.JPG
Creek2.JPG [ 432.38 KiB | Obejrzany 16722 razy ]

Załącznik:
Creek3.JPG
Creek3.JPG [ 570.37 KiB | Obejrzany 16722 razy ]


Targi super, choć wszędzie woda kapie z góry, widać nie są przygotowani na tak duże opady
Załącznik:
Souq1.JPG
Souq1.JPG [ 546.42 KiB | Obejrzany 16722 razy ]

Załącznik:
Souq2.JPG
Souq2.JPG [ 834.02 KiB | Obejrzany 16722 razy ]

Załącznik:
Souq3.JPG
Souq3.JPG [ 603.79 KiB | Obejrzany 16722 razy ]


Następnie metrem jedziemy do Mall of Emirates zobaczyć stok narciarski, przy takich anomaliach pogodowych za kilkadziesiąt lat przebudują go na wersję z otwartym dachem
Załącznik:
ZalanyDubaj1.JPG
ZalanyDubaj1.JPG [ 359.12 KiB | Obejrzany 16722 razy ]

Załącznik:
ZalanyDubaj2.JPG
ZalanyDubaj2.JPG [ 482.28 KiB | Obejrzany 16722 razy ]

Załącznik:
ZalanyDubai3.jpg
ZalanyDubai3.jpg [ 416.81 KiB | Obejrzany 16722 razy ]


Załącznik:
SkiDubai.JPG
SkiDubai.JPG [ 428.07 KiB | Obejrzany 16722 razy ]


W końcu ok 18 udajemy się do portu i na statek, pierwsza dobra wiadomość, została zagłuszona przez dwie złe.
1. Dostaliśmy bezpłatny UPGRADE do kajuty z balkonem !!!!
2. @greg2014 napisał mi iż umarł Sułtan Omanu i będzie żałoba, nie wpuszczą nas do Wielkiego Meczetu w Muscacie w Omanie !!
3. z powodu złej pogody, silnego wiatru i deszczu zmieniają nam trasę rejsu, nie będzie Abu-Dhabi i wyspy Sir Bani Yas, zostajemy na kolejny dzień w Dubaju, gdyż statek nie jest w stanie wypłynąć z portu.

Ale widok z kabiny zapiera dech w piersiach, Mają rozmach .....
Załącznik:
zKabiny1.jpg
zKabiny1.jpg [ 254.07 KiB | Obejrzany 16713 razy ]

Załącznik:
zKabiny2.JPG
zKabiny2.JPG [ 290.84 KiB | Obejrzany 16722 razy ]

Załącznik:
InBellissima.JPG
InBellissima.JPG [ 374.42 KiB | Obejrzany 16722 razy ]


Ostatnio edytowany przez brzemia, 19 Sty 2020 16:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
33 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Sty 2020 14:01 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Haitham bin Tariq Al Said
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Sty 2020 14:04 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
A jak został wybrany ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sty 2020 14:12 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@brzemia - no rzeczywiście nagromadzenie pecha zdecydowanie powyżej normy. Ja wypływam z Dubaju za niecałe dwa miesiące. Z Krakowa wylatuję w piątek 13-ego więc data taka sobie. Pierwotnie też miałem lecieć Wizz-em ale przez ich zamieszanie z rozkładem ostatecznie lecę liniami Flydubai. Mam przynajmniej nadzieję, że do tego czasu sytuacja w regionie się unormuje.

A tymczasem czekamy na ciąg dalszy:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Sty 2020 14:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Kto pierwszy napisze jak nazywa się nowy Sułtan Omanu i jak został wybrany otrzyma magnes.

Zaliczam i na prv prosze o adres do wysylki. :)

A Sultan został wybrany juz przez poprzednika, ktory zapisał jego nazwisko i zamknął w sejfie, który rodzina otworzyła po jego śmierci.

Mieszkańcy Omanu naprawdę szanowali Sułtana i widać to było na ulicach i podczas rozmów z ludźmi.

Być w takim miejscu w takich okolicznościach to super przeżycie.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Sty 2020 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Faktycznie niezly splot niefortunnych wydarzen. Jak przeczytałam wiadomość o smierci Sultana, to zmartwiłam sie troche, ze moze byc zamieszanie w Omanie. Na poczatku pisali, ze nie ma nastepcy, ale potem szybko sprawa zostala pozytywnie rozwiazana. Miejmy nadzieje, ze Oman nie zmieni sie i ciagle bedzie dobrym miejscem na odwiedziny.

