Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 25 Lis 2019 21:26 

niebieski
Odprawa jak napisałeś.
Miejsce losowe albo wybór płatnego.

W WAW i KBP sprawdzali ostatnio bagaże podręczne - szczególnie walizki albo duże torby, czy się mieszczą w sizerze oraz patrzyli na dopuszczalną ilość bagaży. W razie nie rozwiązania problemu z rozmiarem lub ilością, służyli od razu terminalem płatniczym.
 Relacje PM off
jarak10 lubi ten post.
4989341 uważa post za pomocny.

#162 PostWysłany: 22 Gru 2019 22:16 

Jak wygląda losowanie miejsc w UIA? Tak jak w RYANAIR? Że jak nie wykupisz miejscówki to algorytm na 100 % przydzieli każdemu pasażerowi z rezerwacji miejsce w innym rzędzie? Lecę z żoną i jest mi obojętne gdzie będziemy siedzieć byle było to koło siebie. Jaka jest szansa że przydzielą mi miejsca koło siebie?
 Relacje PM off  

#163 PostWysłany: 22 Gru 2019 22:39 

niebieski
Na 4 loty (europejskie trasy) w listopadzie (w 3 osoby), bez wykupionych miejsc - zawsze odprawiało nam 3 miejsca obok siebie.
 Relacje PM off  

#164 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:26 

Dzięki za szybką odpowiedz:)

Lecę na trasie Warszawa-Kijów-Bangkok. Na trasie Kijów - Bangkok w pierwszą stronę według ich systemy lecę boeingiem 777 w drugą boeingiem 767-300. Czy w tych samolotach mogę liczyć na to że będą gniazdka z elektrycznością 230V?
 Relacje PM off  

#165 PostWysłany: 23 Gru 2019 00:16 
Awatar użytkownika

Loty: 447
Kilometry: 703 055
srebrny
@maggo
Nie przejmuj się nadmiernie przydziałem miejsc. Jeszcze UIA może wam któryś lot odwołać.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#166 PostWysłany: 26 Gru 2019 08:13 

Lecimy jutro więc chyba już nie odwołają lotów. Ale muszę powiedzieć że masz racje bo 2 miesiące temu dostałem sms-a z informacją że odwołują mój lot do BKK. 4 dni próbowałem się czegoś dowiedzieć na ten temat... Na infolinii PL nikt nie raczył odebrać telefonu na maile odpisywali gotową regułka aż po tygodniu się okazało że jednak ten lot się odbędzie"P

Z drugiej strony muszę ich pochwalić bo nie wykupiłem miejsc zrobiłem odprawę i dostaliśmy z żoną miejsca koło siebie a nie jak w RYANAIR-e na dwóch końcach samolotu :P
 Relacje PM off  

#167 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:42 

golen napisał(a):
Odprawa jak napisałeś.
Miejsce losowe albo wybór płatnego.

Hej, mam pytanie do osób które w niedawnym czasie się odprawiały :) Czy warto robić odprawę 47-48h przed lotem, czy czekać do ostatniej chwili na kilka godzin przed zamknięciem?

Pytam z ciekawości czy jest tak jak w niektórych liniach, że na samym początku system przydziela najgorsze (w rozumieniu najtańsze) miejsca. A pod sam koniec jeśli jest już np. obłożenie 95% odprawionych osób to wtedy robiąc odprawę można dostać najlepsze miejsca (np. z przodu samolotu, przy oknach czy nawet miejsca XXL za darmo)

Z góry dzięki za pomoc :)
 Relacje PM off  

#168 PostWysłany: 03 Lut 2020 14:26 

niebieski
Leciałem PS 4x ostatnio. Zawsze odprawiam się na ostatnią chwilę i z tego co zauważyłem PS nie daje miejsc XXL za darmo nikomu jeśli nie ma obłożenia 100% w samolocie. Co więcej stewki wyganiają z nich ludzi jeśli ktoś się przesiądzie lub proszę o uniszczenie stosownej opłaty. Mają rozpiskę miejsc ze sobą więc nie ma dyskusji.
Jak dla mnie system ma już z góry ustalone miejsca w zależności od taryfy a nie czasu odprawy - przy dwóch osobach na tych 4 lotach zawszem dostałem miejsca B i C w rzędach 17 lub 18. Oczywiście mogło się tak zdarzyć że każde miejsce A lub F było przez kogoś kupione - ale 4x pod rząd to raczej niemożliwe...
 Relacje PM off  

#169 PostWysłany: 03 Lut 2020 14:44 

Nie ma raczej szans na otrzymanie miejsca XXL za darmo.
Probowałem już kilka razy nie było takiej opcji niestety.
 Relacje PM off  

#170 PostWysłany: 03 Lut 2020 14:49 
Awatar użytkownika

Loty: 271
Kilometry: 378 719
złoty
Czy UIA rozdziela pasażerów (w stylu lowcostów) czy będziemy mieli (4 osoby) miejsca obok siebie ?

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#171 PostWysłany: 03 Lut 2020 15:24 
Awatar użytkownika

Loty: 93
Kilometry: 197 285
niebieski
Leciałem z nimi około 10 razy, za każdym razem bilety były kupowane w nieistniejącej już taryfie LOW COST i nigdy nie zostałem rozdzielony z współtowarzyszami. Ostatnie 2 loty były 2 tygodnie temu.
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.

#172 PostWysłany: 03 Lut 2020 16:35 
Awatar użytkownika

Loty: 211
Kilometry: 432 570
złoty
Ja leciałam 20 razy. Rozsadzili nas dwukrotnie. Raz nie odprawiłam się online i przy nadawaniu bagażu okazało się, że nie ma już miejsc obok siebie. A drugi raz ze względu na dwukrotną podmianę samolotu i towarzyszące temu zmiany miejsc. W taryfach low cost zawsze siedziałam z rodziną.
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.

[ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości