Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Najtańsze ubezpieczenie COVID, honorowane niezależnie od linii lotniczej, którą się przylatuje:

https://flyuia.eurotravelins.com.ua/

Link do strony źródłowej ukraińskiego ministerstwa zdrowia dotyczący krajów "czerwonych" i "zielonych":
https://moz.gov.ua/article/news/informa ... stanom-na-


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#341 PostWysłany: 28 Sie 2020 18:29 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
Taka ciekawostka....

Państwowa Agencja Rozwoju Turystyki i Ministerstwo Kultury już pracują nad projektem złagodzenia zasad
wjazdu dla obcokrajowców np; ze strefy zielonej...

Государственное агентство развития туризма (ГАРТ) совместно с Министерством культуры
разрабатывают проект постановления о смягчении правил въезда для отдельных категорий иностранцев.
В частности, хотят разрешить въезд туристам из стран "зеленой зон.
https://www.dsnews.ua/politics/v-kabmin ... 020-397133
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#342 PostWysłany: 28 Sie 2020 22:09 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
"Изменения планируют внести на ближайшее заседание правительства."
Ciekawe to info, widać że też mają chaos.
Ciekawe kiedy mają "najblizsze posiedzenie sejmu"
Sprawdziłem i póki co mój lot na 05.09do Odessy Ryanairem dalej jest nieodwołalny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#343 PostWysłany: 28 Sie 2020 23:22 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dzis wrocilem z Odessy do Berlina. Wszedzie spokoj. W Berlinie na lotnisku nikt o nic nie pytal. Nie ma testow. Nawet nie ma kart do wypelnienia w samolocie.Pelen luz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#344 PostWysłany: 29 Sie 2020 08:08 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
kamillos13 napisał(a):
"Изменения планируют внести на ближайшее заседание правительства."
Ciekawe to info, widać że też mają chaos.
Ciekawe kiedy mają "najblizsze posiedzenie sejmu"
Sprawdziłem i póki co mój lot na 05.09do Odessy Ryanairem dalej jest nieodwołalny.

Правительство to rząd, nie sejm. Kiedy mają zaplanowane najbliższe posiedzenie - nie wiem, ale zarówno środowa, jak i czwartkowa decyzje o zamknięciu granic zapadły na posiedzeniach nadzwyczajnych, które można zwołać w każdej chwili
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#345 PostWysłany: 29 Sie 2020 21:40 

Rejestracja: 21 Cze 2011
Posty: 7
Czy ktoś z Was orientuje się co dokładnie trzeba przedstawić celnikom jako potwierdzenie tranzytu? Chce jechać do Mołdawii (z obywatelem Mołdawii) i przejechać nawet bez zatrzymania przez Ukrainę, więc w 48h spokojnie się wyrobimy, tylko jakich oni potwierdzeń potrzebują? No i co wtedy z drogą powrotną jeśli chciałbym wracać już sam po 2-3 dniach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#346 PostWysłany: 30 Sie 2020 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
To jak jest obecnie z tymi jednodniówkami na Ukrainę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#347 PostWysłany: 31 Sie 2020 20:51 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Dzisiaj odwołali loty Ryanairem na drugą połowę września
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#348 PostWysłany: 31 Sie 2020 22:25 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Sprawdzałem i mam na 5 września z Ryanairem dalej aktualny lot, w tej sytuacji to chyba lepiej by było jakby mi odwołali, bo przynajmniej dostanę kasę lub voucher
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#349 PostWysłany: 01 Wrz 2020 09:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@kamillos13 zakazu lotów z Polski nie ma. Gdyby odwołali teraz lot na 5 IX musieliby wypłacić pasażerom odszkodowania, więc samolot poleci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamillos13 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#350 PostWysłany: 01 Wrz 2020 10:50 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
kamillos13 napisał(a):
Sprawdzałem i mam na 5 września z Ryanairem dalej aktualny lot, w tej sytuacji to chyba lepiej by było jakby mi odwołali, bo przynajmniej dostanę kasę lub voucher

Mi się udało. Najpierw darmowo przebukowałem z sierpnia na wrzesień, a teraz przynajmniej będzie zwrot. Zal tylko nieodbytego wyjazdu, a podchodziłem do niego trzy razy w tym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#351 PostWysłany: 01 Wrz 2020 14:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
https://www.unian.info/politics/travel- ... _iQZIpPHkM

Po 2 tygodniach będzie ponownie rozmowa, czy granice mają otworzyć ponownie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#352 PostWysłany: 01 Wrz 2020 23:39 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Ja te słowa interpretuje raczej że o złagodzeniu kwarantanna będą decydować po 2 tygodniowym spadku zachorowalności ...
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#353 PostWysłany: 02 Wrz 2020 06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
wtak napisał(a):
To jak jest obecnie z tymi jednodniówkami na Ukrainę?

