Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Najtańsze ubezpieczenie COVID, honorowane niezależnie od linii lotniczej, którą się przylatuje:

https://flyuia.eurotravelins.com.ua/

Link do strony źródłowej ukraińskiego ministerstwa zdrowia dotyczący krajów "czerwonych" i "zielonych":
https://moz.gov.ua/article/news/informa ... stanom-na-


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#621 PostWysłany: 26 Sty 2021 20:30 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
pabien napisał(a):
Ukraińcy postanowili odnieść sukces polityczny. Nie testują za bardzo stąd mają mniej oficjalnych przypadków niż u nas. Stosunkowo wysoka liczba zmarłych sugeruje, że faktyczna wielkość jest znacznie wyższa. Tym niemniej liczą się oficjalne statystyki, a tam PL ma zazwyczaj kilkadziesiąt procent więcej zakażeń (za wyjątkiem poniedziałków)


Oczywiście, gdyby robili więcej testów to pewnie bylibyśmy na zielonej liście, ale wskaźnik śmiertelności wykrytych przypadków na Ukrainie to 3,4% obecnie, a w Polsce 5%, więc nie mieszałbym do tego polityki. To raczej kwestia mniejszych możliwości laboratoryjnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#622 PostWysłany: 26 Sty 2021 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Dobra, to nie jest ten wątek, ale 2 zdania w tej sprawie. Śmiertelność w Ukrainie jest na poziomie wyższym niż poprzednio i do tego się odnoszę. Racz zauważyć, że duża część krajów o największej śmiertelności to te najbogatsze, bierze się to z tego, że w krajach gdzie opieka medyczna jest na niższym poziomie (np w Polsce) wiele osób, które w krajach z lepszą opieką medyczną umierają od "chorób" towarzyszących, w tych z gorszą umarło od tych chorób już przed Covidem
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#623 PostWysłany: 26 Sty 2021 21:52 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
NBE322
Dzięki. Gdzieś mi umknęła ta inf.
W pierwszej chwili pomyślałem że PL juz na zielono ;);)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#624 PostWysłany: 27 Sty 2021 18:03 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 150
pabien napisał(a):
Dobra, to nie jest ten wątek, ale 2 zdania w tej sprawie. Śmiertelność w Ukrainie jest na poziomie wyższym niż poprzednio i do tego się odnoszę. Racz zauważyć, że duża część krajów o największej śmiertelności to te najbogatsze, bierze się to z tego, że w krajach gdzie opieka medyczna jest na niższym poziomie (np w Polsce) wiele osób, które w krajach z lepszą opieką medyczną umierają od "chorób" towarzyszących, w tych z gorszą umarło od tych chorób już przed Covidem


To prawda. Natomiast przyrost do końca listopada ofiar śmiertelnych na Ukrainie ogółem był sporo niższy niż w Polsce, mimo znacznie mniejszych restrykcji. Co nie zmienia faktu, że pewnie decydującym czynnikiem jest też krótsza średnia życia Ukraińców. Aczkolwiek dziś raptem 3776 przypadków na 47 tys testow, więc katastrofy nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#625 PostWysłany: 28 Sty 2021 12:48 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
" przez osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego,
przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu.”
Dobrze czytam, ze zrozumieniem, że 48 godzin liczymy od momentu wyniku testu a nie od momentu zrobienia testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#626 PostWysłany: 28 Sty 2021 13:02 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Przecież tam jest zawarta odpowiedź. No nie wiem czy da się jaśniej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#627 PostWysłany: 28 Sty 2021 13:12 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
zanika w społeczeństwie umiejętność przeczytania ze zrozumieniem JEDNEGO zdania... zatrważające!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#628 PostWysłany: 29 Sty 2021 12:27 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Jest już nowa lista. Spadliśmy mocno w dół jednak dalej na czerwono :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#629 PostWysłany: 30 Sty 2021 20:42 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Ciekawostka - wjeżdżałem dziś na Ukrainę przez KBP, na kontroli paszportowej pokazałem paszport i poswidkę, miła funkcjonariuszka obejrzała, przystawiła pieczątkę i... pożyczyła miłego pobytu. Zero pytania o test, ani słowa o konieczności kwarantanny, nawet o ubezpieczenie nie zapytała, mimo iż zarówno Polską jak i Białoruś (z której przyleciałem) są od paru tygodni w czerwonej strefie.
Dla świętego spokoju zrobiłem jednak test. I tu informacja - oprócz "zwykłego" punktu pobrań w terminalu D jest też drugi, po drodze z kontroli paszportowej do odbioru bagażu. Trzeba zeskanować kod QR i wypełnić online ankietę rejestracyjną, płacić można zarówno kartą jak i gotówką. W tym punkcie test kosztuje 1500 UAH, więc nieco drożej niż w terminalu D (tam cena jest od 900 do 1400, w zależności od laboratorium), ale za to wynik przychodzi po max. 6-8 godzinach
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#630 PostWysłany: 31 Sty 2021 00:28 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
nie pytają o test bo nie jest on obowiązkowy, można przebywać na kwarantannie i testu nie robić. Wiem od mieszkańca Ukrainy, że nie sprawdzają Cię czy jesteś na kwarantannie (może wyrywkowo to robią, ale nie słyszał o tym).
Jeżeli powrót byłby po kilku dniach mogliby spytać o test i wtedy mógłby być zonk. Mnie nie pytali, wątpię żeby mieli mnie w bazie paszportowej że zrobiłem.
Pytali o ubezpieczenie i aplikację, ale nie sprawdzali.
Góra
 Profil Relacje PM off
pietia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#631 PostWysłany: 31 Sty 2021 04:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
kamillos13 napisał(a):
że nie sprawdzają Cię czy jesteś na kwarantannie


