Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Lut 2017 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Odprawić się na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
kazudoki uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#62 PostWysłany: 01 Lut 2017 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
W takim przypadku odprawa na lotnisku i wydrukowanie karty pokładowej jest bezpłatne?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 01 Lut 2017 16:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 01 Lut 2017 16:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Tak...
Góra
 Profil Relacje PM off
kazudoki uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 01 Lut 2017 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
W normalnej linii lotniczej, jaką jest UIA, odprawa na lotnisku jest bezpłatna także wtedy gdy dostępna jest odprawa online.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Lut 2017 00:40, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 03 Lut 2017 23:49 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 4
Nie leciałem nigdy z przesiadką więc mam pytanie. Rezerwując lot z Warszawy do Stambułu z przesiadką w Kijowie. Dostaję w sumie 4 loty do odprawienia ? Nie odprawiając się wcześniej online podczas przesiadki w Kijowie mam 55min. zdążę się odprawić ?
W regulaminie jest podział na loty z odprawą online i takie z odprawą tylko z Ukrainy i tu się pogubiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 03 Lut 2017 23:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak, 4 loty, odprawisz się na lotnisku początkowym, gdzie dostaniesz prawdopodobnie 2 karty pokładowe: WAW-KBP i KPB-IST, analogicznie będzie na lotnisku w Stambule najprawdopodobniej, czyli dostaniesz karty IST-KBP i KBP-WAW, przez co jak dolecisz do Kijowa, to możesz od razu pójść do swojej bramki.

Możesz odprawić się na lotnisku, nie musisz online
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: UIA odprawa
#67 PostWysłany: 07 Mar 2017 14:02 

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 9
Zbanowany
witam.czy odprawiając się na lotnisku lecąc liniami UIA oprócz bagażu podręcznego mogę mieć laptopa? CZy może on być ze wszystkimi kablami chodzi mi oto czy mogę je wnieść z laptopem? :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: UIA odprawa
#68 PostWysłany: 07 Mar 2017 14:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
w UIA czasami czepiają się bagaży przy odprawie (ważą) ale przy wejściu do samolotu już kompletnie nikt na nic nie patrzy. Spokojnie możesz mieć laptopa w osobno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 13 Cze 2017 07:57 

Rejestracja: 13 Cze 2017
Posty: 5
ponieważ nie jest dostępna odprawa online z Kijowa do Dubaju i odwrotnie to gdzie można się odprawić (brak bagażu rejestrowanego tylko podręczny) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 13 Cze 2017 08:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Na stanowiskach check in na lotnisku, tam gdzie bagaż się nadaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 13 Cze 2017 08:44 

Rejestracja: 13 Cze 2017
Posty: 5
dzieki


Ostatnio edytowany przez michzak, 13 Cze 2017 08:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 12 Lip 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
-- 12 Lip 2017 20:06 --

Cytuj:
UIA wprowadza opłatę za odprawę biletowo-bagażową oraz wydanie karty pokładowej w porcie wylotowym w przypadku, gdy pasażer nie posiada drukowanej wersji lub mobilnej wersji karty pokładowej uprawniającej do wejścia na pokład. Płatna odprawa online dotyczy jedynie rejsów UIA z Kijowa do Rygi i z Rygi do Kijowa.

Opłata za wydanie karty pokładowej pasażerom klasy ekonomicznej jest pobierana tylko raz podczas odprawy na lotnisku. W przypadku, gdy pasażer udostępni pracownikowi odprawy drukowaną kartę pokładową lub jej wersję elektroniczną (mobilną) UIA odstąpi od pobierania opłaty.

Koszt wymienionej usługi wynosi 20 USD / 20 EUR. Stawki wymienione za tę usługę mają zastosowanie:

w EUR - w przypadku płatności w krajach Unii Europejskiej (UE);
w USD - w przypadku płatności na Ukrainie i innych krajach, które nie są członkami UE

WAŻNE! Usługa wydania karty wstępu do samolotu podczas odprawy jest bezpłatna dla następujących kategorii pasażerów:

dla pasażerów tranzytowych na połączeniach UIA na lotnisku Boryspol w Kijowie (KBP);
dla pasażerów klasy Biznes i klasy Premium Economy;
dla pasażerów, którzy dokonali płatności za upgrade do klasy Biznes lub klasy Premium Economy;
dla pasażerów odprawionych on-line, którzy posiadają wydrukowaną lub mobilną wersję karty pokładowej z wykupioną usługą wyboru miejsca w samolocie.
cyt. https://www.flyuia.com/Polish/informati ... ck-in.html