To ja dalej podrążę temat jednodniówek ? . Skoro zakaz wjazdu nie obowiązuje obcokrajowców opuszczających UA w ciągu 48 godz. , to powinny być obecnie możliwe do realizacji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#354 PostWysłany: 02 Wrz 2020 07:53 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Zasada 48h dotyczy wyłącznie tranzytu. Czyli jeśli przedstawisz na granicy potwierdzenie noclegu np. w Rumunii czy Mołdawii, albo bilet lotniczy z Ukrainy gdzieś dalej, to Cię wpuszczą. Jednodniowy wypad np. do Lwowa raczej się w tych zasadach nie mieści
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#355 PostWysłany: 02 Wrz 2020 08:06 

Rejestracja: 19 Sie 2020
Posty: 4
wtak napisał(a):
wtak napisał(a):
To jak jest obecnie z tymi jednodniówkami na Ukrainę?

To ja dalej podrążę temat jednodniówek ? . Skoro zakaz wjazdu nie obowiązuje obcokrajowców opuszczających UA w ciągu 48 godz. , to powinny być obecnie możliwe do realizacji


Ten temat i mnie ciekawi bo mam Kijów na 11.09, na którym mi bardzo zależy. By nie tracić biletów myślę o dokupieniu jednego z flexem wówczas plan by wyglądał następująco
11.09
10:55 Katowice - Kijów 13:35
powrót
13.09
6:10 Kijów - Kraków 6:45

Fizycznie wiec jestem w UA mniej niż 48h i wracam na inne lotnisko tylko do tego samego kraju. Czy to jest uznawane za tranzyt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#356 PostWysłany: 02 Wrz 2020 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Nie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#357 PostWysłany: 02 Wrz 2020 08:17 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Dzwoniłem przed chwilą do ambasady w Kijowie i nie ma opcji na taką krótką podróż (<48h) w obecnej sytuacji. Nie jest to uznawane za tranzyt. Nie wiem jednak jakby się zapatrywano na przykład na podróż w takiej konfiguracji:


Lot z Niemiec na Ukrainę
Powrót z Ukrainy do Polski
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#358 PostWysłany: 02 Wrz 2020 09:11 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Oby nie okazalo sie ze pozwalaja tylko na tranzyt ale ladowy.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#359 PostWysłany: 02 Wrz 2020 11:53 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
COVIDowe wieści z Ukrainy. Niestety sytuacja ciągle się pogarsza.
Cytuj:
Na Ukrainie poprzedniego dnia potwierdzono 2495 infekcji koronawirusem, a zmarło 51 chorych. To najwyższy dobowy bilans zakażeń i zgonów od początku pandemii

Obłożenie łóżek szpitalnych coraz szybciej wzrasta. Warto pamiętać, że Ukraina "na stanie" posiada jedynie 3,5 tys. respiratorów.
Cytuj:
Ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow poinformował, że w kraju zajętych jest 44 proc. miejsc w szpitalach przygotowanych dla chorych na Covid-19 i osób z podejrzeniem infekcji.

A prognozy na najbliższe dni nie są optymistyczne.
Cytuj:
Premier Denys Szmyhal poinformował, że według prognozy rządu na przełomie września i października w kraju będzie ok. 3 tys. zakażeń koronawirusem dziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#360 PostWysłany: 02 Wrz 2020 20:28 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
https://www.eurointegration.com.ua/news ... 2/7113896/
Według tego artykułu, nie jest już możliwy tranzyt przez Ukrainę. Podobno furtka ta była nadużywana przez chasydów, pielgrzymujących do Humania na doroczne święto Rosz Haszana
Góra
 Profil Relacje PM off
Jacaranda lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 56  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group