również potwierdzam, znajoma Ukrainka mi mówiła, że nikt tego nie sprawdza, ale nie można wyjechać przed upływem czasu na kwarantannie /jak się nie ma testu/
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#632 PostWysłany: 01 Lut 2021 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Za "Lwów Info" (FB Katarzyna Łoza), wczoraj...
"Pandemia pandemią, ale Bukovel musi być. Stoki narciarskie na Ukrainie nie były pozamykane, a ze względu na ograniczoną możliwość wyjazdu zagranicę jest więcej ludzi niż zazwyczaj - nawet w niedzielę wieczorem spore tłumy na dwójkę, najpopularniejszy wyciąg i jeden z kilku działających także po zmroku. Mam nadzieję, że dzisiaj część osób wyjedzie i jutro będzie luźniej. I ciepłej, bo wieczorem na górze było -10".
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom Jed lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#633 PostWysłany: 02 Lut 2021 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Ma ktoś świeże doświadczenia z pieszego przejścia Medyka / Szegyni? Jest tam gdzie zrobic test na wejściu?
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#634 PostWysłany: 03 Lut 2021 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Mnie we Lwowie Pani że Straży Granicznej zapytała i o ubezpieczenie i o test. Być może okazanie testu ma znaczenie przy wyjeżdżaniu. Nie wiem, nie dopytywałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#635 PostWysłany: 05 Lut 2021 13:08 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Polska znowu w dół na liście, ale dalej na czerwono :( jutro mam tranzyt w Kijowie to zobaczę jak będą podchodzić do nas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#636 PostWysłany: 08 Lut 2021 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Kontrola paszportowa przy wyjeździe we Lwowie. Brak jakichkolwiek pytań. Dałem paszport, dostałem pieczątkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#637 PostWysłany: 08 Lut 2021 20:32 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
W sensie żadnych pytań o test nawet mimo, że przyleciałeś z "czerwonego"? No i bądź tu mądry, przepisy swoje - życie swoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#638 PostWysłany: 08 Lut 2021 20:35 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
@pabien A jakich pytań spodziewałeś się przy kontroli paszportowej przy wyjeździe? Czy chodziło Ci raczej o kontrole po przyjeździe do Lwowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#639 PostWysłany: 08 Lut 2021 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Pisałem już wcześniej, przyjechałem z testem i pokazywałem go przy przylocie. Nie wiem jak wygląda system informatyczny pograniczników, ale być może oni coś tam odnotowują i dlatego nie było pytań.


Rzecz w tym, że do Ukrainy można przyjechać bez testu i wtedy należy go zrobić w bodaj 24h.

Nie wiem jak to formalnie wygląda, ale raczej nie każą ci przy okienku tego ich śledzia instalować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#640 PostWysłany: 08 Lut 2021 21:27 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Tydzień wcześniej miałem identyczną sytuację, tyle że w Boryspolu. Opisałem ją zresztą tutaj.
Być może pogranicznicy nic w systemie nie odnotowali, ale gdybyś chciał wyjechać z Ukrainy w ciągu najbliższych 2 tygodni - mogą zapytać o test , ewentualnie dociekać, dlaczego nie siedzisz na kwarantannie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 56  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group