Odprawa online jest dostępna 48 przed planowanym wylotem.
Wylatuję do Kijowa w sobotę innymi liniami a wracam w poniedziałek Ukrainianem. Nie ufam zupełnie urządzeniom mobilnym więc interesuje mnie tylko wydrukowana karta pokładowa. Czy wobec powyższego ktoś może mi powiedzieć czy jedynym sposobem na uniknięcie opłaty 20$ jest wydrukowanie na miejscu np. w kawiarence internetowej lub w uprzejmej recepcji hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 16 Lip 2017 13:10 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Cześć,

mam wykupione bilety na trasie Warszawa - Tbilisi, z przesiadką w Kijowie na lotnisku Boryspol. W związku z wcześniejszym postem mam pytanie do osób, które podróżowały z przesiadką liniami UIA i nadawały bagaż rejestrowany. Wcześniej tego nie zauważyłem, ale czy faktycznie, jeżeli z marszu pojawię się na lotnisku to za odprawę zapłacę 20EUR? W sumie to żaden problem odprawić się online, nawet za granicą, hostele oferują wi-fi, wydrukować kartę też nie będzie problemem. Druga sprawa, odprawiając się online podaję numer biletu. Odprawię się na oba łączone loty tj. Warszawa - Kijów, Kijów Tbilisi, czyli generalnie otrzymam dwie karty pokładowe, czy w Kijowie należy udać się jeszcze do punktu odpraw? Widzę informację, że dla pasażerów tranzytowych wydanie karty pokładowej na Boryspolu jest bezpłatne, tak więc chyba tylko na pierwszy lot się odprawię? Ostatnie pytanie dotyczy bagażu, w Warszawie nadany zostanie bezpośrednio do Tbilisi i w Kijowie nie muszę sobie nim zaprzątać głowy, czy będę go musiał odebrać i nadać ponownie? Może to głupie pytania, ale pierwszy raz lecę UIA i chcę mieć wszystko pod kontrolą.
Pozdrawiam, Marek.
EDIT:
Aczkolwiek patrząc na informacje na tej stronie: https://www.flyuia.com/Polish/informati ... s_uia.html wychodzi na to, że opłata za odprawę na lotnisku obowiązuje tylko w Rydze. Czyli w Warszawie na lotnisku dalej bezpłatnie? Lot mam we wrześniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 16 Lip 2017 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Leciałem na trasie Warszawa-Kijów-Bangkok. Odprawiłem się wcześniej online, by móc sobie wybrać dogodne miejsca. W Warszawie nadałem bagaż rejestrowany - poinformowano mnie wówczas, że jeśli nawet wcześniej się odprawisz online a potem nadajesz bagaż rejestrowany, to kart pokładowych nie trzeba drukować. Bagaż oczywiście nadałem prosto do Bangkoku - w Warszawie dostałem kartę pokładową na całą podróż.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 03 Sie 2017 09:12 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Ponowię pytanie, czy odprawa na lotnisku (Warszawa, Tbilisi) jest obecnie płatna czy odprawią mnie bez dodatkowych kosztów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 26 Sie 2017 14:53 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Działa Wam strona flyuia.com ?
Po wybraniu celu podróży i daty pokazuje się pusta strona i nic więcej...
Używam firefoksa z adblockiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 26 Sie 2017 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
jakie daty wybierasz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 26 Sie 2017 18:56 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Każda data mi siada na firefoksie...
A sprawdziłem na ie i działa...
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 27 Sie 2017 14:44 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Potrzebuję pomocy odnośnie rezerwacji w UAI. Chciałbym kupić bilety na lot z Warszawy do Odessy na 27.07.2018r. W wyszukiwarce na ich oficjalnej stronie mogę zarezerwować 3 bilety w cenie: WAW-KBP - 247,53PLN + KBP-ODS - 106,21PLN , co daje łącznie ok.350PLN.
Jak wpisuje z kolei lot prosto z Warszawy do Odessy to cena wzrasta do 970,78PLN. a loty są dokładnie te same w tych samych godzinach z przesiadką w Kijowie. Chyba lepiej mieć jeden bilet do miejsca docelowego w przypadku gdyby lot z Warszawy się opóźnił itp. to chyba linia lotnicza wtedy bierze koszty na siebie. Czy ja coś robię nie tak czy żeby zrezerwować w cenie ok. 350zeta muszę rezerwować loty osobno? Z góry dzięki za odpowiedź na pytanie laika w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 27 Sie 2017 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Musisz zarezerwować osobno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group