To w ktorym meczecie jest tem najwiekszy zyrandol?
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Sty 2020 15:16 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Byłem w Dubaju parę razy, oddaję magnes pierwszemu chętnemu, który się zgłosi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sty 2020 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Jak dotarłem do alarmu przeciwpożarowego, to już parsknąłem śmiechem :D Przepraszam za brak empatii :)
Tylko nie mów, że masz coś jeszcze w zanadrzu w trakcie tego wyjazdu...

I tylko jedna drobna uwaga - z tym "Techeranem", to rozumiem, że zawirowanie wywołane rakietami :D ?
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Sty 2020 16:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@brzemia Aż trudno uwierzyć w taką kumulację komplikacji w czasie jednej podróży. :o Jedno jest pewne, będzie to z pewnością podróż niezapomniana po wsze czasy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Sty 2020 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Aż mi głupio klikać lubię ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Sty 2020 17:46 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Podobno nic tak nie cieszy jak cudze nieszczęście
Smiało można klikać LubięTo !!!
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Sty 2020 19:37 

Rejestracja: 19 Sty 2020
Posty: 3
Witam serdecznie ,
mamy wykupiony pobyt w Omanie na ferie ( od 10.02 do 17.02.20.r )w biurze podróży Itaka . Lecimy 2 osoby dorosłe + 2 dzieci ( dziewczynki 5 i 10 lat) W wyniku zaistniałej sytuacji oraz napięć i sytuacji w Iranie zastanawiamy się mocno , czy nie jest to pobyt zbyt ryzykowny ???? bardzo prosimy o wszelkie sugestie lub informacje w temacie stanu bezpieczeństwa w Omanie .
będziemy wdzięczni za wszelkie informacje . pozdrawiam,
jacek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sty 2020 19:38 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Wg mnie mozna spokojnie jechać. Wszystko wrocilo do normy. Ludzie bardzo mili i pomocni.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacenty114114 lubi ten post.
jacenty114114 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 19 Sty 2020 19:41 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Najlepiej, żeby wypowiedział się @brzemia, który tam był kilka dni temu. Moje doświadczenia są takie, że jest to jeden z najbardziej bezpiecznych krajów na Bliskim Wschodzie (o ile nie najbezpieczniejszy). Będę tam po raz kolejny za 2 miesiące, co prawda na krótko ale jednak, i akurat jeśli chodzi o bezpieczeństwo nie mam żadnych obaw. Jakimś obszarem ryzyka było, czy nowy sułtan zostanie sprawnie wybrany i bez problemu przejmie rządy ale wszystko wskazuje na to, że poszło jak z płatka. Wiadomo, że przed wyjazdem trzeba monitorować temat - wszystko się może zdarzyć ale większe obawy mam o inne kraje na mojej trasie niż akurat Oman.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jacenty114114 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Sty 2020 20:38 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Byłem w Salalah dwa lata temu. Jedynym niebezpieczeństwem są wiry wodne, ewentualnie spalone stopy, jeśli będziecie chodzić po plaży bez butów.. tak jak przedmówca napisał, Oman to ostoja, najbardziej bezpieczne państwo na bliskim wshodzie.

Salalah jest tak piękne, dziewicze, tętniące naturą.. nie wyobrażam sobie, żeby mieć możliwość i nie polecieć.

Moja rada.. tak na szybko.. tam panuje ortodoks. Niech rodzina, szczególnie kobieca strona rodziny, na lotnisku ma zasłonięte ramiona, nogi.. później to już hulaj dusza - udanych wakacji.

Dodatkowo, przepraszam za uwagę, ale jeśli boicie się wyjazdów - warto w przyszłości planować ferie w Krynicy.. nowa baza hotelowa, pyszne jedzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
jacenty114114 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Sty 2020 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Kothson napisał(a):
Salalah jest tak piękne, dziewicze, tętniące naturą.. nie wyobrażam sobie, żeby mieć możliwość i nie polecieć.

Az się roześmiałam, jak przypomnialam sobie widok z Hiltona na industrialne tereny Salalah. A tak na powaznie, to w okolicy Salalah jest oczywiście jak najbardziej w porzadku. Planuje wybrac sie ponownie w okresie letnim/mokrym.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 20 Sty 2020 03:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group